loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 909 چهارشنبه 30 مهر 1399 نظرات (0)

 ضمیرناخودآگاه

ضمیرناخودآگاه با داشتن امتیازات فراوان، معایبی هم دارد. مثلا" از قدرت تشخیص بی‌بهره است. وقتی احساس ما خراب می‌شود، حالمان گرفته می‌شود، غمگین و افسرده می‌شویم، خشمگین و عصبانی می‌گردیم، او نمی تواند تشخیص بدهد که ما با داشتن این احساسات منفی، قصدمان دعوت و درخواست اتفاقات ناگوار در زندگی نیست.

ضمیرناخودآگاه همان گونه که از نامش معلوم است، بصورت ناخودآگاه ماموریتش را انجام می‌دهد. او کاری ندارد که شما چرا عصبانی هستید. به او ارتباطی ندارد که شما چرا الان غمگین و افسرده می‌باشید. او وظیفه دارد طبق برنامه‌ای که برایش تعریف شده است، هر احساسی را اعم از مثبت یا منفی، به کائنات ارسال نموده و آنرا تبدیل به معادل فیزیکی آن کند.

ضمیرناخودآگاه برای تمام اطلاعاتی که دریافت کرده یک بایگانی بسیار بزرگ دارد. اطلاعات این بایگانی، طبقه بندی شده هستند. مثلا" یک طبقه اختصاص به احساس ترس دارد. طبقه ای دیگر اختصاص به خوشحالی و به همین ترتیب طبقات گوناگونی وجود دارند.

وقتی شما یک فیلم ترسناک جدید نگاه می‌کنید، با اینکه برای اولین بار است که آن فیلم را می‌بینید، اما ماهیت و بار احساسی این فیلم ترسناک برای ضمیرناخودآگاه، ناآشنا نیست. برای او تازگی ندارد.

بعبارتی ضمیرناخودآگاه اصلا" کاری ندارد که این فیلم جدید است یا قدیمی. شما قبلا" دیده اید یا نه. ضمیرناخودآگاه با بار احساسی آن فیلم کار دارد که همان احساس ترس و وحشت است.

ضمیرناخودآگاه در بایگانی خود، طبقه ای دارد با عنوان احساس" ترس". هر عاملی با هر عنوانی که موجب ترس شما بشود، در این طبقه قرار دارد. ضمیرناخودآگاه با دریافت اطلاعات گوناگون، بصورت خودکار و اتوماتیک، آن ها را وارد طبقه خاص خودش می‌کند.

شما با دیدن یک فیلم ترسناک، چه جدید و چه قدیمی، پیامی به ضمیرناخودآگاهتان مخابره می‌کنید که مضمونش " ترس و وحشت " است.

ضمیرناخودآگاه اصلا" کاری ندارد که شما چه چیزی می‌بینید. برای ضمیرناخودآگاه، احساس شما اهمیت دارد. در این  میان شما احساس وحشت خواهید کرد. ضمیرناخودآگاه هرگز نمی‌تواند تشخیص بدهد که این وحشت و ترس، بخاطر تماشای یک فیلم از تلوزیون است.

ضمیرناخودآگاه نمی‌تواند تشخیص بدهد که در حال حاضر هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند. ضمیرناخودآگاه نمی‌تواند بفهمد که شما در حال سرگرم کردن خود بوده و می‌خواهید اوقات فراغت خود را اینگونه پر نمائید. ضمیرناخودآگاه با هیچ یک از این موارد کاری ندارد.

 ضمیرناخودآگاه نمی‌تواند تشخیص بدهد که اطلاعات مربوط به ترس در مورد آن فیلم را خودش برای شما فرستاده است. او نمی‌تواند بفهمید که این اطلاعات مربوط به زمان های بسیار دور است و در زمان فعلی هیچ اعتباری ندارد.

همینطور که خودش آن اطلاعات مربوط به ترس را از بایگانی خارج نموده و تحویل شما می‌دهد که در ادامه موجب می شود که شما با دیدن آن فیلم احساس وحشت نمائید، خودش هم بار احساسی تولید شده توسط شما را دریافت می‌کند.

