احساس آرام

خوش آمدید...اینجا احساس شما " آرام " است .کانال های منفی در تلگرام

بنام خداوند بخشاینده مهربان

امور منفی را بشناسید.

هرچیزی که آرامش شما را بهم بزند و در شما ایجاد هیجان کاذب و استرس بنماید در گروه امور منفی قرار میگیرد.چه شما از آن خوشتان بیاید یا نیاد.

هم اکنون کانال های زیادی با پست های فراوان و به ظاهر جذاب ایجاد شده است. پست هایی که در خواننده ایجاد هیجان کاذب کرده و در نهایت استرس به همراه دارد.

کانال های منفی درتلگرام کدامند؟

کانال هایی که با پست های به ظاهر جذاب ، شما را دچار استرس و نگرانی میکنند

هیچ فرقی نمی کند  که موضوع این کانال ها چه باشد . هرکانالی که شما با خواندن و دیدن مطالبش ، استرس پیدا کنید و آرامش خود را از دست بدهید شامل کانال های منفی خواهد شد

به یاد داشته باشید که وقتی آرامش خود را از دست میدهید کیفیت اتفاقات زندگی شما به گونه ای رقم خواهد خورد که اصلا" شما را خوشحال نخواهد کرد.

مثلا" شما با شخصی قرار ملاقات دارید، وقتی که احساس منفی و خرابی در شما وجود داشته باشد ، دیدار شما به بدترین شکل ممکن انجام خواهد گرفت.

اتفاقات پیش آمده در آن دیدار شما را شوکه و غافلگیر خواهد کرد.

سخنانی خواهید شنید که اصلاَ" برایتان خوش آیند نیست. اعصاب و روانتان به هم میریزد و فکرمی کنید که طرف مقابل با شما خصومت دارد ؛ درحالی که اصلا" این چنین نیست و شما با احساس ناآرام و منفی خود باعث خراب شدن کیفیت ملاقات خود شده اید.


قبوض پرداختی و باور بدهکار بودن


وقتی قبضی رو دریافت می کنید مانند قبض آب یا برق یا تلفن یا گاز ، حتی الامکان در اولین فرصت آنرا پرداخت نمایید.

از نگهداشتن آن و نگاه کردن پی در پی به آن خودداری کنید.

 

دیدن مکرر  قبوض پرداختی ، باعث میشه که ضمیرناخودآگاه ما ، همیشه مارو بدهکار فرض کنه.

احساس بدهکاری و از دست دادن پول رو ، در ما زنده نگهداره.

وقتی که پرداخت قبض ها رو به دقیقه نود موکول میکنیم ، انگار قبض به قبض گره میخوره !

 

مغز ما به گونه ای طراحی شده است که قادر است کارها را به دو  روش مختلف و متفاوت انجام دهد. که هرکدام از آن روش ها یا به ضمیرخودآگاه ما مربوط میشود و یا ضمیر ناخودآگاه. کارهایی مانند حساب کردن و تماشای تلوزیون ، غذا خوردن ، حرف زدن ، و مانند اینها که تحت تاثیر ضمیرخودآگاه ما هستند به گونه ای تحت نظر و کنترل ما قرار دارند. مثلا" وقتی شما درحال غذا خوردن هستید ، خودتان تصمیم میگیرید که چه زمانی از سبزی خوردن و یا ترشی یا نوشیدنی استفاده کنید. یا وقتی درحال جمع و تفریق یک سری اعداد هستید ، این شما هستید که دکمه های جمع یا منها را می زنید . یا وقتی درحال مکالمه هستید و با یک نفر دیگر یا تلفنی و یا حضوری درحال صحبت کردن می باشید ، این خود شما هستید که تصمیم میگیرید چه عبارات و جملات و کلماتی را به زبان بیاورید. دراین اینجا کلمات بصورت خودکار، از دهان شما بیرون نمی آیند. این قسمت کارها مربوط به ضمیر خودآگاه هستند که تحت کنترل و نظارت ما قرار دارند. 

