احساس آرام نویسنده: مقاله

شادی و کائنات
loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 38 شنبه 28 تير 1399 نظرات ()

 

خیلی ها گمان می کنند که اول باید یک اتفاق خیلی خوب و خوشایند را تجربه نمایند و بعد آنگاه اظهار شادی کنند.این عقیده کاملا" اشتباه است. و یکی از دلایل اصلی اینکه آدمها معمولا" شادی را کمتر تجربه می کنند همین است. شما ابتدا باید احساس شاد بودن را در خود ایجاد نمائید آنگاه این احساس شادی ، بصورت اتوماتیک ، کیفیت اتفاقات زندگی شما را آنچنان دستخوش تغییرات خوب و مثبت خواهد نمود که قطعا" منجر به شادی شما خواهد بود . آما چگونه ؟


 

 

شخصی در زمان های دور ، قصد خرید شیر بز داشت. به مغازه ی شیر فروشی رفت و از او درخواست شیر نمود. مغازه دار نگاهی به دستان خالی او نمود و سپش پرسید : ظرفت کجاست؟ وی پاسخ داد : ظرفی به همراه نیاورده ام. تو شیر را به من بده ، من ظرف را بعدا" می آورم.

حکایت خیلی از ما آدمها شبیه همان شخصی است که بدون به همراه داشتن ظرف شیر ، رفته بود که شیر بخرد. خوب قطعا" شما به او خواهید خندید. مگر میشود که بدون به همراه داشتن ظرف و کاسه ، شیری خریداری کنی.اگر ظرفی نباشد پس شیری هم در اختیار شما قرار نخواهد گرفت.

شادی مانند ظرف شیر است. و اتفاقات خوب زندگی مانند خود شیر می باشد. اگر شما ظرف شادی را به همراه نداشته باشید هرگز شیر خوشبختی و اتفاقات خوب را تجربه نخواهید نمود. خیلی ها می گویند مگر با این همه مشکلات و گرانی میتوان شاد بود. خوب مگر من منکر این همه مشکلات و سختی های زندگی هستم؟ خیر من هم قبول دارم که تمام این مشکلات وجوددارند. اما با مشکلات چگونه باید مواجه شد. آیا باید آنها را پذیرفت و در کنارشان به زور و زحمت به سر برد یا اینکه باید آنها را مدیریت نمود؟

شما هر مقدار هم که مشکل و مسئله در زندگی خود داشته باشید باز هم زیر مجموعه قوانین کائنات عالم هستید. شما می گوئید من باید یک اتفاق خوب را تجربه کنم و بعد احساس شادی نمایم. خوب مگر شما میتوانید بدون داشتن ظرف شیر ، شیری خریداری کنی؟ شما ابتدا ظرفت را آماده کن و بعد آنگاه شیر را داخل آن بریز. شما میخواهید ابتدا شیر را داشته باشید و بعد ظرف تهیه کنید. کائنات چگونه باید به شما اتفاقات خوب را تقدیم کند زمانی که شما زمینه و آمادگی دریافت این اتفاقات خوب را ندارید. اتفاقات خوب ، همان رویدادهایی هستند که موجب شادی شما میشوند. اگر میخواهید اتفاقات خوب را تجربه کرده و خوشحال باشید ابتدا باید احساس شادی را در خود ایجاد نمائید.

چگونه با وجود تمام مشکلات موجود شاد باشیم؟

کائنات عالم اینگونه برنامه ریزی شده اند که وقتی احساس شادی از طرف کسی دریافت کنند گمان میکنند که او درحال تجربه ی یک اتفاق خوشایند است. وسیله ای خریداری کرده یا در قرعه کشی برنده شده است. بهرحال یک اتفاق خیلی خوب برایش رخ داده است  که این چنین خوشحال و شادمان است. کائنات فقط با احساس خوب یا بد کار دارد نه چیز دیگر. احساس از شما و دادن از کائنات. به این ترتیب برعکس آن هم صدق می کند یعنی اگر کسی همواره اظهار ناراحتی و غم و اندوه نماید کائنات گمان میکند که او درحال تجربه و دریافت یک اتفاق ناگوار است. زیرا برای کائنات غم و اندوه و افسردگی به معنی از دست دادن و یا درحال از دست دادن است نه گرفتن. برعکس شادی و خوشحالی که برای کائنات این معنا را دارد که وی در حال دریافت است. دیافت بهترین چیزهایی که میتواند باعث خوشحالی او بشود.

