احساس آرام نویسنده: مقاله

شادی و نشاط،
loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 85 دوشنبه 04 آذر 1398 نظرات ()

 

 

آدمها معمولا" بیشتر به نداشته هایشان فکر می کنند تا داشته هایشان. بیشتر به چیزهایی فکر میکنند و در باره اش حرف می زنند که هم اکنون در اختیار ندارند. درحالی که برای موفقیت و رسیدن به خواسته ها و اهداف خود در زندگی ، باید ابتدا به هر آنچه که هم اکنون در اختیارتان است نگاه کنید و بابت تک تک آنها قدردان و شکرگزار باشید...

 

 

سمینارها و کلاس های بیشماری همراه با کتاب های فراوان و متنوع در زمینه ی موفقیت و رسیدن به خواسته ها و اهداف در زندگی برگزار و نگاشته می شود. اما اگر کسی نتواند ابتدا در درون خود یک آرامش و احساس شکرگزاری را ایجاد نماید ، هیچ کدام از آن سمینارها و کتاب های موفقیت به کارش نخواهد آمد.حتی اگر شما مستقیما" تحت تعلیمات و آموزش آنتونی رابینز یا دکتر علیرضا آزمندیان قرار بگیرید،اگر از درون آرام نباشید و احساس آرامش و شکر گزاری نداشته باشید هیچ اتفاق مفید و مثبتی  در زندگی شما رخ نخواهد داد.

شکر گزاری اولین عامل آرامش

من نمی دانم هم کنون چه در اختیارتان است. سلامتی جسمانی و فکری ، اتومبیل، وسایل شخصی ، موتور، دوچرخه، کتاب ، پول ، طلا و جواهرات ، واقعا" دقیقا" نمی دانم چه در اختیارتان هست ، اما همین قدر میدانم که اگر بابت داشتن تک تک آنها شکر گزار و خوشحال  نباشید و احساس ناسپاسی در شما وجود داشته باشد ممکن است آنها را از دست بدهید و شاید هم  هرگز به بقیه ی اهداف و خواسته هایتان نرسید.

شکرگزاری تشکر از خداوند است. ناسپاسی ابراز نارضایتی به خداوند است. نوعی اعتراض است. یعنی اینکه خدایا چرا به من اینقدر کم  دادی؟ وقتی در مقابل خدای مهربان که از هرکسی به ما نزدیک تر است ، از واژه ی " چرا " استفاده می کنیم در واقع به نوعی به تک تک داشته هایمان که خداوند از روی مهر و محبت به ما داده است اعتراض میکنیم. طغیان می کنیم. همان کاری که ابلیس کرد و با آن همه سابقه ی عبادت و حضور در درگاه خداوند ، از نزد خداوند رانده شد.

یاغی گری در مقابل خداوند موجب می شود که همه چیزمان را از دست بدهیم. این یک قانون در کائنات عالم است.

خداوند این جهان را کاملا" هوشمند و در در عین حال قانونمند خلق کرده است. یعنی خودش فقط مانتیور میکند. برای خدا هیچ فرقی ندارد که من چه کسی هستم و شما در چه جایگاهی قرار دارید. خداوند با قانونمند کردن این جهان ، هر گونه  تبعیضی را برداشته است. هیچ تفاوتی بین آدمها نیست. هرکسی بیشتر و بهتر به این قانونمندی ها عمل بکند ، آنگاه موفق تر خواهد بود.

اگر شما نتوانید قدردان و سپاس گزار باشید آنگاه هر آنچه که هم اکنون در اختیارتان است را از دست خواهید داد. این یک قانون است. قانونی که خداوند در کائنات عالم قرار داده است.

شکرگزاری و تشکر باعث میشود که شما بیشتر به دست بیاورید. احساس قدردانی موجب میشود که مسیر رسیدن به نعمت های بی شمار این جهان همواره برای شما هموار  باشد.

وقتی کسی از شما تشکر و قدردانی میکند ، شما دلتان می خواهد که بیشتر به او کمک کنید. اما در مقابل آدمهای ناسپاس چه حسی دارید؟ آیا به آنها هم تمایل کمک مجدد دارید؟ مسلما" خیر . شما هرگز از آدمهای ناسپاس و قدرنشناس خوشتان نمی آید. از آنها با عنوان " گربه صفت " بودن یاد می کنید و از ناسپاسی آنها ناخشنود می شوید.

