loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 1243 شنبه 29 آذر 1399 نظرات (0)

 

 

تفکرات ما وقتی به یک باور تبدیل بشوند آنگاه می‌توانند معجزه بیافرینند. ضرب‌المثل، بد بیاری پشت بد  بیاری را حتما" شنیده اید. افرادی هستند که پشت سر هم بد می‌آورند. کمی عجیب است اما این موضوع هم از قوانین خاصی در کائنات پیروی می‌کند که توجه شما را به ادامه مطلب جلب می‌نمایم.

اتفاقات ناگوار چگونه به هم پیوند می‌خورند؟

همانگونه که می‌دانید کیفیت اتفاقات زندگی شما بر مبنای احساسات مثبت یا منفی شما چیدمان می‌شوند. لذا وقتی شما حال خوبی دارید آنگاه باید منتظر باشید تا کیفیت اتفاقات زندگی شما به شکل مطلوب و خوشایندی برای شما رخداد نمایند.

اما برعکس وقتی احساس و حال خوبی ندارید مثلا" غمگین یا عصبانی هستید، آنگاه کیفیت اتفاقات زندگی شما خراب خواهند شد.

گاهی اوقات بدون اینکه شما متوجه بشوید با سخنان و کارهایی که انجام داده‌اید، باعث شده اید تا احساس منفی و خرابی در خودتان ایجاد بشود. آنگاه طبق قانون کائنات یک اتفاق ناگوار را تجربه کرده اید. به یاد داشته باشید که کیفیت و میزان بد بودن یا خوب بودن اتفاقات ناگوار یا حوادث خوشایند، بستگی به میزان شدت و ضعف احساسی دارد که ما به کائنات ارسال می‌کنیم.

کائنات دقیقا" طبق همان احساس خوب یا بد ما، کیفیت اتفاقات زندگی ما را تدارک خواهند دید.

خوب حالا تصور کنید شما ناخواسته باعث شده اید تا یک اتفاق ناگوار برایتان رخ بدهد. حال باید چه کرد؟

اکثر آدمها در اینگونه مواقع نمی‌توانند شرایط را مدیریت کنند لذا متاسفانه شاهد پدید آمدن اتفاقات بد و بدتری در زندگی خود می‌شوند. دلیل آن هم بر می‌گردد به خود آنها نه کسی دیگر.

چگونه از تکرار اتفاقات ناگوار در زندگی جلوگیری کنیم؟

کائنات طبق قانون خودشان و هر آنچه که از بابت احساسات خوب یا بد ما دریافت می‌کنند به ترتیب و پشت سر هم کیفیت اتفاقات زندگی را پدید می‌آورند.

اگر شما می‌خواهید بعد از تجربه یک اتفاق ناگوار، دیگر شاهد اتفاق ناگوار بعدی نباشید باید بلافاصله از آن اتفاق در ذهن و احساس خود فاصله بگیرید.

چنین به خودتان پیام بدهید که خداوند نهایت خیر و خوبی است. پس این اتفاق هم قطعا" در نهایت خیر است. خداوند تمام کائنات عالم را بر مبنای خیر و خوبی بنا نهاده است. پس هر چند این اتفاق ظاهری ناخوشایند دارد اما قطعا" در نهایت خیر خواهد بود.

وقتی این نوع تفکر در شما شکل دائمی و عادت به خود گرفت، دیگر کاری که باعث بوجود آمدن اتفاق ناگوار برایتان بشود هرگز اتفاق نخواهد افتاد. چون معمولا" وقتی یک اتفاق ناگوار رخ می‌دهد اکثر آدمها در همان احساس منفی و بد باقی می‌مانند.

همیشه غمگین و ناراحت هستند. دائما" سخنان ناامید کننده به زبان می‌آورند و اجازه می‌دهند دیگران هم در تکمیل احساس منفی و بد برای آنها، کمکشان کنند.

در چنین شرایطی شخصی که دارای احساس منفی است همچنان درحال تولید همان احساس با بار انرژی منفی برای کائنات است.

