احساس آرام

خوش آمدید...اینجا احساس شما " آرام " است .نگرانی و استرس

 

 

نگرانی و استرس ؛ کیفیت حوادث و اتفاقات آینده را به بدترین شکل ممکن پدیدار می کند.

اگر  آدمها میدانستند که داشتن احساس نا آرام همراه با استرس و نگرانی از اتفاقات موهوم آینده ، چقدر در روحیه و روان آنها تاثیرگذار بوده و میتواند کیفیت

اتفاقات زندگی آنها را خراب کند ، هرگز تصوری غلط و منفی از اتفاقات فردا و فرداها برای خود متصور نمی شدند.

جالب است بدانید که داشتن احساس خوب و نگرش مثبت از اتفاقات آینده ( هرچند این اتفاقات در ذهن ما رخ بدهند) بشدت میتواند کیفیت اتفاقات زندگی ما را دستخوش تغییرات خوب و ایده آلی بنماید.

 

 

به جرات میتوان گفت که کیفیت اتفاقات آینده و شکل آنها ، در دست خودمان است . هیچ تقدیر و سرنوشتی که از قبل برایمان رقم خورده باشد وجودندارد.

فقط کافیست که ما در ذهن خود تصوری روشن و زیبا و واضح و  حتما" مثبت ؛ از اتفاقات آینده در ذهنمان داشته باشیم.

گاهی حتی ما زحمت یک فکرکردن و به تصویر کشیدن ساده از اتفاقات آینده را که میتوانیم در ذهنمان انجام بدهیم ؛ به خود نمیدهیم.و اجازه میدهیم که اتفاقات آینده ( با تاثیر پذیری از سخنان منفی دیگران و هرآنچه که بصورت منفی وارد ذهن ما میشود) بصورت ناخوشایندی برایمان رقم بخورد.آنگاه از زمین و زمان و تقدیر و سرنوشت گله و شکایت میکنیم که ما چقدر در کائنات مورد بی مهری قرار گرفته ایم ودرمورد ما ظلم شده است.


احساس آرام

 

 

 

 احساس آرام

 

 

ارتباط عجیب و پیچیده ای بین احساسات مثبت و منفی ما و کیفیت اتفاقات زندگی ما وجود دارد. اگر کسی بتواند همواره با کنترل افکار خود ،از احساس مثبت و زیبایی برخوردار باشد قطعا" کیفیت اتفاقات و حوادث زندگی خود را به بهترین شکل ممکن تجربه میکند.

 

 

برای داشتن یک احساس مثبت و خوب ، فقط کافیست که مراقب دیدن ، شنیدن ، سخن گفتن و اندیشه های خود باشیم. 

ادامه مطلب...

 


احساس آرام

نیروی جذب

 


خیلی ساده گاهی فراموش میکنیم که ما عزیز دردانه خداوند مهربان هستیم. به همین خاطر است که گاهی هم یادمان می رود که ما سر گروه تمام موجودات و مخلوقات پروردگارمان هستیم.همین فراموشی باعث میشود که بصورت ناخودآگاه از قدرت های خاص و منحصر بفردی  که خداوند مهربان در وجود ما نهاده است غافل بشویم.قدرت هایی که اگر بدرستی شناسایی بشوند قادرند خداگونه خلق کنند.

عامل مهمی که باعث میشود ما در مورد پرداختن به توانایی های بالقوه و منحصر به فرد خود دچار فراموشی بشویم این است که ورودی های ذهن خود را کنترل نمیکنیم و به راحتی اجازه می دهیم هر تصویری با هر موضوعی ! از طریق ضمیرخودآگاه ( حواس پنجگانه ) و ارتعاشات فکری ، وارد ذهن ما بشوند.

به عبارت ساده اینکه ذهن ما ( ضمیرناخودآگاه ) قادر نیست بین موضوعات و تصاویر منفی و یا مثبت تفاوتی قایل بشود. ضمیرناخودآگاه همانگونه که از نامش هم پیداست هر آنچه را که دریافت کند به منزله یک دستور از طرف ما تلقی نموده و ملزم به انجام آن است . حال این دستور با موضوعی مخرب و ویرانگر باشد یا موضوعی سازنده و مثبت و مفید!

