احساس آرام نویسنده: مقاله

حوادث خوب یا بد چگونه رخ می دهند؟
loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 53 پنجشنبه 05 تير 1399 نظرات ()

حوادث خوب یا بد ، چگونه رخ می دهند ؟

آیا اتفاقات خوب یا بد به معنی واقعی آن وجود دارند ؟

اتفاقات خوب کدام هستند و اتفاقات بد چه هستند؟

اتفاقات و حوادث زندگی ما ، نسبی هستند . بعبارتی اتفاق و حادثه ای بطور قطع خوب یا بد نیست

مثلا" تمام شدن بنزین اتومبیل در جاده اتفاق ناگواری است نسبت به کسی که اتومبیل وی در داخل شهر دچار کمبود بنزین شده است.

از نظر شخصی که در بیابان مانده است این اتفاق حادثه ای بسیار سخت است زیرا این اتفاق در قیاس با حادثه ای که در داخل شهر و در نزدیکی یک پمپ بنزین رخ  می دهد بسیار غیر قابل تحمل تر است.


کسی که اتومبیلش در بیابان و خارج شهر ، علاوه بر تمام شدن بنزین ، دچار پنچری یک چرخ هم می شود به مراتب بدتر است از کسی که اتومبیلش در بیابان فقط بنزین تمام کرده است .

کسی که به یک بیماری ساده مبتلا شده و بعد از مراجعه به درمانگاه ، بهبود پیدا کرده است ، اتفاق پیش آمده را بسیار بد می داند زیرا آنرا با شخصی مقایسه می کند که دچار یک سرماخوردگی ساده شده و در خانه بعد از دو روز بهبود پیدا کرده و اصلا" کارش به دکتر و درمانگاه و دارو نرسیده است.

کسی که در مدرسه نمره زیر 10 گرفته است به مراتب ناراحت تر و غمگین تر از دانش آموزی است که نمره 12 گرفته است. وی آن اتفاق را حادثه ای بسیار بد می داند زیرا که نمره خود را با دانش آموزانی مقایسه می کند که نمره بالاتری نسبت به او گرفته اند.

همانطور که ملاحظه کردید هرکسی برداشت و نظری شخصی از تجربه اتفاق به ظاهر ناخوشایند  برای خودش دارد. درحالی که همان اتفاقی  که برای کسی بسیار تلخ و غم انگیز است  ، برای کسی دیگر آرزو  می باشد .

وضعیت و شرایط کسی که به دلیل شکستگی پا در بیمارستان بستری شده است ، آرزوی کسی است که بخاطر سرطان در بیمارستان بستری شده است. هرکسی مشکل و غم و کیفیت اتفاق بد  خود را با دیگری مقایسه می کند و بعد هم نتیجه گیری می کند.

با توجه به مثال های بالا میتوان گفت که ، هیچ اتفاقی بالقوه بد یا خوب محسوب نمی شود زیرا همان اتفاقی که برای شخصی اتفاق و حادثه ای بد به حساب می آید ، آرزوی کسی دیگر است . یا آن اتفاقی که به نظر کسی خوب و خوشایند است ، برای کسی دیگر عذاب آور است .

نمی توان نمره 12 را نمره بد و غم انگیز به حساب آورد زیرا آن دانش آموزی که نمره 8 گرفته است ، آرزوی گرفتن آن نمره را دارد و برایش یک آرزو است. درحالی که آن نمره 12 برای دانش آموزی که همیشه نمراتی بالای 17 اخذ کرده ، میتواند یک فاجعه به حساب بیاید.

هیچ اتفاق و حادثه ای بد یا خوب نیست .

اما ما می توانیم با نگرش دادن به آن اتفاق آنرا بدتر کنیم.

ما قادر هستیم با ایجاد " احساس " خوب یا بد ، در مورد هر اتفاقی که رخ داده است ، کیفیت آنرا در آینده بد و بدتر کنیم.

همینطور میتوانیم اتفاقات خوب ( از نظر خودمان ) را ، با نگرش و احساس خوب و مثبت ، خوب و خوب تر نمائیم.

معمولا" آدم ها به دو دلیل ناراحت و غمگین می شوند:

1-بابت اتفاقات و حوادثی که رخ داده است .

2-حوادث و اتفاقاتی که هنوز رخ نداده و ما به گونه ای در ذهن خود انتظار بروز آنها را در ذهن خود به تصور کشیده ایم.

