احساس آرام نویسنده: مقاله

چگونه کیفیت اتفاقات زندگی ما خوب یا بد میشود
loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 27 چهارشنبه 08 مرداد 1399 نظرات ()

 

 

در قسمتی از فیلم مستند راز ، پرفسور جیمز آرتور ری ، با اشاره به رشد گیاهان بصورت اتوماتیک و بدون زحمت و دردسر ، به این موضوع مهم اشاره می کند که کائنات بدون زحمت کارهای خودشان را انجام می دهند.

به عبارتی کائنات عالم وقتی میخواهد یکی از خواسته های شما را بر آورده نماید نیازی به زحمت و اذیت شدن ندارد.براحتی آب خوردن آن کار انجام می پذیرد و برایش بسیار سهل و آسان است.

اما مهمترین عاملی که باعث میشود تاشما بتوانید براحتی و بدون دردسر ، به خواسته و آرزوی خود برسید آنست که باید حتما" آرامش داشته باشید.

شما فقط در حالت آرامش است که می توانید با کائنات عالم ارتباط برقرارکنید.

استرس و فشارهای روحی و عصبی ناشی از خشم و ناراحتی و یا کینه و کدورت و غم و اندوه ، اینها اجازه نمی دهند دریچه های ارتباطی شما با کائنات باز باشد.


 

 

آرام باشید. کائنات به آرامی کار خود را انجام می دهند.در روند کار کائنات هیچ شتاب و عجله ای وجود ندارد.

وقتی که شما احساس آرامش داشته باشید و صبور باشید آنوقت توانسته اید با کائنات هماهنگ بشوید.اتفاقات خوب در زندگی شما زمانی رخ می دهند که شما احساس آرامش داشته باشید.

اگر شما احساس ارامش نداشته باشیدو حالتان خوب نباشد ، آنگاه مانند آن است که گردوغباری ناشی از طوفان احساسات منفی در جلوی دیدگان شما در مسیر حرکت کائنات بسوی هدفتان بوجود آمده باشد.گویا که کائنات در این هنگام نمی توانند هدف خواسته شده طرف شما را بدرستی شناسائی نمایند لذا شما دیر به هدفتان می رسید یا اصلا" نمی رسید.

احساسات منفی کیفیت اتفاقات زندگی شما را خراب میکنند. مثلا" کسی هیچ وقت انتظار ندارد که در زندگی خود شاهد حوادث ناگوار باشد اما این رویدادهای ناگوار زمانی پدیدار میشوند که آدم ها درون خودشان را مملو از احساسات منفی مانند غم و غصه ، خشم و عصبانیت و کینه و دشمنی نمایند.ماهیت این احساسات منفی به گونه ای است که مسیر حرکت کائنات را از مسیر درست و مورد نظر ما تغییر می دهد. بعبارتی نیروهای منفی ، انرژی های منفی تولید میکنند و این انرژی ها قادر هستند تا کیفیت اتفاقات زندگی را به بدترین شکل ممکن تغییر دهند. 

برعکس آن هم صادق است . زمانی که شما آرام هستید و در زمان وقوع رویدادهای ناخوشایند ، کنترل احساسات و افکار خود را در اختیار دارید و اجازه نمی دهید که احساسات شما خراب بشود و همواره از جملات و عبارات مثبت و زیبا در سخنان خود استفاده می کنید ، آنگاه این روند زندگی شما ، تولید انرژی مثبت میکند. انرژی مثبت آنقدر قدرت و توانایی دارد که موجب میشود کیفیت اتفاقات زندگی شما به گونه ای زیبا وخوشایند پدیدار بشوند.

درواقع کیفیت اتفاقات زندگی در آینده بصورت خام هستند. مانند یک تکه کاغذ سفید که هنوز روی آن چیزی نوشته نشده است. شما دو راه پیش رو دارید. یکی اینکه می توانید با احساسات منفی مانند غم و  اندوه و ناراحتی و خشم و عصبانیت ، شکل و کیفیت اتفاقاتی که قرار است در زندگی آینده شما رخ بدهد را خراب کنید و راه دوم این است که با خونسردی و آرامش و افکار مثبت ، احساسات مثبت در خود ایجاد نموده و شکل و کیفیت اتفاقات زندگی خود را به بهترین نحو ممکن ایجاد کنید.

