احساس آرام نویسنده: مقاله

loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 21 پنجشنبه 26 تير 1399 نظرات ()

 

 

چگونه می توان مسیر اتفاقات ناگوار را در زندگی تغییر داد؟

نادرشاه افشار دستور داده بود بر بروی انگشتری خود این جمله را نقش نمایند: الخیر و ما فی وقع . یعنی هر اتفاق و پیش آمدی به خیر من است و درنهایت به نفع من تمام خواهد شد.

نادرشاه افشار با همین تفکر توانست جهان گیر شود. تفکرات و تصورات ما وقتی به یک  باور تبدیل بشوند آنگاه می توانند معجزه ایجاد کنند. ضرب المثل بد بیاری پشت بد بیاری را حتماگ شنیده اید. افرادی هستند که پشت سر هم بد می آوردند. کمی عجیب است اما این هم از قوانین خاصی در کائنات پیروی می کنند که اگر مایل بودید در ادامه مطلب آنرا دنبال بفرمائید.


 

 

 

اتفاقات ناگوار چگونه به هم می چسبند؟

همانگونه که می دانید کیفیت اتفاقات زندگی شما بر مبنای احساسات مثبت یا منفی شما چیدمان می شوند . لذا وقتی شما حال خوبی دارید آنگاه باید منتظر باشید تا کیفیت اتفاقات زندگی شما به شکل مطلوب و خوشایندی برای شما رخداد نمایند. اما برعکس وقتی احساس و حال خوبی ندارید مثلا" غمگین یا عصبانی هستید ، آنگاه کیفیت اتفاقات زندگی شما خراب خواهند شد.

گاهی اوقات بدون اینکه شما متوجه بشوید با سخنان و کارهایی که انجام داده اید باعث شده اید تا احساس منفی و خرابی در خودتان ایجاد بشود. آنگاه طبق قانون کائنات یک اتفاق ناگوار را تجربه کرده اید. به یادداشته باشید که کیفیت و میزان بد بودن یا خوب بودن اتفاقات ناگوار یا حوادث خوشایند بستگی به میزان شدت و ضعف احساسی دارد که ما به کائنات ارسال میکنیم. کائنات دقیقا" طبق همان احساس خوب یا بد ما ، کیفیت اتفاقات زندگی ما را تدارک خواهند دید.

خوب حالا تصور کنید شما ناخواسته باعث شده اید تا یک اتفاق ناگوار برایتان رخ بدهد. حال باید چه کرد؟ اکثر آدمها در این گونه مواقع نمی توانند شرایط رامدیریت کنند لذا متاسفانه شاهد پدید آمدن اتفاقات بد و بدتری در زندگی خود میشوند. دلیل آن هم بر میگردد به خود آنها نه کسی دیگر.

چگونه از تکرار اتفاقات ناگوار در زندگی جلوگیری کنیم؟

کائنات طبق قانون خودشان و هر آنچه که از بابت احساسات خوب یا بد ما دریافت میکنند به ترتیب و پشت سر هم کیفیت اتفاقات زندگی را پدید می آورند. اگر شما میخواهید بعد از تجربه یک اتفاق ناگوار ، دیگر شاهد اتفاق ناگوار بعدی نباشید باید بلافاصله از آن اتفاق در ذهن و احساس خود فاصله بگیرید.چنین به خودتان پیام بدهید: خداوند نهایت خیر و خوبی است. پس این اتفاق هم قطعا" در نهایت خیر است. خداوند تمام کائنات عالم را بر مبنای خیر و خوبی بنا نهاده است . پس هرچند این اتفاق ظاهری ناخوشایند دارد اما قطعا" در  نهایت خیر خواهد بود.

وقتی این نوع تفکر در شما به شکل دائمی وجود داشته باشد دیگر کاری که باعث بوجود آمدن اتفاق ناگواری برایتان بشود هرگز برایتان رخ نخواهد داد. چون معمولا" وقتی یک اتفاق ناگوار رخ میدهد اکثر آدمها در همان احساس منفی و بد باقی می مانند. همیشه غمگین و ناراحت هستند. دائما" سخنان نا امید کننده به زبان می آورند و اجازه میدهند دیگران هم در تکمیل احساس منفی و بد برای آنها ، کمکشان نمایند. در چنین شرایطی شخصی که دارای احساس منفی است ، همچنان در حال تولید همان احساس برای کائنات است.

کائنات طبق احساسات مثبت یا منفی ارسالی از طرف ما ، کیفیت اتفاقات زندگی را تدارک می بیند. نه بیشتر و نه کمتر. کائنات از خود هیچ اختیاری ندارد. یعنی نمی تواند ذره ای روی کیفیت اتفاقات زندگی ما ، از طرف خودش و به دلخواه تغییر و تاثیر ایجاد کند. لذا وقتی کسی اتفاقی ناگوار را تجربه کرد اگر از آن حالت احساسی بد و منفی خارج نشود در واقع در حال ارسال پی در پی همان پیام های منفی است.

