loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 707 جمعه 12 شهریور 1400 نظرات (0)

چگونه می‌توان از ازدواج اشتباه جلوگیری کرد؟

 

 

چگونه می توان از ازدواج های اشتباه جلوگیری کرد؟

 

 

قبل از ازدواج حتما" با یک مشاور ازدواج و روانشناس ملاقات داشته باشید. 

بسیاری از اختلالات روانشناختی در ظاهر شخص قابل تشخیص نیستند. لذا ما از ظاهر دختر خانم یا آقا پسر نمی توانیم تشخیص بدهیم که ایشان دچار مثلا" اختلال اسکیزوفرنی یا اسکیزوئید هستند یا خیر؟

 

ازدواج هایی که بر اساس زیبایی ظاهری و یا ثروت انجام می‌شود و صرفا" به خاطر اینکه دو طرف به یکدیگر علاقمند هستند، انجام می‌گیرد، ممکن است زیاد دوام نیاورد. چرا که ثروت و زیبایی ممکن است دستخوش تغییرات بشود. اگر ملاک و معیار ما اینها باشد، آنگاه با متغییر شدن آنها، اساس زندگی زناشوئی هم دچار تغییر خواهد شد!

 

شما هر چقدر هم که یکدیگر را دوست داشته باشید و به هم علاقمند باشید، باز هم باید با یک مشاور مشورت کنید. شاید ادعا کنید که چند است با یکدیگر ارتباط دارید و شناخت کافی روی هم دارید. اما اینها کافی نیست.

 

بعضی از خصوصیات و احیانا" اختلالات روانشناختی هستند که فقط توسط روانشناس و متخصص مشاوره ازدواج قابل تشخیص است. ایشان با انجام آزمایشات متعدد پی به خصوصیات و خلقیات دو طرف برده و اگر موردی احیانا" وجودداشته باشد آنرا گوشزد خواهند نمود.

 

عشق و علاقه و دوست داشتن به تنهائی کافی نیست. اگر یکی از زوجین به یکی از اختلالات روانشناختی مانند وسواس، استرس، اضطراب، اسکیزوئید، اسکیزوفرنی و یا دیگری دچار باشند آنگاه زندگی مشترک پس از مدتی شکل ناخوشایندی به خود خواهد گرفت.

 

مورد ازدواجی بوده که دختر و پسری دیوانه وار یکدیگر را می خواستند. آنها بلاخره با هم ازدواج کردند.

 پس از گذشت حدود ده سال مشخص شد که آقا دچار اختلال روانی اسکیزوئید است.[…]

محمد صاحبی بازدید : 872 جمعه 12 شهریور 1400 نظرات (0)

 

 

 استرس باعث بوجود آمدن بیماری هایی در بدن می‌شود.

 

 استرس احساسی منفی است که باعث می‌شود انسان همواره انتظار رویدادن یک اتفاق ناگوار را داشته باشد. در حالی که ممکن است هرگز آن اتفاق و رویداد هم روی ندهد.

 

 

گذشته از موضوع ژنتیک که الان بحث آن در اینجا نخواهد گنجید، ریشه ی اصلی استرس را می‌توان در " طرز تفکر" افراد جستجو نمود.

 

محیط خانواده، محیط مدرسه، روابط افراد خانواده با یکدیگر خصوصا" پدرو مادر، تحصیلات و میزان آگاهی فردی و اجتماعی، هر یک به نوبه ی خود در بوجود آمدن استرس در یک فرد نقش خواهند داشت.

 

در کودکان استرس خود را به صورت شب ادراری نشان می‌دهد. این اختلال ممکن است  تا سالها بعد حتی در دوران نوجوانی هم ادامه داشته باشد که  حتما" باید تحت نظر روانپزشک معالجه شود.

 

اما این استرس گویا از سر انسان دست بردار نبوده و تا پایان عمر وی همراهش است.

آدمهای استرسی را حتما" دیده اید. همیشه نگران هستند که یک اتفاق ناخوشایندی در حال وقوع است.

