loading...

احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه ، کائنات

ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات،جذب اتفاقات خوب،کنترل فکر و ذهن،نفوذ به ضمیرناخودآگاه،ارسال پیام به کائنات،

احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 354 چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400 نظرات ()

زندگی از سه مرحله تشکیل شده است. به عبارتی ما همیشه در یکی از این سه  مرحله قرار داریم:

مرحله خنثی

مرحله بدبیاری

مرحله خوش شانسی

 

1- در  مرحله خنثی  شخص هیچ اتفاق بد یا خوبی را تجربه نمی کند. به عبارتی نه رویدادی رخ میدهد که باعث ناراحتی او بشود و نه رویدادی که موجب شادی او شود. نه خوشحال است و نه غمگین.

 

2- مرحله بدبیاری زمانی است که شخص دائما" افکار و احساسات منفی دارد. غمگین است. ناله و شکایت می کند. به زمین و زمان دشنام می دهد و از همه طلبکار است. ناراضی است. خوشحال نیست. حالا به هر دلیلی که باشد. احساس خوبی ندارد. به همین جهت اتفاقاتی مانند برخورد با افراد عصبانی و ناراحت، پنچر شدن چرخ اتومبیل، شکستن شیشه خانه، سوختن پی در پی لامپ ها و چراغ های خانه، قبض های سرسام آور، جریمه، تصادف، بیماری، و هزاران مورد دیگر را یکی پس از دیگری تجربه میکند بدون اینکه حتی یک بار بیندیشد که چرا این اتفاقات را من تجربه می کنم؟

 

3- مرحله سوم، مرحله خوش شانسی است. در این مرحله شخص دائما" افکار و احساسات مثبت و خوب دارد. امیدوار است. نگران نیست. خوشحال است و غمگین نیست. سپاسگزار است و ناله و شکایت نمی کند. راضی است و از داشته هایش هر چه که هستند لذت می برد. با عینک سفید به زندگی نگاه میکند. خورشید و روشنایی را می بیند نه شب و تاریکی را. در نتیجه این افراد نه تصادفی را تجربه می کنند و نه گذرشان به بیمارستان و دادگاه و پاسگاه می افتد. اتومبیل آنها به ندرت ایرادی پیدا میکند و آنچنان آدرس تعمیرکاران را بلد نیستند. چون به ندرت گذرشان به آنها میخورد.

 

لطفا" به شکل زیر نگاه کنید:

 

 

همانگونه که درنمودار مشاهده می کنید وقتی که یک احساس منفی و بدی در ما بوجود می‌آید اتفاقات ناخوشایند بصورت تصاعدی شروع به رخ دادن می‌کنند. آنها تمایلی به قطع شدن ندارند.

 

برعکس آن هم درست است. وقتی که شما احساس خوب و مثبتی دارید اتفاقات خوب و خوشایند یکی پس از دیگری خودشان را نشان می‌دهند. آنها هم تمایلی به قطع شدن ندارند و دلشان می‌خواهد تکرار بشوند.

حال این احساس خوب شما هرچقدر قوی‌تر باشد به همان اندازه، اتفاقات خوبِ بهتر و خوشحال کننده تری را تجربه خواهید نمود.

حالت خنثی حالتی است که معمولا" ما در آن به سر می‌بریم. یعنی عموم مردم در آن به سر می‌برند. یک زندگی معمولی و عادی که از کار روزانه صبح شروع شده و به پایان کار روزمره در هنگام شب ختم می‌شود.

 

در این گونه زندگی‌ها، هیچ هیجان و اشتیاقی دیده نمی‌شود. شخص فقط امیدوار است که اتفاق بدی را تجربه نکند. اتفاق خوب پیشکش!