اتفاق بدی که رخ داده است نتیجه ارسال پیام ها و احساسات منفی به کائنات در گذشته بوده است . خوب وقتی شخص همچنان بعد از تجربه یک اتفاق ناگوار،همچنان همان نوع احساس را به کائنات ارسال میکند ، کائنات هم همان اتفاقات را برایش تکرار میکند. کائنات وظیفه دارد فقط سفارشات را از ما دریافت کند. کائنات اصلا" کاری ندارد به اینکه آیا این سفارشات به نفع ما است یا به ضررما؟

شما وقتی به یک رستوران سفارش یک غذای چرب را می دهید ، فروشنده هرگز از شما سوال نمی کند که آیا این غذای چرب برای شما مضر است یا خیر؟ آیا با خوردن آن دچار مشکل خواهید شد یا خیر؟ فروشنده سفارش را دریافت نموده و دقیقا" همان سفارش را برایتان ارسال میکند. حال اگر آن غذا برای شما مضر بود آیا میتوانید فروشنده غذا را مقصر بدانید. اگر شما به فروشنده غذا مراجعه کنید و بگوئید که آن غذایی که به من دادید حال مرا خراب کرد. لطفا یک بار دیگر سفارش را تکرار کنید ببینم آیا همان اتفاق رخ خواهد داد یا خیر؟ شما مجددا" همان سفارش را دریافت میکنید و میل می نمائید. دوباره حالتان خراب میشود و ممکن است راهی اورژانس بشوید.

اما عاقلانه آنست که اگر به اشتباه و ناخواسته یک غذای ناسالم یا مضر را میل کردید بلافاصله شروع به پاکسازی معده خود نموده و با یک سرم یا یک داروی خوراکی مفید ، از ادامه دار شدن آسیب های احتمالی آن مواد غذایی برای خود جلوگیری نمائید. وقتی کسی مسموم شده باشد هرگز از همان موادی که باعث مسمومیتش شده دوباره استفاده نمی کند. کسی با معده خالی نوشابه گاز دار نمی خورد. و اگر خورد و معده اش آسیب دید آنگاه برای بهبودی خودش مجددا" کمی سرکه میل نمیکند . اگر کمی دقت کنید در مثال های ساده و روشن بالا به خوبی مشخص است که کیفیت اتفاقات زندگی هم چنین است. وقتی یک اتفاق ناگوار برایتان رخ میدهد نباید با افسردگی و غم و اندوه و ناراحتی باعث بشوید که آن اتفاق همچنان زنده بماند و ادامه دار بشود.

شما باید روند آن اتفاق را قیچی کنید. همانجا آنرا تمام کرده و به ادامه زندگی خود بپردازید. ممکن است بگویید مگر میشود . یک اتفاق ناگوار رخ بدهد مثل سکته کردن یکی از اقوام یا تصادف و بیماری ، ما بی تفاوت باشیم؟

خوب اینجا دیگر مثل همان مثال رستوران شما حق انتخاب دارید. این شما هستید که انتخاب میکنید که آیا کیفیت آن اتفاق ناگوار همانجا برای شما تمام بشود یا اینکه مجددا" مدل جدیدی از آن را تجربه کنید. احساسات مثبت و منفی ما در هر لحظه به کائنات ارسال میشود. احساسات بدی که نتیجه ی تجربه یک اتفاق ناگوار است ، برای کائنات به این معنی است که ما همچنان درحال سفارش دادن و درخواست اتفاقات بدی مانند آن هستیم. به یاد داشته باشید که کائنات هرگز نمی توانند متوجه بشوند که شما از بابت ارسال این پیام ها و احساسات منفی منظوری ندارید و بنوعی درحال هم دردی کردن با دیگران یا دلداری دادن و آرام کردن خودتان هستید. کائنات فقط پیام ها و  احساسات را دریافت میکند و نسبت به نوع آن ، کیفیت اتفاقات زندگی را تدارک خواهد دید.

اتفاقات زندگی مانند زنجیر به هم وصل هستند.لحظه به لحظه زندگی شما مانند حلقه های یک زنجیر در گروی یکدیگرند. از هم جدا نیستند. این شماهستید که حلقه آهنی فعلی را به فال نیک گرفته و حلقه بعدی را از طلا می سازید. شما میتوانید تمام حلقه ها را پشت سر هم از آهن و مس به یکدیگر وصل نمائید و هم میتوانید حلقه های بعدی را از طلا بسازید. شکل دادن به اتفاقات آینده در دستان خودتان است. اگر الان وضعیت مناسب و دلخواهی ندارید نا امید نشوید. قرار نیست شما تا ابد در این حالت  بمانید اگر خودتان بخواهید که احساستان را تغییر بدهید. به یادداشته باشید تا زمانی که شما خودتان نخواهید که احساس خودتان را تغییر بدهید هرگز اتفاق بهتری برای شما رخ نخواهد داد.

