loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 764 یکشنبه 05 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

 مثلا" اگر تصاویر منفی و غم انگیزی دیده باشیم که احساس ترس و دلهره و استرس در ما ایجاد کرده باشد آنگاه کیفیت اتفاقات زندگی ما به گونه‌ای ترسناک به همراه ترس و استرس خواهد بود.

کائنات بسیار هوشمند و دقیق خلق شده است. به قدری هوشمند است که هر پیامی را دقیقا" به معادل خودش تبدیل می‌کند. یک احساس غم و اندوه کوچک به یک اتفاق ناگوار به اندازه خودش تبدیل به یک اتفاق ناگوار می‌شود.

برعکس آن هم درست است. وقتی شما برنامه‌ها و اخبار منفی تلویزیون را دنبال نمی‌کنید و از برنامه‌های شاد و آموزنده و مُفرّح استفاده می‌کنید آنگاه ضمیرناخودآگاه شما پیام های مثبت و خوبی را دریافت می‌کند.

این پیام‌های مثبت و شاد به کائنات منتقل خواهد شد.

کائنات با دریافت این پیام‌های شاد و مثبت، طبق وظیفه خود کیفیت اتفاقات زندگی شما را طوری ترسیم خواهد کرد که شما دائما" اتفاقات خوب و خوشایند را تجریه کنید.

ذهن شما مانند یک آهن ربا عمل می‌کند. هر رویدادی در اطراف شما توسط ذهنتان جذب می‌شود.

سخنانی که به زبان می‌آورید!

تصاویری که می‌بینید!

سخنانی که می‌شنوید!

افکاری که هر لحظه از ذهن شما خطور می‌کنند! همه آنها بسته به ماهیت مثبت یا منفی خود، پیام‌های خاصی را برای ذهن و ضمیرناخودآگاهتان به همراه دارند.

آیا مراقب هستید که چه به زبان می‌آورید؟

آیا مواظب هستید که هر سخنی را نشنوید؟

آیا مراقب هستید که هر چیزی را نبینید؟

دیگر تصمیم با خودتان است. هر پیام منفی که به همراه غم و اندوه و استرس و اضطراب باشد آنگاه احساس شما را خراب خواهد کرد. حال شما را بد می‌کند.

یادتان باشد وقتی احساس و حال شما بد شد، آنگاه زمان ارسال پیام های منفی به کائنات فرا رسیده است. یادتان باشد که کائنات هر لحظه آماده هستند.

کائنات هر لحظه آماده دریافت پیام‌های ضمیرناخودآگاهی هستند که شما آن را تغذیه می‌کنید.

هر اتفاقی که در آینده برای شما رخ می‌دهد نتیجه همین ارسال و دریافت‌ها است. هر آنچه را که به ذهن و ضمیرناخودآگاه خود می‌فرستید در قالب اتفاقات خوب یا بد فردا سر راهتان سبز می‌شود.

هیچ اتفاقی بصورت تصادفی رخ نمی‌دهد.

آیا دقت نکرده‌اید که وقتی حالتان خوب نیست و حس خوبی ندارید آنگاه اِنگاری تمام عالم و آدم در حال دعوا با شما هستند.

گویا همه سر جنگ با شما را دارند. پایتان به تکه سنگی برخورد می‌کند. اتومبیلی به یکباره جلوی شما می‌پیچد. زمان سی ثانیه ای چراغ قرمز برایتان دو دقیقه می گذرد. کسی با اخم و ناراحتی نگاه تندی به شما می‌اندازد بدون اینکه اصلا" او را بشناسید.

پشه‌ای به یکباره به درون چشمتان می‌رود و باعث اذیت شما می‌شود.

در حال استفاده از کارت عابر بانک هستید که متوجه می‌شوید دستگاه ATM  کارت شما را خورده است. و موارد دیگر که ممکن است در هنگام بد بودن حالتان و خراب بودن احساس شما برایتان رخ بدهد.

اگر در خانه خودتان هستید و قدرت تصمیم گیری دارید لطفا" هرگز راضی نشوید که خودتان و اعضای خانواده و فامیل از برنامه های منفی و غم انگیز و استرس زا استفاده کنند.

اگر هم تصمیم گیرنده نیستید محل را ترک کنید. به اتاقی دیگر بروید یا از یک هندزفری برای گوش کردن یک آهنگ شاد استفاده نمائید تا اخبار منفی وارد ذهن شما نشوند.

من نمی‌دانم می‌خواهید چه کاری انجام بدهید اما به هر حال هر کاری می‌کنید اجازه ندهید اخبار و مطالب منفی وارد ذهن شما بشوند. تحت هیچ شرایطی.

گاهی اوقات بعضی ها اصلا" بلد نیستند قشنگ صحبت کنند. حرفهایشان همیشه بوی نا امیدی و یاس میدهد. وقتی با آنها مواجه میشوید همیشه حالتان خراب میشود. آنها همیشه یکی دو تا اخبار منفی و ناراحت کننده به همراه خود دارند.

یکی از نشانه های افراد منفی باف همین است. وقتی با آنها روبرو می شوید یک خبر ناگوار برای شما دارند و با آب و تاب تحویلتان می‌دهند.

