احساس آرام

ارتباط با مدیر

نظرسنجی

ایستادن ممنوع

 

ما آدمها گاهی شبیه کسی هستیم که در کنار یک جاده ایستاده و گذر کردن اتومبیل ها و افرادی  که درحال حرکت کردن در جاده هستند را نظاره میکند. گاهی اوقات کنار جاده زندگی می ایستیم و فقط تماشاگر حرکت و رفت و آمد دیگران هستیم.از اینکه بعضی ها با سرعت یا به آرامی از کنار ما میگذرند و به سمت مقصد درحرکت هستند حسرت میخوریم. با خود میگوییم ایکاش ما هم میتوانستیم حرکت کنیم و به سمت هدف خود  برویم.درحالی که ما هم مانند آنها توانایی حرکت کردن را داریم اما ترجیج داده ایم که همانجا ساکت و بیحرکت بایستیم و فقط نظاره گر باشیم.


قسمت جالب مطلب اینجاست که در این میان به زمین و زمان نفرین میکنیم و از بخت و اقبال بد خود شکایت میکنیم. از همه گله مند هستیم. به زمین و زمان ناسزا میگوییم. که چرا دیگران میتوانند به سمت  مقصد و هدف خود حرکت کنند اما ما اینجا هرگز به هدفمان نمیرسیم.تا حرکتی نباشد ،تا تلاشی نباشد ،  رسیدن به هدف میسر نخواهد شد. بجای نظاره کردن موفقیت دیگران باید به فکر موفقیت وپیشرفت خودمان باشیم.موفقیت به رایگان به دست نخواهد آمد.باید برایش زحمت کشید. زحمت فکرکردن.! میدانم حتی فکر کردن هم برای بعضی ها سخت و دشوار است و ترجیح میدهند که یکجا ساکت و آرام بنیشنند و کاری صورت ندهند.بله . فکر کردن هم زحمت دارد. فکر کردن به آینده و تصور کردن هر آنچه که دوستش میداریم. تصورکردن هر آنچه که آرزوی رسیدنش را داریم. گاهی ما حتی زحمت به تصویر کشیدن خواسته هایمان را هم به خودمان نمیدهیم. آنگاه انتظار داریم در زندگی ما معجزه رخ بدهد.این غیر ممکن است.ما باید یاد بگیریم که اهداف و خواسته هایمان را در فکر و ذهنمان به تصویر بکشیم و باور داشته باشیم که به آنها می رسیم. به تصویر کشیدن اهداف و آرزوهای ما کاری بسیار قدرتمند است.هر آنچه را که ما در ذهن خود به تصویر بکشیم درواقع در حال سفارش دادن آن به کائنات هستیم.کائنات به زودی به این تصویر سازی های ما پاسخ مناسب میدهد.

 


سود واقعی درخدمت به مردم است

 

مشغول انجام هرکاری که باشید ، اگر نتوانید گره ای از کار کسی بازکنید و یا مشکلی از مشکلات فردی حل کنید ، آن کار را برای خودتان انجام داده اید و به عبارتی برای  خدا کاری نکرده اید. کارها را میتوان به دو دسته تقسیم کرد : یکی کارهایی هستند که ما برای خودمان انجام می دهیم و سود و استفاده آن در حد و اندازه همان کار به ما برگشت داده میشود و این سود خیلی جزئی و ناچیز و گذراست. اما دسته دوم کارهایی است که ما برای خدا انجام می دهیم. کارهایی که برای خدا انجام میشود تعریف خاصی دارد.این کارها که در ظاهر هیچ فرقی با کارهای نوع دسته اول ندارد ، سود سرشار و ماندگاری دارد و طرف معامله ما خداست.همانطور که گفتم ظاهر کارهایی که ما برای خدا انجام می دهیم شبیه همان کارهای دسته اول است. مثلا اگر ما در اداره یا  کارگاهی و یا فروشگاهی مشغول به کار هستیم ، درهرحال به نوعی درحال ارائه خدمات می باشیم . اگر این خدمت را در گروه و دسته اول قرار بدهیم آنگاه آن کار را برای خودمان انجام داده ایم. اما اگر آن کار در گروه ودسته دوم قرار بگیرد آنگاه برای خداست.

 

 

دو نفر را در نظر بگیرید که درحال انجام کاری مشترک در یک اداره  هستند. هر کدام در اتاقی مشغول به کارند.هر دوی آنها هم موظف به رسیدگی به کار ارباب رجوع می باشند.نفر اول ضمن اینکه کار خود را انجام می دهد بدون هیچ  احساس لذت و عشقی به کار ارباب رجوع و پرونده ها رسیدگی میکند و فقط درفکر این است که ساعت کاری خود را طی کرده و به خانه خود برود. در این میان پاسخ ارباب رجوع را به سردی و بی میلی میدهد.هیچ علاقه ای در ارائه خدمت از سوی این فرد دیده نمیشود. این نوع کار کردن را ، را کارکردن برای خویشتن میگویند.سود این کار هم همان حقوق ماهیانه ای است که نصیب این شخص خواهد شد.

