loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 435 دوشنبه 24 دي 1397 نظرات ()

 

شما از زمانی که متولد می شوید ، از طریق گوش هایتان ، کلمات و واژه هایی را دریافت میکنید. از طرف پدرو مادر و برادر و خواهر و معلم ها و دوستانتان و خیلی های دیگر که نیاز به نام بردن آنها نیست. بایگانی ذهن شما مملو از کلمات و واژه های مختلف است . کلمات و واژه هایی که هرکدام معنی و مفهوم خاصی برای شما دارند. 

هرکدام از ما آدمها ، برداشتی متفاوت از معنی واژه ها و کلمات و اصطلاحات داریم. با اینکه هر  واژه  یک معنی ثابت و کلی دارد اما برداشت و استنباط هرکدام از ما ممکن است با دیگری تفاوت داشته باشد. همانگونه که اشاره شد شما از بدو تولد شروع به آموختن میکنید. آموختن و به خاطر سپردن . بسیار مهم است که کودک از ابتدا چگونه با واژه ها آشنا شود. بیان کلمات و  واژه ها ، و تفسیر و توضیح معانی آنها برای کودک ، بسیار مهم است زیرا که این معانی در ذهن کودک ، بایگانی میشود و قرار است در آینده و سنین بالاتر ، از این معانی برداشت های خاصی بکند که ممکن است مسیر زندگی اش را تغییر بدهد.

محمد صاحبی بازدید : 353 دوشنبه 24 دي 1397 نظرات ()

در اینکه هرکدام از ما آدمها منحصر به فرد هستیم هیچ شکی نیست . در اینکه هرکدام از ما نیرو و قدرت های استثنایی در وجودمان نهفته است ، هیچ تردیدی وجود ندارد ، اما گاهی ما آدمها این نکته را فراموش می کنیم و خود را در معرض مقایسه با دیگران قرار میدهیم. 

بلایی که سر آدمی ، هنگام مقایسه کردن خود با دیگران می آید ، گاهی غیر قابل جبران است. 

بطور یقین هرکدام از ما ، دارای استعداد ها و توانایی ها و امتیازاتی هستیم. دیگران هم همینطور. آنها هم دارای امتیازات و توانایی هایی منحصر به فرد هستند. اما موضوع نگران کننده این است که اکثر مواقع ما خودمان را با دیگران مقایسه کرده و به کلی تمام توانایی ها و استعدادهایمان را نادیده میگیریم.

این خاصیت قیاس است. وقتی خودتان را با کسی مقایسه میکنید ، آنگاه تمام توانایی ها و استعدادهای شما پنهان میشوند.

تمام ما آدمها ، در بعضی موارد و موضوعات باهم اشتراک داریم. مثلا راه رفتن ، دیدن ، حرف زدن ، تحصیل کردن ، کار کردن ، ورزش کردن ، و خیلی چیزهای دیگر.

با وجود این ، گاهی اوقات انگار ما دلمان نمیخواهد این امتیازات را در دیگران برجسته تر ببینیم. یا اینکه دلمان میخواهد از دیگران یک سرو گردن بالاتر باشیم. 

هروقت این احساس ، تمایل به بالاتر بودن ازدیگران در ما ، ایجاد بشود ، دقیقا" همان وقت است که مقایسه ی ذهنی ما با دیگران بوجود آمده است. یعنی مقایسه کردن خود با دیگران ، زمینه این تفکر را فراهم میکند که چرا دیگران از من سرتر هستند. تفکر مقایسه کردن خود با دیگران ، شرایطی را ایجاد میکند که ما فقط نقاط قوت دیگران را ببینیم . در مقابل در خودمان فقط ضعف و ناتوانی خواهیم دید. 

مقایسه کردن خود با دیگران ، موجب میشود که تمام توانایی هایی ما فاکتور گرفته شود و ما دیگر از داشته هایمان لذت نبریم . فقط چیزهایی را خواهیم دید که در دیگران وجود دارد و در ما نیست. این بزرگ نمایی داشته های دیگران زمانی ایجاد میشودکه ما دیگر داشته های خودمان را نمی بینیم...

