احساس آرام نویسنده: مقاله

سخن،تاثیر،افراد،احساس،
loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 16 چهارشنبه 14 خرداد 1399 نظرات ()

 

 

گاهی اوقات اگر خود ما هم بخواهیم راه راست را برویم ، اطرافیان ما نخواهند گذاشت ! چگونه ؟ خیلی از موقع ها شما تصمیمی برای کار و زندگی خود میگیرید و هزارو یک نقشه برای آن در ذهنتان طراحی میکنید و با امید فراوان شروع به کار میکنید ، اما به یکباره با سخنان نا امید کننده اطرافیانتان ، تمام نقشه های شما نقش بر آب میشود.

شوربختانه یا خوشبختانه ، سخنان دیگران روی ما تاثیر مثبت و منفی می گذارد. خب درستش هم این است. ما که سیب زمینی نیستیم که تاثیر پذیر نباشیم. تاثیر می پذیریم آن هم به طرز وحشتناکی !

خیلی ها گمان میکنند درحال دلسوزی برای ما هستند و نظرشان را به شدت در درون گوش و ذهن ما فرو میکنند. اما غافل ازاینکه ... 

این به هیچ عنوان دوستی و دلسوزی محسوب نمیشود بلکه بزرگترین خیانتی است که یک انسان به عنوان یک دوست یا خانواده و فامیل میتواند درحق کسی انجام بدهد است .

ضمیرناخودآگاه ما آدمها به گونه ای طراحی شده است که هر آنچه را که از طریق ضمیرخودآگاه دریافت نماید میتواند تحت شرایط خاصی تبدیل به معادل فیزیکی و عینی آن بنماید. بعبارتی ضمیرناخودآگاه ما مانند یک کارخانه مبدل است که دریافتی های ذهنی را در عالم واقع و از طریق کائنات به واقعیت های زندگی ما تبدیل میکند.شب و گفته ها دارای یک بار انرژی خاصی است . یک بار انرژی منفی یا مثبت . این سخنان همراه با یک احساس خاصی وارد گوش ما میشود .

ضمیرناخودآگاه ما از زمان کودکی ما ، شروع به بایگانی می کند. هر آنچه را که می بینیم و می شنویم و در کل درک می کنیم را در آرشیو خود بایگانی میکند و بخاطر همین است که ما هر چیزی را که قبلا" یک بار دیده باشیم یا شنیده باشیم و بطور کلی تجربه نموده باشیم ، بلافاصله تصویر اولیه باعث میشود که این تصویر جدید ،  به نظر آشنا برسد.

وقتی در کودکی ، شخصی بخاطر اشتباهی که مرتکب شده ، مورد توبیخ قرار گرفته و سخنان ناخوشایندی شنیده است ،در واقع یک بایگانی از آن اتفاق با تمام جزئیاتش در ذهن و قسمت ضمیرناخودآگاه خود دارد. در سالهای بعد ، وقتی که این کودک بزرگتر شده است ، وقتی صحنه ای از یک توبیخ را مشاهده میکند ، حالا چه برای دیگران یا برای خودش ، بلافاصله ضمیرناخودآگاهش ، آن تصویر اولیه بایگانی شده را بیرون کشیده و در قسمت بیرونی خود یعنی ضمیرخودآگاه و در ذهن به معرض نمایش می گذارد و آن شخص گویی همان اتفاق چندین سال پیش را هم اکنون در حال تجربه ی دوباره است.

به همین دلیل است که روانشناسان و دانشمندان تکنولوژی فکر ، به شدت توصیه می کنند که ، تحت هیچ شرایطی اجازه ندهید سخنان منفی و مایوس کننده از طرف دیگران ، براحتی  وارد ذهن شما بشود. زیرا این سخنان نا امید کننده و منفی ، وقتی که وارد ذهن شما میشود ، تمامی خاطرات بایگانی شده با بار منفی و نا امید کننده را از پستوی بایگانی خارج نموده و به طرز شگفت انگیزی به کائنات ارسال نموده و تبدیل به معادل فیزیکی در زندگی می کند.

برای روشن تر شدن موضوع اجازه بدهید یک مثالی بزنیم.