 

استرس و اضطراب یک تفاوت عمده با یکدیگر دارند. و آن اینکه در استرس عامل نگرانی مشخص و موجود است، مانند استرس و ترس از بیمار شدن، فقیر شدن، از ارتفاع پرت شدن، زمین لرزه، اما در اختلال اضطراب، عامل بیرونی خاصی وجود ندارد. شخص بدون هیچ گونه دلیل خاصی نگران بوده و منتظر یک رویداد ناگوار می‌باشد. که صد البته چه بسا هرگز اتفاق ناگواری هم رخ نمی‌دهد.

 

نکته ی بسیار مهمی که باید اشاره شود آن است که استرس علاوه بر صدماتی که به بدن شخص وارد می‌کند، باعث اختلال در رفتار و بطور کلی شخصیت وی هم خواهد شد.

 

صدمات جسمانی مانند، زخم معده و زخم عثنی عشر یکی از آن آسیب هایی است که استرس مداوم می‌تواند به شخص وارد نماید.

 

اما نکته ی دیگر داستان جالب تر به نظر می‌رسد. آنجایی که این استرس باعث می‌شود که شخص یک احساس بد و منفی پیدا کند. احساسی که تبدیل یه یک اتفاق خواهد شد.

 

همانگونه که قبلا" هم در این وبلاگ اشاره شده است، افکار ما باورهای خوب یا بد ما را ایجاد می‌کنند. این افکار و باورها هم به نوبه ی خود، احساس متناسبی با آن را در شخص بوجود خواهد آورد.

 

احساسات خوب یا بد ما در واقع همان حال خوب یا بد ما هستند. وقتی می‌گوئیم حالم خوب نیست یا حس خوبی ندارم، در واقع در آن لحظه ما از یک احساس منفی و ناخوشایند برخوردار می‌باشیم.

 

ادامه دار بودن این احساس منفی موجب خواهد شد تا ارتباط پیچیده ای بین ضمیرناخودآگاه ما و کائنات عالم برقرار بشود. ارتباطی بسیار گسترده و پیچیده که در جهان هستی وجود دارد.

 

این احساس منفی و حال بد شخص، از طریق ضمیرناخودآگاه به کائنات فرستاده می‌شود. کائنات موظف است بر اساس نوع احساس دریافت شده، کیفیت اتفاقات و رویدادهای زندگی آن شخص را چیدمان نماید.

 

خیلی جالب است نه؟ شاید باور کردنش برایتان آسان نباشد که ما خودمان کیفیت اتفاقات زندگی خودمان را تعیین می‌نمائیم. چگونه؟ با افکار و احساسات مثبت یا منفی! […]

 

 

تاثیر استرس و اضطراب بر روح و روان و جسم انسان چگونه است؟

محمد صاحبی بازدید : 700 دوشنبه 31 خرداد 1400 نظرات (0)

 

 

نوع احساس مثبت یا منفی، باعث بروز اتفاقات خوب یا بد می شوند.

 

 

احساس و کیفیت اتفاقات زندگی

 

آیا تا به حال برایتان این سوال پیش آمده که چرا گاهی اوقات در مسافرت، اتفاقات ناخوشایندی را تجربه می‌کنیم. گاهی هم بدون برخورد با یک مورد اتفاق ناگوار، به مقصد می‌رسیم؟

   پاسخ سوال، "احساس" است. بله. آنگاه که احساس خوب و مثبتی مُبتنی بر آرامش و شادی داشته باشید قطعا" کیفیت اتفاقات زندگی شما به بهترین شکل ممکن رخ می‌دهند.

   برعکس، وقتی احساس شما منفی است که می‌تواند شامل، غم و اندوه، خشم و عصبانیت و کینه بوده باشد آنگاه روند اتفاقاتی را که تجربه می‌کنید ناخوشایند و ناگوار خواهند بود.

 

 

اما این اتفاقات چگونه رخ می‌دهند؟

 در اینجا به صورت خیلی مختصر به طوری که از حوصله شما خارج نباشد به دلایل آن می‌پردازم تا با رعایت کردن آنها، ان شاءالله همیشه اتفاقات زندگی شما زیبا و رضایت بخش برایتان رخ بدهند.

