loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 636 یکشنبه 20 مهر 1399 نظرات (0)

منظور از خراب شدن احساس آن است که شما دچار غم، اندوه، غصه، حسادت، خشم و از این قبیل احساسات منفی بشوید.آنگاه در هر لحظه در حال ارسال پیام ها و سیگنال های منفی و مخرب به کائنات خواهید بود.

ضمیرناخودآگاه شما همان گونه که از نامش معلوم است، تمام کارهای خود را به شکل نا آگاهانه انجام می‌دهد. ضمیرناخودآگاه شما پیام های منفی و مخرب را دریافت می کند.

اما نکته جالب اینجاست که نمی تواند تشخیص بدهد که این‌ها، ایده آل شما هستند یا نیستند. ضمیرناخودآگاه ناخواسته و نا آگاهانه آنها را به عنوان دستورالعمل از طرف شما تلقی می‌کند.

ضمیرناخودآگاه با دریافت احساسات منفی و مخرب از طرف شما، گمان می‌برد که شما خواهان این ها هستید. لذا با ارسال آنها به کائنات عالم، دستور عملی شدن آنها صادر می‌گردد.

کائنات کاری ندارد که آیا شما واقعا" این اتفاقات ناگوار را می‌خواهید یا خیر. ضمیرناخودآگاه و کائنات، در تصمیم‌گیری‌های شما دخالت و فضولی نمی‌کنند.

کائنات دقیقا" خواسته‌ی ما را بدون چون و چرا اجرا می‌کند.

خوب مسلم است که هیچ کسی دوست ندارد در بین راه تصادف کند. اما متاسفانه بعضی ها ناخواسته و بدون اینکه خودشان بخواهند، این فرمان را به کائنات هستی ارسال می‌کنند.

قبل از شروع رانندگی از احساسات منفی دوری کنید. احساساتی مانند خشم، عصبانیت، حسادت، غم و غصه، ناله و شکایت، دشنام دادن به زمین و زمان و کائنات هستی، را کنار بگذارید.

 همه‌ی این‌ها حاوی پیام های منفی و مخرب هستند. لذا شخص قبل از شروع رانندگی یا در هنگام رانندگی، درحال ارسال آنها به کائنات است. بدون اینکه خودش متوجه باشد این کار را انجام می‌دهد.

کائنات نمی‌تواند بفهمد که شما از دست افسر راهنمائی و رانندگی عصبانی هستید. یا به خاطر راننده ای که به یک باره جلوی شما پیچیده است، ناراحت و خشمگین هستید.

کائنات هرگز نمی‌تواند درک کند که شما با مدیر شرکت مشکل دارید. یا اینکه خانواده شما به موقع برای سفر آماده نشده اند.

کائنات هرگز نمی‌تواند بفهمد که شما بابت پایان نامه خود از استاد خود دلخور و ناراحت هستید. که در عین  حال، در حال از دست دادن یک شغل ایده آل هم هستید.

کائنات هرگز نمی‌تواند درک کند که این عصبانیت و خشم شما به خاطر صاحب‌خانه شماست. کائنات نمی‌تواند درک  کند که این ناراحتی و احساس بد شما به خاطر وضعیت خراب اقتصادی الان است.

 بله کائنات با هیچ یک از این موارد کاری ندارد. او فقط منتظر و گوش به فرمان است  تا ببیند که شما با احساس خود چه دستوری به وی ابلاغ می‌کنید.

خوب وقتی شما احساستان خراب می شود و فرمان های منفی و مخرب به کائنات می‌دهید دیگر چه انتظاری دارید؟ احساس بد و مخرب چگونه تبدیل به تصادفات ناگوار می شوند؟

ضمیرناخودآگاه شما مانند چراغ جادو و کائنات عالم هستی در حکم غول چراغ جادو هستند. شما با احساس مثبت و یا منفی خود، پیامی را به ضمیرناخودآگاه خود ارسال می‌کنید.

آنگاه این پیغام بعد از اینکه یک سری کارهای خاص روی آن انجام گرفت، سپس به کائنات ارسال می‌شود، تا به معادل فیزیکی خودش تبدیل بشود.

خداوند، مهربان و عادل مطلق است. این جهان را قانونمند و صد البته هوشمند خلق کرده است. در این صورت به هیچ کسی فشار نمی‌آید. هیچ کسی مورد تبعیض و ظلم قرار نمی‌گیرد. در این بین کار ما آدم ها را هم خیلی راحت کرده است.

ما آدم ها با کنترل و مدیریت افکار و احساسات خود، قادر خواهیم بود که کیفیت اتفاقات زندگی خودمان را تغییر بدهیم. به یاد داشته باشید که در بین تمام موجودات عالم هستی حتی فرشتگان درگاه الهی، فقط آدم است که می تواند تغییر ایجاد کند.

تغییر یعنی اینکه من و شما اولا" بتوانیم خلق کنیم و بیافرینیم و آنگاه بتوانیم کیفیت و نتیجه کارها را به شکل دیگری که مورد نظرمان است تغییر بدهیم.

