loading...

احساس آرام

با احساس آرام و مثبت ، میتوان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه کرد.

محمد صاحبی بازدید : 0 شنبه 05 مهر 1399 نظرات ()

بسیاری از آدم ها ، اتفاقات خوشایند یا ناخوشایند را به حساب " شانس و اقبال " می گذارند. آنها بر این باور هستند که تقدیرشان چنین رقم خورده است که باید این اتفاق را تجربه می کرده اند. اما به راستی دلیل بوقوع پیوستن اتفاقات خوب یا بد چیست؟

خداوند مهربان کار خود را راحت کرده است. با آشنایی کامل از اخلاق و خصوصیات ما آدمها ( طبیعی هم هست چون خالق نازنین ما خود اوست ) بخوبی می دانست که این آدم ، چقدر اهل انتقاد و گاهی اعتراض است . به همین خاطر هنگام خلق این جهان و کائنات ، آنرا بصورت قانونمند و صد البته هوشمند خلق نمود. بقول دکتر علیرضا آزمندیان موسس پدیده تکنولوژی فکر ، خداوند این جهان را قانونمند خلق نمود و خود فقط مانیتور می کند.

خداوند نظاره گر است . هیچ تفاوتی بین من و شما نیست. بعبارتی هیچ تفاوتی بین هیچ یک از افراد بشر وجود ندارد. هر تفاوتی را که مشاهده می کنیم نتیجه قوانین ظریف و پیچیده کائناتی است که خداوند در هنگام خلقت ، در آن نهادینه کرده است. اینگونه دیگر کسی نمی تواند اعتراض نماید که چرا زری توانست زبان انگلیسی را یاد بگیرد در حدی که هم اکنون می تواند آنرا تدریس نماید و من حتی در مکالمه و نگارش در زبان مادری خود ( فارسی ) در مانده هستم.

هر رویدادی ، چه به ظاهر بد و ناخوشایند و چه خوب و خوشایند ، نتیجه افکار بعلاوه احساسات منفی یا مثبت ما است. بعبارت بهتر ، هیچ رویدادی در این جهان ، بصورت تصادفی  رخ نمی دهد. اگر کسی بیمار می شود ، این بیماری نتیجه افکار بعلاوه احساس منفی او بوده است که در گذشته در وجود او بوجود آمده است و الان خود را بصورت یک بیماری نشان داده است. اگر خبر ناگواری شنیده می شود ، این نتیجه افکار بعلاوه احساسات منفی بوده است که در گذشته وجود داتشه است. می خواهم بگویم که هر رویدادی را که ما در زندگی تجربه می کنیم به یقین نتیجه افکار و احساسات ماست.

احساساتی منفی مانند غم و اندوه ، خشم و عصبانیت ، کینه و دشمنی ، حسد ، یاس و نا امیدی ، تمام اینها احساسات منفی در آدمی ایجاد می کنند. این احساسات وقتی در وجود هر آدمی پیدا شد آنگاه باید منتظر پدیدار شدن اتفاقات ناگوار باشد. اما قوانین کائنات به قدری هوشمند و دقیق و پیچیده هستند که حتی تصورش هم ممکن نیست. هر احساس منفی یا مثبت ، با هر درجه ای از قدرت و فرکانس خود ، دقیقا" اتفاقات معادل  خودش را به همراه خواهد داشت. نه یک ذره کم و نه یک ذره زیاد. در سوره مبارکه زلزال در قران کریم به زیبایی هرچه تمام تر به این قانون دقیق و هوشمند کائنات اشاره شده است:

فمن یعمل مثقال ذره خیرا" یره و فمن یعمل مثقال ذره شرا" یره .

پس هر کسی هم وزن ذره ای کار خیر یا شر انجام بدهد نتیجه آنرا می بیند.

