احساس آرام نویسنده: مقاله

loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 51 شنبه 11 مرداد 1399 نظرات ()

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مورد حمله یک کیف قاپ قرار گرفته باشید و یا از دوستان و آشنایانتان دراین مورد شنیده باشید و قطعا" این رویدادها همیشه باعث نگرانی شما شده است.خبر خوب اینکه، شما می توانید براحتی از این اتفاقات ناگوار و ناراحت کننده بدور باشید و هرگز این رویدادها را تجربه نکنید به شرط آنکه این پست را با دقت تا به آخر بخوانید...


 

 

هر چند که وجود یک کیف قاپ و سارق در نظر اول بسیار ناراحت کننده بوده و احساس تاسف آدمی را بر می انگیزد و انسان را به تامل وامی دارد که اصولا" چرا باید در جامعه چنین افرادی وجود داشته باشند که سلامتی روحی و روانی جامعه را به خطر می اندازند اما حقیقت این است که ما مردم خودمان با تولید انرژی ها و احساسات منفی به این افراد که وجود بالقوه دارند ماهیت و قدرت عمل می دهیم. چگونه ؟

تک تک ما آدمها با داشتن احساس منفی و بد ، در واقع در حال تولید انرژی هستیم. تک تک ما آدمها هر لحظه درحال ارتباط با ضمیرناخودآگاه خود و کائنات عالم هستیم. کائنات در هر لحظه در حال دریافت پیام از طرف ما هستند. بعبارتی این ارتباط پیچیده همیشه و بصورت بیست و چهار ساعته وجود دارد. حتی برای یک لحظه هم قطع نمی شود.

وقتی که شخصی وارد یک فاز منفی مانند حالت غم و اندوه می شود بلافاصله هاله ای از انرژی منفی پیرامون خود تولید می کند. حالت غم و اندوه در یک وضعیت رضایت بخش و شادگونه به وجود نمی آید. لازمه بوجود آمدن حالت غم و اندوه تفکر و باور نداشتن یا از دست دادن است. یک آدمی که همه چیز دارد و یا هر لحظه درحال بدست آوردن بهترین ها است هرگز نمی تواند غمگین و ناراحت باشد. اگر چنین حالتی داشته باشد قطعا" به سلامتی روحی و روانی وی باید شک نمود. آدمها وقتی شروع به ناله و شکایت می کنند در واقع به گونه ای غیر مستقیم به کائنات اعلام می کنند که من از شرایط فعلی خود رضایت ندارم. من خوشنود نیستم.

برداشتی که کائنات از ناخشنودی و عدم رضایت دارند این است که تصور می کنند آن شخص یا چیزی با ارزش را از دست داده و یا اینکه در شرف از دست دادن است که این چنین غمگین و ناراحت و ناخشنود است. کائنات هرگز نمی تواند بفهمد که علت ناراحتی و غم ما چیست. کائنات فقط ماهیت غم و اندوه و یا شادی و خوشحالی را دریافت میکند. وقتی کسی حالت غم و اندوه به خود می گیرد کائنات به این خیال که این شخص چیزی را ازدست داده یا قرار است ازدست بدهد ، شروع به کار نموده و کیفیت اتفاقات زندگی وی را در آینده به گونه ای چیدمان میکنند که اتفاقات حاصله تطابق کامل با احساس غم و اندوه فعلی او داشته باشد. این وظیفه کائنات است و مو لای درزش هم نمی رود.

کائنات با دقت تمام کار خود را انجام می دهد. علت اینکه این همه در این مطلب یا مقوله های قبل تاکید میکنم که تحت هیچ شرایطی اجازه ندهید احساستان خراب بشود و حالت و غم واندوه به خود بگیرید همین است که کائنات متاسفانه یا خوشبختانه قادر به تشخیص این موضوع نیست که دقیقا" چه کسی درحال دعا یا نفرین است. علت غم و اندوه و یا خوشحالی شما چیست. همانگونه که وقتی شما خوشحال هستید به هر دلیلی هرچه میتواند باشد حتی شما ممکن است بدون دلیل بگوئید و بخندید ، در این هنگام کائنات نمی تواند متوجه بشود که شما بدون دلیل می خندید و شاد هستید. کائنات تصور می کند که شما درحال تجربه یک اتفاق لذت بخش و خوب هستید. کائنات فکر می کند که شما درحال بدست آوردن یک چیز خوب و باارزش هستید که می تواند شما را این چنین خوشحال کند. لذا کیفیت اتفاقات زندگی شما را در آینده به گونه ای تدارک می بیند که اتفاقات آن دقیقا" مطابق با همین احساس خوشحالی الان شما باشد. یعنی اتفاقی در زندگی شما رخ میدهد که مثل همین الان خوشحال خواهید شد وخواهید خندید.

حال این خوشحالی شما هرچقدر بیشتر و عمیق تر باشد به همان نسبت آن اتفاقی که کائنات برایتان تدارک دیده است بهتر وخوشایندتر خواهد بود. غم و اندوه  وافسردگی هم چنین است. کائنات نسبت به همان میزان غم و اندوه و احساس بد شما اتفاقات ناگوار را برایتان تدارک می بیند. این قانون کائنات است. هیچ تبعیضی هم درکار نیست. میخواهید پیامبر خدا باشید یا یک شخص عادی مثل من. برای کائنات هیچ تفاوتی ندارد که این احساس ارسالی متعلق به کیست . کائنات بسیار هوشمند و دقیق طراحی شده است.

