close
تبلیغات در اینترنت
احساس آرام - 4
پربازدیدترین ها آخرین ها پیشنهادی

یکی از مهمترین عواملی که باعث شکست و ناکامی ما آدمها در زندگی و نرسیدن یا دیر رسیدن به خواسته هایمان میشود ، همان ترس و نگرانی از دریافت نوع نتیجه است. گاهی این نگرانی و دلهره ، آنقدر زیاد میشود که ما حتی موضوع اصلی را فراموش میکنیم و فقط درگیر آن استرس بوجود آمده و ترس از گرفتن نوع نتیجه می شویم.

اما براستی برای چه نوع نتیجه دریافتی باید این همه مهم باشد و در ما ایجاد ترس و نگرانی بنماید تا جایی که ممکن است بکلی وضعیت روحی و جسمانی ما را به مخاطره بی اندازد؟

پاسخ این سوال را باید در درون خودمان جستجو کنیم. ما آدمها بعد از انجام کارهایمان ، انتظار دریافت پاداش داریم. هرکسی در هر جا و مکان و هر موقعیتی که هست ، انتظار دارد بهترین نتیجه را از انجام کارهایش دریافت کند. زیرا بهترین نتیجه ، همراه با پاداش قابل قبول است. 

مثلا" من تلاش میکنم وبسایت احساس آرام را به خوبی مدیریت کنم تا بتواند با بازدید مناسب و خوب ، رتبه ی بهتری از نظر گوگل و یا الکسارنک  بدست بیاورد. 

بالا رفتن بازدید وبسایت احساس آرام ، و بدست آوردن رتبه جهانی و کشوری  مناسب ، و در ادامه ارزشمند تر شدن این وبسایت ، پاداشی است که من در انتظارش هستم.

این یک طرف سکه است. سمت دیگر سکه میتواند آن باشد که من به عنوان یک نویسنده ، مطالبی را که به نظرم خوب و شاید قابل استفاده برای بعضی ها باشد ، را در هر فرصت مناسبی ، در وبسایت احساس آرام قرار میدهم تا دیگران هم ، به نوعی از افکار و داشته های ذهنی من با خبر بشوند.همانطور که مطالب دیگران میتواند برای من مفید باشد و من میخوانم، شاید مطالب من هم برای کسانی ، مفید واقع بشود. 

خوب اگر این تصور  وجود داشته باشد، دیگر من ترس و  نگرانی بابت اینکه ، وبسایت احساس آرام بازدید قابل قبول و رتبه ی کشوری یا جهانی خوبی داشته باشد یا نداشته باشد رانخواهم داشت.

اگر هدف من از نوشتن ، خدمت باشد ، دیگر نگرانی و ترس وجود نخواهد داشت. زیرا خدمت به دیگران ، آنقدر ارزشمند است و از قدرت  معنوی بالایی برخورددار است که اجازه نمی دهد هیچ ترس و دلهره و هیچ نیروی منفی در پیرامون خود حضور داشته باشد. زیرا خدمت به دیگران موجب میشود که ما از نیروهای مثبت دیگران هم بهره  مند بشویم.

با این مقدمه ای که ذکر شد کمی هم در مورد خود ترس و دلهره و نگرانی از بدست آوردن نتیجه ، صحبت میکنیم...

 

این یک راز بزرگ است  که بدانی ، همه چیز در درون ذهن تو قرار  گرفته است . از هیچ کسی توقع و انتظاری نداشته باش. همه چیز در درون خود توست. اگر به این باور برسی ، آنگاه دیگر از کسی انتظار و توقع  نداری که کاری را برای تو انجام بدهد. تو خودت به امید خودت گام بر میداری. تو خودت با توجه به توانایی های خودت حرکت می کنی. نیرویی بزرگتر از قدرت خدا ، که در درون توست ، وجود دارد؟

اگر همواره نگاهت به دیگران باشد ، به کمک دیگران ، توانایی های دیگران ، که چگونه میخواهند کمک کنند تو را و چگونه قرار است نیازهای تو را بر آورده نمایند ، آنگاه همیشه محتاج و نیازمند دیگران  خواهی بود. همیشه نگاهت به دست دیگران است. آنگاه دیگر توانایی های خودت و قدرت بالقوه خودت را نخواهی دید. آنها پنهان می شوند . آنگاه قدرت بی نهایت خداوندی در درون تو ، پنهان می شود.