نوع جملات و کلماتی که شما در زندگی به کار می برید دارای انرژی هستند. اگر یک جمله ای برای کسی بیان کنید که دارای بار منفی باشد قطعا" آن شخص آن بار منفی را در قالب و شکل یک احساس منفی و ناخوشایند دریافت میکند.عکس العمل او برای شما مناسب و خوشایند نخواهد بود. زیرا شما چنین سفارش داده اید. اینکه می گویند شما هرچه از کائنات بخواهید همان را به شما میدهد کاملا" درست است اما شرایط خاص  خودش را دارد. اگر شما توپ خواسته های خودتان را به شکل نامناسبی برای کائنات ارسال کنید آنگاه کائنات توپ خواسته شما را دریافت نکرده و هیچ اتفاقی در زندگی شما رخ نخواهد داد. اگر میخواهید خواسته های شما به واقعیت بدل بشوند باید توپ درخواستتان را قشنگ و درست پرتاب کنید. شما باید همیشه شاد باشید. این وظیفه اصلی ما در زندگی است. همه شاد هستند. تمام کائنات شاد هستند. پرندگان، درختان ، گیاهان، زمین و آسمان ، خورشید و ماه و همه و همه شادهستند. آنها شاد و سپاسگزار هستند. اگر میخواهید به تمام خواسته های خودتان در زندگی دست پیدا کنید اول باید یاد بگیرید که شاد باشید.

خیلی ها بر این باور غلط هستند که شادی نتیجه یک اتفاق خوب است. درحالی که چنین نیست. شما نباید منتظر باشید تا یک اتفاق خوب و مورد دلخواه شما رخ بدهد تا آنگاه شاد شوید. شما اول باید شاد بشوید تا اتفاقات خوب را در زندگی خود شاهد باشید. شما ابتدا باید به رستوران مراجعه کنید و سپس غذا میل نمائید. شما هرگز نمی توانید ابتدا غذایی میل کنید و بعد به رستوران بروید. آیا شما این کار را میکنید؟ ببینید چقدر نابخردانه است. چقدر غیر معقول است. زندگی و کائنات هم چنین است. شما ابتدا باید زمینه هر خواستی را در خود ایجاد نمائید. زمینه درخواست از کائنات چیزی نیست جز " شادی" . خداوند دوست دارد شما را شاد ببینید. وقتی شما شاد هستید کائنات چنین برداشت خواهند کرد که شما درحال تجربه اتفاقات خوب هستید. زیرا آدمهای شاد از زندگی خود رضایت کامل دارند و از آن لذت می برند. آدمهای غمگین ، با غم و اندوه خود می گویند که یا چیزی را از دست داده اند یا منتظر هستند چیزی از دست آنها برود. اما افراد شاد همیشه این پیام را می دهند که من یا چیزی بدست آورده ام یا چیزی در حال بدست آوردن هستم یا اینکه چیزهای با ارزش فراوانی دارم.

پس لطفا دقت کنید که کائنات به احساس شما توجه میکند. وقتی شما شاد هستید کائنات آماده میشود برای دریافت سفارشات شما به شکل مطلوب . فقط درحالت شادمانی و احساس خوب است که شما میتوانیدبهترین ها را دریافت نمائید.

بارها شده که من با آدمهایی برخورد کرده ام که یک اتفاق ناگوار را تجربه کرده اند. وقتی به آنها گفته ام که نباید این احساس منفی و غم انگیز را در خود ادامه بدهید ، گاهی حتی به آنها بر خورده است که چرا آنها را از غم و اندوه دور میکنم. چرا میگویم غمگین و ناراحت نباشید و احساس منفی درخود تولید نکنید. دیگر این در اختیار خودتان است که چگونه تصمیم  بگیرید.قطعا" هیچ  کسی دلش نمیخواهد اتفاقات ناگوار برایش تکرار بشود اما متاسفانه یا خوشبختانه این قانون کائنات است و اگر در یک حالت و حس بد باقی بمانید اتفاقات ناگوار را به تکرار درخواست  کرده اید.

برعکس این هم صادق است. یعنی وقتی شما حالتان خوب است میتوانید با شاد بودن و داشتن حس خوب ، اتفاقات خوب را تکرار کنید.گاهی اوقات بعضی ها می گویند: ای بابا ما که اتفاقات خوبی را تجربه نمی کنیم.

به یادداشته باشید همینکه شما هم اکنون در کمال سلامت به سر می برید و همه چیز بر وفق مرادتان است این یعنی اتفاقات خوب. اگر مسیر احساسی شما به سمت بد شدن پیش برود آنگاه همین اتفاقات موجود در زندگی شما که به نظر بی اهمیت می آیند ، آنگاه تبدیل به اتفاقاتی خواهند شد که ممکن است اشک شما را در بیاورند.پس اگر الان حالتان خوب است آنرا ثابت نگهدارید. خوشحال باشید.منتظر نباشید حتما" چیزهای خاصی بدست بیاورید تا خوشحالی را ابراز کنید. همین الان بابت هر چه دارید از خدا تشکر کنید و خوشحال باشید. عادت کنید به شاد بودن و در نهایت شاد کردن دیگران و تجربه لحظه به لحظه اتفاقات قشنگ در زندگی.ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 7
  • باردید دیروز : 223
  • بازدید ماه : 9,270
  • بازدید سال : 79,920
  • بازدید کلی : 2,657,297