هر کاری که باعث بشود حال ما خراب شود آنگاه احساس ما خراب و منفی خواهد شد. کارهایی مثل دروغ گفتن، حسادت، مجادله و گفتگوهای بی‌ثمر، خشم و عصانیت، کینه و دشمنی، همگی موجب ایجاد احساس منفی در ما خواهند شد.

وقتی احساس منفی بوجود آمد ( نشانه آن خراب شدن حال ماست) آنگاه این احساس از طریق ضمیرناخودآگاه ما به کائنات ارسال می‌شود. این فرآیند در کسری از ثانیه رخ می‌دهد.

کائنات با دریافت احساس منفی از طرف ضمیرناخودآگاه ما، بلافاصله شروع به کار کرده و بصورت اتوماتیک و بسیار دقیق، کیفیت اتفاقات زندگی ما را در آینده تدارک خواهند دید.

این اتفاقات با سرعت عجیب و خارق العاده و غیر قابل تصوری انجام می‌شود. به طوری که مثلا" اگر شما هنگام بیرون رفتن از خانه، عصبی شده و احساستان خراب بشود، از همان لحظه‌ای که احساستان خراب شده، شما مَشمول اتفاقات بد خواهید بود.

در کوچه یک اتفاق بد رخ می‌دهد. هنگام عبور از خیابان حادثه‌ای باعث ترس و نگرانی شما خواهد شد. موتورسواری آن چنان از کنارتان عبور می‌کند که موجب ترس و اضطراب شما می‌شود. موبایلتان زنگ می‌خورد و هنگامی که می‌خواهید آن را از جیبتان در بیاورید به ناگاه حواستان پرت شده و موبایل به زمین می‌افتد. دیگر این مثال های منفی را ادامه نمی‌دهم چون خودتان موارد بسیاری را می‌توانید حدس بزنید.

پس ارتباط خاص و پیچیده‌ای که بین ضمیرناخودآگاه ما و کائنات وجود دارد باعث بروز اتفاقات خوب یا بد در زندگی ما می‌شوند. به یاد داشته باشید که نوع اتفاقات عوض نمی‌شود. یعنی وقتی احساس شما خوب و مثبت است این طور نیست که اصلا" موتور سواری از کنار شما عبور نکند. یا موبایل شما زنگ نخورد. بلکه تمام این اتفاقات روی خواهند داد اما به شکل پسندیده و خوبی که موجب ناراحتی شما را فراهم نخواهند کرد.

وقتی شخصی با احساس منفی مثل خشم و عصبانیت به نیت مسافرت از منزل خارج می‌شود، از زمانی که شروع به حرکت می‌کند اتفاقات پیش رو به شکل ناخوشایندی برایش رخ خواهند داد. از خراب شدن ماشین گرفته تا جریمه شدن. از پنچری اتومبیل تا گم شدن وسایل و مدارک شخصی. بعبارتی اتفاقات پیش رو آبستن کیفیت بسیار ناخوشایندی خواهند بود.

حال این احساس منفی هر چقدر بدتر باشد کیفیت اتفاقات ناخوشایند و ناگواری که سر راه ما بوقوع خواهند پیوست به همان نسبت بیشتر و بدتر خواهند بود.

گاهی اوقات یک اتومبیل فقط پنچر شده و ساعتی راننده و سرنشینانش را مُعطل خواهد نمود. گاهی هم ترکیدن لاستیک موجب انحراف خودرو شده و اتومبیل با کوه و دره برخورد می‌کند. گاهی هم این تصادف به شکل برخورد با یک خودروی مقابل خواهد بود[...]

تعداد صفحات : 35

درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 12
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 12
 • آی پی دیروز : 45
 • بازدید امروز : 80
 • باردید دیروز : 153
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 13
 • بازدید هفته : 1,406
 • بازدید ماه : 340
 • بازدید سال : 45,104
 • بازدید کلی : 2,979,228