لذا تولید انرژی های منفی باعث میشود که یک شخصی که زمینه انجام یک بزه و یک خلاف را دارد قدرت و باور گرفته و اقدام به کار نماید. هیچ آدمی بالقوه کیف قاپ و سارق نیست. هیچ آدمی بالقوه جنایت کار نیست. باید انرژی های منفی کافی برای قدرتمند کردن وی تولید شود . و این انرژی ها توسط خود ما تولید میشود. صحبت کردن در مورد موضوعات منفی یکی از آنهاست. چه لزومی دارد همیشه از بیماری صحبت کنیم؟ چه لزومی دارد همیشه در مورد قرض و بدهکاری و کمبود ها صحبت کنیم؟ مگر با صحبت کردن در مورد موضوعات منفی چیزی درست میشود؟ مگر مسئله ای تا کنون با عنوان کردن موضوعات منفی و غم انگیز حل و فصل شده است. قطعا" فقط احساس ماخراب میشود.

لطفا" این نکته را جدی بگیرید که صحبت کردن و فکر کردن در مورد موضوعات منفی باعث میشود که اتفاقات ناگوار را به سمت خودمان جذب کنیم. بعبارتی وقتی شما احساس منفی در خود ایجاد می کنید درواقع با تولید هاله های انرژی منفی در مدار و مسیر اتفاقات ناگوار قرار میگیرد. این مسیر و مدار منفی ممکن است اتفاقات گوناگون و متنوعی در خود داشته باشد. یکی از آنها می تواند وجود یک کیف قاپ یا سارق باشد. یکی از آنها می تواند یک شخصی باشد که با متلک انداختن و ایجاد مزاحمت برای شما ، باعث آزاردگی خاطرتان بشود. یا اینکه یک اتومبیلی باشد که با رد شدن از روی یک گودال آب و پاشیدن آن به روی لباس شما باعث نارحتی شما را بشود و یا هرچیز دیگری که ممکن است پیش بیاد.

بعبارتی میخواهم بگویم که هیچ رویداد منفی اعم از کیف قاپی یا سرقت یا مزاحمت خیابانی و یا هر چیز دیگری هرگز به خودی خود پدید نمی آیند. آنها خود به خود بوجود نمی آیند. نه اینکه وجود نداشته باشند. نه هستند. کیف قاپ ، سارق ، مزاحم خیابانی،آدم های عصبی و خشن ، تمام اینها وجوددارند اما اینها بالقوه هیچ عملی در مورد شما صورت نمی دهند تا زمانی که شما به آنها قدرت و نیرو دهید. شما با تولید و ارسال انرژی های منفی به سمت آنها، درواقع به آنها قدرت حرکت و اقدام می دهید. آنها را تجهیز می کنید که کیف شما را بقاپند. یا اینکه مزاحم شما بشوند. تا زمانی که شما احساس مثبت و زیبایی داشته باشید هرگز دچار حادثه ناگوار نخواهید شد.

مثلا" یکی از دوستان من تعریف میکرد که غروب بعد ازاینکه مغازه را بستم در پیاده روی در حالی که به دیوار تکیه داده بودم گوشی خود را از جیبم بیرون آوردم و مشغول پیام دادن به یکی از همکارانم شدم. همینطور که داشتم پیام را می نوشتم با خودم فکر میکردم که دقیقا" این گونه می  شود که سارقین گوشی را می قاپند و فرار می کنند. اما مهم نیست . وقتی سارق گوشی مرا گرفت من یک جفت پا به او می زنم و وقتی او به زمین خورد بلافاصله با او گلاویز شده وگوشی ام را از او می گیرم.

دوستم ادامه داد : هنوز چند لحظه از این فکر من نگذشته بود که یک موتور سوار به من نزدیک شد و پسر جوان دیگری که پشت سر او نشسته بود به آرامی و خونسردی هرچه تمام تر گوشی را از دست من گرفت. حتی  گوشی را نقاپید که من هول شده و سریع اقدام نمایم. آنقدر خونسرد و آرام گوشی را از دست من در آورد که ابتدا فکر کردم یکی از دوستانم است و قصد دارد با من شوخی کند. چون خیلی طبیعی این کار را انجام دادند. کمی ایستادم و دور شدن آنها را نگاه کردم. باخودم می گفتم که خوب الان می ایستند و مرا صدا میکنند و می گویند که شوخی کردیم بیا گوشی ات را بگیر. اما وقتی که به انتهای خیابان رسیدند و پیچیدند آنوقت بود که  فهمیدم اشتباه می کردم و آنها سارقینی بودند که خودم با ذهن خود از آنها دعوت کردم  که گوشی مرا از من بگیرند و من هم نه توانستم پشت پا برایشان بی اندازم و نه اینکه با آنها گلاویز بشوم.

این نمونه است از نمونه های زیادی که در این اجتماع رخ میدهد. به یاد داشته باشید که هیج رویدادی در این جهان بدون درخواست ما برای ما رخ نمی دهد. تا شما بااحساس منفی خود تولید انرژی منفی نکنید هرگز حادثه ای تلخ برایتان رخ نخواهد داد. پس همیشه مثبت اندیش باشید . بخاطر خودتان مثبت اندیش باشید. به خاطر خودتان مثبت اندیش باشید و هرگز اجازه ندهید افکار منفی وارد ذهن و زندگی شما بشود. اگر احساس کردید کسی قصد دارد با سخنان یا کارهایش شما را عصبانی و خشمگین کند یا کاری کند که غم و اندوه و افسردگی به سراغ شما بیاید جلوی او را بگیرید و اجازه ندهید احساس شما را خراب کنند. زیرا خراب شدن احساس همان و خراب شدن کیفیت اتفاقات زندگی شما و تجربه حوادث ناگوار همان.

همیشه سلامت و شاد باشید                        پایان

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 34
  • باردید دیروز : 223
  • بازدید ماه : 9,297
  • بازدید سال : 79,947
  • بازدید کلی : 2,657,324