احساس آرام نویسنده: مقاله

مجازات کائنات
loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 65 یکشنبه 15 تير 1399 نظرات ()

 

کائنات چگونه افراد ناسپاس و منفی باف را مجازات می کند.

چند سالی بود که او را می شناختم. مردی بود که حدود شصت سال سن داشت . به دلیل مرتب کار نکردن در یک شرکت و از این شاخه به آن شاخه پریدن ، تا آن موقع نتوانسته بود سابقه کار کافی در بیمه داشته باشد به همین دلیل هنوز بازنشسته نشده بود. گاهی به مغازه یکی از دوستان قدیمی خودش سر می زد و ساعتی را در آنجا می گذراند.

مردی بسیار مودب و محترم بود. اما یک ایراد خیلی بزرگ داشت .

او خیلی ناله و شکایت می کرد. کم کاری های خودش را که در زندگی و شغل خود باعث شده بود تا آن موقع نتواند بازنشسته شود یا کار و کاسبی مناسبی دست و پا کند را به حساب تقدیر و سرنوشت و تقصیر آن را به گردن افرادی می انداخت که آنها را می شناخت یا بعضا" برایشان مدتی کار کرده بود.

همیشه می نالید. از زمین و زمان بد میگفت و شکوه می کرد. هروقت حال او را می پرسیدی با ناراحتی و درحالی که آهی از ته دل می کشید میگفت: ای بابا . چه حالی . چه احوالی . دیگه از این بدتر هم مگه میشود؟

همیشه همینگونه بود. یک بار هم او را درحال شکرگزاری و رضایت ندیدم. یکی دو بار بصورت غیر مستقیم خواستم به او بگویم که این همه ناشکری و ناسپاسی بلاخره کار دست شما می دهد و به شدت پشیمانتان می کند ، اما سن و سالش این اجازه را به من نمیداد که بخواهم حرفی بزنم که یک وقت آنرا به حساب نصیحت بگذارد.

من همیشه نگرانش بودم. زیرا که بخوبی می دانستم قوانین کائنات به قدری دقیق و حساس است که به موقع هر کسی را به شدت مجازات می کند و آن شخص تاوان کفر و یا شکر گویی خودش را می گیرد. یک روز خبر ناگواری به گوشم رسید. راستش را بخواهید وقتی آن خبر ناگوار را شنیدم بلافاصله به یاد ناله و شکایت هایش افتادم. به یاد آن روزهایی افتادم که دائما" در حال ناله و شکایت بود. از زمین و زمان بد میگفت و همیشه می نالید. یعنی چه ؟ مگر میشود که فقط بدی و ناراحتی باشد. همینکه تو می توانستی راه بروی و یک خانواده داشتی که در کمال صحت و سلامتی کنار هم زندگی می کردید مگر کم نعمتی بود. اگر مشکل مالی و پولی هم داشتی آنهم به علت کم کاری و سهل انگاری های خودت بوده.

بیرون زتو نیست هر آنچه در عالم هست ..از خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

میخواهی چه کسی را مقصر جلوه دهی. سهل انگاری و کم کاری های خودت را به گردن کائنات و تقدیر و سرنوشت می اندازی؟ مگر کائنات کشک است ؟ مگر میتوان سر کائنات کلاه گذاشت؟وقتی تو خودت میخواهی زندگی خودت را نابود کنی ، خواسته یا ناخواسته ، کائنات چه تقصیری دارند؟

تو چون می کنی اختر خویش را بد ..مدار از فلک چشم نیک اختری را

آن خبر واقعا شوکه کننده و درد آور بود. آری او پسر بزرگش را از دست داده بود. او عزا دار بود. پسر بزرگش در اثر تصادف جان خود را از  دست داده بود. روحش شاد. دلم میخواست بروم و به آن پدر ناسپاس بگویم که تو خودت پسرت را کشتی . تو خودت باعث شدی این اتفاق دردناک به سراغ تو و خانواده ات بیاید.