گاهی اوقات ما با حوادث و اتفاقاتی روبه رو هستیم که روی داده است و اکنون دیگر کاری از دست ما ساخته نیست . اتومبیل ما در وسط جاده و بیابان پنچر شده است. این می تواند در آن لحظه و نسبت به بعضی آدمهای دیگر که در موقعیت بهتری هستند یک اتفاق بد محسوب بشود اما این اتفاق زمانی بد و بدتر می شود که ما همچنان به داشتن احساس بد و منفی ادامه بدهیم و نگرش بدی داشته باشیم.

کائنات عالم نسبت به احساس خوب یا بد ما بسرعت عکس العمل نشان می دهند. فرکانس ها و موج های خاصی از نوع احساس ما به کائنات فرستاده میشود و کائنات عالم بر مبنای آن احساس ، کیفیت اتفاقات زندگی ما را تدارک می بیند.

کائنات اصلا" کاری ندارند که ما به شکل عمدی یا غیر عمدی یک احساس حامل پیام مثبت یا منفی را برایش ارسال می کنیم. کائنات قدرت تشخیص آنرا ندارد که بفهمد شما آیا از تولید و ارسال آن احساس در آن لحظه ، رضایت دارید یا خیر. کائنات بلافاصله نسبت به دریافت هر احساسی ، عکس العمل مربوط به آنرا نشان می دهد.

بعضی اوقات شخصی با تجربه ی یک اتفاق بد ! یه سرعت روحیه ی خود را از دست می دهد و شروع به ناسپاسی و گله و شکایت از زمین و زمان می کند. در این هنگام کائنات که متوجه نوع مشکل  آن شخص نیست و فقط به پیام هایی که به همراه احساس مربوطه ارسال میشود توجه می کند ، متوجه می شود که این شخص در حال تولید و فرستادن فرکانس های منفی به کائنات است . کائنات نمی تواند تشخیص بدهد که او بخاطر مشکلی که برایش بوجود آمده ناراحت و ناخشنود است و اینگونه ابراز ناسپاسی می  کند ، کائنات فقط آن کلمات و عبارات ناسپاسی و منفی را می فهمد ، همانگونه موقع شکر گزاری و تشکر بابت هر آنچه که در اختیار داریم ، کائنات بلافاصله آن احساس تشکر و قدر دانی را می فهمد و نسبت به آن واکنش نشان می دهد.

در این هنگام که آن شخص منفی باف درحال فرستادن فرکانس های منفی به کائنات است و دائما" ناسپاسی می کند و ناله و شکایت سر داده است ، مورد توجه کائنات قرار می گیرد.

ما می دانیم که بخاطر اینکه در وسط جاده و بیابان ، اتومبیلش دچار نقص فنی شده است و لاستیک آن پنچر شده است ، ناراحت و خشمگین است . اما کائنات این را نمی فهمد و همانگونه که اشاره شد فقط آن احساس منفی را دریافت می کند. در این هنگام ، کائنات با دریافت احساس منفی و فرکانس های بد ، شروع به چیدمان کیفیت اتفاقات بعدی زندگی آن شخص می کند. پس از مدتی کوتاه ، از موتور بخار بلند می شود و بعد از باز کردن درب موتور ، متوجه می شود که رادیات هم جوش آورده است . لگدی محکم به لاستیک اتومبیلش می زند و محکم با مشت های گره کرده روی درب موتور اتومبیلش می  کوبد . آهی عمیق می کشد و دوباره شروع به ناله و نفرین می کند. به بخت و شانس خود لعن  و نفرین می فرسد.  غافل از اینکه تمام این اتفاقات را خودش رد حال سفارش دادن و جذب کردن است . کمی از این موضوع می گذرد و آن شخص که همچنان با هیجان و خشم به این طرف و آن طرف حرکت می کند به یکباره دچار سوزشی سخت در کف پای خود می شود . بله . یک میخ کوچک سر به بالا ، به زیر کفش او فرو رفته و از آنجا به کف پایش رسیده است . دیگر بدتر از این نمی شود، روی زمین می نشیند و درحالی که همچنان ناله و نفرین خود را شدیدتر می کند ، سعی می کند که میخ را از زیر کف کفش خود خارج کند. خوب طبیعی است که او با خود بگوید: بد بیاری پشت بد بیاری . بله . این همان بدبیاری پشت بدبیاری است .