در این جهان ، هیچ رویدادی بصورت تصادفی رخ نمی دهد. شما هیچ رخدادی را به شکل تصادفی و شانسی تجربه نمی کنید. این خود شماهستید که کیفیت اتفاقات زندگی خودتان را تعیین میکنید. وقتی که آرام هستید و احساس مثبت و خوبی دارید آنگاه دست به هر کاری که بزنید به خوبی به اتمام می رسد. اگر به اداره ای برای انجام کاری  رفته باشید آنگاه کار شما توسط کائنات مدیریت میشود و به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد به گونه ای که حتی موجب تعجب شما را فراهم خواهد کرد.

اگر قرار است با شخصی ملاقات داشته باشید ، آن ملاقات به بهترین شکل ممکن انجام میشود. اگر قرار است کالایی را خریداری نمائید ، بهترین نوع آن نصیب شما میشود. اگر قرار است با کسی مذاکره ای داشته باشید ، آنگاه خواهید دید که آن مذاکره به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.وقتی احساس شما خوب است ، هرگز منتظر تاکسی نمی مانید همینکه به خیابان وارد میشوید طولی نمی کشد که یک تاکسی جلوی شما توقف نموده و شما را به مقصد می رساند. وقتی مشکلی برایتان پیش می آید در کوتاه ترین زمان مسئله شما حل میشود. به یادداشته باشید تمام این اتفاقات قشنگ و خوشایند فقط زمانی رخ خواهند داد که شما دارای احساس آرام و مثبتی باشید. حالتان خوب باشد. خونسرد و صبور باشید. از کوره در نروید. خشمگین نشوید. عجله نداشته باشید. آرام و مثبت سخن بگویید و آرام و مثبت حرکت کنید. نسبت به دیگران خوش بین باشید. افکار منفی را بطور کلی از ذهن خود بیرون کنید. شما فقط در این حالت است که خواهید توانست اتفاقات آینده زندگی خود را به بهترین شکل ممکن تجربه نمائید.

وقتی شما احساس خوبی دارید و آرام هستید کائنات بصورت اتوماتیک وظیفه خود را در قبال شما به بهترین شکل ممکن انجام میدهد. هرگز تصور نکنید که شما یک موجود تنها در این جهان هستی  می باشید. خیر . شما هم جزئی از این کائنات عالم هستید. ما همه زیر مجموعه این کائنات هستیم. کوچکترین موجودات ذره بینی در کف اقیانوس ها تا اتم های تشکیل دهنده سیارات وکرات آسمانی ، همه و همه زیر مجموعه کائنات هستند.پس هرگز تصور نکنید که شما تنها رها شده اید و هرکاری که دلتان خواست می توانید انجام بدهید و کسی به کسی نیست. بله شما اختیار کامل دارید و می توانید هرکاری که دلتان می خواهد بکنید اما باید این را هم بدانید که هر کاری ، معادل خودش بازتاب دارد. اگر کسی قوانین کائنات را نادیده بگیرد ، آنگاه کائنات او را به نحوی شایسته مجازات میکند. برعکس کسی هم که به قوانین کائنات احترام بگذارد و طبق آن رفتارنماید ،کائنات او را مورد ستایش قرار داده و پاداش می دهد.

در این جهان هستی ، کوچکترین بی عدالتی وجود ندارد. تمام هستی بر مبنای عدل بنا شده است .گاهی اوقات می شنویم که می گویند پس عدالت کجاست . چرا این همه بی عدالتی مشاهده میشود. باید بدانید که خیلی از اتفاقاتی را که ما بی عدالتی به حساب می آوریم از نظر کائنات عین عدالت است. ما از باطن اتفاقاتی که در این جهان رخ می دهد بی اطلاع هستیم. ما فقط ظاهر اتفاقات را می بینم . یک صورت بیرونی از هر حادثه ای را مشاهده کرده و بر مبنای مشاهده خود نظر می دهیم. 

در اینجا بد نیست که حکایتی قدیمی برایتان نقل کنم.

حضرت موسی علیه السلام به خداوند عرض کرد که خدیا من را از اسرار خود آگاه کن. از جانب خداوند ندا آمد که ای موسی به بالای فلان تپه برو و از آن بالا نظاره کن. حضرت موسی به بالای آن تپه رفت و به پائین چشم دوخت.مدتی نگذشته بود که مردی سوار بر اسب از دور پیدا شد. سوار نزدیک رودخانه ای که از پائین آن تپه می گذشت ایستاد و از اسب پیاده شد و خود و اسبش آب خوردند و بعد از استراحتی کوتاه براه افتاد و رفت. در هنگام رفتن ، کیسه ای زر که به همراه داشت از بند کمربندش افتاد پائین و او متوجه نشد و رفت. 

هنوز دقایقی نگذشته بود که نوجوانی با گله ای گوسفند به کنار رودخانه رسید. گوسفندها آب خوردند و آن چوپان جوان هم آب نوشید. موقع حرکت متوجه کیسه زر شد و آنرا برداشت با گوسفندانش از آنجا دور شدند. حضرت موسی که همچنان نظاره گر این ماجراها بود یکمرتبه متوجه میشودکه از دور مردی نابینا در حال نزدیک شدن به رودخانه است. عصا زنان خود را به کنار رودخانه رسانید و بعد از خوردن اندکی آب ، وضو گرفته و به نماز ایستاد. نمازش تازه تمام شده بود که مرد اسب سوار با شتاب خودش را به کنار رودخانه رسانید و با دیدن پیرمرد نابینا کیسه زر خود را از او مطالبه نمود. مردنابینا که از همه جا بی خبر بود ، اظهار بی اطلاعی میکند. اما مرد اسب سوار زیر بار حرف پیرمرد نابینا نمی رود و به گمان اینکه او کیسه را برداشته و پنهان نموده و نمی خواهد به او بدهد ، شمشیر بر کشید و گردن آن پیرمرد را زد و رفت.

در این هنگام که حضرت موسی علیه السلام ماجرا را دیده بود به شدت تعجب نموده و رو به آسمان کرده و گفت : خدایا کیسه طلا را کسی دیگر برد و گردن کسی دیگر زده شد! چگونه ممکن است ؟  که در این هنگام از طرف خداوند ندا رسید که ای موسی هیچ کسی از اسرار من سر در نمی آورد و هر کاری در این جهان بر اساس حکمت و عدل صورت میگیرد. 

آن کودکی که کیسه طلا را بدست آورد و رفت در واقع چوپان گله های آن مرد اسب سوار بود و مدت ها بود که آن مرد اجرت آن پسر را نداده بود. به این وسیله او را به مال خود رساندم و اما آن پیرمرد نابینا ، سالها پیش به ناحق پدر آن مرد اسب سوار را کشته بود و به این وسیله انتقام پدر خود را گرفت و او به سزای عملش رسید.

همانگونه که حضرت موسی علیه السلام بسیار تعجب نمود ما هم در زندگی روزمره خود اتفاقات زیادی می بینیم که به شدت باعث تعجب ما میشود و حتی گاهی اوقات ما اظهار نظرهایی هم میکنیم . اما نباید فراموش کرد که ما از ذات اتفاقات خبر نداریم و فقط خداوند است که به تمام امور احاطه کامل دارد. این جهان هستی به اراده او مدیریت می شود.هیچ اتفاقی بدون دلیل رخ نمیدهد. هر کاری بازتاب خاص خودش را دارد. وقتی کسی عصبانی میشود و پرخاشگری میکند بصورت اتوماتیک مورد خشم و پرخاشگری دیگران واقع خواهد شد. وقتی کسی با دیگران با لحن و عبارات زشت و ناپسند سخن می گوید قطعا" علاوه بر اینکه با وی بد سخن خواهند گفت ممکن است اتفاقات دیگری هم برایش رخ بدهد که اصلا انتظار دریافت آنها را نداشته است. 

داشتن آرامش و خونسرد بودن در زندگی مخصوصا" زمانی که در یک موقعیت ناخوشایند واقع میشوید باعث میشود که مدیریت کیفیت اتفاقات را بدست بگیرید. آنگاه خواهید دید که علاوه بر اینکه آن اتفاق به نحو خوشایندی خاتمه پیدا میکند بلکه کیفیت اتفاقات آتی هم به نحو مطلوبی رخ میدهد. ما با نظر و دید خودمان نسبت به اتفاقاتی که رخ میدهد اظهار نظر می کنیم. واین اظهار نظر ما نمی تواند همیشه درست باشد. پس هیچ گاه نسبت به اتفاقاتی که در زندگی برایتان رخ میدهد گله و شکایت نکنید. گله و شکایت بنوعی ناسپاسی است . ناسپاسی یعنی عدم رضایت و در وواقع اعتراض به خداوند و کائنات است.اعتراض به اینکه من از شرایط فعلی راضی نیستم. حتما" اشکالی در این جهان و قوانین آن وجود دارد . این نوع نگاه و نگرش به کائنات و اتفاقات زندگی باعث میشودکه ما مورد مجازات کائنات قرار بگیریم. کائنات افراد ناسپاس را به شدت مجازات میکند و مجازات کائنات بسیار وحشتناک است. 

اما اگر شما آرام باشید و همواره احساس مثبت و خوبی داشته باشید کائنات آنچنان با شما با محبت و مهربانی رفتار میکند که خودتان متعجب خواهید شد. کائنات قانونمند است. هوشمند آفریده شده است. هیچ تفاوتی بین آدمها نمی تواند قائل بشود. هرکسی برمبنای کارهایی که انجام میدهد بازتابش را می بیند. کسی که از چراغ راهنمایی قرمز عبور میکند خطاکار است و باید جریمه بشود.چراغ راهنما و یا دوربین کنترل سرعت هرگز نمی تواند تشخیص بدهد که راننده اتومبیلی چون آدم خوبی است پس نباید جریمه بشود. یا مثلا راننده ای دیگر چون آدم منفی بافی است باید جریمه بشود. دوربین طبق برنامه ای که به آن داده شده هر اتوبیلی که از سرعت تعیین شده فراتر برود را خاطی تشخیص میدهد.

اجازه بدهید کائنات کار خودش را بکند. از پیش اتفاقات زندگی و حوادث را پیش بینی نکنید. کائنات کار خود را به خوبی بلد است. شما درزمان حال به سر ببرید و در زمان حال ، بهترین احساس و افکار را داشته باشید. بقیه با کائنات . شما فقط کافیست که اکنون احساس خوبی داشته باشید. احساس آرامی داشته باشید. علت اینکه می گویم نباید اتفاقات آینده را از پیش تعیین کنید و به آنها فکر نمائید این است که اکثر اوقات ما نمی توانیم کنترل دقیق و کاملی روی افکار خود داشته باشیم لذا در حین فکرکردن و تصور اتفاقات آینده ،در مسیر اشتباهی وارد شده و کیفیت تصورات و تجسم ما شکل منفی به خود میگیرد. اگر بتوانیم با احساس آرام و مثبت و به زیبایی از آینده شکلی مناسب و زیبا ترسیم کنیم بسیار خوب است اما اکثر اوقات این اتفاق رخ نمیدهد. به همین خاطر از تصویر سازی ذهنی برای اتفاقات آینده خودداری کنید. اگر میخواهید اتفاقات آینده به شکل مطلوبی برایتان رخ بدهد همین الان دست به کار بشوید. همین الان احساس خوبی داشته باشید. لحظه ها را دریابید و به آنها شکل زیبایی بدهید. بابت آینده هم خیالتان راحت شما بیمه شده اید. وقتی اکنون احساس خوب و آرام و مثبتی داشته باشید بصورت اتوماتیک اتفاقات آینده تضمین خواهند شد. 

وجود افکار منفی و تصویر نادرست از کیفیت اتفاقات آینده باعث میشود که ما دچار دلهره و استرس بشویم. دلهره و استرس ایجاد احساس منفی میکند. وقتی احساس کسی منفی و خراب شد بصورت اتوماتیک پیام های منفی به ضمیرناخودآگاه و کائنات ارسال میشود. درحالی که هنوز زمان پدیدار شدن آن اتفاق مورد نظر ما نرسیده است ما از الان شروع میکنیم به شکل دادن به آن اتفاق. استرس و دلهره که از احساسات منفی به شمار می روند باعث میشوند که کائنات سیگنال های منفی دریافت نمایند. لذا این احساس منفی ما در واقع یک بار انرژی منفی برای اتفاقی که قرار است در آینده پدیدار بشود ایجاد می کند. آن بار انرژی منفی ضمیمه آن اتفاق شده و در زمان وقوع رویداد مورد نظر ، آن رویداد به شکل ناخوشایندی برایمان پدیدار میشود. طوری که ممکن است ما را دچار شوک نماید.به یادداشته باشید که تمام حوادث و اتفاقات زندگی از قبل توسط ما چیدمان میشود. این خود ما هستیم که به اتفاقات آینده جان میدهیم. این خود ماهستیم که با احساسات منفی خود باعث میشویم رویدادهای زندگی امان در آینده احیانا" به شکل ناخوشایندی رخ بدهند. هستند کسانی که همیشه رویدادهای زندگی خود را به بهترین شکل ممکن تجربه میکنند. نه تصادفی نه بیماری و نه هیچ حادثه ناگوار دیگری به سراغشان نمی رود. آنها هرگز استثنا نیستند و احیانا" مورد پارتی بازی کائنات واقع نشده اند. آنها فقط از قوانین کائنات پیروی کرده اند. آنها آرام هستند. شاد هستند. شکرگزار هستند. خوش اخلاق و خوش رو هستند. مهربان هستند. با گذشت هستند. در چنین شرایطی تمامی رویدادهای زندگی به بهترین شکل ممکن رخ میدهند. 

دست از اعتراض و شکایت بردارید و به تک تک داشته هایتان فکرکنید. بابت نداشته هایتان گله و شکایت نکنید که کائنات نمی تواند تشخیص بدهد که شما برای چه ناله و شکایت میکنید. کائنات فقط بار منفی گله وشکایت و ناسپاسی را دریافت میکند. بار منفی ناسپاسی و گله و شکایت آنقدر سنگین و خطرناک است که میتواند کیفیت اتفاقات زندگی را به بدترین شکل ممکن رقم بزند. 

از بابت داشته هایتان شکرگزار باشید و بدین ترتیب با ایجاد احساس آرام و مثبت در خود مطمئن باشید که به بقیه خواسته های خود هم به بهترین شکل ممکن خواهید رسید. کائنات به هیچ عنوان متوجه نمیشود که شما بخاطر چه چیزی ناراحت هستید. کائنات نمی گوید که چون شما بخاطر اینکه مثلا" فلانی به شما توهین کرده الان ناراحت و عصبانی و خشمگین هستید ، پس باید او را مجازات نماید . نه چنین نیست. کائنات با کل موضوع کاری ندارد . کائنات فقط عبارات و اصطلاحاتی راکه دارای بار انرژی منفی یا مثبت هستند را دریافت میکند. مثلا یک شخصی ناراحت و غمگین است. کائنات بررسی نمی کند که چرا این شخص ناراحت و غمگین است. چون غم و اندوه دارای بار منفی هستند و ایجاد احساس منفی میکنند لذا این احساس منفی در قالب غم و اندوه به کائنات ارسال میشود و کائنات فقط آنرا دریافت میکند. و وقتی هم که پیامی حاوی احساس غم و اندوه دریافت کرد هیچ وقت متوجه نمیشود که این ناراحتی واقعی است یا حقیقت دارد. یا اینکه شما بابت این ناراحتی حق به جانب هستید یا اینکه این غم و اندوه شما بی مورد است. کائنات با دریافت احساس منفی ، دقیقا" باید معادل احساس منفی را در قالب کیفیت اتفاقات زندگی ، به وی بازگرداند. 

برعکس آن هم صدق میکند. وقتی کسی همواره شکرگزار و خوشنود است. بابت داشته های فعلی خود سپاسگزار بوده شاد است وهمیشه احساس مثبت و آرامی را در خود ایجاد میکند در واقع در هرلحظه درحال ارسال سیگنال های مثبت به کائنات است. کائنات وقتی احساس خوب و خوشحالی و رضایت را از جانب شما دریافت میکند ، باز هم متوجه نمی شود که شما چرا خوشحال و راضی هستید. اصلا" کاری به این چیزها ندارد. کائنات فقط احساس مثبت خوشحالی و رضایت شما را دریافت میکند. احساس خوشحالی و رضایت برای کائنات به این مفهوم است که این شخص در حال تجربه اتفاقات خوب و زیبا است. چرا که فقط رخدادن اتفاقات خوب و قشنگ است که باعث میشود شخصی خوشحال و رضایتمند باشد. لذا کائنات با دریافت احساس مثبت شما ، معادل آن احساس را در قالب اتفاقات آتی زندگی شما به خودتان باز میگرداند. 

ممکن است کسی بگوید ای بابا با این همه مشکل مگر میشود راضی و شکر  گزار بود؟ بله حق با شماست . اما این موضوع را خود شما و من میدانیم . فراموش نکنید که کائنات هرگز متوجه این منظور من و شما نمیشود. کائنات فقط با نوع احساس مثبت یامنفی ما کار دارد و به آن پاسخ میدهد. اگر الان وضعیت شما مورد رضایت و دلخواهتان نیست نباید با ایجاد احساس منفی در خود به ادامه دار شدن این اتفاقات ناخوشایند دامن بزنید.درواقع ما گاهی اوقات از روی خشم و عصبانیت و اعتراض ، همان مسیر اشتباه قبلی را تکرار میکنیم و متعجب میشویم از اینکه چرا اتفاقات ناگوار برای ما تمامی ندارد. اتفاقات خوب یا بد هرگز تمام نمیشوند. کائنات آنقدر قدرتمند است که میتواند برای صدها هزار سال اتفاقات خوب یا بد تدارک ببیند.کائنات مانند غول چراغ جادوست. او فقط دستوری را که ما برایش ارسال میکنیم انجام میدهد. او از خودش هیچ اختیاری ندارد. 

در فیلم علائدین و چراغ جادو ، علائدین از غول چراغ سوال  میکند که چرا تو خودت را از این چراغ نجات نمی دهی؟ پاسخ غول چراغ بسیار جالب و تعمق بر انگیز است. میگوید: من هرگز نمیتوانم به خواسته خودم عمل کنم. در واقع من از خودم هیچ اختیاری ندارم. فقط دستوراتی که توسط ارباب من که مالک چراغ است صادر شود را اجرا میکنم.

کائنات هم چنین است . کائنات از خود هیچ اختیاری ندارد. هر آنچه که شما در قالب احساسات منفی یا مثبت برایش ارسال میکنید آنرا تبدیل به معادل فیزیکی آن میکند و تحویل شما میدهد. ممکن است بگویید که من مدت هاست افکارمثب دارم و دائما" از جملات مثبت استفاده میکنم اما هیچ اتفاق قابل ملاحظه ای در زندگی من رخ نمیدهد. 

فراموش نکنید که کائنات بسیار دقیق و هوشمند عمل میکند. اگر هنوز اتفاق قابل ملاحظه ای در زندگی شما رخ نداده به این معناست که شما به تمام قوانین کائنات عمل نکرده اید. حتی اگر یک قسمت از آن رعایت نشود هرگز کیفیت اتفاق مورد نظر مورد دلخواه ما نخواهد بود. زیرا که ما مصالح و لوازم کافی و مورد نیاز برای ایجاد آن اتفاق را فراهم نکرده ایم. 

لازم به تکرار است که داشتن احساس آرام و مثبت اولین فاکتور در ارائه دستور و فرمان به کائنات عالم است. بعبارتی شما تا احساس آرام و مثبتی در خود نداشته باشید هرگز نمی توانید با تکرار جملات مثبت و تصویر سازی ذهنی و تابلوی کائنات و هرکاری دیگری به موفقیت برسید.  شما ابتدا باید آرام باشید. خونسرد باشید. خوشحال باشید. شادی را فراموش نکنید. کائنات همه شاد هستند. درختان و گل ها و گیاهان و جانوران و تمامی آسمان و زمین همه و همه شاد هستند. هیچ نشانه ای از غم و اندوه در آنها دیده نمیشود. 

هرگز خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. دیگران و زندگی آنها دقیقا" آن چیزی که ما از دور شاهد آن  هستیم نیست. واقعیت زندگی و وجودی هرکسی با آن چه که از بیرون قابل دیدن است کاملا متفاوت است. خودتان را با دیگران و امکانات آنها مقایسه نکنید.بجای غصه خوردن و حتی قبطه خوردن به دیگران و موقعیت آنها ، در دل خود از بابت آنها خوشحال باشید. از اینکه بعضی ها بیشتر از شما دارند ناراحت و غمگین نشوید. بلافاصه به یاد قانون کائنات بی افتید که وقتی احساس غم و اندوه را دریافت میکند دیگر نیمتواند تشخیص بدهد که این غم و اندوه بابت غصه خوردن از این است که مثلا فلانی اتومبیل فلان دارد و من  ندارم ، کائنات بار منفی احساس غم و اندوه را دریافت کرده و معادل آنرا در کیفیت اتفاقات زندگی شما به نمایش می گذارد. یعنی هم از آن طرف غصه دارایی دیگران را خورده ایم و هم اتفاقات بدتری را تجربه کرده ایم. 

کاری به کاردیگران نداشته باشید. برای خودتان زندگی کنید. کیفیت اتفاقات زندگی هرکسی فقط توسط خودش تدارک دیده میشود. هیچ کسی غیر از شما قادر نیست تاثیری در کیفیت اتفاقات زندگی شما ایجاد کند. مثلا هیچ کسی نمیتواند با نفرین و دعای بد باعث بشود که کیفیت اتفاقات زندگی شما خراب بشود. دعا و نفرین دیگران به خودشان بازگشت میکند چون همانطور که گفتم برای کائنات فرقی نمیکند که این دعا و نفرین برای چه کسی است. چون دعا و نفرین بار احساسی منفی دارد لذا کائنات با دریافت بار احساسی منفی دعای بد و نفرین ، معادل همان نفرین را در ادامه زندگی آن شخص برایش مهیا میکند. تصادف و بیماری های شدید نتیجه افکار و احساسات منفی ماست که به خودمان بازگشت میکند. البته هیچ کسی بعد از تصادف یا بیمار شدن هرگز نخواهد گفت که من بخاطر اشبتاهات خودم و احساسات منفی و مخربی که در خودم ایجاد کردم به این سرنوشت دچار شدم. اما شما بدانید که هیچ اتفاقی مانند تصادف و بیماری هم بدون دلیل توسط کائنات سراغ کسی نمیرود. کائنات مو لای درزش نمی رود. فوق العاده دقیق است. 

دوستی داشتم همیشه احساس مثبت و زیبایی داشت. او هروقت حتی دچار یک حادثه خیلی کوچک هم میشد مانند اینکه مثلا" نوک انگشتش زخمی میشد یا پایش به سنگی برخورد میکرد ، بلافاصله در فکر فرو رفته و به اعمالی که در چند ساعت یا روز گذشته انجام داده می اندیشید و به اشتباه خود پی میبرد و درحضور خداوند اعتراف میکرد که من کاری اشتباه یا حتی فکری اشتباه و منفی از ذهن من خطور کرده و طلب بخشش می کنم. بعبارتی تصمیم میگرفت که دیگر آن کار را تکرار نکند. با انجام این فرایند احساس مثبتی در وی پدیدار میشد. یک حس رضایت و خوشنودی ایجاد میشد که این احساس مثبت وقتی به کائنات ارسال میشد کائنات هم معادل همان احساس مثبت را در قالب کیفیت اتفاقات خوب و خوشایند در زندگی وی به ایشان باز میگرداند.

به خداوند و کائناتش اعتماد داشته باشید و بابت تک تک داشته هایتان از خداوند سپاسگزار باشید و اظهار رضایت کنید. از بابت این اظهار رضایت خوشحال باشید و با اینگونه با ایجاد احساس مثبت و زیبا در خود ، کیفیت اتفاقات زندگی اتان را زیبا وخوشایند تدارک ببنید. اطمینان داشته باشید که اگر از الان شروع کنید به تمرین فرمول های ارائه شده در این بخش قطعا" کیفیت اتفاقات زندگی  شما در آینده آنقدر زیبا و خوشایند خواهند بود که باعث غافل گیر شدن و تعجب شما خواهند شد. 

همیشه شاد و سلامت  باشید.

                                                               پایان

 

 

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 2
  • بازدید امروز : 887
  • باردید دیروز : 393
  • بازدید ماه : 5,669
  • بازدید سال : 76,319
  • بازدید کلی : 2,653,696