خوب این امتیاز بالایی محسوب می‌شود. ما آدم ها به راحتی می‌توانیم با استفاده از این فرمول ساده، کیفیت اتفاقات زندگی خودمان را تغییر بدهیم.

بعبارتی ما با دست خودمان قادر هستیم که کیفیت اتفاقات و رویدادهای یک مسافرت را قشنگ و دلپذیر  کنیم یا برعکس.

وقتی احساس شما خراب شد بصورت اتوماتیک سیستم عصبی شما هم دچار مشکل خواهد شد. دست پاچه می‌شوید. دست و پای خودتان را گم می‌کنید.

گاهی به جای اینکه پایتان را روی پدال ترمز بگذارید، اشتباها" پدال گاز را می‌فشارید.

من راننده هایی را دیده ام که فقط به خاطر اینکه آرام نبودند و دست پاچه شده اند، بارها به جای فشردن پدال ترمز، پدال گاز را فشار داده اند. ممکن است برای شما هم این اتفاق افتاده باشد. اما آیا تا به حال دقت کرده اید که چرا چنین اتفاقاتی روی می‌دهند؟

تمام این رویدادها و اتفاقات مشابه آن به خاطر آن بوده است که ما از یک احساس آرام و خوبی برخوردار نبوده‌ایم.

وقتی احساس شما خراب می‌شود، آنگاه بصورت اتوماتیک فرمان های مخرب به کائنات ارسال می‌کنید. هنگام ارسال فرمان به کائنات، مهم است که شما در چه شرایط احساسی باشید.

اتفاقاتی که برایتان پیش خواهند آمد دقیقا" متناسب با همان  کارهایی خواهند بود که در حال انجام آن هستید. مثلا" اگر در حال رانندگی هستید، حادثه ای را تجربه می‌کنید. اما این حوادث به یک شکل و کیفیت نیستند.

شخصی که کمی حالش خراب است،( منظور داشتن احساس منفی است)  ممکن است یک تصادف کوچک و ناچیز را تجربه نماید. مثلا" طلق چراغ راهنمای اتومبیلش بشکند. در حالی که شخصی دیگر با یک احساس نا آرام شدید، ممکن است یک تصادف بزرگتر که منجر به جراحت و بستری شدن در بیمارستان بشود را تجربه نماید.

پس همانگونه که ملاحظه می‌شود اتفاقات و حوادثی که روی می‌دهند همه به یک‌سان نیستند. این نشان از میزان بالا یا پائین بودن درجه احساسات مثبت یا منفی آنها دارد.

 باید با خود روراست بود. حرفی را در دل نگه نداشت، که باعث غمباد بشود. آنگاه تبدیل به عقده شده و در ادامه احساس شما را خراب کند.

آدم عاقل به راحتی از کوره در نمی‌رود. احساس خودش را خراب نمی‌کند. چون به خوبی می‌داند که احساس خرابش کیفیت اتفاقات زندگی اش را خراب خواهد کرد.

لذا در حالت آرامش، هیچ تصادفی را تجربه نمی‌کند. نه تنها تصادفی را تجربه نمی‌کند بلکه حتی شاهد تصادف دیگران هم نخواهد بود. اگر هم در بین راه تصادفی رخ داده باشد، او زمانی خواهد رسید که صحنه تصادف جمع شده‌ است.

در چنین شرایطی او هیچ نشانه ای از تصادف را هم نخواهد دید. چون با احساس مثبت و خوب خود، این چنین فرمانی به کائنات ارسال کرده است.

 البته در حال حاضر به خاطر شرایط موجود و کرونا ویروس، به هیچ عنوان توصیه به مسافرت نمی‌شود.

اما ان‌شالله در آینده‌ای نزدیک، بعد از مساعد شدن شرایط، هنگام مسافرت حتما" به این موضوع توجه بفرمائید. آنگاه به قدری از مسافرت لذت خواهید برد که باعث تعجب خودتان هم خواهد شد.

 هنگام مسافرت در مورد مسائل و موضوعات منفی مانند تصادف، بیماری، بدهکاری و هر موضوع منفی دیگری که ممکن است احساس شما را خراب کند صحبت و گفتگو نکنید.

از آهنگ ها و موزیک شاد استفاده کنید. آهنگ ها و موزیکی که حس خوبی در شما ایجاد کند.

 چند نکته کوتاه اما مهم در مورد رانندگی:

قبل از بیان این نکات از شما خواننده عزیز و کارشناسان محترم  راهنمائی و رانندگی عذرخواهی می‌کنم. چون من کارشناس راهنمائی و رانندگی نیستم. اما با توجه به تجربه چندین ساله رانندگی، بسیار مشتاق هستم که شما هم این نکات را رعایت کنید و مانند من هرگز هیچ تصادفی را تجربه نکنید.