حال اگر او شانس بیاورد و به خودش بیاید و دست از ناله و شکایت و تولید و ارسال احساس منفی به کائنات خودداری نماید ، قطعا" این اتفاقات ناگوار ، قطع شده و دیگر ادامه پیدا نمی کند.

براستی که گفتار و لحن سخنان ما چقدر در ساختن کیفیت اتفاقات زندگی ما در آینده موثر است . کسانی که خوب و زیبا سخن می گویند و همیشه شکر گزار و قدردان هستند ، در هر لحظه درحال دریافت بهترین اتفاقات در زندگی خود هستند. کیفیت اتفاقات زندگی شما دقیقا" بر مبنای شکل و حالت احساس و نوع کلمات و جملاتی که به کار می برید شکل می گیرند. هیچ اتفاقی بصورت تصادفی و شانسی در زندگی شما رخ نمی دهد.  باید آرام باشید و همواره شکر گزار خدای مهربانی که بینهایت مهربان است نسبت به شما . بله شاید باور نکنید اما خیلی ها هستند که همین الان ، آرزو دارند که در موقعیت و جایگاه شما باشند. من و شما قدرت دید ضعیفی داریم و قادر نیستیم که پشت پرده و اسرار اتفاقات وحوادث را ببینیم و بدانیم. وقتی کسی درب خانه من و شما را به صدا در می آورد ، ما تا زمانی که درب را باز نکرده ایم هرگز متوجه نخواهیم شد که چه کسی در پشت درب ایستاده است. آنگاه چگونه می خواهیم از اسرار اتفاقات وحوادثی که در زندگی ما رخ می دهند و توسط خدای مهربان مدیریت می شوند سر در بیاوریم . براحتی اظهار نظر کنیم و احیانا" ناله و شکایت هم سر بدهیم. حقیقتا" انسانی با این میزان آگاهی ، دور از انصاف است که به کائنات و اسرار آن شک کرده و اعتراض نماید.

باید به خدا و کائناتش اعتماد کنیم. اعتماد کردن به خدا و کائناتش به این معناست که ما هر آنچه را که خدای مهربان دراین جهان برای ما قرار داده است رضایت داشته باشیم و شکر گزار آن باشیم . اعتماد داشته باشیم که هر اتفاقی که برای ما رخداد می کند قطعا" خیری در آن برای ما قرار داده شده است . هرگز در مقابل اتفاقات و حوادثی که به نظرتان ناراحت کننده است ازکوره در نروید و عصبانی نشوید. اعتراض نکنید. یقین بدانید که در پشت آن اتفاق ( هرچند به ظاهر از نظر شما و شاید بعضی ها اتفاق و حادثه ای ناگوار باشد ) یک امتیاز و حکمتی ارزشمند برای شما درنظر گرفته شده است ، فقط به شرط آنکه از کوره در نروید و همیشه تشکر کنید. هرگز ناخشنود و ناسپاس نباشید.

ناسپاسی معنی بدی در کائنات دارد . وقتی کسی اظهار ناسپاسی می کند در واقع نسبت به داشته هایش ناخشنود است و اعتراض دارد. به عبارتی چیزهایی که موجب خوشنودی و خوشحالی او را فراهم می کند او در اختیار ندارد. این نوع طرز تفکر و باور ، احساسی خاص در آن شخص تولید می  کند. آن احساس بلافاصله به کائنات ارسال می شود . کائنات پیامی مبنی بر کمبود و نقص از آن شخص دریافت می کند.

توضیح پیام ارسال شده بدین شرح است :

من ناراحت هستم. من ناخشنود هستم. من غمگین هستم و بابت اینکه چیزهایی ندارم که مرا خوشحال کند اعتراض دارم. من چیزهای زیادی ندارم . کمبود در زندگی من موج می زند. من سرشار از نداشته ها هستم. این نداشته ها و کمبود ها به شدت مرا اذیت می کند و مرا عذاب می دهد.

به یاد داشته باشید که کائنات تفسیر و تحلیل خاص خودش را دارد .

