احساس آرام نویسنده: مقاله

loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 56 پنجشنبه 12 تير 1399 نظرات ()

 

آیا در قوانین کائنات عالم هم پارتی بازی و استثنا وجود دارد؟

همانگونه که همه می دانیم قوانین کائنات به قدری دقیق و حساس هستند که به قول معروف مو لای درزش هم نمی رود . اما گاهی اوقات ما شاهد اتفاقاتی هستیم که کمی ما را به فکر فرو می برد و این سوال برایمان بوجود می آید که براستی این اتفاق را چگونه می توان با قوانین دقیق کائنات عالم کنار هم گذاشت .

راستش را بخواهید تمام این داستان ها بر می گردد به کیفیت زندگی آدمها. آدمها با نوع گفتار و سخنان خودشان و افکاری که از سر خود می گذرانند و نوع احساسی  که هر لحظه در خود بوجود می آورند در حقیقت کیفیت اتفاقات زندگی خودشان را بصورت خوب یا بد ایجاد می کنند. خوب طبیعی است که هر آدمی با داشتن احساس مثبت و آرام ، قطعا" باید اتفاقات خوبی را در زندگی خود تجربه کند و قطع به یقین همینطور هم خواهد بود . اما گاهی اوقات شخصی در موقعیتی قرار میگیرد که طبق قوانین کائنات ، باید یک بلایی سر وی بیاید اما آن بلا و حادثه ناگوار از کنار گوش او رد می شود و او جان سالم به در می برد. چگونه و چرا این اتفاقات رخ می دهند؟

 

 

 

همانگونه که هرکسی ممکن است در یک بانک ، حساب پس انداز داشته باشد ، کائنات هم همینگونه هستند. کائنات هم بر اساس دریافتی هایی که از طرف ما بدست می آورند یک حساب ذخیره برای ما ایجاد می کنند. در این حساب تمام کارهای خوب و بد ما نوشته و ثبت میشود. از کوچکترین کار خوب تا کوچکترین کار ناپسند و زشتی که انجام می دهیم در آنجا ثبت و بایگانی میشود.

این حساب هم مانند همان حساب پس انداز بانکی ، در صورت لزوم و مواقعی که ما نیاز داریم به کمک ما می آیند. همانگونه که شما در هنگام نیاز به بانک مراجعه می کنید و از حساب پس انداز خود برداشت کرده و مشکل خود را حل میکنید ، کائنات هم اینگونه است ، در مواقعی که ما ناخواسته در معرض یک حادثه و اتفاق ناگوار قرار میگیرم و طبق قانون کائنات باید یک اتفاق خاصی را تجربه کنیم ( این اتفاقات بر مبنای سخنان ، افکار و احساسات ما بوجود می آیند)به یکباره مشاهده می کنید که به طرز شگفت انگیزی از آن حادثه جان سالم به در می برید و بقول معروف " شانس " می آورید.

در اصل چیزی بنام شانس ، وجود خارجی  ندارد . شانس همان امتیازات ما در حساب ذخیره خودمان در کائنات است. حالا هرکسی که با اعمال خوب خود حساب ذخیره بهتری در کائنات داشته باشد ، در مواقع لزوم بیشتر میتواند از آن امتیازات استفاده نماید. به یادداشته باشید که هیچ رویدادی در زندگی ما آدمها بصورت تصادفی و شانسی رخ نمی دهد. این جهان و کائنات به قدری قانونمند و هوشمند آفریده شده است که حتی یک نگاه محبت آمیز یا همراه با کینه وخشم هم بر اساس قانون رخ می دهد.

کسی هرگز به شما با خشم و غضم نگاه نخواهد کرد مگر اینکه شما کاری کرده باشید که مستحق آن نگاه باشید. حتی ممکن است نگاه آن شخص بیگانه را هرگز تجربه نکرده باشید و برای اولین بار باشد.