لذا چون ما آدمها عادت کرده ایم که هر تصویری را با هر  موضوع و گرایشی بلافاصله و بدون فیلتر کردن وارد ذهن خود بنماییم به همین خاطر معمولا در یک شرایط احساسی منفی و متزلزلی هم بسر می بریم. هرگاه احساس ما خراب و منفی باشد حتما" درحال آماده شدن برای تجربه یک اتفاق ناگوار هستیم. ضمیرناخودآگاه ما نسبت به دریافتی های خود ، احساسی متناسب با آن برایمان ایجاد میکند. احساسی که میتواند کیفیت اتفاقات زندگی ما را رقم بزند.

تمام این مقدمه چینی بخاطر این بود که بگوییم اگر مراقب ورودی های ذهن خود نشویم ، قطعا احساس بدی را تجربه میکنیم. با داشتن احساس بد و تجربه کیفیت اتفاقات زندگی بصورت بدتر ، هرگز قادر نخواهیم بود که از قدرت درون و نیروهای خدادای خود بهر ببریم.

نیروهای درونی ذهن ما زمانی آشکار می شوند که ما در یک احساس زیبا و مثبت به سر ببریم. برای همین منظور باید بشدت مراقب ورودی های ذهن خود باشیم. یک مجتمع مسکونی یا اداری در قسمت ورودی خود نگهبان دارد و هرکسی نمیتواند وارد این ساختمان ها بشود. چون ممکن است افراد ناشناسی وارد این ساختمان ها شده و ایجاد نا امنی بنمایند. وقتی یک ساختمان و مجتمع ورودی دارد و نگهبان ، ذهن ما چگونه میتواند بدون نگهبان و ورودی باشد؟

اما مغز ما مانند آن ساختمان نیست . ورودی هایش نگهبان خاصی ندارد. شما هرچه چیزی را که بخواهید میتوانید ببینید و یا هر صدایی را بشنوید. شما میتوانید هر چیزی را لمس کنید.این بستگی به خودتان دارد. در واقع نگهبان ذهن ما خودمان هستیم. تصمیمی که میگیریم که ایا این تصویر را ببینیم یا این صدا را بشنویم یا نه؟

تصمیم و نگرش ما نگهبان ورودی های ذهن ماست. تا ما دارای یک نگرش و تفکر مثبت و درست نباشیم نمیتوانیم خود را متقاعد کنیم که نباید هر تصویر و یا هر ویدیو و یا هر صدایی را بشنویم. تا ما این آگاهی را نداشته باشیم که دیدن و شنیدن هر چیزی برای ما خوب نیست و ممکن است به ما صدمه بزند، هرگز قادر نخواهیم بود که جلوی آنرا بگیریم. پس همیشه باید به یادداشته باشیم که ما اجازه نداریم هر تصویر و صدایی را بشونیم.وقتی به این باور و نگرش رسیدیم بصورت خودکار ، از دیدن و شنیدن موضوعات منفی دوری خواهیم کرد.

گاهی نزد ما سخنانی منفی بیان میشود. این در اختیار و میل ماست که آنجا بمانیم و گوش بسپاریم یا اینکه آنجا را ترک کنیم.

یا اینکه تماشای کلیپ و یا فیلمی به ما پیشنهاد میشود که میتواند به احساسات و روحیه ما صدمه وارد کند ؛ اینجا دیگر این تصمیم و باور خود ماست که به ما می گوید که آن فیلم را تماشا کنیم یا نه؟

پس همیشه باید به یاد داشته باشیم برای فعال کردن قدرت های درونی خود ، باید ورودی های ضمیرخودآگاه ( حواس پنجگانه و ارتعاشات فکری ) خود را بدقت تحت کنترل داشته باشیم. تا همواره موضوعات مفید و مثبتی از ضمیرخودآگاه ما وارد ضمیرناخودآگاه بشوند و دستورات مفید خود ، احساس مثبت و زیبایی درما ایجاد نمایند. در ادامه ی ایجاد یک احساس مفید و مثبت ، ما اتفاقات زندگی خود را با بالاترین کیفیت تجربه میکنیم.

معجزه کجاست؟ معجزه همان جایی است که ما میتوانیم با استفاده از قدرت های درونی خود ، کارهایمان را به بهترین شکل ممکن انجام بدهیم. میتوانیم به خواسته های دور از ذهنمان برسیم. تمام این اتفاقات زمانی عملی خواهند شد که ما بتوانیم بشدت مراقب ورودی های ذهن خود باشیم.

هر تصویری را نگاه نکنید و هر صدایی را نشنوید و هر سخنی را به زبان نیاورید....و در آخر هر فکری را وارد ذهن خود نکنید.