 

 

اما در اتاق مجاور فردی دیگر مشغول کار است . او با روی خوش با ارباب رجوع برخورد میکند. به مشکلات آنها گوش میدهد و تا آنجایی که درتوانش است سعی در حل و رفع مشکلات آنها بر میآید.با حوصله به پرونده ها رسیدگی میکند.او به فکر این نیست که زمان را سپری کند.او در فکر این است که گره ای از کار کسی بازکند.او  میداند که وظیفه دارد تا در زمانی که در اداره است به مشکلات ارباب رجوع توجه کند و به آنها خدمت نماید.او این کار را وظیفه میداند.این فرد کارهایش را برای خدا انجام میدهد.چون زمانی که پای دیگران به کار ما باز بشود آنگاه دیگر طرف حساب ما آدمها نیستند بلکه طرف حسابمان خداست. اینجاست که کار برای خدا انجام میشود.چون رضایت ارباب رجوع و انسانها ، همان رضایت وخواست خداوند مهربان است.کسی که برای خدا کار میکند سودی سرشار خواهد برد. سودی که هرگز تمامی ندارد و برکتی بینهایت دارد.این نوع کار کردن لذت دارد.چون خدا را درکنار ارباب رجوع حس میکند. او میداند که هرکاری که میکند برای رضایت خداست. چون رضایت خلق خدا همان رضایت خود خداست.

 

 

پس اگر میخواهید پول و مال و زندگی اتان برکت داشته باشد و همیشه دست خدا را در کارها و زندگی اتان حس کنید ، هرکاری که انجام می دهید با احساس آرام و رضایت انجام بدهید. به چشمان مراجعه کننده یا ارباب رجوع نگاه کنید و با لبخند پاسخش را بدهید. شما قطعا با خدا در حال مراوده هستید.خدا آنجا حضوردارد و ناظر حرکات و رفتار شماست.آیا دوست ندارید خدا را خوشحال کنید؟ شاید بگویید بعضی ها خیلی نامهربان هستند و بد برخورد میکنند و آدم را عصبانی و خشمگین میکنند. باید بگویم که اگر کار بخاطر رضایت خاطر مشتری و ارباب رجوع باشد قطعا خدای مهربان قدرت و تحمل فراوانی به شما خواهد داد. اگر نیست خدمت باشد آنگاه خداوند سودی بی نظیر به شما عنایت میکند.هرگز تصور نکنید که با برخورد بد و نا زیبا با دیگران ، آنها را از سرخود وا کرده اید و خودتان را خلاص نموده اید.هرگز چنین نیست. شما با هر برخورد بد و نامناسب با فردی ، انرزی های منفی کائنات را به سمت خود جذب میکنید. انرژی هایی که درحال تبدیل شدن به معادل فیزیکی خودشان خواهند بود.هرگز سعی نکنید کسی را برنجانید زیرا دل هرکسی به صورتی خاص و شگفت انگیز به کائنات و عرش خداوند متصل است. پس همیشه مهربان باشید.با همه با مهربانی رفتارکنید تا هرچه بیشتر انرژی های مثبت بیشتری دریافت و ذخیره نمایید. انرژی های مثبت دریافتی شما به زودی به معادل فیزیکی خودشان تبدیل میشوند و شما همواره اتفاقات زندگی خود را به بهترین شکل ممکن تجربه میکنید.


 


مراقب این آدمها باشید

.

یکی از مهم ترین عواملی که باعث عقب ماندن و صدمه دیدن ما در زندگی میشود تاثیر سخنان منفی و نا امید کننده افرادی منفی باف است. شما هم قطعا"دراطراف خود به همچین آدمهایی برخورد کرده اید.نشانه این آدمهای منفی باف این است که همیشه نا امید هستند و از نا امیدی سخن می گویند. شما هیچ وقت از این آدمها حرفهای امیدبخش و مثبت نمی شنوید. آنها همواره شما را از انجام دادن کارهای بزرگ و مثبت برحذر میدارند. وقتی به آنها می گویید : چه خبر؟ آنها زنبیلی پراز اخبار وحوادث ناگوار در اختیارتان میگذارند.اما نکته اینجاست که مغز وذهن ما با شنیدن و دیدن موارد منفی و ناامیدکننده دقیقا" به همان سمت سوق پیدا میکند.ذهن ما به شدت تحت تاثیر سخانی که می شنویم قرار  میگیرد. با شنیدن سخنان منفی و مایوس کننده ، احساس بدی پیدا میکنیم. احساسات ما رابط بین ما و کیفیت اتفاقات زندگی مان است.

 

 

وقتی درمقابل کسی قرار گرفتید که منفی باف است و قصد دارد خواسته یا ناخواسته شما را به وادی نا امیدی و ناراحتی بکشاند ، بلافاصله مسیر صحبت را عوض کنید. این بهترین راه برای خلع سلاح کردن اینگونه افراد است. سعی کنید همواره با آدمهایی معاشرت و گفتگو نمایید که مثبت اندیش هستند. همیشه سخنانشان امیدوارکننده است.زیرا واقعا چیزهایی که می شنویم و می بینیم در کیفیت اتفاقات زندگی ما در آینده نقش دارند.با شنیدن سخنان مثبت ، احساس مثبت پیدا خواهید کرد و احساسات مثبت شما کیفیت زندگی شما را زیبا میکند.وقتی که تصمیم می گیرید که فقط سخنان مثبت و امیدوارکننده بشنوید ، پس از مدتی خودتان متعجب خواهید شد که چقدرکیفیت و شکل اتفاقات وحوادث زندگی اتان تغییر کرده و زیبا تر شده است.و آن موقع است که پی خواهید برد همه چیز در درون خودتان است. بیرون هیچ خبری نیست.هرچه میخواهید در درون خودتان است.فقط کافیست این فرمول های ساده را اجرا کنید.