پس حالا که مشخص شد این پس انداز کائنات چقدر میتواند به درد ما بخورد ، باید تا می توانیم در سخن گفتن و ایجاد افکار و احساسات خوب و مثبت تلاش کنیم. شاید برایتان جالب باشد اما به همین راحتی ما می توانیم برای خودمان در کائنات پس انداز ایجاد کنیم. در این هنگام به عبارتی می توان گفت که انگار کائنات عالم با ما پارتی بازی کرده و ما از آن مشکل و خطر جان سالم به در می بریم. در واقع در قانون کائنات چیزی بنام پارتی بازی و استثنا وجود ندارد اما با نوع رفتار و افکار و احساسات ما ، کائنات با بهره گیری از حساب ذخیره ایجاد شده در گذشته ، میتواند قوانین را جابجا نماید. امااین اتفاق فقط زمانی رخ می دهد که ما در حساب پس انداز خود ، اندوخته و ذخیره کافی داشته باشیم.

ممکن است این سوال در ذهن شما بوجود بیاید که اگر ما در حساب پس انداز خود در کائنات ، ذخیره کافی نداشته باشیم آنگاه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در این هنگام ما طبق قوانین دقیق کائنات مورد مجازات قرار میگریم. تصور کنید شخصی در حال عبور در طول پیاده رو است . به آرامی قدم می زند و با خیال راحت و آسوده از اینکه ، پیاده رو حریم وی بوده و هیچ آسیبی را متحمل نخواهد شد درحال قدم زدن است. به ناگاه تایر چرخ یک خودرو در پشت سر وی ، از خودرو جدا شده و با سرعت تمام رها می شود. و از قضا این تایر جدا شده از خودرو ، مستقیم و دقیق حرکت کرده و از پشت سر به آن شخصی که درحال پیاده روی است برخورد میکند. در وحله اول کمی تعجب بر انگیز است . اما هیچ تعجبی ندارد. آن تایر خودرو وسیله ای برای مجازات آن شخص است. آن شخص  با اعمال و افکار و احساسات خود ، آن اتفاق را جذب کرده است. این همه آدم ، چرا فقط باید به سر آن شخص برخورد نماید؟ این اتفاقات بی هیچ عنوان تصادف نیست.

یا ممکن است این سوال پیش بیاد که چرا باید آن تایر لاستیک چرخ آن خودرو به وی برخورد کند ، چرا آن خودرو ؟ آن همه خودرو در خیابان درحال گذر هستند؟ یا اصلا چرا باید تایر یک خودرو باید مامور انجام این کار باشد ؟ یا مثلا چرا بوسیله زمین خوردن یا برخورد شیئی از ساختمان یا هر اتفاق دیگری که تصورش را بکنید ، مجازات نشده است . تمامی این اتفاقات با یکدیگر در ارتباط هستند. یعنی مالک آن خودرویی که تایر چرخش رها شده ، یا نوع آن خودرو ، زمان رخ دادن این رویداد، محلی که باید این رویداد آنجا رخ بدهد و موارد دیگر ، همگی زیر مجموعه قوانین دقیق کائنات هستند. گاهی اوقات شنیده اید که میگویند، اگر فلانی چند ثانیه زودتر حرکت کرده بود یا دیرتر ، آن حادثه برایش رخ نمیداد. اصلا" چنین چیزی محال است. وقتی اتفاقی قرار باشد رخ بدهد بدون کوچکترین تاخیری رخ میدهد. در زمان و مکان دقیق و مشخص شده خود. اما این اتفاقی که باید حتما" رخ بدهد چرا رخ میدهد؟ چرا باید حتما" رخ بدهد؟