کائنات طبق احساسات مثبت یا منفی ارسالی از طرف ما، کیفیت اتفاقات زندگی ما را تدارک می‌بینند. نه بیشتر و نه کمتر. کائنات از خود هیچ اختیاری ندارند. یعنی نمی‌توانند ذره ای روی کیفیت اتفاقات زندگی ما از طرف خودشان و به دلخواه، تغییر و تاثیر ایجاد کنند. لذا وقتی کسی اتفاقی ناگوار را تجربه کرد اگر از آن حالت احساسی بد و منفی خارج نشود در واقع در حال ارسال پی در پی همان پیام های منفی به کائنات است. کائنات اصلا" کاری ندارد به اینکه آیا این سفارشات به نفع ما است یا به ضرر ما؟

شما وقتی به یک رستوران رفته و سفارش یک غذای چرب را می‌دهید، گارسون هرگز از شما سوال نمی‌کند که آیا این غذای چرب برای سلامتی شما مفید است یا مضر؟

آیا با خوردن آن دچار مشکل خواهید شد یا خیر؟

گارسون سفارش را دریافت نموده و دقیقا" همان را برایتان آماده می‌کند. حال اگر آن غذا برای شما مضر بود آیا می‌توانید گارسون را مقصر بدانید؟

اگر شما به گارسون بگوئید که آن غذایی که به من دادید، حال مرا خراب کرد. اما با این حال، لطفا" یک بار دیگر سفارش را تکرار کنید ببینم آیا همان اتفاق خواهد افتاد یا خیر! شما مجددا" همان سفارش را دریافت کرده و میل خواهید نمود.

دوباره حالتان خراب خواهد شد و ممکن است این بار حتی( دور از جان شما)  راهی بیمارستان بشوید.

اما عاقلانه آن است که اگر به اشتباه و ناخواسته یک غذای ناسالم یا مضر را میل کردید بلافاصله شروع به پاکسازی معده خود نمائید. تا از ادامه دار شدن آسیب های احتمالی آن مواد مسموم جلوگیر نمائید.

وقتی کسی مسموم شده باشد هرگز از همان موادی که باعث مسمومیتش شده است مجددا" استفاده نمی‌کنند.

یا اگر کسی با معده خالی نوشابه گاز دار ‌خورد و معده اش آسیب دید آنگاه برای بهبودی خودش کمی سرکه میل نمی‌کند.

اگر کمی دقت کنید در مثالهای ساده و روشن بالا به خوبی مشخص است که کیفیت اتفاقات زندگی هم دقیقا" این چنین است. وقتی یک اتفاق ناگوار برایتان رخ داد نباید با افسردگی و غم و اندوه باعث بشوید که آن اتفاق همچنان زنده بماند و ادامه پیدا کند.

شما روند آن اتفاق را قیچی کنید. همان جا آن را تمام کرده و به ادامه زندگی خود بپردازید. ممکن است بگوئید مگر می‌شود که یک اتفاق ناگوار رخ بدهد، مثل سکته کردن یکی از اقوام یا تصادف و بیماری، و ما بی تفاوت باشیم؟

خوب اینجا دیگر مثل همان مثال رستوران، شما حق انتخاب دارید. این شما هستید که انتخاب می‌کنید که آیا کیفیت آن اتفاق ناگوار همان جا برای شما تمام بشود یا اینکه مجددا" مدل جدیدی از آن را تجربه کنید.

احساسات مثبت و منفی ما در هر لحظه به کائنات ارسال می‌شود. احساسات بدی که نتیجه تجربه یک اتفاق ناگوار است، برای کائنات به این معنی است که ما همچنان در حال سفارش دادن و درخواست اتفاقات بدی مانند آن هستیم.

به یا داشته باشید که کائنات هرگز نمی‌توانند متوجه بشوند که شما از بابت ارسال این پیام ها و احساسات منفی منظور بدی ندارید و به نوعی در حال هم دردی کردن با دیگران یا دلداری دادن و آرام کردن خودتان هستید.