برعکس. نشانه افراد مثبت اندیش آن است که هر وقت آنها را می بینید طوری صحبت میکنند که حتما" باعث خنده و شادی شما خواهند شد. این افراد را در زندگی خود حفظ کنید.

من خودم همیشه سعی کرده‌ام اینگونه باشم. هر وقت با دوستی صحبت می‌کنم چه حضوری و چه تلفنی، اگر می‌توانستید مکالمه ما را بشونید آنگاه صدای خنده هر دو طرف مکالمه را شاهد خواهید بود. محال است با کسی صحبت کنم و با سخنانم باعث رنجش او بشوم. محال است خبر بدی را به او بگویم. محال است انرژی منفی وارد ذهن او کنم. محال است سخنی به زبان بیاورم که باعث شود احساس او خراب شده و اعتماد به نفسش پائین بیاید یا غمگین و افسرده شود.

پس به شدت باید مراقب سخنان خود باشیم.

این مطالب جنبه نصیحت و آموزش ندارند. بلکه تلاش بر آن است تا با یادآوری و درنهایت رعایت کردن یک سری کارهای ساده، از بوجود آمدن اتفاقات ناگوار و تجربه حوادث تلخ در زندگی جلوگیری کنیم. زیرا که رویدادهای زندگی نتیجه افکار و احساسات خوب یا بد ماست!

نباید هر سخنی را به زبان  بیاوریم. قبل از اینکه مطلبی را بیان کنیم ابتدا باید آنرا بصورت پیش بیان، یکبار در ذهن خود مرور کنیم. ببینیم آیا با به زبان آوردن این جمله یا اظهار نظر، باعث ناراحتی شخص یا اشخاصی خواهیم شد یا نه؟

موجب توهین خواهیم شد یا خیر؟

و اصولا" آیا بیان این جمله سودی برای شنونده خواهد داشت یا خیر؟

آیا باعث می‌شود که مخاطب ما خوشنود شده یا چیزی بیاموزد یا اینکه باعث تمسخر و اذیت دیگران خواهد شد.

این عمل خیلی با سرعت انجام می‌شود. یعنی شما باید با سرعت این برآورد را انجام داده و سپس تصمیم نهائی را بگیرید.

در اکثر دورهمی ها سعی می‌شود که هر کسی سخنی بگوید. مهم هم نیست که چه گفته شود. معمولا" کم دیده‌ام که در دورهمی‌ها افراد با تامل صحبت کنند. به راحتی هر چه که به ذهنشان می‌رسد بیان می‌کنند. بعد هم بعضی‌ها دمق و ناراحت شده و در خود فرو می‌روند.

 

ورودی چشم و کنترل ذهن

گاهی اوقات رفتاری از دیگران مشاهده می‌کنیم که باعث ناراحتی و اندوه و خراب شدن احساس ما می‌شود. دلیلش هم آن است که ما شروع به تحلیل و آنالیز آن بر مبنای برداشت‌های شخصی خودمان می‌کنیم.

ممکن است شخصی به خاطر خستگی کار، کمی بی حوصله شده باشد و در خودش فرو رفته باشد. ما با دیدن این صحنه نباید شروع به تحلیل و آنالیز آن صحنه کنیم و برای خودمان ببریم و ببافیم. باید به دیگران اجازه بدهیم که خودشان را با خودشان هماهنگ کنند. اجازه بدهیم گاهی در خودشان فرو بروند و تنها باشند.

این احساس تنهایی نیست و مشکلی برای آن شخص بوجود نیامده است. اما گاهی ما در ذهن خود شروع به تحلیل می‌کنیم.

نکنه مشکلی برای او بوجود آمده باشد؟

نکنه با کسی دعوا کرده باشد؟

نکنه از دست من دلخور است؟

و موارد بیشماری از این دست در ذهن خود ردیف می‌کنیم. غافل از اینکه وقتی ما این موضوعات را در ذهن خود می‌چینیم آنگاه ضمیرناخودآگاه ما نسبت به این پیام ها واکنش نشان می‌دهد. بدون اینکه ما مطلع باشیم.

نمی‌خواهم بگویم باید بی تفاوت باشیم. اما نباید در این مسیر سماجت به خرج دهیم. اصلا" ما مجاز نیستیم که هیچ تحلیل و تفسیری از رفتار دیگران در ذهن خود ایجاد نمائیم.

در پایان مجددا" یاد آور می‌شوم که به شدت مراقب دیدنی‌ها و شنیدنی‌های خود باشید. اجازه ندهید هر چیزی وارد ذهن شما بشود. چرا که تمام دریافتی‌های شما به زودی در قالب حوادث و رویدادهای خوشایند یا ناخوشایند در زندگی شما پدیدار خواهند شد.

                                                                             پایان

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 13
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 74
 • آی پی دیروز : 95
 • بازدید امروز : 2,972
 • باردید دیروز : 472
 • گوگل امروز : 6
 • گوگل دیروز : 21
 • بازدید هفته : 4,259
 • بازدید ماه : 11,222
 • بازدید سال : 56,970
 • بازدید کلی : 3,044,794