چون ما خودمان با رفتار و افکارو احساساتمان آن اتفاقات را خواسته ایم. شاید به نظر بعید بیاید اما این یک حقیقت است. آن زمانی که براحتی هرچه به ذهنمان می آید به زبان می آوریم یا زمانی که دائما" غمگین و افسرده هستیم و ناسپاسی و ناشکری می کنیم ، زمانی که با سخنان یا رفتارمان باعث آزار کسی میشویم ، آن موقع اصلا" یادمان نیست که درحال ذخیره کردن در اندوخته حساب پس انداز کائنات هستیم. کسانی که همواره زیبا سخن می گویند و مراقب هستند که جملات و واژه های ناپسند به کار نبرند و با احساس خوب و مثبت خودشان همیشه باعث آرامش خود ودیگران هستند ، آنها حتی اگر زمانی بواسطه کارهای منفی که خواسته یا ناخواسته درگذشته انجام شده و یک مجازات در پیش دارند ، بواسطه کارهای خوب خودشان ، از آن اتفاق ناگوار جان سالم به در می برند.

اجازه بدهید خیالتان را راحت کنم. اگر قرار باشد زلزله بیاید ، سیل بیاید، ویروس کرونا و هزاران مورد بلای دیگر در کار باشد ، شما همان مقدار آسیب خواهید دید که سزاوارش هستید. و این بستگی به میزان ذخیره پس انداز شما در کائنات عالم دارد. اصلا نگران این نباشید که ویروسی بنام کرونا الان در حال جولان دادن است. ( مراعات کردن بهداشت ، ماسک و دستکش و ضد عفونی کردن کاملا لازم است و زیرمجموعه قوانین کائنات محسوب میشود) حتما" به سراغ شما هم خواهد آمد. اصلا نه این بیماری یا هر بیماری دیگر ، یا هر اتفاق دیگری ، تا زمانی که شما خودتان با سخنان، افکار و احساسات خودتان آنرا دریافت نکنید هرگز دچار آن عارضه نخواهید شد. این مطلب را من نمی گویم ، بلکه قوانین کائنات عالم می گویند. کائناتی که به شدت مراقب ماست و در هر لحظه درحال مانیتور کردنمان است. دوربین های ریز بین و دقیق کائنات هر لحظه درحال رصد کردن سخنان ، افکار، و احساسات خوب یا بد ما هستند.

خوب وقتی که ما میتوانیم براحتی ، کیفیت اتفاقات زندگی خودمان را بدست خودمان تعیین کنیم چرا این کار را نکنیم و دست روی دست بگذاریم و رخدادن حوادث زندگی را به حساب شانس و تقدیر و سرنوشت بگذاریم. حال این گوی و این میدان. از این لحظه تصمیم بگیرید که تا چیه میزان میخواهید از اتفاقات بد و ناگوار جان سالم به در ببرید. چقدر دوست دارید در هنگام رانندگی در خیابان و بزرگراه ، کاملا ایمن و در کنف حمایت قوانین کائنات خدا باشید. تصمیم بگیرید که چه میزان دلتان میخواهد که در برابر انواع بیماری ها و اتفاقات و بلایای طبیعی ( زلزله ، سیل، آتش سوزی و ... ) جان سالم به در ببرید و همیشه سلامت و کامروا باشید.

اینجا دیگر تصمیم با خود شماست . در برابر اتفاقات ناگواری که احیانا" متحمل می شوید هیچ کسی جز خودتان مقصر نیست . کسی را ملامت نکنید. مراقب کلام خود باشید. بقول اسکاولشین در کتاب چهار اثر جاودانه خودش که چه زیبا گفته است ، کلام تو عصای معجزه گر توست. آری تو میتوانی با کلام خود برای خودش آتش یا باغی پر از گلهای بهاری ایجادکنی.

مثال های زیادی در این مورد وجود دارد و شما حتما" از دوست و آشنا یا از طریق رسانه ها مشاهده کرده اید که در یک حادثه ای که برای قطار یا یک کشتی اتفاق افتاده و یا انفجاری که در یک معدن ذغال سنگ رخ داده است ، عده ای صدمه جانی دیده اند و عده ای دیگر هیچ آسیب جده ای دریافت نکرده اند.