کاش آدمها می دانستند که ناله و شکایت و ناشکری چقدر میتواند کیفیت اتفاقات زندگی آنها را خراب و نابود کند. گاهی اوقات می شنوم که کسی می گوید: مگر با این وضع واوضاع هم دیگر جای شکر باقی مانده است؟ آری می پذیرم که شرایط مخصوصا" بخاطر وجود ویروس کرونا خیلی سخت شده است . خیلی ها منبع درآمد خود را عملا" از دست داده اند. میدانم که خیلی ها حتی چند ماه است که نتوانسته اند کرایه خانه ی خود را پرداخت کنند. کسانی هستند که حتی قادر نیستند هزینه آب و برق و گاز خود را به موقع پرداخت نمایند. تمام این ها را می دانم زیرا که در بین همین مردم و با همین مردم زندگی میکنم.اما آیا ما دوست داریم که شرایطی که هم اکنون در آن به سر می بریم بدتر و بدتر از این که هست باشد؟

شخصی بود که بخاطر اینکه نتوانسته بود گوشت تهیه کند و شام مناسبی برای فرزندانش تهیه کند به شدت غصه دار بود. دائما" به زمین و زمان ناسزا میگفت. ساعتی نگذشته بود که یکی از فرزندانش دل پیچه گرفت. آرام آرام درد آنقدر زیاد شد که دیگر صدای گریه اش تا آن طرف کوچه هم می رسید. مرد به ناچار با آژانس تاکسی تلفنی تماس گرفت و فرزندش را به بیمارستان رساند. بعد از معاینه معلوم شد که وی سنگ کلیه دارد و سنگ درحال حرکت است. مرد همان جا در راهروی بیمارستان نشست و دو دستی به سر خود زد. با خود زمزمه میکرد: خدایا این دیگر چه بود؟ مگر من کم بدبختی دارم. آخر چرا من ؟ چرا این همه بدبختی یکجا باید به سراغ من بیاید؟

حضرت مولانا به شکل بسیار زیبایی در مثنوی مولوی به این موضوع اشاره کرده و در ابیات مربوط به " نیستان " به زیبایی تمام به ناشکری و ناسپاسی اشاره کرده و عواقب آنرا در قالب شعر بازگو میکند.

نی به آتش گفت، کین آشوب چیست ؟ مر تورا زین سوختن مطلوب چیست ؟

گفت آتش بی سبب افروختم..دعوی بی معنیت را سوختم ...

وقتی " نی " به اعتراض می گوید که چرا من را می سوزانی ؟ آتش در جوابش می گوید : این همه ادعای بی معنی تو لیاقت آتش را دارد. این همه ناله و ناسپاسی ،تاوانش آتش است. این شعر کنایه به همان آدم هایی است که همیشهناشکری می کنند . همیشه ناله می کنند. به زمین و زمان دشنام می دهند. هرگز فکر نمی کنند که خداوند این کائنات و جهان را قانونمند خلق کرده و همه چیز بر روی حساب و کتاب است. هیچ اتفاقی برای شما رخ نمی دهد مگر اینکه خودتان آنرا خواسته اید.

آن مرد نگونبخت اگر آن همه ناشکری و ناسپاسی نمی کرد هرگز چنین اتفاقی برایش رخ نمیداد. فرزندش را در سن نوجوانی از دست نمیداد.او آنقدر از بی پولی و فقر خودنالید و سیگنال های منفی به کائنات داد که کائنات پول فراوانی را از طریق دریافت " دیه " مرگ فرزندش نصیبش کرد. گاهی اوقات درخواست های ما به شکلی است که کائنات به شکل خیلی بدی به ما پاسخ میدهد. اگر خواسته ای دارید مثلا تقاضای پول و ثروت ازکائنات دارید ، آنرا باید همراه با احساس مثبت و شادی و شکرگزاری بیان کنید. زیرا که اگر این درخواست همراه با غم و اندوه و ناشکری همراه باشد کائنات آنرا به شکل ناخوشایندی نصیب ما میکند.اما این اتفاقات چگونه توسط کائنات برنامه ریزی شده و رخداد میکنند؟

وقتی کسی شروع به ناله و شکایت می کند ، در واقع درحال ارسال سیگنال های منفی به کائنات است. پیام های منفی به کائنات ارسال میکند. کائنات هرگز نمی تواند بفهمد که علت این ناراحتی و ناسپاسی آن شخص بخاطر چیست؟ کائنات اصلا" کاری به این کارها ندارند. کائنات فقط پیام ها را دریافت نموده و به آن پاسخ می دهند. کائنات هرگز نمی گوید که این شخص بخاطر اینکه دلی پر دارد و از کسی دلخور است این همه ناله و شکایت میکند. کائنات نمی فهمد که علت ناسپاسی و ناشکری آن شخص مسائل شخصی است . کائنات فقط به آن سیگنال هایی که در قالب پیام های منفی دریافت میکند پاسخ می دهد. اما سیستم این عملکرد به چه شکلی است و چگونه کائنات مجازات می کند؟