قوانین کائنات به قدری دقیق هستند که هر آدمی دقیقا" معادل احساس مفی یا مثبت خود را به صورت معادل فیزیکی آن دریافت میکند. گاهی به صورت یک تصادف معمولی و گاهی به شکل یک تصادف منجر به جرح و بستری شدن در بیمارستان می انجامد. گاهی یک پنجری ساده پیش می آید و گاهی موتور اتومبیل خراب میشود و نیاز به یک تعمیر اساسی پیدا می کنیم. گاهی گوشه انگشت کوچک پایمان زخمی میشود و گاهی آنچنان بریدگی در انگشت بوجود می آید که پزشک مجبور میشود از چندین بخیه برای بهبودی استفاده کند. گاهی با یک جمله ، به تو چه مگه فضولی ، رو به رو می شویم و گاهی هم یک زدو خورد مفصل پیدا میشود که آخر کار سر از کلانتری در می آوریم.

با این حساب هر آدم عاقلی تلاش خواهد کرد تا با اشراف لحظه به لحظه بر روی  افکار و سخنان و رفتار خود ، احساساتی مثبت و آرام در خود ایجاد نماید تا لحظه لحظه ، کیفیت اتفاقات آینده زندگی خودش را به بهترین شکل ممکن تجربه نماید. همانگونه که قبلا" هم اشاره شده است ، با تغییر احساسات شما ، شکل اتفاقات شما عوض نمیشود. بلکه کیفیت آن اتفاقات تغییر میکند. مثلا شما وقتی قرار است از منزل خود به محل کار یا دانشگاه بروید ، با تغییر احساسات خود ، آنگاه بجای اداره یا دانشگاه ، سر از خانه خاله جان در نخواهید آورد . بلکه مقصد همان اداره یا دانشگاه خواهد بود اما از زمانی که شما از منزل خارج میشوید ، کیفیت اتفاقات زندگی آن روز شما شروع به رقم خوردن میکنند تا زمانی که به خانه بازگردید. با افرادی که در بین راه برخورد میکنید. اتفاقاتی که در مسیر راه برای شما رخ میدهند. اتفاقات و افرادی  که در اداره یا دانشگاه ، با آنها مواجه می شوید. و بطور کلی هر کاری که  قصد انجامش را دارید ، اگر با احساس آرام و مثبت همراه باشد ، آنگاه آن کار به بهترین و خوشایند ترین شکل ممکن برایتان رخداد خواهد نمود. 

پایانمحمد صاحبی بازدید : 4 جمعه 04 مهر 1399 نظرات ()

وقتی که شما پی در پی به آمار تلفات بیماری ویروس کرونا توجه می کنید و آنرا دنبال می کنید بصورت اتوماتیک یک ترس و دلهره و وحشت خاصی در وجود شما شکل می گیرد. دست خودتان هم نیست چون مربوط به ضمیرناخودآگاه شماست.اما دلیل اینکه با دیدن این آمار و ارقام و تصاویر و ویدئوها ، شما در درونتان دچار ترس و استرس می شوید این است که ضمیرخودآگاه شما که همان حواس پنجگانه و ارتعاشات فکری شماست ، با ضمیرناخودآگاهتان هماهنگ میشود و آنچه که این پروژه وحشتناک را تکمیل میکند همان احساس ترس و وحشتی است که در درون شما بوجود آمده است.

به عبارتی وقتی شما از طریق گوش و چشم و ذهن خودتان ، این آمار منفی را دنبال می کنید و یک احساس منفی که همان ترس و دلهره است را هم در خود بوجود می آورید خود به خود بدن شما آماده دریافت بیماری میشود.(نکنه منم بگیرم )اما ابتدا شخص دچار همان بیماری ( کرونا ) نخواهد شد بلکه به واسطه این ترس و دلهره و استرسی که در او ایجاد شده است بدنش ضعیف شده و سیستم دفاعی دیگر آن قدرت و مقاومت قبلی خود را ندارد ، لذا براحتی دچار یک آنفولانزا یا سرماخوردگی ساده خواهد شد...