اگر به این باور برسی که فقط از خودت توقع و انتظار داشته باشی ، آنگاه قدرت ها و توانایی های تو ، یکی  پس از دیگری نمایان می شوند.(قدرت تو همان قدرت خداوند است که ، خودش فرموده : من از رگ گردن به تو نزدیک ترم.)خودشان را نشان می دهند و تو متعجب می شوی از اینکه تا این مدت این همه قدرت و توانایی کجا بوده که تو خبر نداشتی. انتظار ، توقع می آورد. هرچه انتظارات تو از دیگران و اطرافیانت کمتر باشد، کمتر احساس نیاز خواهی نمود. هرچه نیازهای تو بیشتر باشند ، دست و پایت بسته تر است و  قدرت مانور و حرکت تو کمتر خواهد بود. 

یک چراغ  جادو برای خود تهیه کنید. میتوانید آنرا از لوکس فروشی ها یا عتیقه فروش ها خریداری نمایید. هر روز صبح دستان خود را بر روی آن چراغ جادویتان بکشید و در ذهن خود تصور کنید که غول چراغ جادو از آن خارج شده و آماده شنیدن دستورات و خواسته های شماست. هر روز صبح سه آرزو را به او بگویید که میخواهید در آن روز عملی شوند. ترس و دلهره را کنار بگذارید و از او بخواهید. وقتی از او میخواهید انگار که درحال خواستن از خویشتن خویش هستید. شما درواقع از خودتان میخواهید. دستوراتی را به ضمیرناخودآگاه خود میدهد. چراغ جادو یک وسیله ای است که ارتباط شما را با ضمیرناخودآگاهتان که چراغ جادوی واقعی است ، برقرار نماید.

امتحان کنید و هر روز صبح سه تا آرزو و خواسته را به او بگویید و در طی روز ، شاهد معجزاتی باشید که درزندگی شما رخ میدهند. ممکن است بگویید مگر معجزه امکان دارد؟ آن هم هر روز ، آنهم روزی سه دفعه، ؟  بله . باید بگویم که امکان دارد. شما شاهد بالاترین و بهترین کیفیت اتفاقات زندگی خود خواهید بود. کیفیت اتفاقات زندگی شما به گونه ای زیبا و دلخواه و خوشایند روی میدهند و همین موضوع موجب میشود که شما از تجربه ی لحظه لحظه های زندگی خود در طی شبانه روز ، احساس خوب و خوشایندی پیدا نمایید.

این کیفیت  خوب ، به مرور زمان تبدیل به اتفاقات خیلی بهتر و هیجان انگیزتر میشود  و در آینده شما را غافل گیر میکند.

به یادداشته باشید که فقط از خودتان بخواهید. چشم امید به هیچ کسی را نداشته باشید. کارتان را انجام بدهید ، آنهم به بهترین شکل ممکن ، اما از هیچ کسی توقع نداشته باشید که زندگی شما را بهتر کند و اتفاقات  خوبی را برایتان رقم بزند. فقط به خودتان نگاه کنید. در ذهنتان تصور کنید که هیچ کسی در پیرامون شما نیست . هیچ  کسی نیست که به شما کمک نماید. هیچ کسی نیست که در حل مسائل شما به شما کمک کند ، شما در حل مسائل زندگی و تجربه بهترین اتفاقات زندگی خودتان ، تنها هستید. فقط خودتان هستید و خودتان. باید بهترین تصمیم ها را بگیرید. یک تصمیم غلط ، باعث شکست و نابودی شما میشود. کسی قرار نیست به شما کمک کند. کسی قرار نیست دست شما را بگیرد.

شما یکه و تنها هستید. هرچه هست در درون خود شماست. تمام نیروهای کمکی در درون خود شما قرار گرفته اند. آنها را بیدارکنید. از آنها استفاده نمایید. 

به خودتان بگویید ، من حق اشتباه کردن ندارم. من اصلا" پاک کنی ندارم که بخواهم اشتباهاتم را پاک یا اصلاح نمایم.(سعی و خطا را دور بی اندازید.) من باید بهترین گام را بردارم. من باید بهترین تصمیم را بگیرم. من فقط یک فرصت دارم. من امروز تنها یک فرصت در اختیار دارم. نباید این فرصت را خراب کنم. باید به بهترین وجه ممکن از آن استفاده نمایم. لحظه لحظه های زندگی من باید حساب شده باشد. تمام کلماتی که به زبان می آورم باید حساب شده باشند. من حق ندارم بدون فکر و تامل صحبت کنم. من حق ندارم  عصبانی  بشوم. من امروز حق ندارم باعث ناراحتی کسی بشوم. من امروز آرام و خونسرد هستم. 

امروز تنها فرصتی است که در اختیار من قرار گرفته است. من امروز را به بهترین شکل ممکن می سازم. من خودم می سازم. به کسی نگاه نمی کنم. آنقدر به خودم نگاه می کنم تا تمامی قدرت های درونی ام را بیدار کنم و از تک تک آنها استفاده نمایم.