 • در هنگام رانندگی به شدت باید حواستان فقط به رانندگی باشد.
 • به یاد داشته باشید که در هنگام رانندگی شما به ده چشم نیاز دارید. بله درست است. به ده چشم. اما این ده چشم، کجا و چگونه مورد استفاده قرار می گیرند.
 • دو چشم برای دیدن آینه سمت راست. هر چند سبقت گرفتن از سمت راست ممنوع است. اما شما کاملا" حواستان جمع باشد. زیرا هنوز هم هستند افرادی که متاسفانه قوانین و آئین نامه راهنمائی و رانندگی را فقط برای امتحان دادن خوانده و برای رانندگی و استفاده کردن آنها در جاده هیچ آمادگی ندارند.
 •  یکی از اصلی ترین دلایل رانندگی ایمن، رعایت کردن قوانین راهنمائی و رانندگی و توجه و احترام به تابلوها و اعلان های جاده ای است.
 • دو چشم برای آینه سمت خودتان( سمت چپ). نظارت بر تردد اتومبیل هایی که قصد سبقت گرفتن از شما را دارند. زیرا سبقت گرفتن فقط از سمت چپ مجاز می‌باشد.
 • دو چشم برای کنترل و نظارت بر درجه آمپرها، آمپر آب، بنزین، باتری و خصوصا" کیلومتر شمار که یک وقت سرعت شما بیشتر از حد مجاز نشود.
 • هرچند اگر اتومبیل شما مجهز به کروز کنترل باشد آنگاه دیگر نگران زیاد یا کم شدن سرعت خودوری خود نخوهید بود.

 به یاد داشته باشید که حوادث و رویدادهای جاده ای در هنگام رانندگی، گاهی آنقدر سریع اتفاق می افتند که واقعا" غافلگیر کننده می‌شوند. به همین خاطر این همه تاکید می‌شود که در هنگام رانندگی فوق العاده حواستان جمع رانندگی باشد.

 • هنگام رانندگی و پشت فرمان، به هیچ عنوان از خوراکی و نوشیدنی استفاده نفرمائید.
 • خوردن صبحانه، ناهار، عصرانه، شام، تنقلاتی مانند تخمه، میوه، چایی، هنگام رانندگی اکیدا" ممنوع است. (برگزاری میهمانی و جشن در داخل اتومبیل به شدت ممنوع است!).

فراموش نکنید که اتفاقات و حوادث تلخ رانندگی، گاهی در کسری از ثانیه رخ می‌دهند.

شخصی که سر و کله اش را باند پیچی کرده بود می‌گفت: در جاده در حال رانندگی با نیسان آبی بودم. به خاطر خستگی راه، تصمیم گرفتم یک لیوان چایی بخورم. دیدم فلاکس چای زیر پا، سمت شاگرد است. خم شدم که فلاکس را بردارم اما وقتی سرم را بلند کردم ناگهان یک کامیون جلوی من سبز شده بود. ( آدمها به راحتی کامیون یا تیرچراغ برق یا درخت را سر راه خودشان در کسری از ثانیه سبز می‌کنند).

فرصت کنترل و فرار نداشتم و به شدت از پشت زدم به کامیون! تصور کنید که خم شدن و برداشتن فلاکس چای چقدر زمان می برد؟ شاید دو یا سه ثانیه. اما در همین چند ثانیه شرایط به کلی تغییر می کند.

 • لطفا" هنگام رانندگی همیشه احساس خوبی داشته باشید.

 وقتی احساس خوبی دارید آنگاه گویا اتومبیل شما هم این موضوع را درک می کند. شاید شما هم این تجربه را داشته اید که اتومبیل هم به نوعی شعور خاصی دارد.

 من خودم بارها این موضوع را تجربه نموده ام.

وقتی اتومبیلم گردو خاکی بود هیچ وقت با آن رانندگی نمی‌کردم. زیرا به طرز عجیبی احساس می‌کردم که موتور خودرو به خوبی کار نمی‌کند و ریپ می‌زند.

 اما وقتی خودرو را به کارواش برده و شستشو می کردم، آنگاه انگار اتومبیل جان تازه ای گرفته است و مانند یک اتومبیلی که موتورش تازه تعمیر شده است حرکت می‌کرد.

 • به اتومبیل خود احساس خوبی بدهید.

وقتی شما ناراحت و غمگین و افسرده هستید، آنگاه اتومبیل شما گویی این موضوع را درک می‌کند. سپس آن گونه که باید و شاید به شما سرویس نخواهد داد.

تعجب نکنید این موضوع حقیقت دارد.  موجودات بی جان هم به  نوعی از یک شعور خاص خودشان برخوردار هستند. که البته با برقرار کردن یک ارتباط درست و زیبا با آنها، باعث کار کردن بهتر آنها خواهید شد.

 • احساس خوب شما به اطرافتان منتقل می‌شود.

احساس خوب شما کیفیت رویدادهای زندگی شما را به شکل خوشایندی رقم می‌زند.

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 12
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 29
 • آی پی دیروز : 109
 • بازدید امروز : 148
 • باردید دیروز : 429
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 23
 • بازدید هفته : 1,461
 • بازدید ماه : 148
 • بازدید سال : 25,817
 • بازدید کلی : 3,013,641