کائنات فقط پیام ها و احساسات را دریافت کرده و نسبت به نوع آن، کیفیت اتفاقات زندگی را تدارک خواهد دید.

اتفاقات زندگی مانند زنجیر به هم وصل هستند. در هر لحظه زندگی شما مانند حلقه های یک زنجیر در گیر یکدیگر هستند. از هم جدا نیستند. این شما هستید که حلقه آهنی فعلی را به فال نیک گرفته و حلقه بعدی را از جنس طلا می‌سازید.

شکل دادن به اتفاقات آینده در دستان خودتان است. اگر الان وضعیت مناسب و دلخواهی ندارید نا امید نشوید.

قرار نیست شما تا ابد در این حالت بمانید. اگر خودتان بخواهید که احساستان را تغییر بدهید.

نوع جملات و کلماتی که شما در زندگی به کار می‌برید دارای انرژی هستند. اگر یک جمله ای برای کسی  بیان کنید که دارای بار منفی باشد قطعا" آن شخص آن بار منفی را در قالب و شکل یک احساس منفی و ناخوشایند از طرف شما دریافت خواهد نمود.

عکس العمل او برای شما مناسب و خوشایند نخواهد بود. زیرا شما چنین سفارش داده اید. اینکه می‌گویند شما هرچه از کائنات بخواهید همان را به شما می‌دهد کاملا" درست است. اما شرایط خاص خودش را دارد.

اگر شما توپ خواسته های خودتان را به شکل نامناسبی به زمین کائنات ارسال کنید آنگاه کائنات توپ خواسته های شما را دریافت نکرده و هیچ برگشتی در کار نخواهد بود و هیچ اتفاقی در زندگی شما رخ نخواهد داد.

اگر می‌خواهید خواسته های شما به واقعیت تبدیل شوند باید توپ درخواستتان را قشنگ و اصولی پرتاب کنید.

پس شما همیشه باید شاد باشید. این وظیفه اصلی ما در زندگی است. همه کائنات شاد هستند. پرندگان، درختان، گیاهان، رودخانه ها و اقیانوس ها، زمین و آسمان، ماه و خورشید و همه بنوعی شاد هستند. آنها شاد و سپاسگزار هستند. اگر می‌خواهید به تمام خواسته های خودتان در زندگی دست پیدا کنید، اول باید یاد بگیرید که همیشه شاد باشید.

خیلی ها بر این باور غلط پایبند هستند که شادی نتیجه یک اتفاق خوب است. در حالی که چنین نیست. شما نباید منتظر باشید تا یک اتفاق خوب برای شما رخ بدهد تا شما را شاد کند.

شما اول باید شاد بشوید تا اتفاقات خوب را در زندگی خود شاهد باشید. شما ابتدا باید به رستوران مراجعه کنید و سپس چلوکباب میل نمائید. شما هرگز نمی‌توانید ابتدا یک پرس چلوکباب میل کنید و بعد به رستوران بروید.

آیا شما این کار را می‌کنید؟

می‌بینید چقدر مضحک است. چقدر غیر معقول است.

زندگی و کائنات هم چنین است. شما ابتدا باید زمینه هر خواستی را در خود ایجاد نمائید. زمینه درخواست از کائنات چیزی نیست جز " شادی".

خداوند دوست دارد شما همیشه شاد باشید. وقتی شما شاد هستید کائنات چنین برداشت خواهند کرد که شما در حال تجربه اتفاقات خوبی هستید. زیرا آدمهای شاد از زندگی خود رضایت کامل دارند و از آن لذت می‌برند.

آدمهای غمگین، با غم واندوه خود می‌گویند که یا چیزی نداریم یا در حال از  دست دادن چیزی هستیم.

اما افراد شاد همیشه این پیام را می‌دهند که من یا چیزی بدست آورده ام یا درحال بدست آوردن چیز ارزشمند جدیدی هستم.

