loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 560 پنجشنبه 27 شهریور 1399 نظرات (0)

 

راضی بودن به رضای خدا یک احساس مثبت جدید در ما بوجود می‌آورد. شما وقتی راضی به رضای خدا هستید آنگاه آرامش خواهید داشت.

آن احساس آرامش در واقع یک احساس مثبت و خوب است. این احساس مثبت باعث می‌شود که شما در مدار اتفاقات خوشایند قرار بگیرید.

اما چگونه؟

شما در حالت احساسی مثبت، سیگنال‌ها و پیام‌هایی را به کائنات ارسال می‌کند. این پیام‌ها به معنی انتظار برای تجربه اتفاقات خوب است. (قانون انتظار= منتظر هر چیزی که باشی دیر یا زود آن را تجربه می‌کنی چون در حالت انتظار تو در حال جذب کردن هستی).

هیچ اتفاقی به صورت تصادفی در زندگی شما رخ نمی‌دهد.

بیماری، تصادف، بدهکاری، و اتفاقات ناخوشایند یکی پس از دیگری تجربه می‌شود. همه اینها به دلیل آن است که احساس مثبت و آرامی ندارید.

اتفاقات زندگی شما به صورت زنجیروار به یکدیگر وصل شده‌اند. تصور کنید یک ساعت پیش، شما دارای احساس خوبی بوده باشید. قطعا هم اکنون که این مطلب را می‌خوانید حس و حالتان خوب خواهد بود.

برعکس اگر یک ساعت پیش از یک احساس منفی و ناخوشایند برخوردار بوده باشید، هم اکنون هم باید در یک حالت ناخوشایند قرار داشته باشید.

کیفیت اتفاقات زندگی، بستگی به نوع احساس خوب یا بد  شما در زمان "حال" دارد. هرچقدر هم اکنون احساس شما بهتر باشد، آنگاه کیفیت اتفاقات زندگی شما در آینده بهتر خواهد بود.

دقت کنید لطفا نوع اتفاقات زندگی شما تغییر نمی‌کند. بلکه کیفیت اتفاقات زندگی شما دچار دگرگونی خواهند شد.

تصمیمی که برای انجام کاری اتخاذ می‌کنید، نوع کار شما محسوب خواهد شد و انجام شدن آن به شکل خوشایند یا ناخوشایند، کیفیت آن محسوب می‌گردد. مثلا" شما قصد دارید از تهران به اصفهان مسافرت کنید. بعد از خراب شدن احساس شما، مسیرتان عوض نشده و به جای اصفهان به شیراز نخواهید رفت. بلکه مقصد همان اصفهان است اما اتفاقاتی را که در طی مسیر تجربه می‌کنید متفاوت خواهند بود.

با داشتن احساس خوب و آرام، شما در مسیر و مدار درست قرار خواهید گرفت. اما اگر از احساسات منفی مانند خشم و عصبانیت و غم و اندوه برخوردار باشید، آنگاه اتفاقات و رویدادهای ناگوار یکی پس از دیگری سر راهتان سبز خواهند شد.

اتفاقاتی مانند جریمه شدن، تصادف، تمام شدن بنزین در جاده، پنجری یک یا دو چرخ همزمان، جا ماندن کارت بنزین در پمپ بنزین. به سرقت رفتن گوشی موبایل، ماندن انگشت یکی از سرنشینان لای درب خودرو، بحث و جدل با پیش خدمت رستوران، گم شدن ریموت دزدگیر اتومبیل و ده‌ها اتفاق ناخوشایند دیگر که می‌تواند رخ بدهد.

اما اگر با یک احساس آرام و مثبت و شاد حرکت کنید چه می‌شود؟ گویا زمین و زمان درحال خوش آمد گویی و  لبخند زدن به شما هستند.

احساس می‌کنید همه به شما نگاه محبت آمیزی دارند. بدون دردسر و بدون اینکه اتومبیل شما کوچگترین مشکلی پیدا کند با آرامش و شادی به مقصد خود خواهید رسید. (حتی اگر اتومبیل شما مدل قدیمی باشد).

به هر پمپ بنزینی که می‌رسید به راحتی  بنزین زده و حرکت خواهید کرد. حتی به یک پمپ بنزین شلوغ و نامرتب هم برخورد نخواهید نمود.

رستورانی که در آن توقف کرده اید بسیار شیک و تمیز است. از خوردن خوراکی‌های آنجا لذت خواهید برد. دائما شانس می‌آورید.

البته من به  شانس اعتماد ندارم. اما گاهی در مورد اتفاقات خوبی که پشت سر هم رخ می‌دهند ناچارم از این واژه استفاده کنم. چون به اشتباه عموم مردم به عادت، تکرار اتفاقات خوب یا بد را به حساب شانس خوب یا بد می‌گذارند.