این یک قانون است. قانونی که مو لای درزش نمی رود. قانونی نیست که در اجتماع انسان ها ایجاد شده باشد . قانونی است که خداوند از ابتدای خلقت این جهان و کائنات در آن قرار داده است.

اگر میخواهید به اهداف و خواسته هایتان برسید ، همیشه خوشحال باشید. خوشحالی یعنی ابراز شکر گزاری . ابراز قدردانی از خداوند بابت هر آنچه که به شما عنایت کرده است.

دوستی میگفت: ای بابا . مگر این داشته های فعلی هم شکرگزاری دارد که این همه فلسفه بافی میکنی ؟

به این دوست ناآگاه و بقیه کسانی که معنی شکرگزاری و قدردانی بابت داشته هایشان را نمی دانند باید گفت، شما هم اکنون نتیجه ی سخنان ، افکار و اعمال و رفتار گذشته ی خودتان هستید. هر آنچه که هم اکنون در اختیارتان است ، نتیجه ی تلاش گذشته ی شماست. مگر میشود در زمینی گندم بکاری و جو  برداشت کنی؟ مگر میشود که با احساس آرامش و خرسندی تلاش کنی و در این تلاشت استمرار و مداومت به خرج بدهی و آنگاه نتیجه ی تلاشت را نبینی؟

نشستن در یک گوشه ای و فقط کتاب های موفقیت را خواندن و یا شرکت کردن در انواع سمینارهای انگیزشی بدون داشتن احساس آرامش و شکر گزاری ، مگر نتیجه می دهد؟

شما شایسته ی بهترین ها هستی . اما ابتدا باید یاد بگیری که چگونه احساس آرامش و خوشحالی را در خودت ایجاد کنی. تو باید خوشحال باشی . چون طرف حساب تو کسی نیست جز خدای مهربانی که تو  و تمام این کائنات را خلق کرده است.

تو با خدا طرف حساب هستی. پس وقتی که ناشکری میکنی و وقتی که به زمین و زمان فحش و ناسزا می دهی بابت داشته های فعلی خودت ، درواقع رو در روی خدا ایستاده ای. رو به خدا کرده ای و مستقم به او می گویی که خدایا من بابت این چیزهایی که الان دارم راضی و خوشنود نیستم. تو به من کم داده ای!

اما مگر قرار است که خدا همه چیز را به  تو بدهد؟ اگر چنین است ، پس تلاش و کوشش و عقل و اندیشه ی تو چه میشود؟ مگر خداوند این جهان را قانونمند نیافریده ؟ مگر خداوند خودش تو را جانشین خود قرار نداده؟ مگر تو را از قدرت عقل و اندیشه برخوردار نکرده است ؟ مگر این امکانات برای موفقیت و رسیدن تو به خواسته هایت کافی نیست؟

چرا همه چیز را از چشم خداوند می بینی؟ چرا تمام گرفتاری ها و مشکلاتت را به حساب خدا می گذاری؟ پس خودت این وسط چه نقشی داری؟

نگارنده به زبانی بسیار ساده راه حل رسیدن به موفقیت و خواسته هایت را باز گو میکند. باز هم تکرار میکنم که بجای ناله و ناسپاسی به درگاه خداوند ، به داشته هایت توجه کن و بابت تک تک آنها خوشحال و قدردان باش. بگو خدایا بابت تمام نعمت هایی که به من عنایت کردی ممنونم. و البته خوشحال باش. تشکر کردن خالی به درد نمی خورد. اگر تشکر کنی اما احساس ناراحتی داشته باشی هرگز این قدردانی به درد نخواهد خورد.

تو فقط در حالت خوشحالی است که میتوانی با کائنات عالم ارتباط داشته باشی. فقط درحالت شاد بودن است که میتوانی الهامات عالیه از کائنات دریافت کنی و اهداف و خواسته هایت برایت روشن و قابل دسترسی باشند. خداوند من و  تو را خوشحال آفریده است. خداوند تمام موفقیت ها و چیزهای خوب را همراه با خوشحالی قرار داده است. بدست آوردن همراه با خوشحالی است. تولد همراه با خوشحالی است. هر چیز تازه ای ، خوشحالی به همراه دارد.

وقتی شما خوشحال هستی در واقع درحال ارسال این پیام به کائنات هستی که ، ای کائنات من هم اکنون چیزهایی دراختیار دارم که ارزش خوشحالی را دارد. هرچقدر بیشتر خوشحال باشید بیشتر بدست خواهید آورد. چون خوشحالی بیشتر ، احساس خرسندی و سپاس گزاری بیشتری به همراه دارد. وقتی شما خوشحال هستید ، کائنات اینگونه برداشت می کنند که شما در حال تجربه ی داشتن چیزهای فوق العاده ای هستید.