بعد از دریافت این پیام ، کائنات  شروع به بررسی می کند . با نگاهی گذرا به زندگی و وضعیت موجود متوجه می شود که شرایط و موقعیت فعلی این شخص اصلا" با نوع پیام ارسال شده هماهنگ نیست . بعبارتی او دم از نداشتن و کمبود و نقص زده است درحالی که او ظاهرا" همه چیز دارد.

خانه ای دارد که در آن زندگی می کند. همسر و فرزند دارد. پدر و مادرش در کمال صحت و سلامت در کنارش هستند. اتومبیل یا وسیله ی نقلیه ای دیگر دارد که آرزوی خیلی هاست که داشته باشند. از سلامتی کامل جسمی برخوردار است . یک شغل و حرفه ای مناسب دارد که منبع درآمد اوست .

کائنات همچنان با دقت و تیزبینی  موقعیت و شرایط وی را بررسی می کند و وقتی که به این نتیجه رسید که پیام دریافتی با موقعیت و شرایط فعلی وی همخوانی ندارد ، اینجاست که شروع به کار می کند.

    کائنات موظف است که یک برابری و همخوانی خاصی بین وضعیت و موقعیت زندگی افراد با نوع پیام های ارسالی آنها به کائنات ، برقرار نماید. در این هنگام کائنات شروع به کار کرده و تدارک اتفاقاتی را در زندگی آن شخص ناسپاس می چیند که کیفیت و شرایط آنها با نوع پیغامی که به کائنات ارسال کرده است همخوانی داشته باشد. زیرا محال است که کیفیت اتفاقات زندگی شخصی با نوع پیام های تولید شده توسط او ، سازگاری نداشته باشد.

لازم به ذکر است که کائنات محاسبات فوق العاده دقیق و پیچیده ای در این زمینه دارند. هر پیام منفی ارسال شده توسط آدم ها به کائنات ، دقیقا" معادل همان پیام ،  اتفاقات و حوادث خوب یا بد ، به همراه خواهد داشت.

لذا پس از مدتی آن شخص اتفاقات ناگوار را یکی پس ازدیگری تجربه می کند. ابتدا اتومبیلش تصادف می کند و برای چند روز مجبور میشود که آنرا در مکانیکی مهمان کند. بعدالظهر وقتی از محل کار خود به خانه مراجعت می کند متوجه می شود که حال مادرش خراب شده و باید سریعا" به بیمارستان انتقال بدهند . هنوز در بیمارستان است که یک پیامک حاوی یک قبض بسیار سنگین از بابت مصرف برق ، برایش می رسد . هنوز از خواندن آن پیامک فارغ نشده که موبایلش زنگ می خورد و در کمال ناباوری شخصی از آن طرف به او خبر می دهد که چک بانکی وی را فردا به بانک نبرد چون فردا پولی در حسابش نیست و نمی تواند آنرا پاس نماید .

اجازه بدهید دیگر ادامه ندهم . چون کائنات آنقدر از این اتفاقات ریز و درشت در انبار خود دارد که اگر بخواهیم به همه آنها اشاره کنیم باید ساعت ها اینجا مطلب بنویسیم.

  اما برعکس کسانی که همیشه شکرگزار و قدر دان هستند. مثبت اندیش هستند و بابت هر اتفاق و حادثه ای خدا را شکر می کنند. هیچ وقت از کوره در نمی روند و خشمگین نمی شوند. به کسی آزار نمی رسانند. محبت می کنند و صبور هستند. آنگاه کائنات در مقابل آنها سر تعظیم فرود می آورد و اتفاقات خوب را یکی پس از دیگری سر راهش قرار می دهد. دیگران به آنها می گویند " خوش شانس " عجب آدم خوش شانسی است. دست به خاک می زند طلا می شود. اما برعکس ما اگر بخواهیم کنار دریا برویم حتما" باید یک سطل آب با خودمان ببریم. در واقع چیزی بنام خوش شانس و بد شانس وجود خارجی ندارد. همگی در ذهن و باور ماست .

اگر میخواهید همیشه اتفاقات خوب و خوشایند را تجربه کنید ، همیشه آرام باشید و بابت هر اتفاقی شکر گزار باشید . ایمان داشته باشید که هیچ اتفاق و حادثه ای به ضرر شما نیست و در آخر به نفع شما تمام خواهد شد.

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 8
  • بازدید امروز : 885
  • باردید دیروز : 393
  • بازدید ماه : 5,667
  • بازدید سال : 76,317
  • بازدید کلی : 2,653,694