اگر شما یک روز خود را بدون دردسر و به خوبی سپری کردید، هرگز آنرا به حساب شانس نگذارید. شما حتما یک احساس مثبت و آرام و زیبایی داشته‌اید که نتیجه به آن شکل نصب شما شده است.

برعکس اگر یک روزی را به بدترین شکل ممکن سپری کردید، آنگاه مطمئن باشید که یک احساس منفی داشته اید. احساساتی مانند خشم، حسادت، دروغ، کینه، نفرت، و امثال اینها.

لذا کیفیت اتفاقات زندگی شما به بدترین شکل ممکن تغییر خواهد کرد. بعضی ها می‌گویند: ای بابا. ما اگر شانس داشتیم که حال و روزمان این نبود!

مهم:

اگر الان حال و روزتان خوب نیست قطعا به خاطر احساسات منفی بوده است که داشته‌اید. احساسات منفی و غم بار شما باعث شده که هم اکنون در این نقطه قرار داشته باشید.

خوب طبیعی است که شما وقتی از یک مسیر خاکی عبور کرده باشید آنگاه هم اکنون باید تمام لباس‌ها و سر و صورتتان گرد و خاکی بوده باشد.

شما از چه کسی در حال گله و شکایت کردن هستید؟ شما مسیر را خوب و درست انتخاب نکرده اید.

شما می‌توانستید از یک مسیر آسفالته یا یک مسیر سرسبز عبور کنید. آنگاه به جای گرد و غبار، بوی گل استشمام کرده و از دیدن مناظر زیبا لذت می‌بردید.

خوب الان می‌خواهید چه کار کنید؟

آیا می‌خواهید همچنان کیفیت اتفاقات آینده را مثل همین الان یا گذشته تجربه کنید؟

آیا می‌خواهید دست روی دست بگذارید، تا کیفیت اتفاقات زندگی شما همچنان ناخوشایند رخ بدهند؟

بعد هم آنرا به حساب سرنوشت و بخت شوم خود بگذارید!

خوب البته تصمیم با خود شماست. شما می‌توانید چنین کاری هم بکنید. اما این را هم بدانید و یقین داشته باشید که در این دنیای بزرگ و کائناتش، تا خود شما نخواهید کسی کاری به کار شما نخواهد داشت.

اگر شما تصمیم بگیرید که همیشه غمگین و نا امید باشید، آنگاه با داشتن این احساس منفی، همیشه اتفاقات زندگی شما ناخوشایند خواهند بود.

خوب به خودتان و کائنات زمان بدهید. در مورد زمان خیلی شنیده و خوانده‌اید. هر اتفاقی نیاز به زمان خاص خودش دارد. با ایجاد احساس مثبت و آرام، اجازه بدهید که کیفیت اتفاقات زندگی شما به شکل  زیبایی تغییر کنند.

کسی که مدت ها دارای احساسات منفی و غم انگیز بوده است، به یک باره نمی‌تواند شاهد اتفاقات خوب باشد. او ضمیرناخودآگاه و کائنات را این چنین برنامه ریزی کرده است.

استاد دکتر مجد، روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در مورد وسواس چنین بیان می‌کنند:

" من بیماری داشتم که مدت ها دچار بیماری وسواس بود. بعد از حدود دو ماه معالجه، در مراجعه بعدی گفت: آقای دکتر خیلی بهتر شدم اما هنوز گاهی وسایل را با تکرار جابه جا می‌کنم و هنوز داستان همچنان باقی است!

به ایشان گفتم: خوب شما بیست سال وسواس داشته اید. بیست سال با این بیماری زندگی کرده و همراه بوده اید. قطعا زمان خواهد برد تا کاملا از وجود شما خارج بشود."

عادت های نادرست هم این چنین هستند. برای تغییر آنها نیاز به زمان داریم.

تصمیم بگیرید که از این به بعد کیفیت اتفاقات زندگی شما قشنگ و خوشایند باشد. از همین الان شروع کنید. فقط یک تصمیم لازم است. از همین الان تصمیم بگیرید که دیگر غصه نخورید.

قطعا شما به خدا ایمان دارید. اطمینان دارید که او شما را می‌بیند و به شما کمک خواهد کرد. پس امیدوار باشید و به لطف او دل ببندید و از بابت این امیدواری به بزرگترین حامی خودتان که همان خدای مهربان است،  خوشحال و سپاسگزار باشید.

شاد باشید و بابت تک تک داشته های فعلی خودتان از او سپاسگزار باشید.

سپاسگزاری و قدردانی احساس خوبی در شما تولید خواهد کرد. وقتی آرام آرام احساس شما خوب و مثبت شد آنگاه بدون اینکه متوجه بشوید خواهید دید که اتفاقات زندگی درحال تغییر هستند.

همانگونه که گفته شد کیفیت اتفاقات زندگی شما به یکباره تغییر نخواهد کرد. کمی به خودتان زمان بدهید. فقط کافیست که از این حالت یاس و ناامیدی بیرون بیائید.