احساس جدید شما را دریافت کرده و یک کپی از آن را در قسمت بایگانی خودش ذخیره می‌کند. مانند تمام چیزهایی که باعث ترس شما شده اند. ازکودکی تا کنون. سپس نسخه اصلی آن احساس ترس را به کائنات ارسال می‌کند.

 ارسال اطلاعات به کائنات

کائنات به شدت فرمان بردار ضمیرناخودآگاه شماست. هر فرمان و دستورالعملی که از طرف ضمیرناخودآگاه به کائنات برسد، بدون چون و چرا اجرائی می شود. احساس ترس شما توسط ضمیرناخودآگاه به کائنات ارسال می‌شود. کائنات هم مانند ضمیرناخودآگاه، ناخودآگاه کارهای خودش را انجام می‌دهد.

مثلا" نمی‌تواند تشخیص بدهد که این احساس ترس فعلی شما دقیقا" بخاطر چیست. منظور و هدف شما از ایجاد آن چه بوده است. اصلا" کاری به این چیزها ندارد. او هم مانند ضمیرناخودآگاه، موظف است فقط دستورالعمل ها را اجرا نماید.

هر احساسی که از طرف ضمیرناخودآگاه شما به کائنات ارسال می‌شود حاوی یک پیام خاصی برای کائنات است. بعبارتی کائنات تعریف خاصی برای هر احساسی برای خود دارد.

احساس خوشحالی تعریف خاصی دارد. احساس ترس هم همینطور. احساس غم و اندوه و ناراحتی هم تعریف متفاوتی خواهد داشت. احساس خشم و عصبانیت هم همینطور است. کائنات با دریافت هر احساسی، معادل فیزیکی آن احساس را به شما می‌دهد.

احساس شادی و نشاط، حتی اگر واقعی نباشند، بنوعی موجب فریب کائنات خواهند شد و کائنات با دریافت آن احساس، دستورالعمل شادی را دریافت کرده است. کائنات وقتی دستورالعمل شادی دریافت می‌کند آنگاه وظیفه دارد که کیفیت اتفاقات زندگی شما را بر طبق رویدادهایی چیدمان نماید که به شادی و نشاط منتهی می‌شوند.

کائنات با دریافت احساس ترس و وحشت، کیفیت اتفاقات شما را به گونه ای چیدمان می‌کند که حوادث زندگی شما همراه با ترس و وحشت باشد. ترس و وحشتی که دقیقا" با آن مقدار احساسی که شما برایش ارسال کرده اید، برابر است.

 کائنات با دریافت خشم و عصبانیت، کیفیت اتفاقات زندگی شما را به گونه ای تدارک خواهد دید که شما اتفاقاتی را تجربه  کنید که در آنها، موجب خشم وعصبانیت شما فراهم آمده باشد.نیاز نیست شما در مورد سلامتی صحبت کنید تا کائنات کیفیت اتفاقات زندگی شما را به گونه ای تدارک ببینند که شما سلامتی را تجربه نمائید. فقط کافی‌ است که احساس خوب و شادمانه ای داشته باشید.

برداشت کائنات از احساس خوب و شادمانه، تدارک اتفاقات زندگی به شکل سلامتی خواهد بود. اتفاقاتی برای شما پدیدار می‌شوند که موجب خواهند شد سلامتی شما حفظ بشود.

پس به یادداشته باشید که هر آنچه را که شما می‌بینید و می‌شنوید به نحوی که در شما ایجاد یک احساس خاص می‌کند، در ادامه آن احساس به معادل فیزیکی خودش در زندگی شما تبدیل خواهد شد. همیشه احساس آرام و شادی داشته باشید تا کیفیت اتفاقات زندگی شما به شکل زیبایی رخداد  نمایند. 

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 13
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 98
 • آی پی دیروز : 86
 • بازدید امروز : 285
 • باردید دیروز : 547
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 15
 • بازدید هفته : 1,874
 • بازدید ماه : 8,291
 • بازدید سال : 67,446
 • بازدید کلی : 3,055,270