شادی نشانه قدردانی و رضایت است. تشکر است. سپاسگزاری از خداوند مهربان است بابت هر آنچه که به ما عنایت کرده و یا در آینده به بهترین شکل ممکن عنایت می‌کند.

پس لطفا" دقت کنید که کائنات به احساس شما توجه می‌کند. وقتی شما شاد هستید، کائنات آماده می‌شوند برای دریافت سفارشات شما به شکل مطلوب. فقط در حالت شادمانی و احساس خوب است که شما می‌توانید بهترین ها را دریافت نمائید.

بارها شده که من با افرادی برخورد کرده ام که یک اتفاق ناگوار را تجربه کرده اند. وقتی به آنها گفته ام که نباید این احساس غم انگیز و منفی را در خود داشته باشید چون می‌تواند اتفاقات بدتر دیگری را برای شما به ارمغان بیاورد، آنگاه حتی به بر خورده است که چرا آنها را از فضای غم انگیز و منفی خود دور می‌کنم.

چرا می‌گوئیم غمگین و ناراحت نباشید و احساس منفی در خود تولید نکنید. چون دیگر در اختیار خودتان است که چگونه تصمیم بگیرید. قطعا" هیچ کسی دلش نمی‌خواهد اتفاقات ناگوار برایش رخ بدهد چه برسد به اینکه تکرار هم بشود، اما متاسفانه یا خوشبختانه این قانون کائنات است و اگر در یک حالت و حس بد باقی بمانید اتفاقات ناخوشایند را به تکرار درخواست کرده اید و به زندگی شما جذب خواهند شد.

برعکس، وقتی شما حالتان خوب است می‌توانید با شاد بودن و داشتن حس خوب، اتفاقات خوب را تکرار کنید. گاهی اوقات بعضی ها می‌گویند:" ای بابا ما که اتفاقات خوبی را تجربه نمی‌کنیم".

لازم است یادآور بشوم همین که شما هم اکنون در کمال سلامت به سر می‌برید و همه چیز روال است این یعنی اتفاقات خوب.

اگر مسیر  احساسی شما به سمت بد شدن پیش برود آنگاه همین اتفاقات موجود در زندگی شما که به نظر بی اهمیت می‌آیند، تبدیل به اتفاقاتی خواهند شد که ممکن است اشک شما را در بیاورند.

پس اگر الان حالتان خوب است، آنرا ثابت نگهدارید. خوشحال باشید. منتظر نباشید حتما" چیزهای خاصی بدست بیاورید تا خوشحالتان کند.

لازم نیست تصویر وحشتناکی از آینده در ذهن خود ایجاد کنید. آینده ای که هنوز شکلی به خود نگرفته است. به تصویر  کشیدن اتفاقات آینده به شکل منفی بسیار راحت تر است تا تصور و تجسم مثبت آن. به همین خاطر لزومی ندارد اصلا" اتفاقات آینده را در ذهنتان به تصویر بکشید اگر برایتان سخت و دشوار است.

همین که بتوانید هم اکنون احساس خوب و مثبت و آرامی داشته باشید آنگاه به صورت اتوماتیک کیفیت اتفاقات آینده خوشایند رخ خواهند داد.

البته اگر تمرین کنید و با  حضور در لحظه و زندگی در زمان حال، بتوانید همواره یک تصویر سازی ذهنی مثبت از آینده داشته باشید که فوق العاده عالی خواهد بود.

همین الان بابت هرچه دارید از خدا تشکر کنید و بابت داشتن آنها خوشحال باشید. عادت کنید به شاد بودن و در نهایت شاد کردن دیگران و تجربه لحظات و اتفاقات شیرین و قشنگ در زندگی.

 

پایان

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 13
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 75
 • آی پی دیروز : 95
 • بازدید امروز : 3,060
 • باردید دیروز : 472
 • گوگل امروز : 6
 • گوگل دیروز : 21
 • بازدید هفته : 4,347
 • بازدید ماه : 11,310
 • بازدید سال : 57,058
 • بازدید کلی : 3,044,882