ادامه...

محمد صاحبی بازدید : 378 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()

 

وقتی سخن از جادو و جادوگر به میان می آید ، ناخودآگاه به یاد جادوگران داستان ها و فیلم هایی که دیده اید خواهید افتاد و به یاد خواهید آورد که آنها  کارهای خارق العاده ای  انجام می دادند  که  از عهده  همه بر نمی آمد

علت متمایز شدن جادوگر ، از افراد دیگر در ذهن شما ، کارهای خارق العاده ای است که انجام می دهد. کارهایی که به ظاهر از حیطه  قدرت معمولی ما آدمها خارج است . یک قدرت مافوق  بشری که میتواند کارهایی که حتی ما قادر به تصور کردنشان نیستیم  را به انجام برسانند. یا  کارهای بسیار سختی که ممکن است برای ما بسیار طاقت فرسا باشد براحتی و مثل  آب خوردن ، انجام بدهند. لذت و هیجان کار یک  جادوگر هم  دقیقا" در همین است که ما را دچار نوعی ترس و دلهره و به  یک تعجب خیلی جدی وا میدارد.

 

محمد صاحبی بازدید : 264 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()

 

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که، در هنگام بحث و گفتگو با دیگران ،به شدت سعی میکنید که حتما" نظر و عقیده خود را به اثبات برسانید؟

و تا زمانی که نظرتان را به کرسی ننشانده اید دست از تلاش بر نمی دارید؟

میخواهم بگویم که یکی از مهمترین عواملی که احساس آرام شما را از بین می برد و آرامش را از شما سلب می کند ، این تلاش بی مورد است که  همه ما گاهی ناآگاهانه مرتکب آن می شویم.


محمد صاحبی بازدید : 241 جمعه 21 دي 1397 نظرات ()

آیا میدانیدکه شما در مغز خودتان ، بزرگترین کارخانه تولید فکر و احساس را دارید؟

شما در هر لحظه ، با یادآوری موضوعی در ذهن خود و تجزیه و تحلیل آن ،  و یا دیدن و شنیدن و حرف زدن در مورد موضوعی خاص ، در واقع درحال تولید فکرو احساس و ارسال آن به کائنات عالم هستی می باشید.

ما آدمها بدون اینکه خودمان متوجه باشیم در هر لحظه درحال تولید فکر  و احساس هستیم. افکار  واحساساتی که به کائنات ارسال می کنیم در اصل ، کیفیت اتفاقات زندگی را در آینده برای ما رقم می زنند.

بعضی ها همیشه اتفاقات ناگوار و ناخوشایندی را در طول روز و شب  تجربه میکنند. همیشه درحال ناله و شکایت هستنید. مثل اینکه تمام مسائل دنیا ، آفریده شده اند تا او را اذیت و آزار نمایند.

در مقابل ، کسانی هم هستند که هر روز و شبشان از روز و شب قبل بهتر و قشنگ تر تکرار میشود. گویا آنها همیشه شانس دارند و اتفاقات خوب را یکی پس از دیگری تجربه میکنند.

اتفاقات خوب و بد ،  در زندگی ما آدمها منتظر سفارش ما هستند. اتفاقات خوب و بد  زندگی هرکسی ، منتظر دعوت آن شخص است.

این اتفاقات خوب و یا بد ، بدون دعوت ، هرگز وارد حریم خصوصی کسی نمیشوند. آنها خیلی مودب بوده  و بدون دعوت ما ، حضور پیدا نمیکنند.

اما این اتفاقات ، چگونه از طرف ما دعوت میشوند؟

...

تعداد صفحات : 17

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 81
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 2
  • بازدید امروز : 112
  • باردید دیروز : 122
  • بازدید ماه : 9,714
  • بازدید سال : 80,364
  • بازدید کلی : 2,657,741