کسی که امید به کمک و یاری دیگران دارد ، همیشه منتظر است تا کمک  از راه برسد. اما کسی که منتظر کسی نیست ، می ایستد و دست بر زانوی خود میگذارد و شروع به حرکت میکند. کسی که حرکت میکند دیگر نمیتواند غمگین و افسرده باشد، چون دیر یا زود به مقصد می رسد. اما آدمی که دائما" در انتظار کمک دیگران است ، از دیر رسیدن کمک ، افسرده و غمگین و نا امید میشود.(او کارش تمام است.)

به یاد داشته باشید که کسی نیست که به شما کمک کند جز خودتان.( زیرا هیچ کسی به اندازه شما ، از نیازها و به همان میزان از توانمندی های شما با خبر نیست). پس برای رسیدن به اهداف و آرزوهای قشنگ خودتان در زندگی ، فقط به توانایی های درونی خودتان چشم بدوزید. فقط  از خودتان انتظار داشته باشید. بزودی تمام نیروهای درونی شما که از ذهن و ضمیرناخودآگاهتان سرچشمه میگیرند به کمکتان می شتابند و شما را به اهدافتان در زندگی می رسانند.

 

شما از زمانی که متولد می شوید ، از طریق گوش هایتان ، کلمات و واژه هایی را دریافت میکنید. از طرف پدرو مادر و برادر و خواهر و معلم ها و دوستانتان و خیلی های دیگر که نیاز به نام بردن آنها نیست. بایگانی ذهن شما مملو از کلمات و واژه های مختلف است . کلمات و واژه هایی که هرکدام معنی و مفهوم خاصی برای شما دارند. 

هرکدام از ما آدمها ، برداشتی متفاوت از معنی واژه ها و کلمات و اصطلاحات داریم. با اینکه هر  واژه  یک معنی ثابت و کلی دارد اما برداشت و استنباط هرکدام از ما ممکن است با دیگری تفاوت داشته باشد. همانگونه که اشاره شد شما از بدو تولد شروع به آموختن میکنید. آموختن و به خاطر سپردن . بسیار مهم است که کودک از ابتدا چگونه با واژه ها آشنا شود. بیان کلمات و  واژه ها ، و تفسیر و توضیح معانی آنها برای کودک ، بسیار مهم است زیرا که این معانی در ذهن کودک ، بایگانی میشود و قرار است در آینده و سنین بالاتر ، از این معانی برداشت های خاصی بکند که ممکن است مسیر زندگی اش را تغییر بدهد.

گاهی اوقات ممکن است ما کلمات و واژه هایی را به کار ببریم و موجب دلخوری و رنجش خاطر کسی بشویم ، سپس به طرف مقابل بگوییم  که ما اصلا" منظور و قصدمان از بیان آن  واژه و مطلب ، آن چیزی نبوده که شما برداشت کرده اید. 

به  واقع ممکن است چنین باشد. شما منظوری ندارید و قصد ناراحت کردن طرف مقابلتان را ندارید  اما ، ایشان برداشت خاص خود را دارد و این همان برداشت و استنباطی است که ایشان از دوران کودکی و سنین پایین تر با آن آشنا شده است. وقتی معنی کلمه و واژه ای را به وی گفته اند ، به همراه آن توضیحی در مورد آن داده اند که برای این شخص برداشتی با این مضمون ایجاد نموده است. 

دانشمندان تکنولژی فکر،  تاکید میکنند که ما آدمها باید به شدت  مراقب آنچه که می شنویم باشیم. ما اجازه  نداریم هر واژه  و اصطلاح و جمله ای را از هرکسی بشنویم. تاثیر کلمات و واژه ها ممکن است به ظاهر آنقدر حائز اهمیت به نظر نرسد اما اهمیت این موضوع زمانی روشن میشود که ما بدانیم ، این کلمات و واژه ها ، در پس خود ، معانی و برداشت هایی خاص برای ما دارد. 

همانگونه که قبلا" هم گفته شد ، ما هر پیامی را که از طریق ضمیرخودآگاه ( حواس پنجگانه ) و ارتعاشات فکری ، دریافت میکنیم ، بلافاصله  به ضمیرناخودآگاه خود انتقال می دهیم  . ضمیرناخودآگاه ، یک کپی از آن پیام را که ممکن است یک فایل صوتی یا یک تصویر عکس یا  یک کلیپ ویدیویی باشد ، در خود ذخیره کرده و بایگانی میکند و نسخه اصلی را برای کائنات و به جهت اجرایی شدن ،  ارسال میکند. 

پس ضمیرناخودآگاه ما بزرگترین بایگانی فایل های صوتی و تصویری دنیا را در اختیار دارد....

ادامه ...

کانال احساس آرام را در تلگرام دنبال کنید

پنل کاربری

نام کاربری :
رمز عبور :
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد