احساس آرام نویسنده: مقاله

loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 55 جمعه 10 مرداد 1399 نظرات ()

 

 

بانکی به نام کائنات

کائنات به منزله بانکی بزرگ است که آدم ها احساسات مثبت یا منفی خود را در آن ذخیره می کنند.

وقتی شما کاری انجام می دهید ، چه مثبت و چه منفی ، این اعمال شما در حساب کائنات شما ثبت می شود و در مواقع لزوم از آنها استفاده می شود. هر کسی یک حساب شخصی در کائنات دارد. هر وقت عملی مانند فکر کردن و سخن گفتن یا انجام هر کاردیگری از ما سر می زند آنگاه احساسات مثبت یا منفی تولید می گردد.

این احساسات در قالب پیام هایی به کائنات عالم ارسال می شود. کائنات این پیام ها را در فایل های جداگانه بایگانی می کنند. هر کدام از این پیام ها به منزله یک پس انداز است. پس اندازی مثبت یا منفی که در مواقع لزوم از آن استفاده می شود.


 

 

 

کائنات هرگز قادر نیست که به میل خود کاری صورت بدهد. حتما" باید یک دستور در قالب یک پیام احساسی از طرف ما دریافت نماید. وقتی شما یک احساس خوب و مثبت در خود ایجاد می کنید آنگاه این احساس مثبت شما به مانند همان پولی است که شما در بانک پس انداز می کنید و در مواقع لزوم از آن استفاده می نمائید.

همانگونه که گفتم کائنات هرگز نمی تواند به میل خودش کاری صورت بدهد. ابتدا باید یک دستوری از طرف ما به آن ارسال بشود . وقتی که ما خواسته های خودمان را در قالب احساسات مثبت یا منفی برایش ارسال کردیم آنگاه ضمن اینکه این احساسات مثبت یا منفی در قالب اتفاقات خوشایند یا ناخوشایند در مسیر زندگی ما نمود پیدا می کند بلکه با همان کیفیت و میزان در فایل های جداگانه بایگانی شده و زمانی که نیاز باشد کائنات از آنها به نفع ما استفاده می کند. 

تصور کنید شما مبلغی را در بانک ذخیره کرده اید.یکماه بعد به مقداری از آن پول نیاز پیدا می کنید. بلافاصله از طریق گوشی خود وارد حساب بانکی خودتان می شوید و هر مقدار که مورد نیازتان است را از حسابتان خارج می نمائید.یا اینکه به یک عابربانک مراجعه نموده و با کشیدن کارت خود ، مقدار لازم را برداشت می کنید. 

اما اگر شما در حسابتان موجودی نداشته باشید چه اتفاقی رخ می دهد؟ کاملا" مشخص است که شما در هنگام نیاز به پول ، هرگز نخواهید توانست از حساب پس انداز خود پولی دریافت نمائید چون مبلغی به عنوان پس انداز در آنچا قرار نداده اید.

کائنات هم چنین است. وقتی کاری مثبت انجام می دهید علاوه بر اینکه اثرات آنرا در آن لحظه یا بعدا" دریافت می کنید بلکه آن کار خوب شما به عنوان یک پس انداز در حساب کائنات شما ذخیره می شود. اما این ذخیره به چه دردی می خورد؟

هر وقت شما به یک مشکل یا گرفتاری برخورد می کنید کائنات عالم از حساب ذخیره شما استفاده کرده و آن گرفتاری یا مشکل و حادثه را به نفع شما مدیریت می کند. مثلا در یک موقعیت خطرناک هنگام رانندگی ، که در حالت عادی شما باید با یک خودروی دیگر یا گاردریل کنار جاده تصادف می کردید به یکباره مانند یک معجزه ، شما از آن اتفاق جان سالم به در می برید و به نوعی از آن مهلکه به دور می مانید. و هیچ حادثه ناخوشایندی برای شما رخ نمی دهد. معمولا در اینگونه مواقع از واژه " شانس " استفاده می کنید. می گوئید ، عجب شانسی آوردم. خطر از بیخ گوشم گذشت. 

در واقع شانسی در کار نیست. شما نتیجه اعمال و احساسات مثبت خودتان را که قبلا به کائنات ارسال کرده بودید را در آن لحظه تجربه کردید و از آن به نفع خودتان استفاده کردید. کائنات به شدت هوشمند هستند و می دانند که در چه زمانی باید از این ذخیره پس انداز برای شما استفاده نمایند. دلیل اینکه بزرگان و عرفا همیشه تاکید کرده اند که تا می توانید زیبا سخن بگوئید ، کارهای خوب انجام بدهید. آزارتان به کسی نرسد، تمام این ها بخاطر آن است که ما بتوانیم به ذخیره پس اندازمان در کائنات اضافه نموده و در هنگام بروز حادثه ومشکلات زندگی از آنها استفاده نمائیم.

شما هر چقدر احساس بهتری داشته باشید به همان میزان در حال ذخیره کردن در حساب کائنات خودتان هستید. هرگز اجازه ندهید کسی احساس شما را خراب کند. تحت هیچ شرایطی عصبانی و خشمگین نشوید.

از بین رفتن ذخیره بانکی در کائنات

خشم و عصبانیت از جمله عواملی هستند که ذخیره بانکی شما را درکائنات حذف می کنند.در واقع هر احساس منفی که شما به کائنات ارسال می کنید به اندازه خودش از حساب ذخیره مثبت شما در کائنات کم می کند. یعنی اگر هزارتا ذخیره مثبت در کائنات داشته باشید با تولید هر احساس منفی و ارسال آن به کائنات ، یکی از آن ذخیره های مثبت شما از بین می رود. یک زمانی ممکن است برسد که دیگر اصلا" ذخیره مثبت برای شما باقی نمانده باشد.

گاهی اوقات می شنویم که گفته می شود: من کارهای خوب هم انجام داده ام اما نمی دانم چرا اصلا" شانس با ما یار نیست و همیشه باید اتفاقات بد و ناخوشایند را ما تجربه کنیم! به عبارتی آنها بدون اینکه بدانند با انجام کارهای ناپسند که منجر به تولید احساسات منفی درخودشان شده است ، باعث شده اند تا ذخیره بانکی مثبت آنها در کائنات از بین برود.

اما این اتفاق چگونه رخ می دهد؟

در واقع با انجام هر کار بد که تولید احساس منفی در انسان می کند احتمال اینکه آن شخص یک حادثه ناخوشایند را  تجربه کند بسیار بالا می رود. بعبارتی وقتی کسی تولید احساس منفی کرده باشد باید طبق قوانین کائنات ، یک اتفاق ناخوشایند متناسب با آن احساس منفی خود در زندگی تجربه نماید. اما کائنات خودش بصورت اتوماتیک احساسات منفی را با همان ذخیره های بانکی مثبت جابجا می کند و بدون اینکه ما متوجه بشویم باعث می شود که اتفاقات ناگوار از مسیر زندگی ما پاک بشوند. حال هرچقدر اعمال ما مثبت باشد و تولید احساسات مثبت بیشتری کنیم به همان میزان از حوادث ناگوار در زندگی ما کاسته می شود. 

هرگز هیچ رویدادی بصورت تصادفی رخ نمی هد. هر اتفاق و حادثه ای اعم از خوشایند یا ناخوشایند نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست که به کائنات ارسال کرده ایم و بازتاب آنرا درقالب حوادث خوشایند یاناخوشایند ملاحظه نموده ایم.

کارهایی که باعث می شوند شما احساس خوب و مثبت تولید کرده و به کائنات ارسال کنید عبارتند از شادی و نشاط، شکرگزاری و تشکر وقدردانی ، مهربانی و محبت ، گذشت ، نیکوکاری، بکار بردن کلمات و سخنان مثبت و زیبا، آزار ندادن دیگران با زبان و دست ، صبحت نکردن پشت سر دیگران ، قضاوت نکردن ، آرام بودن، از کوره در نرفتن، خشمگین و عصبانی نشدن، دوری از شتاب و عجله ، با صدای بلند و پرخشاشگرانه حرف نزدن ، فروتنی و خضوع، دوری از گردنکشی و تکبر و غرور، نگاه نکردن به تصاویر منفی و غم انگیز، دیدن تصاویر مثبت و زیبا که احساس امید و شادابی را در شما ایجاد نماید. گوش نکردن به موسیقی و موزیک هایی که حالت یاس و نا امیدی در شما ایجاد میکنند. گوش ندادن به سخنان افراد منفی بافی که با سخنان خود در شما احساس نا امیدی ایجاد می کنند. قرار نگرفتن در فاز منفی غم و اندوه ، و بسیاری دیگر از کارهایی که خودتان بهتر از من می دانید که باید یا نباید انجام بشود. به طور کلی هر کاری که باعث خوشحالی و رضایت قلبی شما بشود بصورتی که احساس ندامت و پشیمانی در آن نبوده و موجب ضرر و زیان به کسی دیگر نشود ،  می تواند همان احساسی باشد که برای ذخیره درکائنات شما نیاز دارید.

ارتعاشات فکری معمولا" بصورت نخواسته گاهی به ذهن ما می آیند و در نتیجه تولید احساسات منفی می کنند. برای جلوگیری از این اتفاق ،همیشه باید اشراف لحظه به لحظه بر افکارتان داشته باشید. سخنان خود را کنترل شده بیان کنید. هر ارتعاش فکری ابتدا در ذهن ما بصورت یک پیش نویس ظاهر می شود و بعد از تائید ما به مرحله اجرایی در می آید. مثلا" شخصی در ذهن خود به این فکر می کند که همین الان بلند شده و به شیرینی فروشی محل رفته و نیم کیلو شیرینی تهیه کرده و با چای میل نماید. این فکر هنوز بصورت یک پیش نویس است .بعد از گذشت لحظاتی ، آن شخص بادر نظر گرفتن میزان موجودی حساب خود و شرایط فعلی خودش در آن لحظه ، تصمیم نهایی را اتخاذ می کند که آیا الان به صلاح است که به قنادی مراجعه کند یا خیر! اگر همه شرایط مناسب بود آنگاه آن فکر به تائید نهایی رسیده و شخص آماده رفتن برای خرید شیرینی می شود.

برای کنترل و اشراف داشتن لحظه به لحظه به ارتعاشات فکری ، باید درهمان مرحله ای که آن فکر هنوز بصورت پیش نویس می باشد تصمیم درست را اتخاذ نمائیم.

کسی با لحنی ناخوشایند با ما صحبت می کند.در این هنگام دو طرح بصورت پیش نویس در ذهن ما آماده می شود. یکی اینکه با همان لحن خودش جواب او را بدهیم و دوم اینکه بایدآرم و صبور بود و با آرامش این مسئله را مدیریت کرد. تصمیم با خودماست. همیشه تصمیم گیرنده نهایی خودمان هستیم. کسی نمی تواند از جانب ما برای ما و اتفاقات زندگی امان تصمیم بگیرد. آرامش و خونسردی همیشه جواب می دهد. شما تحت هیچ شرایطی نباید از کوره در بروید. به یادداشته باشید که باید تمامی طرح ها را در همان مرحله پیش نویس نگهداشته و بهترین تصمیم ممکن را برایش تخاذ نموده و بعد اجرایی نمائید.

                   حساب ذخیره کائناتتان همواره سرشار از رویدادهای زیبا

                                                   پایان

 

 

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 4
  • بازدید امروز : 26
  • باردید دیروز : 223
  • بازدید ماه : 9,289
  • بازدید سال : 79,939
  • بازدید کلی : 2,657,316