مجازات کائنات

وقتی کسی بصورت مداوم ناله وشکایت سر می دهد ، پیام هایی حاوی نارضایتی و ناراحتی تولید می کند. از نظر کائنات عالم ، نارضایتی و ناشکری به معنی نداشتن یا از دست دادن است . به عبارتی از نظر کائنات عالم ، این نارضایتی و ناراحتی زمانی ایجاد می شود که شخصی چیزی را از دست داده باشد یا در شرف از دست دادن آن باشد. کائنات حق انتخاب ندارد. یعنی این کائنات نیست که اتفاقات بد و یا خوب را گلچین می کند و سر راه آدم ها قرار می دهد. بلکه این خود آدمها هستند که با نوع پیام هایی که به کائنات ارسال کرده اند کیفیت و اندازه آن اتفاقات را سفارش می دهند آنهم بصورت ناخواسته انجام می شود. خوب طبیعی است که هیچ کسی دلش نمی خواهد بر اثر شکوه و شکایت و ناشکری ، اتفاقی مثل از دست دادن یکی از عزیزانش را تجربه نماید. اما این کار بصورت اتوماتیک انجام می شود.

وقتی که شخصی دائما" پیام های منفی مثل نمونه بالا که اشاره شد و آن مرد فرزندش را از دست داد ، به کائنات ارسال میکند ، کائنات بر مبنای میزان و اندازه آن فرکانس ها ، اتفاقات بد یا خوب را تدارک می بیند مثلا در نمونه بالا که اشاره شد آن مرد ، احساس منفی فوق العاده ای را تولید می کرد. آن احساس منفی در ردیف غم وناراحتی از دست دادن یک عزیز ، بوده است. همیشه هم ناله و شکایت منجر به از دست دادن یکی از عزیزان نمیشود چون که میزان فرکانس های ارسال شده همیشه یک اندازه نیستند. اما گاهی اتفاقاتی رخ میدهد که دست کمی از همان از دست دادن یک عزیز نیست. مثلا" تصادفی رخ میدهد و یکی از عزیزان یا خود شخص ، راهی بیمارستان شده و مدت ها در کما به سر می برد. کائنات با کسی شوخی و تعارف ندارد. کائنات نمی تواند تشخیص بدهد که الان " کرونا ویروس " هست و شما به شدت مشکل داری. وضعیت مالی تو زیاد خوب نیست. بده کار هستی . کار و کاسبی تو چندان رونقی ندارد. کائنات اصلا" به این چیزها کاری ندارد. همانطور که وقتی اوضاع و احوالت خوب است و همه چیز بر وفق مراد است هم کاری به این ندارد که تو الان چقدر داری وچقدر میخوری. کائنات فقط در هر شرایطی به آن احساسی که شما تولید می کنید پاسخ میدهد. ممکن است کسی در شرایط مالی و جسمانی خیلی خوبی باشد اما عادت کرده باشد به ناشکری و ناله و شکایت . و حتی گاهی به شوخی و تفریح از این واژه های منفی استفاده کردن. باز هم کائنات در اینگونه مواقع نمی تواند بفهمد که آن شخص این سخنان را از روی تفریح و شوخی بیان می کند و اصلا" این حرفهای او واقعیت ندارند. کائنات با دریافت آن سیگنال ها شروع به کار کرده و اتفاقاتی خاص را بوجود می آورد.

شخصی بود که یک معازه داشت و کار وکاسبی او خیلی خوب بود. همیشه هم شکر گزار بود و هیچ وقت ناله و شکایت نمی کرد . اما همسر او عادت کرده بود که همیشه بنالد. از زمین و زمان شکایت داشت. یک بار هم نشده بود که وقتی او را می بینی از وضعیت بد جسمانی خود ناله وشکایت نکند. هر دفعه از چیزی می نالید. یکبار از کلیه ها و یکبار دیگر از درد پا و کمر . درحالی که همیشه هم به نظر سرحال بود و داشت زندگی خودش را میکرد. اما این وضعیت زیاد ادامه پیدا  نکرد. با بیان و تکرار مداوم این سخنان ، او بلاخره راهی بیماستان شد و دو عمل بر روی پاهای خود انجام داد. اما هنوز هم تنبیه نشده بود و همچنان می نالید. مانند افرادی می نالید که نه خانه دارند نه کار و زندگی مرفه. مانند کسانی می نالید که در بیمارستان بستری هستند و ممکن است به زودی مورد عمل جراحی قرار بگیرند. بلاخره اتفاق دوم رخ داد. او برای عمل دیسک گردن راهی بیمارستان شد.