خوب عاقلانه هم هست. آدمها با دریافت چیزهای خوب خوشحال میشوند. کسی با از دست دادن چیزی که به آن علاقمند است هرگز خوشحال نشده است. اما برعکس با ازدست دادن یک چیز با ارزش ، غم و ناراحتی به سراغ آدم می آید. شما وقتی خوشحال هستید کائنات را به نوعی گول میزنید ، فریب میدهید. کائنات نمی تواند تشخیص بدهد که شما درحال حاضر برای چه خوشحال هستید. او نمیتواند بفهمد که این خوشحالی و شادی و خنده شما دلیل بیرونی و واقعی ندارد. او گمان میکند که یک اتفاق خوب برای شما رخ داده است. لذا نگاهی به زندگی و اطراف شما می اندازد. وقتی متوجه شد که اتفاقی که باعث خوشحالی شما شده باشد در حال حاضر وجود ندارد ، بلافاصله شروع به کار کرده و اتفاقاتی را در پیش روی شما قرار میدهد که دقیقا" یک حالت احساسی شادی مانند همان احساس شادی و خوشحالی که داشتید برایتان پدیدار بشود. هرچقدر میزان احساس خوشحالی شما بیشتر باشد ، کیفیت آن اتفاق خوبی که قرار است برای شما رخ بدهد بهتر خواهد بود.

کائنات چگونه تشخیص میدهد که چه اتفاقی باید برای شما رخ بدهد؟

کائنات به گونه ای برنامه ریزی شده است که بصورت اتوماتیک نسبت به میزان و درجه احساس شادی یا غم شما ، کیفیت اتفاقات زندگی شما را چیدمان میکند. قوانین کائنات به قدری دقیق و پیچیده هستند که حتی کوچکترین اشتباهی در آن رخ نمی دهد. کسی که با وجود نداشتن وسایل شادی در حال حاضر ، همواره اظهار شادی میکند ودیگران به او می خندند که با وجود نداشتن وسایل و اسباب شادی ، چرا مانند دیوانه ها می خندد و اظهار شادی میکند ، بعد از چند وقت اتفاقاتی را تجربه میکند که باعث باز ماندن دهان بقیه خواهد بود.

وقتی شما با وجود نداشتن اسباب و وسایل شادی ، میخندید و اظهار شادی میکنید در واقع درحال ارسال نوعی پیام به کائنات عالم هستید. با ارسال پیام شادی به کائنات ، کائنات پرونده شما را در گروه افراد شاد قرار میدهد. به یادداشته باشید که پرونده شما در کائنات ، در هر لحظه ممکن است جابجا بشود و از این قفسه به قفسه ای دیگر انتقال بیابد. شما وقتی اظهار شادی میکنید ، درواقع به کائنات میگوئید که من خوشحال هستم. خوشحالی نشانه ی رضایت است. رضایت از بابت داشته های فعلی خود. باید چیزی وجود داشته باشد که بابت آن خوشحال باشیم.خوشحالی و رضایت نتیجه داشتن چیزهای خوب و ارزشمند است. وقتی شما شاد هستید ، کائنات پرونده شما را به طبقه افراد شاد و خوشحال انتقال می دهد . خصوصیات آن طبقه چنین است که افرادی که پرونده اشان به این طبقه ارسال میشود کسانی هستند که شرایط لازم برای دریافت اتفاقات خوب و خوشایند را دارند. افراد قبل از اینکه اتفاقات خوب را در زندگی تجربه کنند ابتدا باید پرونده آنها به این طبقه انتقال پیدا کرده باشد. تا زمانی که پرونده شما در کائنات به آن طبقه منتقل نشود شما اتفاقات خوب را تجربه نخواهید کرد. و این اتفاق زمانی رخ میدهد که شما احساس شادی و خوشحالی داشته باشید. کائنات به صورت اتوماتیک این کار را انجام میدهد.