کائنات کاری ندارد به اینکه شما هم اکنون چه در اختیار دارید. کائنات ققط به این احساس شاد بدون و شکر گزاری شما توجه میکند. کائنات با دریافت احساس شکرگزاری و خوشحالی شما ، به این باور می رسد که شما چیزهای ارزشمند زیادی دراختیارتان است. آنگاه نگاهی به تمام داشته های شما میکند. وقتی متوجه می شود که میزان شکرگزاری وخوشحالی شما بیش از داشته های موجودتان است ، آنگاه طبق قانون موظف میشود که به داشته های ارزشمند شما اضافه کند.

چون داشته های شما باید با میزان احساس خوشحالی و شکرگزاری شما برابری نماید.

به یاد داشته باشید که اختیار با خودتان است. میتوانید این فرمول ها را در زندگی خود بکار بگیرید و استفاده کنید و هم  میتوانید آنها را نادیده بگیرید. اما باید بدانید که موفقیت و شکست ، خوشحالی و غم ، همه و همه از درون شما شروع میشود. بیرون از شما هیچ خبری نیست. در بیرون از وجودتان به دنبال چیزی نباشید. پول و ثروت و تحصیلات عالیه و بقیه اهداف ارزشمند فقط در درون خودتان است. شما نمی توانید به یکباره به قله ی کوه برسید. اگر قصد دارید قله ی ثروت و یا تحصیل برسید ابتدا باید از کوهپایه شروع کنید. اما برای شروع حرکت باید احساس آرام و شادی داشته باشید. اگر شما غمگین باشید هرگز نخواهید توانست به اهدافتان دست پیدا کنید. چون احساس غم و اندوه در واقع پیام نداشتن و از دست دادن به کائنات مخابره میکند.کائنات قانونمند آفریده شده و اصلا" توجهی به این موضوع ندارد که شما دنبال چه چیزی هستید و نیت شما چیست. کائنات فقط به احساس شما توجه میکند. اگر احساس ناشادمانی و نارضایتی از وجود خودتان و هر آنچه در اختیارتان است داشته باشید قطعا" یک پیام منفی به کائنات ارسال کرده اید. کائنات اصلا" کاری به این موضوع ندارد که شما یک فرد مذهبی هستید یا یک آدم غیر مذهبی . به چه دین و آئینی اعتقاددارید. کجا زندگی میکنید. کائنات با هیچ کدام از اینها کاری ندارد . فقط به احساس شما توجه میکند. همین.

برای اینکه بتوانید احساس خوشحالی داشته باشید ، دردرجه اول نباید برای شاد بودن خودتان شرط تعیین کنید. مثلا" بگویید من فقط به شرطی خوشحال میشوم که یک اتومبیل مدل بالا داشته باشم. یا من به شرطی خوشحال میشوم که بتوانم در خارج از ایران زندگی کنم. من به شرطی خوشحال و راضی میشوم که استاد دانشگاه باشم و یا هر خواسته ی دیگری که ممکن است هرکسی مد نظر خود داشته باشد.

من نمی گویم نباید به دنبال خواسته و هدف خود در زندگی باشید. نه اصلا" چنین منظوری ندارم. باید به دنبال اهداف و خواسته های زیبایتان باشید اما ، ابتدا باید خوشحال باشید. شادمان باشید. برای خوشحالی و شاد بودنتان شرط نگذارید. مگر خداوند وقتی نعمت سلامتی را به شما داد برایتان شرط گذاشت؟ مگر پدرو مادر شما وقتی شما را به دنیا آوردند و درحال بزرگ کردن و رسیدگی به شما بودند با شرط و شروط این کارها را کرده اند؟ پدرو مادر شما با خوشحالی و رضایت کامل به شما رسیدگی کرده اند. از داشتن شما شاد بودند و هستند. از بزرگ کردن شما خوشنود بودند و هستند. شما چرا برای شاد بودنتان شرط و شروط  دست و پا گیر تعیین میکنید؟ شاد باشید و احساس خوشحالی داشته باشید تا بتوانید با کائنات عالم ارتباط درست و منطقی برقرار نمائید.

شاد بودن تعریف خاص خودش را دارد. شاد بودن یک احساس رضایت درونی است. احساس رضایت بابت هر آنچه که هم اکنون در اختیارتان است و ممکن است فردا در اختیارتان نباشد اگر شما خوشحال و شکرگزار نباشید.