دانشمندان و عرفا همواره گفته اند که سرنوشت شما به دست خودتان است. یعنی شما با احساس خوب و مثبت، سرنوشت خود را زیبا رقم خواهید زد.

شما با ایجاد احساس مثبت یا منفی باعث خواهید شد که کیفیت اتفاقات زندگی شما تغییر کند. اما متاسفانه آدمها همیشه خودشان را با دیگران مقایسه می‌کنند.

با شکرگزاری و قدردانی، احساس مثبت و خوبی در خود ایجاد  خواهید نمود. شما هرگز نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید. چون شرایط فعلی دیگران نتیجه احساسات خوب یا بد آنها در گذشته بوده است. ضمنا شما هرگز آگاه نیستید و نمی‌دانید در آینده چه قرار است به سر آنها بیاید. هرگز آرزو نکنید جای دیگری باشید. اگر از آینده خبر داشتید، شاید منظور مرا عمیق تر درک می‌کردید. اتفاقات ناخوشایندی که ممکن است برای همان شخصی رخ بدهد که شما هم اکنون آرزوی بودن به جای او را داشته اید.

به جای اینکه خودتان را با کسی مقایسه کنید، روی خودتان و توانائی های خودتان متمرکز شوید. روی داشته های فعلی خودتان تمرکز کنید. تشکر و قدردان باشید. خوشحال باشید. شما اکثر اوقات فراموش می‌کنید که منحصر به فرد هستید. گاهی یادتان رفته است که خداوند از شما فقط یک مورد آفریده است.

پس به خودتان بیائید و خودتان را ببینید. از خودتان راضی و خوشنود باشید. شما بهترین هستید. پس باید  قدر خود را بدانید.

لازم نیست فعلا کار خاصی انجام بدهید. فقط احساس خود را درست کنید. یک احساس آرام همراه با شکرگزاری، خوشحال باشید. شاد باشید. حتی اگر نمی‌خواهید آن را در ظاهر بروز بدهید اشکالی ندارد. در درون و ذهن خودتان شاد و خوشنود باشید. این احساس رضایت درونی و شاد بودن است که باعث خواهد شد کیفیت اتفاقات زندگی شما به مرور تغییر کند.

به هیچ عنوان نگوئید که ای بابا با این شرایط مگر می‌شود شاد بود؟

انتخاب با شماست. غم و اندوه و شکوه وشکایت باعث خراب شدن احساس شما می‌شوند. آنگاه کیفیت اتفاقات زندگی خود به خود و به شکل اتوماتیک ناخوشایند رخ خواهند داد.

با داشتن احساس خوب و مثبت، اتفاقات زندگی شما به آرامی بهتر و خوب تر خواهند شد. ناله و نفرین و خشم و عصبانیت نه تنها مشکلی را حل نخواهد نمود بلکه به مشکلات و مسائل زندگی شما خواهد افزود.

کاری به دیگران نداشته باشید. مگر شما وقتی در حال تجربه یک احساس ناگوار هستید دیگران در درد و رنج شما شریک هستند؟ دیگران حتی نزدیک ترین افراد خانوده اتان را می‌گویم. جز هم دردی کردن مگر کار دیگری از دستشان بر می‌آید؟

تصور کنید شخصی به عارضه سنگ  کلیه دچار شده است. آیا بقیه افراد خانوده وی هم در احساس درد شریک هستید؟ آیا این درد بین افراد خانواده تقسیم شده است؟

هرگز چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد. آن شخص به تنهایی درد را تحمل خواهد نمود.

پس شما به عنوان یک موجود واحد، هرگز اجازه ندهید که به خاطر تفکرات و باورهای اطرافیانتان احساس شما خراب و منفی بشود.

شما خوب زندگی کنید. باتفکرات و باورهای زیبا و مثبت زندگی کنید. هرگز اجازه ندهید احساس شما خراب و منفی بشود. آنگاه خواهید دید که کیفیت اتفاقات زندگی شما چقدر زیبا خواهند بود. حتی اگر سیل و سونامی و زلزله هم تمام جهان را فرا بگیرد، اگر شما احساس مثبت و آرامی داشته باشید آنگاه مطمئن باشید که شما آسیب جدی نخواهید دید.

آسیب فقط زمانی به سمت شما خواهد رسید که خودتان آماده دریافت آن باشید. برعکس اگر احساس آرام و مثبت و شادی داشته باشید، حتی اگر از آسمان سنگ هم ببارد، به سر شما یک نفر نخواهد خورد.

                                                       پایان

 

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 13
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 74
 • آی پی دیروز : 95
 • بازدید امروز : 3,001
 • باردید دیروز : 472
 • گوگل امروز : 6
 • گوگل دیروز : 21
 • بازدید هفته : 4,288
 • بازدید ماه : 11,251
 • بازدید سال : 56,999
 • بازدید کلی : 3,044,823