نه احساس خوبی دارد و نه احساس بد. در نقطه صفر محور زندگیست. وسط پُل سرنوشت ایستاده‌اند. نه تمایلی به حرکت کردنِ رو به جلو را دارند و نه جرات برگشتن به عقب. چرا؟

 

 چون اکثرا" نمی‌دانند که این احساس و افکار خودشان است که کیفیت اتفاقات خوب و بد را رقم می‌زند. چون نمی‌دانند که اگر خوشحال باشند و احساس امید و سپاس در وجودشان باشد آنگاه با داشتن احساس مثبت و خوب، اتفاقات خوب هم یکی پس از دیگری رخ می‌دهند. آنها به اشتباه تصور می‌کنند که ابتدا باید یک اتفاق خوب رخ بدهد تا باعث شادی آنها شود. به عبارتی آنها خوشحالی خودشان را به یک اتفاق خوب گره زده و مشروط نموده‌اند. در حالی که این چنین نیست. ابتدا باید یک احساس خوب و مثبت داشته باشید تا بتوانید یک اتفاق خوشحال کننده و هیجان انگیز را تجربه کنید[...]

 

 

 

محمد صاحبی بازدید : 365 چهارشنبه 18 فروردين 1400 نظرات ()

 

بعضی ها همیشه اتفاقات ناگوار و ناخوشایندی را در طول شبانه روز تجربه می‌کنند. همیشه در حال ناله و شکایت بوده مثل اینکه تمام مشکلات عالم آفریده شده‌اند تا فقط به آنها آسیب برسانند.

در مقابل افرادی هم هستند که هر روز و شب خود را به بهترین شکل ممکن سپری می‌کنند. گویا آنها همیشه شانس دارند و اتفاقات خوب را یکی پس از دیگری تجربه می‌کنند.

اتفاقات خوب و بد در زندگی ما آدمها نتیجه سفارش خود ما هستند. اتفاقات خوب و بد زندگی هر فردی نتیجه دعوت خود اوست.

این اتفاقات خوب و یا بد بدون دعوت هرگز وارد حریم خصوصی کسی نمی‌شوند. آنها کاملا" مطیع بوده و بدون دعوت ما حضور پیدا نخواهند کرد.

 

اما این اتفاقات چگونه از طرف ما دعوت می‌شوند؟

همانگونه که در بالا اشاره شد ما در هر لحظه با یادآوری موضوعی خاص در ذهن خود و تجزیه و تحلیل آن و یا دیدن و شنیدن و حرف زدن در مورد آن، بلافاصله افکاری را تولید می‌کنیم.

این افکار مواد اولیه تولید احساس در ما را فراهم می‌کنند. افکاری که به ضمیرناخودآگاه خود ارسال می‌کنیم، با تبدیل شدن به یک احساس خاص که در ارتباط مستقیم با آن فکر است به کائنات ارسال می‌شود.

کائنات با دریافت آن احساس، موظف خواهد بود که اتفاقاتی را پیش روی آن شخص قرار بدهد که دقیقا  با آن احساس هماهنگ و یکی باشند.

نه ذره ای زیاد و نه ذره ای کم.

 

مثلا  کسی با اتومبیل خود تصادف می‌کند و یکی از چراغ‌های جلویی اتومبیلش صدمه می‌بیند، در اینجا افکار و احساسات منفی تولید شده توسط وی به کائنات ارسال شده و در حد و اندازه آن چراغ به وی بازگشت نموده است.

حال این افکار و احساسات هر چقدر بزرگتر و قوی تر باشند کیفیت آن اتفاقات هم به مراتب بزرگتر و بیشتر خواهند بود.

کائنات اصلا  توجهی ندارند که این شخص این افکار و احساسات منفی را برای خودش خواسته یا دیگران. کائنات فقط به احساسات تولید شده توسط ضمیرناخودآگاه ما واکنش نشان می‌دهد.

 

اگر برای کسی دعای بدی بکنیم آنگاه نتیجه همان دعا، به شکل اتفاقات و حوادث ناگوار به سمت خودمان بازگشت خواهد کرد. چون کائنات این پیام را از طرف ما دریافت کرده است. فرستنده ما بوده ایم. کائنات فقط به محتوای پیام توجه می‌کند.

اگر ما آدمها می‌توانستیم که اصلا  فکر نکنیم و یا اینکه اگر فکر کردیم فقط به موضوعات مثبت و خوب توجه می‌کردیم آنگاه، کیفیت اتفاقات زندگی ما شگفت انگیز می‌شدند.