نگارنده تا زمانی که به عارضه ی تنگی کانال در ناحیه ی دیسک کمر دچار نشده بود مثل خیلی های دیگر ، اصلا" بابت سلامتی اش خوشحال نبود.( شکرگزار نبود) شکرگزاری همان خوشحالی است. وقتی پدری برای فرزند خردسالش یک خوراکی میخرد و به او میدهد و او خوشحال میشود، هنگام خوشحالی این پیام را به پدر خود میدهد که من از بابت این اتفاق شکرگزار هستم. قدر دان هستم. خوشحالی یعنی قدردانی. اما ناراحتی و لجبازی به نوعی قدرناشناسی و ناسپاسی بابت آن چیز است. یعنی نارضایتی و ناخشنودی بابت داشتن آن چیز.

بله نگارنده خوشحال نبود و هیچ توجهی به سلامتی خود نداشت. اما بعد از آن عارضه ی دردناک ، که باعث شد راه رفتن و نشستن وخوابیدن غیر ممکن و همراه با درد شدیدی باشد ،  آنگاه متوجه شد که چه نعمت ارزشمندی در اخیتارش بوده و خودش اصلا" توجهی به آن  نداشته است. بی توجهی به نعمت سلامتی و عدم خوشحالی بابت آن ، باعث میشود که بعد از مدتی ما آن را بصورت موقت یا دائمی از دست بدهیم. بی توجهی به هر آنچه که هم اکنون در اختیارمان است ، موجب از دست دادنشان میشود.

پس اگر این همه تاکید میشود که همواره احساس شاد بودن داشته باشید بخاطر این است که فقط با داشتن این احساس است که میتوانید الهامات کائنات را دریافت کنید. میتوانید داشته هایتان را تثبیت نموده و آنها را اضافه نمائید. میتوانید نور و روشنایی را در جاده ی موفقیت و رسیدن به تمام خواسته های زیبایتان مشاهده کنید. شما در تاریکی به جایی نمی رسید. اما وقتی نور باشد شما میتوانید به خوبی ببینید. فقط با خوشحالی و شاد بودن است که میتوانید خوب ببینید. خوب بشنوید. خوب احساس کنید. شما با شاد بودن نه تنها چیزی را از دست نمیدهید بلکه خیلی چیزهای با ارزش دیگری به دست می آورید.

شما در مقابل خودتان مسئول هستید. شما اگر احساس آرام و شادی نداشته باشید ، هرگز نخواهید توانست کمکی به کسی بنمائید. چه آموزگار و معلم باشید چه کارمند و کارگر و چه خانه دار و مغازه دار و یا هر شغل دیگری که در اختیارتان است ، هیچ فرقی نخواهد کرد. شما تا خودتان از درون آرام نباشید و این آرامش همراه با شادی نباشد هرگز نه به خودتان و نه اطرافیانتان هیچ کمکی نمی توانید بکنید.

همین الان تصمیم بگیرید و لحظه ای با خود و خدای خودتان خلوت کنید و به خدا بگویید که بابت تمام داشته هایتان از او ممنون و سپاسگزار هستید. این سپاسگزاری را بصورت عملی هم باید نشان بدهید و آن با شاد بودن است. احساس خرسندی است. تا زمانی که خودتان و درونتان را رها کرده باشید و فقط به بیرون از خودتان متمرکز باشید ، هرگز قادر نخواهید بود مسائل و مشکلات خودتان را حل کنید. شما اول باید خودتان آرام و شاد باشید.

اجازه ندهید هر سخن منفی و نا امید کننده ای از طریق گوش و چشم های شما وارد ذهنتان بشود.

به یادداشته باشید که دیدن و شنیدن مطالب منفی و ناامیدکننده بصورت ناخودآگاه روی شما تاثیرمنفی خواهد گذاشت. احساس بدی در شما ایجاد نموده و باعث ناراحتی شما خواهد شد. نگاه و باور شما را نسبت به خودتان و زندگی اتان خراب خواهد کرد. داشتن احساس غم و ناراحتی هم که مشخص است ، پیامی منفی و مخرب به کائنات عالم است.

آرزومیکنم همواره شکرگزار باشید تا بتوانید شاد بودن را با یک احساس آرام تجربه نمائید.

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 2
  • بازدید امروز : 949
  • باردید دیروز : 393
  • بازدید ماه : 5,731
  • بازدید سال : 76,381
  • بازدید کلی : 2,653,758