 

اما قسمت دیگر  که مربوط به ضمیرناخودآگاه ما هستند مانند کار کردن قلب و کلیه ها در هنگام بیداری و خواب ، تنفس کردن ، خمیازه ، و یا انجام عمل عطسه و یا سرفه و عمل بلع  غذا و  یا هرکار دیگری که تحت کنترل مستقیم ما نیستند ، را ضمیرناخوآگاه به عهده دارد. این اعمال تقریبا" بصورت غیر ارادی انجام می شوند .

 

 

گاهی اوقات کارهایی که انجام مید هیم به مرور زمان تبدیل به یک عادت میشود. این کارها بعد مدتی بصورت خودکار توسط ما انجام میشوند و به عبارتی تحت تاثیر ضمیرناخودآگاه ما قرار میگیرند. انجام دادن مکرر و پی در پی بعضی کارها توسط ما ، که بصورت عادت در می آیند باعث میشوند که ما کیفیت اتفاقات زندگی خودمان را به گونه ای خاص تجربه کنیم. 

 

 

دیدن مکرر و پی در پی قبوض آب یا برق یا تلفن و گاز و بقیه قبوض پرداختی، که شامل  بدهی می باشند ، موجب میشوند تا پیام های تصویری خاصی از طریق ضمیر خودآگاه ما به ضمیرناخودآگاه ارسال بشود. ضمیرناخودآگاه با دریافت مکرر و پشت سر هم این تصاویر ، با توجه به برداشت و تعریفی که از این فبوض برایش وجود دارد، دائما" احساس بدهکار بودن را در ما ایجاد میکند. شاید بعضی از قبوضی که شما هم اکنون در اختیار دارید ، قبلا" پرداخت شده باشند ، اما اگر این برگ ها دائما" مقابل روی شما باشند و شما همیشه و هر روز آنها را ببینید، ضمیرناخودآگاه شما ، نیمتواند تشخیص بدهد که این قبوض پرداخت شده است یا نه، وی دقیقا" همان احساس و برداشتی که از دیدن یک قبض شامل بدهی قبلی ، وجود دارد را در شما زنده میکند. 

 

 

پس به محض دریافت قبوض پرداختی ، اگر میتوانید بلافاصله آنها را پرداخت کرده و در جایی دور از دید خودتان پنهان کنید. اگر هم الان امکان پرداختش را ندارید ، آنرا در کشوی میزی و یا جایی که مقابل چشمان شما نباشد قرار بدهید و تاریخ مشخصی برای پرداخت کردنش ، برای خودتان تعیین کنید تا هم از فراموش شدن پرداخت آن جلوگیری بشود  و هم اینکه دائما" مقابل چشمانتان نباشد.

 

 

ضمیرناخودآگاه شما ، به شدت با احساس و باورتان در ارتباط است.شاید کسی بگوید که کارمندان بانک ها که دائما" با قبوض پرداختی سرو کار دارند ، حتما" همیشه بدهکار و مقروض هستند. چون دائما" چشمشان به این قبوض برخورد میکند. 

 

 

همانطور که گفته شد ، ضمیرناخودآگاه شما با احساس و باورتان سروکار دارد و وقتی شما یک قبض را که شامل بدهی برای خودتان است دریافت ومشاهده میکنید ، در آن لحظه احساس خاصی در شما ایجاد میشود. شما بلافاصله به یاد مقدار پولی که در کیف پولتان یا حساب بانکی اتان است ، خواهید افتاد. بلافاصله تمام هزینه هایی که در آن روز یا ماه ، قرار است پرداخت کنید از جلوی چشم شما عبور میکنند. در این هنگام شما با بررسی کردن موقعیت مالی خود ، نسبت به مشاهده آن قبض و میزان مبلغ آن ، بصورت یک احساس و تفکر ، دردرون خودتان ، واکنش نشان میدهید. 