وای که اگر بخواهم این اتفاقات را بصورت دقیق و مو به مو بیان کنم شاید لازم باشد ساعت ها مطلب بنویسم و این از حوصله خواننده گرامی خارج خواهد بود. اما همین قدر بگویم که اصلا مهم نیست که شما هم اکنون در چه شرایطی به سر می برید. وضعیت مالی و جسمانی شما خوب است یا خوب نیست. فقط بدانید که از این لحظه به بعد را خودتان بوجود می آورید. اگر میخواهید وضعیت از این که هست بدتر نشود ، و یا حتی رو به بهبودی برود پس از همین الان شروع کنید به شکر گزاری و بیان جملات مثبت . از بابت هر آنچه که دارید ممنون و سپاسگزار باشید. هرگز خودتان و شرایط کنونی خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. شما منحصر به فرد هستید. هیچ کسی مقصر نیست. هر اتفاقی که در زندگی شما رخ داده است خودتان باعث آن شده اید. خوب الان که کسی جز من و شما وخدا اینجا حضور ندارد و شما هنگام خواندن این مطالب تنها هستید، پس با خودتان روراست باشید و کمی به گذشته برگردید. ببینید که چه اشتباهاتی مرتکب شده اید. ببینید که کجاها بد عمل کردید که باعث شده الان در موقعیت فعلی باشید. خودتان هم مطمئنا" قبول خواهید کرد که هیچ کسی جز خودتان مقصر نبوده است. پس هرگز دنبال قاتل بروسلی نگردید و زندگی خودتان راداشته باشید. سعی کنید عادت کنید که پشت سر کسی صحبت نکنید. حرف زدن درمورددیگران معمولا" احساس بدی در آدم بوجود می آورد. اگر قرار است خوبی کسی صحبت بشود مشارکت کنید و احیانا" اگر لازم بود تائید نمائید اما حتی الامکان از غیبت کردن خودداری کنید. زیرا که غیبت کردن یک انرژی منفی در شما تولید میکند و آن انرژی بلافاصله به کائنات ارسال میشود. این خود شما هستید که درهر لحظه ، با تولید احساسات مثبت یا منفی ، کیفیت اتفاقات زندگی خودتان را رقم میزنید. هیچ کسی جز خودتان در بوجود آمدن اتفاقات زندگی شما نقش ندارد. دیگران هرگز نمی توانند از طرف شما به کائنات پیام و احساس ارسال کنند.

تکرار میکنم هیچ کسی جز خود شما قادر نیست که به جای شما برای کائنات و از طرف شما پیام ارسال کند. کائنات فقط به پیام های ارسالی از طرف خودتان پاسخ می دهند. اگر هم اکنون شرایط ایده آلی ندارید نگران نباشید. کائنات همیشه و در هر لحظه منتظر است تا پیام های شما را دریافت کند. شکر گزار باشید. از بابت همه چیز ممنون باشید. همیشه بگوئید: خدایا تو خیلی به من داده ای . از تو سپاسگزارم. ممنون که همچنان من را مورد لطف خودت قرار می دهی. هر وقت هم که اتفاقی برایتان رخ داد که برایتان خوشایند نبود بدانید که این اتفاق نتیجه افکار و سخنان و احساسات خودتان بوده است و آنرا به فال نیک بگیرید. تکرار میکنم آنرا به فال نیک بگیرید. تنها راه قطع کردن اتصالات منفی شما به کائنات عالم همین کار است. یعنی به فال نیک گرفتن هر اتفاقی به ظاهر ناخوشایند. گاهی اوقات اتفاقاتی برای شما رخ می دهد که ممکن است به ظاهر چندان برایتان خوشایند نباشند. شما نباید اظهار نظر کنید. کائنات اظهار نظرها را به گونه ای دیگر برداشت میکنند. شما فقط آنرا به فال نیک بگیرید و با خود بگوئید که خدایا شکر. حتما" در این اتفاق برای من خوبی قرار دارد.