دوستان هرگز وارد جزئیات قوانین کائنات نشوید. هرگز سعی نکنید که از این قوانین سر در بیاورید و موشکافی کنید. زیرا هرگز پی به اسرار کائنات نخواهید برد. زیرا این اسرار فقط در نزد خدا است و بس و فقط در این حد به ما آگاهی داده شده که بدانیم با رفتار و افکار خودمان قادر هستیم کیفیت اتفاقات زندگی خودمان را تغییر بدهیم. هرگز سعی نکنید پی ببرید که چگونه این کار اتفاق می افتد. چگونه کائنات این اتفاقات را کنار هم چیده مان میکند و از این قبیل سوالات که به  نوعی فضولی در قوانین پیچیده و مرموز کائنات است. فقط پیروی کنید . مطیع قوانین محض کائنات باشید تا به بهترین شکل ممکن زندگی کنید. تا یک زندگی زیبا و مورد دلخواهتان را تجربه نمائید.

خداوند عزیز این جهان را قانونمند آفرید. فرمود من این جهان را قانونمند و هوشمند خلق میکنم و خود فقط آنرا مانیتور میکنم. هرکسی بر طبق قوانین دقیق آن عمل کرد ، آنگاه کیفیت اتفاقت زندگی اش به زیباترین شکل ممکن رخداد خواهد کرد. هرکسی هم که این قوانین را رعایت نکرد باید مجازات بشود. برای کائنات هم هرگز تفاوتی ندارد که این شخص کیست و از کجاست ؟ برای کائنات شخص اهمیت ندارد. بلکه اعمال اوست که مورد نظر می باشد. برای کائنات تفاوتی ندارد که یک بنده صالح خدا کاری اشتباه و خارج از قوانین کائنات انجام بدهد یا یک شخص تارک دنیا و بی دین ، قوانین کائنات را زیر پا بگذارد. همانطور که برای چراغ راهنمایی و رانندگی تفاوتی ندارد که چه کسی و در چه نوع اتومبیلی سوار شده است ، اگر چراغ قرمز را عبور نماید قطعا عکس گرفته و بلافاصله جریمه برایش صادر میشود. همانگونه که این کار بصورت اتوماتیک انجام میشود، قوانین کائنات هم چنین هستند و این اتفاقات بصورت سیستماتیک و هوشمند انجام میشود.

ممکن است این سوال درذهن خواننده ایجاد بشود که ، پس چطور گاهی اوقات شخصی که از چراغ قرمز عبور کرده است یا مقدار قابل توجهی خلافی دارد ، از طرف اداره راهنمایی و رانندگی مورد عفو و بخشش قرار میگیرد؟

این مثال دقیقا" شبیه همان مثال کائنات است . اینجا هم اگر شخص خاطی ، اعمال و رفتار قابل توجه و خوبی در ذخیره کائنات خود داشته باشد قطعا" کائنات با هوشمندی و دقت تمام ، ترتیب انجام بخشش از طرف راهنمایی و رانندگی یا نیروی انتظامی و یا قوه قضائیه را می دهد. در واقع اگر چنین بخششی هم اتفاق می افتاد ، باز هم به هیچ عنوان نباید به حساب پارتی بازی یا شانس بگذارید. قطعا بدانید که اعمال و رفتار و پس انداز وی در کائنات  ، باعث شده تا آن اتفاق خوب برایش رخ بدهد و مورد بخشش واقع بشود.

خرج کردن از حساب ذخیره کائنات ، در هرجایی ممکن است اتفاق بیفتد.

با سخنان مثبت و زیبا و افکار مثبت و احساسی آرام ، همیشه بهترین اتفاقات را در زندگی خود تجربه نمائید.

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 15
  • باردید دیروز : 223
  • بازدید ماه : 9,278
  • بازدید سال : 79,928
  • بازدید کلی : 2,657,305