وقتی پرونده شما به آن طبقه منتقل شد آنگاه این احساس شادی و خوشحالی شما مورد ارزیابی کارشناسان کائنات قرار میگیرد. این احساس مورد سنجش دقیق قرار گرفته و باید مشخص بشود که چه میزان عنصر شادی در آن وجود دارد. با تعیین مقدار عنصر شادی و خوشحالی در احساس ارسالی شما ، دقیقا" به نسبت همان احساس شما ، کیفیت اتفاقات زندگی شما را تغییر می دهد. اتفاقاتی برای شما رخ خواهد داد که دقیقا" با آن احساس ارسالی شما برابری میکند. نه ذره ای بیشتر و نه ذره ای کمتر. بعبارتی این خود شما هستید که کیفیت خوب یا بد بودن اتفاقات زندگی خودتان را به دلخواه خودتان تعیین میکنید. اگر شما اتفاقات خوشحال کننده کمی بخواهید ، احساس شادی کمی هم روانه کائنات می کنید اما اگر دلتان رویدادهای خوب و خوشایند زیادی را بخواهد آنگاه به راحتی با ایجاد احساس شادی برای خود و اطرافیانتان ، اتفاقات خوب بیشتری را جذب خواهید کرد.

در واقع قانون جذب همین است. یعنی شما ابتدا احساس خوشحالی و شادی را در خود بوجود می آورید و بعد آن احساس را درقالب اتفاقات وحوادث خوشایند وخوشحال  کننده تجربه میکنید.شما برای اینکه بتوانید احساس خوشحالی و شادی را درخود ایجادکنید ( علی الرغم وضعیت و شرایط نامساعد فعلی خودتان) باید ابتدا بابت هر آنچه در اختیارتان است ، یک باور مثبت داشته باشید. باوری که همراه با تشکر و قدردانی است. باید بابت تمامی داشته هایتان سپاسگزار باشید. این داشته ها ممکن است به نظر بسیار کم ارزش بیایند اما برای کائنات مقدار اصلا" اهمیت ندارد. یک تکه چوب کبریت و یا یک معدن پر از طلا و الماس ، برای کائنات هیچ تفاوتی ندارد و این خود شما هستید که این تفاوت ها را درزندگی خود ایجاد میکنید. وقتی شما بابت تمام داشته های خود تشکر و قدردانی میکنید ، باز هم درحال ارسال سیگنال هایی به کائنات هستید. کائنات برداشت خاصی از تشکر و قدردانی دارد. وقتی شما یک پیام حاوی احساس قدردانی به کائنات ارسال میکنید این پیام برای کائنات معنی و مفهوم خاصی دارد. قدردانی از نظر کائنات یعنی اینکه شما خوشحال هستید و این خوشحالی بخاطر داشتن چیزهای با ارزش است. ممکن است آن چیزهایی که شما اکنون دراختیارتان است آنچنان به نظر با ارزش نیایند اما از نظر کائنات شما بابت چیزهای ارزشمند خوشحال هستید.

کائنات روی جزئیات کار نمی کند و فقط با مفهوم کلی پیام ها کار دارد. وقتی که شما پیام قدردانی و سپاس برایش ارسال میکنید او این پیام را اینگونه برداشت میکند که شما هم اکنون آماده دریافت چیزهایی هستید که باعث خوشحالی بیشتر شما خواهد شد. درواقع به کائنات اعلام میکنید که ظرف خودرا آماده نگهداشته اید و در هر لحظه آماده دریافت بهترین ها هستید.در این هنگام کائنات شروع به کار کرده و اتفاقاتی را در مسیر زندگی شما قرار میدهد که دقیقا" احساس همان قدردانی و تشکری را که برایش ارسال کرده اید را مجددا" در شما بوجود خواهد آورد. حال هرچقدر این میزان احساس قدردانی و خوشحالی بیشتر باشد به همان نسبت کیفیت اتفاقاتی که برای شما رخ خواهند داد بهتر و زیباتر خواهند بود.