نادرشاه افشار دستور داده بود روی انگشتری خود این جمله را نقش کرده بودند:

الخیر و ما فی وقع  :   یعنی هر اتفاقی که برای من رخ میدهد قطعا" به خیر و صلاح من است . نادرشاه افشار با این نگرش توانسته بود نصف  جهان را تسخیر نماید. بعبارتی وی با همواره با تفکر و باور شکر گذاری زندگی می کرد. هر حادثه و رویدادی که برایش رخ میداد ، بلافاصله آنرا به فال نیک میگرفت. وقتی شما اتفاقی را به فال نیک میگیرید آنگاه احساس و باوری زیبا و مثبت در شما تولید میشود. این باور و احساس مثبت و زیبا وقتی به کائنات ارسال میشود کائنات بر این باور میشود که شما درحال تجربه ی یک اتفاق خوب و زیبا هستید. کائنات نمیتواند متوجه بشود که شما این احساس را بخاطر اتفاق به ظاهر ناگواری که برایتان رخ داده است ارسال کرده اید، بلکه کائنات فقط با همان احساس کار دارد. پس بلافاصله شروع به چیدمان اتفاقات بعدی زندگی شما میکند. لذا بعد از مدتی متوجه میشوید که آن اتفاق به ظاهر ناگوار ، نه تنها برایتان بد تمام نشد بلکه در آخر به نفع شما خاتمه پیداکرد. به همین خاطر است که گاهی ما می بینیم که اتفاقات به ظاهر ناگوار در پایان به یک اتفاق خوب و رضایت بخش تبدیل میشوند.

در واقع این خود ما هستیم که کیفیت اتفاقات و یا روند ادامه پیدا کردن آنها را مشخص و تعیین میکنیم. یعنی تعیین میکنیم که ادامه ی این اتفاق خوب به پایان برسد یا بد؟

به یادداشته باشید که هرگز حالت و احساس طلبکارانه نسبت به خدا به خود نگیرید. نه اینکه از او نخواهید. نه . خداوند خودش فرموده که هر چقدر دوست دارید و میخواهید از من طلب کنید که من بخشنده مهربان هستم. اما این به آن معنی نیست که این احساس و حالت را به شکل ناسپاسی و گله و شکایت بیان کنیم. باید همیشه از خدا بخواهیم و او هم میدهد اما این خواستن نباید هرگز همراه با گله و شکایت و ناشکری باشد. همیشه باید با احساسی خوب و مثبت از او بخواهیم. باید به یادداشته باشیم که این احساس ماست که در قالب کلمات به کائنات ارسال میشود. اگر شما احساس خوبی داشته باشید و همیشه شکر گزار باشید قطعا" جملات و دعاهای شما معجزه آفرین خواهند بود.

فقط تنها کاری که باید بکنیم این است که حالت قهر و خشم نسبت به خودمان و اطرافیان خودمان نداشته باشیم. نباید نسبت به کائنات عالم کینه داشته باشیم. کینه و دشمنی و حسادت و خشم و غضب ، خصوصیاتی هستند که باعث میشوند ما سیگنال های منفی به کائنات ارسال کنیم.

شما وقتی شکرگزار هستید در واقع از من یا دیگران تشکر نمی کنید شما در واقع از آفریدگار خودتان قدردانی میکنید. شما هنگامی که شاد هستید حتی اگر شرایط شادی را ندارید دراصل در حال ارتباط با خدای خود هستید. شما شادی خودتان را تقدیم خدا میکنید و به او می گوئید که من ازتو بسیار سپاسگزارم. بخاطر همه چیز. هر آنچه که اکنون دارم و هرآنچه خوبی های فراوان که درآینده خواهم داشت.

به یادداشته باشید که شما همیشه با کائنات عالم سروکار دارید. سخنان شما ، نجواهای شما، دعاهای شما ، درد دل های شما ، همه و همه به کائنات می رسند. چون تمام این ها احساس خاص خودشان را به همراه دارند. و کائنات به شدت نسبت به پیام های حاوی احساس مثبت یا منفی، عکس العمل نشان میدهد.

همیشه سخنان مثبت و خوب به کار ببرید. هرگز ناسپاسی و ناشکری نکنید. اگر میخواهید بقیه اتفاقات زندگی شما به بهترین شکل ممکن رخداد کنند.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 934
  • باردید دیروز : 393
  • بازدید ماه : 5,716
  • بازدید سال : 76,366
  • بازدید کلی : 2,653,743