 

 

اگر از مقدار مبلغ آن قبض رضایت نداشته باشید و به نظرتان زیادتر از آن چیزی باشد که شما انتظار داشتید ،قطعا" احساس خوشایندی در شما ایجاد نمیشود. همینطور اگر در آن لحظه ، شرایط پرداخت آن قبض را نداشته باشید هم همان احساس در شما ایجاد میشود. احساسی که به ضمیرناخوآگاه انتقال پیدا میکند و شرایط فعلی شما را بصورت یک سری ارتعاشات فکری در ذهنتان نمایان می سازد. شما خودتان را بازنده یا برنده خواهید دید. (استفاده از کلمه بازنده و برنده در اینجا فقط برای روشن تر شدن مطلب بیان شده است).ما آدمها هر لحظه ممکن است احساس برنده یا بازنده شدن بکنیم. در مورد برخورد با هر اتفاقی ممکن است این احساس در ما بوجود بیاید. فقط این نیست که در موقع برگزاری یک مسابقه ما چنین احساسی را داشته باشیم. گویا زندگی هر لحظه اش یک برد یا باخت است . وقتی شما احساس خوبی دارید وقتی خوشحال هستید و هیچ  گونه نگرانی در آن لحظه ندارید ، گویا شما در یک مسابقه برنده شده اید. 

 

 

اما وقتی که شما نگران هستید ، نگران اینکه آیا من میتوانم مبلغ این قبض را در چند روز آینده پرداخت کنم یا خیر ، و یا اینکه آیا میتوانم از پس انجام کاری که قرار است درچند روز آینده انجام بدهم ، بر بیایم یا خیر، شما درواقع احساسی منفی را در خود ایجاد میکنید. زیرا به توانایی های خود در این مورد مشکوک هستید و نمی دانید دقیقا" آیا میتوانید از انجام آن کار به خوبی بر بیایید یاخیر.

 

 

پیامهایی که ما به ضمیرناخودآگاه خود میدهیم ، در واقع همان کیفیت اتفاقات زندگی ما در آینده است. برنامه ریزی کردن برای پرداخت قبوض ، و صرفه جویی ، موجب میشود تا ما از نگرانی و استرس کمتری برخوردار باشیم. 

 

 

کسانی که عادت کرده اند به راحتی پول خرج کنند، آنها معمولا" آدمهای مضطربی هستند. آدمهایی هستند که معمولا" کمبود پول را در زندگی تجربه میکنند. کسانی که بدون حساب و کتاب ، پول خود را خرج میکنند ، دیر یا زود باید کاسه ، چه کنم چه کنم را به دست بگیرند. 

 

 

با مدیریت درست مخارج خود، اجازه  ندهید که از کمبود مالی رنج ببرید. با صرفه جویی و درست خرج کردن ، به میزان زیادی میتوان  جلوی بعضی از هزینه ها را  گرفت. گاهی اوقات ما با صرفه جویی و جلوگیری از بعضی از ولخرجی های اضافی ، میتوانیم مبلغ پرداخت یکی از قبوض پرداختی خود  را از طریق همان صرفه جویی ها تامین کنیم. 

به یادداشته باشید که درست خرج کردن و مصرف کردن با ولخرجی و اسراف کاملا" تفاوت دارد. 

 

 


احساس درون

.

آن چیزهایی که معمولا" باعث ناراحتی مامیشوند دقیقا" آن سخنانی نیستند که ما از دیگران  می شنویم یا آن حرکاتی نیستند که از آنها سر می زند

 

بلکه آن احساس خاصی است که ما در آن لحظه در آن به سر می بریم.

 

اگر احساس بدی داشته باشیم ، حرفها و سخنان طرف مقابل ما موجب دلخوری ما می شود

 

اما اگر در آن لحظه درحال تجربه احساس خوبی باشیم آن حرفها یا حرکات طرف مقابل ما ، هرگز باعث دلخوری مانخواهد شد.

 

پس همه چیز بستگی به درون ما و احساس خوب یا بد ما دارد.