کسانی که منتظر هستند تا یک اتفاق خوب برایشان رخ بدهد آنگاه اظهار شادی و قدردانی و سپاس نمایند در واقع در هر لحظه درحال بدتر کردن اوضاع و شرایط زندگی خود هستند. آنها باید بدانند که کائنات قانونمند است و مثل ما آدمها درک وشعور ندارد. کائنات درک و شعور خاص خودش را دارد و طبق قانون خودش کار میکند. کائنات ابتدا باید ببیند که شما شرایط دریافت اتفاقات خوب را دارید آنگاه آنرا در اختیار شما قرار بدهد. کائنات درک و برداشت خاصی از شادی و غم دارد. برداشت متفاوتی از ناسپاسی و قدردانی و سپاس دارد. وقتی شما بایت هر چیزی تشکر و سپاسگزاری میکنید به نوعی درحال فریب دادن کائنات هستید. شما با تشکر و قدردانی ، حتی بابت چیزهای کوچک و به نظر کم اهمیت و کم ارزش ، درواقع به کائنات پیام های وفور نعمت و فراوانی میدهید. کائنات قدرت درک این را ندارند که بفهمند شما اکنون چیز با ارزشی در اختیار ندارید و این خوشحالی و سپاسگزاری شما درواقع بخاطر یک موضوع کم ارزش است ، او تصور میکند که شما یک اتفاق خیلی بزرگ را تجربه می کنید و به همین خاطر به زندگی شما سرک می کشد تا ببیند این اتفاق بزرگ و خوشحال کننده چیست؟ وقتی نگاه میکنند و می بینند که اتفاقی که باعث این همه خوشحالی شده باشد وجود خارجی ندارد لذا طبق ماموریتی که دارند شروع میکنند به چیدمان زندگی و درست کردن کیفیت اتفاقات زندگی آن شخص در آینده. پس طبق همان میزان خوشحالی وی ، اتفاقاتی را در مسیر زندگی اش قرار میدهند که واقعا بعد از مدتی او آن خوشحالی های  مجازی را بصورت واقعی تجربه میکند. و خوشحالی پشت خوشحالی. شادی بعد از شادی. اینکه میگویند شادی ،شادی می آورد ، پول ، پول می آورد دقیقا" به خاطر همین قانون کائنات است.

برعکس آن هم صادق است. کسانی که همیشه نق می زنند و شاکی هستند ، آنها هم پیام های منفی به کائنات ارسال میکنند. کائنات با دریافت نق و نوق و شکایت آنها ، اینچنین برداشت میکند که وی درحال از دست دادن است. یا اینکه از دست داده و اینگونه احساس بدی دارد. لذا به زندگی آن شخص سر میزند تا ببیند چه چیزهایی را از دست داده که در پرونده اش ثبت کند. اما وقتی نگاه میکند درکمال تعجب می بیند که وی چیز با ارزشی را ازدست نداده است. و این همه ناراحتی و شکایت بابت هیچ است. لذا طبق برنامه ای که در خود ذخیره دارد ، شروع به کار میکند. کیفیت اتفاقات آتی زندگی آن شخص را دقیقا" طبق همان احساس بدی که به کائنات ارسال کرده بود برایش چیدمان میکنند. بعد ازمدتی او شاهد یک اتفاق ناگوار میشود. باز ناراحت میشود و بدون اینکه متوجه بشود این اتفاق ناگوار را خودش برای خودش با احساس منفی و بدی که تولید کرده است جذب نموده است باز هم بیشتر ناراحت و ناسپاس تر میشود. و این پروسه همچنان ادامه دارد.
 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 8
  • بازدید امروز : 880
  • باردید دیروز : 393
  • بازدید ماه : 5,662
  • بازدید سال : 76,312
  • بازدید کلی : 2,653,689