محمد صاحبی بازدید : 11 پنجشنبه 27 شهريور 1399 نظرات ()

 

 

هر اتفاقی که برای شما رخ می دهد خصوصا" وقتی که به ظاهر ناخوشایند هم هست ، قطعا" به دلیل احساسات منفی شما در گذشته بوده است . پس این حادثه به خودی خود و بصورت تصادفی برای شما رخ نداده است. خوب حالا که رخ داده باید چه کرد؟

راضی بودن به رضای خدا یعنی اینکه ایجاد یک احساس مثبت جدید در وجود خودتان . شما وقتی راضی به رضای خدا هستید آنگاه آرامش خواهید داشت. آن احساس آرامش که در واقع یک احساس مثبت و خوب محسوب می شود باعث میشود که شما در مدار اتفاقات مثبت قرار بگیرید

هر گاه شما در یک حالت احساسی مثبت و خوب و آرام قرار داشته باشید آنگاه سیگنال ها و پیام هایی را به کائنات ارسال میکنید که به معنی انتظار برای تجربه اتفاقات خوب است. هیچ اتفاقی بصورت تصادفی در زندگی شما رخ نمی دهد. اگر بیمار می شوید ، اگر تصادف می کنید ، اگر اتومبیل شما خراب می شود ، اگر چک شما برگشت می خورد ، اگر بدهکار می شوید ، اگر اتفاقات ناخوشایند را یکی پس از دیگری تجربه می کنید همه اینها به دلیل آن است که احساس مثبت و آرامی ندارید. 

اتفاقات زندگی شما بصورت زنجیر وار به یکدیگر وصل شده اند. اگر یک ساعت پیش ، شما دارای احساس خوبی می بودید ، قطعا" الان که این مطلب را می خوانید حالتان خوب خواهد بود . و برعکس . اگر یک ساعت پیش شما از یک احساس منفی و ناخوشایند برخورد می بودید هم اکنون هم باید در یک حالت ناخوشایند قرار داشته باشید...

 

 

محمد صاحبی بازدید : 19 دوشنبه 17 شهريور 1399 نظرات ()

 

 

 نگرانی چه به سر ما می آورد؟

نگرانی یک احساس منفی است . احساسات منفی اعم از نگرانی یا غم و غصه و یا خشم و عصبانیت ، همگی با انرژی های منفی سرو کار دارند. انرژی های منفی ، تولید اتفاقات ناگوار می کنند. بصورت خلاصه اینکه وقتی شخصی نگران است ، حالا چه دلیل موجهی داشته باشد یا نداشته باشد ، در هر صورت درحال تولید انرژی منفی می باشد. انرژی های منفی هم که طبق تعریف فیزیک از بین نمی روند بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل می شوند.

  بعبارت دیگر ما همیشه در حال تولید انرژی و تبدیل آنها به اشکال دیگر هستیم. به مثال بالا توجه بفرمائید. مادری که همیشه هنگام رفتن فرزندش به مدرسه اظهار نگرانی می کند که مبادا اتفاقی ناگوار برای او رخ بدهد در واقع بدون اینکه خودش متوجه باشد و ناخواسته ، درحال تولید انرژی های منفی می باشد. قطعا" هیچ مادری دلش نمی خواهد اتفاق ناگواری برای فرزندش رخ بدهد اما با تولید این انرژی های منفی ، متاسفانه کیفیت اتفاقات زندگی این مادر دچار دستخوش تغییرات عجیب و غریبی میشود...

 

 

محمد صاحبی بازدید : 26 جمعه 07 شهريور 1399 نظرات ()

 

 

 

ما به شکل ناخواسته و غیر ارادی تحت تاثیر تلقینات اطرافیانمان قرار می گیریم. سخنانی که از طریق گوش هایمان وارد ذهن ما می شوند قطعا" بی تاثیر نیستند. آنچه را که ما با چشمانمان می بینیم هم بدین گونه هستند. بطور کلی ورودی های ذهن ما نقش مهم و تعیین کننده ای در ایجاد کیفیت خوب یا بد ، در روند زندگی ما دارند

 ذهن ناخودآگاه ما همیشه آماده دریافت پیام است. این پیام ها از طریق ضمیرخودآگاه که همان حواس پنجگانه و ارتعاشات فکری هستند ، وارد ذهن و ضمیرناخودآگاه ما می شوند.

تعداد صفحات : 16

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
احساس آرام ، به زبانی ساده می گوید : در این جهان ، هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی دهد بلکه هر اتفاقی نتیجه افکار و احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 78
 • افراد آنلاین : 1
 • بازدید امروز : 145
 • باردید دیروز : 119
 • بازدید ماه : 5,776
 • بازدید سال : 69,615
 • بازدید کلی : 2,646,992