اتفاقات خوب یکی پس از دیگری برایمان رخ می‌داد. هرگز اتفاق و پیش آمد ناگواری را تجربه نمی‌کردیم. چون کیفیت اتفاقات زندگی هرکسی بر اساس مقدار سفارش افکار و احساسات مثبت یا منفی است که به کائنات ارسال می‌کند.

 

شما ممکن است درهر لحظه و در هر کجا، ارتعاشات فکری فراوان و متفاوتی را از دهن خود عبور بدهید اما بدانید که آن افکار که به نظرتان شاید خیلی بی اهمیت و ساده بیایند تاثیر شگفت انگیزی در سرنوشت شما خواهند داشت.

آیا می دانید که در هر لحظه و هر زمانی که به چیزی نگاه می‌کنید و یا در مورد مطلبی خاص حرف میزنید و یا می شنوید  درست در آن زمان در حال تولید فکر و احساساتی خاص در ارتباط مستقیم با آن موضوعات هستید؟

هرگز تصور نکنید که چون شما فقط در ذهن خود در مورد آن موضوع فکر می‌کنید پس فقط خودتان از آنها آگاهی دارید و هیچ اتفاقی هم نخواهد داد.

اصلا  این طور نیست. این افکار در واقع مواد خام و اولیه برای ساخت و تولید احساس هستند.

 

ممکن است بگوئید مگر می‌توان اصلا  فکر نکرد؟

بله درست است. نمی‌توان هرگز فکر نکرد و این افکار بصورت ناخواسته از ذهن ما عبور می‌کنند. اما میتوان آنها را هدایت و کنترل نمود.

می‌توان مسیر فکر را عوض کرد. می‌توان با عوض کردن مسیر فکر از اندیشدن به یک موضوع منفی خودداری نمود.

معمولا  ما با دیدن و شنیدن و خواندن مطالب خاصی، می‌توانیم فکرمان را به سمت و سوی آن سوق بدهیم.

 

پس هر وقت که فکری منفی وارد ذهنتان شد و درحال جریان بود با دیدن یا شنیدن و خواندن مطلبی دیگر که مخالف و متضاد آن است باعث بهبود وضعیت فکری خود شوید.

با این کار مواد اولیه و خام منفی و بد، تبدیل به مواد اولیه و خام خوب و مثبت خواهند شد. آهنگ های شاد و آرام بخش گوش کنید. مطالب زیبا و مثبت بخوانید. صداهای خوب و مثبت بشنوید.

کنترل چشم، گوش و زبانتان در اختیار خودتان است. شما هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی بشنوید و یا ببینید و یا در مورد چه موضوعی صحبت کنید.

گاهی اوقات ما می‌خواهیم خودمان را ثابت کنیم. لذا وارد بحثی می‌شویم که ناچار از واژه  و عبارات منفی و نازیبا استفاده می‌کنیم. عصبی می‌شویم و احیانا" ممکن است پرخاشگری کنیم.

 

جملاتی به زبان بیاوریم که مواد اولیه و خام ساختن احساس بد و منفی را برایمان فراهم نماید.

لزومی ندارد در مورد هر چیزی اظهار نظر کنیم. وارد هر بحثی بشویم.

لزومی ندارد که در مورد گذشته و خصوصا  اتفاقاتی که برای ما خوشایند نبودند فکر کنیم و آنها را زنده نمائیم.

لزومی ندارد که با کسانی حرف بزنیم که می‌دانیم در ادامه موجب ناراحتی و دلخوری و خراب شدن احساس ما خواهند شد.

لزومی ندارد که چیزهایی را ببینیم که باعث خراب شدن احساس و حال ما می‌شوند[...]

 

تعداد صفحات : 50

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 100
 • کل نظرات : 23
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 3
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 38
 • بازدید امروز : 168
 • باردید دیروز : 107
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 688
 • بازدید ماه : 21,849
 • بازدید سال : 108,357
 • بازدید کلی : 2,856,314