loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 46 سه شنبه 14 مرداد 1399 نظرات ()

 

 

آیا شما اول منتظر هستید تا یک اتفاق خوب رخ بدهد تا آنگاه خوشحال بشوید؟

من خودم تا مدت ها فکر می کردم که اول باید یک اتفاق خوشایند رخ بدهد تا من خوشحال بشوم.

یا برعکس ،حتما" یک اتفاق ناگوار پدیدار بشود آنگاه من زانوی غم و ماتم بغل بگیرم. اما اینطور نیست. اتفاقات خوب یا بد را ما خودمان به زندگی خودمان جذب می کنیم. اما چگونه؟

اول باید احساس خوب و مثبتی داشته باشید تا رویدادهای زندگی شما در قالب اتفاقات قشنگ و خوشایند رخ بدهند. قرار نیست منتظر بمانید تا یک رویداد خوشایند بوجود بیاید تا باعث خوشحالی شما بشود.

 

 شما ابتدا باید احساس مثبت و خوبی داشته باشید. بصورت خلاصه و به دور از حاشیه ، باید بگویم که لازمه داشتن احساس خوب این است که شما بتوانید پیامی به ضمیرناخودآگاه و متعاقب آن به کائنات ارسال کنید که مفهومش این باشد که شما در وضعیت مناسب و ایده آلی به سر می برید. و این پیام در قالب احساس شکرگزاری و سپاس بوجود می آید. شما باید بابت تک تک داشته هایتان شکرگزار باشید. شکرگزاری فقط به این معنا نیست که دستان خود را به آسمان بلند کنید و بگوئید : خدایا شکر. نه فقط این کافی نیست. شما باید حس شکرگزاری را پیدا کنید. بقول دکتر الهی قمشه ای: گاهی اوقات ما چنان شکرگزاری می کنیم که از صدتا فحش بدتر است ! هی دیگه چاره ای نیست . خداروشکر...

این چنین از روی ناچاری شکرگزاری کردن به درد شما نخواهد خورد. شما باید به تک تک داشته هایتان اعم از سلامتی جسمی و روانی خودتان گرفته تا هر چیز کوچک و به نظر کم ارزشی که در اختیارتان است فکر کنید و از اینکه آنها را در اختیار دارید خوشنود باشید. شما باید خوشحال باشید از اینکه این امکانات را در اختیار دارید. کسانی هستند که آرزوی داشتن این امکانات را دارند.

شاید بگوئید ای بابا . مگر من چه چیز با ارزشی دارم؟

ما زمانی متوجه دارائی های با ارزش خودمان می شویم که از داشتن تک تک آنها محروم شده باشیم. تا زمانی که سلامت هستیم هرگز بابت این سلامتی شکرگزار نیستیم. اما به محض اینکه پایمان به درمانگاه و بیمارستان می رسد آنگاه به شدت آرزو می کنیم ای کاش سلامتی دوباره با سرعت برگردد. به یاد کسانی می افتیم که هم اکنون سلامتی کامل دارند و درحال زندگی عادی خود هستنید.

یادمان باشد که اگر غافل بشویم کائنات بصورت اتوماتیک این امکانات را که به نظر ما شاید خیلی کم ارزش جلوه کند براحتی و به بهانه های گوناگون از کفمان خارج خواهد کرد.

از بحث اصلی خارج نشویم. شما به تک تک هر آنچه که در اختیار دارید فکر میکنید و هنگام استفاده از هرکدام از آنها احساس خوشحالی و خوبی به شما دست می دهد. هنگام راه رفتن خوشحال باشید و از اینکه پای سالم برای حرکت دارید خوشنود باشید. از صمیم قلبتان سپاسگزار بوده و این شکرگزاری را در قالب یک احساس شاد در خود ایجاد کنید. باور داشته باشید که میتوانست شرایط طوری باشد که شما دور از جان الان از یک پا یا دو پا محروم باشید. پس شکرگزار باشید. چرا اینقدر تاکید میکنم که از بابت همه چیز شکرگزار باشید. چون شکرگزاری به نوعی کائنات را فریب می دهد. به نوعی وقتی شما دائما" درحال شکرگزاری و تشکر هستید و از ایجاد افکار و احساسات منفی که بخاطر تمرکز بر روی نداشته هایتان بوجود می آید جلوگیری میکنید ، آنگاه کائنات با تصور اینکه شما درحال تجربه یک رویداد خوشایند و خوب هستید بصورت اتوماتیک کیفیت اتفاقات زندگی شما را به گونه ای تدارک می بیند که شما به مرور زمان شگفت زده خواهید شد.

به یادداشته باشید که کائنات اصلا" با شخص شما و سخنانتان کاری ندارد. او فقط با احساس شما کار دارد. احساس مثبت یا منفی شما که در هر لحظه درحال تولید آن هستید. اصلا" مهم نیست که الان در چه شرایط و وضعیتی هستید. اصلا" مهم نیست که الان از شرایط خود خوشنود هستید یا خیر. مهم این است که الان چه احساسی دارید؟ چون احساس فعلی شما است که کیفیت اتفاقات آینده را تدارک خواهد دید.

منتظر دست غیبی نباشید که بصورت شانسی بیاید و دست شما را بگیرد. هیچ معجزه ای قرار نیست رخ بدهد مگر معجزه ذهن و احساس خود شما. من در اینجا نمیخواهم سخنان و گفته های بزرگان تکنولوژی فکر و گویندگان سخنان انگیزشی را تکرار کنم. شما به خوبی با همه آنها آشنا هستید. فقط میخواهم بدانید که قرار نیست کسی بیاید به سراغ شما و بگوید که مشکل شما چیست تا آنرا برایتان حل کند. شما قرار است با داشتن احساس مثبت و شادگونه ، هم اکنون پیامی به کائنات ارسال کنید که کائنات بصورت خودکار همه آن امکاناتی که لازم است تا شما به خواسته ها و آرزوهای قشنگتان برسید را برای شما فراهم کند.

این خود شما هستید که با داشتن و ایجاد احساس مثبت و خوب در زمان حال ، باعث می شوید تا کائنات عالم طبق وظیفه خود ، کیفیت اتفاقات زندگی شما را زیباو خوشایند و مورد دلخواهتان تدارک ببینند. کائنات به قدری دقیق و هوشمندانه این کار را انجام می دهند که براستی موجب شگفتی شما میشوند.

شاید تا به الان منتظر یک خبر خوب بودید. اما از این لحظه به بعد دیگر منتظر خبرهای خوب نباشید. خودتان خبرهای خوب را برای خودتان لیست کنید. آنهم نه با تابلوی کائنات و صرفا" نوشتن روی کاغذ. نه . شما فقط هم اکنون احساس خوبی داشته باشید. از کارهایی که باعث میشود احساس شما منفی و خراب بشود خودداری کنید. خشم و عصبانیت یکی از آنهاست. هرگز مجادله و بحث نکنید. شاید ندانید که در هنگام خشم و عصبانیت و مجادله چه میزان از انرژی های مثبت شما هدر میرود و در مقابل چه میزان انرژی منفی جایگزین آن می گردد. شما به خاطر خودتان باید همیشه آرام باشید. وقتی از کوره در می روید و عصبانی می شوید احساس شما منفی میشود. خیلی راحت در این لحظه بدون اینکه خودتان متوجه بشوید یک پیام منفی به کائنات ارسال کرده اید. کائنات هم که اصلا نمی تواند تشخیص بدهد که این احساس بخاطر چیست. نمی داند که کسی موجب رنجش خاطر شما شده است. نمی داند که شما بخاطر توهینی که به شما شده اینقدر عصبانی هستید. کائنات نمی داند که شما بخاطر اینکه حقتان پایمال شده عصبانی و خشمگین هستید. کائنات فقط احساس منفی حاصل از خشم و عصبانیت را دریافت میکند. کائنات فقط با احساس شما کار دارد. وقتی این احساس منفی را دریافت کرد ، طبق وظیفه ای که دارد ، کیفیت اتفاقات آتی زندگی شما را دقیقا" بر مبنای همان احساس چیدمان میکند. بعد از گذشت مدتی شما خواهید دید که دوباره یک اتفاق ناگوار برایتان رخ داده است. قطعا" متعجب و باز هم عصبانی خواهید شد. چرا این همه اتفاقات بد باید فقط برای من رخ بدهد. در کائنات عالم ، بایدی درکار نیست. استثنایی درکار نیست. کائنات مانند غول چراغ جادو منتظر ایستاده تا فقط پیام دستوری شما را دریافت کند و طبق آن عمل نماید.

کائنات هم مانند غول چراغ جادو فقط اطاعت می کند. شما اگر به او بگوئید که ای غول چراغ جادو ، مرا تبدیل به سنگ کن یا مرا مبتلا به یک بیماری سخت بکن ، غول چراغ جادو این اجازه را ندارد که از شما سوال بکند که چرا این آرزو را میکنید؟ غول چراغ جادو فقط اطاعت محض میکند. کائنات هم مانند غول چراغ جادو هستند. آنها طوری طراحی و برنامه ریزی شده اند که هرگز اجازه سوال کردن ندارند. کائنات مطیع و فرمانبردار محض شما هستند. هرچه که در قالب احساسات مثبت و یا منفی به او بگوئید موظف است بدون چون و چرا آنرا برایتان انجام بدهد.حال این انتخاب شماست که میخواهید اتفاقات خوب و خوشایند را برایتان تدارک ببینند یا حوادث ناگوار. اگر میخواهید از این لحظه به بعد فقط اتفاقات خوب را شاهد باشید ، همیشه سلامت و شاد باشید ، از همین الان تصمیم بگیرید که هرگز و تحت هیچ شرایطی اجازه ندهید که احساس شما خراب بشود. هرگز عصبانی نشوید. هرگز غمگین نشوید. تکرار میکنم. پیام خشم و عصبانیت یا غم و اندوه شما ، توسط کائنات به منزله یک فرمان است. فرمانی که باید طبق مفاد آن ، کیفیت اتفاقات زندگی شما را به شکلی تدارک ببیند که دقیقا" مطابق با همان احساس خشم وعصبانیت و غم واندوه به همراه داشته باشد.

خوب معمولا" چه اتفاقاتی همراه با خشم و عصبانیت یا غم و اندوه است. خودتان خوب میدانید. پس هرگز راضی نشوید اتفاق ناگواری برایتان رخ بدهد.

شما خواننده عزیز از این لحظه با کنترل احساسات خود و ایجاد احساس مثبت که لازمه آن تشکر و شکرگزاری و خوش رفتاری با خود و دیگران است ، کیفیت اتفاقات زندگی خودتان را به بهترین شکل ممکن تجربه می کنید.

شما همیشه سلامت و شاد هستید                      پایان

 

برچسب ها احساس، , کائنات، , حادثه، ,
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 81
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 3
  • بازدید امروز : 101
  • باردید دیروز : 122
  • بازدید ماه : 9,703
  • بازدید سال : 80,353
  • بازدید کلی : 2,657,730