فرض کنید که شما یک برنامه ی بلند مدت دو ساله برای خودتان تدارک دیده اید و میخواهید طبق آن پیش بروید. در اینجا شما یک سری اطلاعات و داده به ذهن خود ، از طریق ضمیرخودآگاهتان ، به ضمیرناخودآگاه فرستاده اید. بعد از چند روز ، یکی از نزدیک ترین بستگان شما ، با دیدنتان شروع به اظهار نظر در مورد طرح و برنامه ی شما میکند. عباراتی مثل ، محال است که این کار انجام بشود! غیر ممکن است وقتت را تلف میکنی ! بجای آن برو یک کار بی دردسرتر انجام بده ! ببین دیگران چکار میکنند ، همان کار را انجام بده بهتر است ! تو نمیتوانی تا آخر ادامه بدهی و قطعا" شکست میخوری! اصلا" این کار اشتباهی است که تو درحال انجام آن هستی ! فکر تو اصلا" درست کار نمیکند! ...

 و ده ها واژه و عبارات منفی این چنینی را وارد ذهن شما میکنند. به نظرتان چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ ممکن است در وحله ی اول بگوئید که هیچ تاثیری روی من نخواهد گذاشت و من کار خودم را انجام میدهم.اما نه ! متاسفانه اینطور نیست. کاش این گونه بود اما نیست !

با کمی دقت در واژه های بکار رفته در عبارات بالا، به عباراتی چون ، محال است ، غیر ممکن است ، وقتت را تلف میکنی، تو شکست میخوری، کارت اشتباه است ، و از این قبیل اصطلاحات منفی و مایوس کننده برخورد میکنید. هرکدام از این عبارات و اصطلاحات به تنهایی کافی است تا شالوده ی برنامه ها و اهدافتان را به هم ریخته و شما را به سمت شکست سوق بدهد.

ضمیرناخودآگاه ما با تمام این واژه ها آشنا است. با دریافت هر کدام از آنها ، بلافاصله نمونه ای واقعی که قبلا" برای شما اتفاق افتاده است را از بایگانی بیرون میکشد و روی میز قرار میدهد. شما با شنیدن واژه ی ، این کار غیر ممکن است تو شکست میخوری، بلافاصله به یاد یک شکست یا شکست ها و عدم موفقیت ها و ناکامی هایی که درگذشته برایتان رخ داده خواهید افتاد.ضمیرناخودآگاه در این هنگام به شما گوشزد خواهد کرد که شما قبلا" یک بار یا چند بار طبق این سندهایی که وجود دارد ، شکست خورده اید و ناکام مانده اید. ضمیرناخودآگاه به نوع شکست و ناکامی ها توجهی نمیکند و اصلا" کاری ندارد. فقط ماهیت آن مهم است . ماهیت شکست و ناکامی است. حالا در چه زمینه ای و  چگونه ، اصلا  مهم نیست . با یادآوری شکست و ناکامی شما ، شما خاطرات منفی و بدی از  گذشته به یادتان خواهد آمد. خاطرات بد گذشته ، به شما این تفکر و احساس را القا میکند که شما واقعا قادر به انجام این کار نیستید و سابقه نشان میدهد که شما آدم ضعیفی هستید که نمیتوانید از پس کارها و برنامه های خود بر بیایید. این هم سند آن . در این هنگام یک احساس منفی و یاس آلود به شخص دست میدهد. این باور در آن شخص ایجاد میشود که واقعا ناتوان است و بیهوده درحال برنامه ریزی و تلاش میباشد.

با ایجاد این باور غلط و منفی ، شخص نا امید شده ، گویا یک پرده ی ضخیم سیاه روی برنامه ها و اهدافش کشیده میشود. او دیگر اهدافش را نمی بیند بلکه آنچه پش روی اوست ، یک تصویر منفی که حاکی از شکست و ناکامی از انجام آن کار است را مقابل خود خواهد دید.

باایجاد این باور غلط و منفی ، یک احساس منفی و یاس آلود ایجاد میشود . این احساس همراه با سخنانی که شنیده شده ، توسط ضمیرناخودآگاه به کائنات عالم فرستاده میشود. کائنات عالم وظیفه دارند که هر آنچه را که از طرف ضمیرناخودآگاه دریافت نموده اند را اجرایی نمایند. احساس منفی و یاس آلود ، نشان از غم و اندوه دارد. تعبیر و برداشت کائنات از غم و اندوه ، باور و حقیقت نداشتن و یا از دست دادن است. وقتی کائنات یک احساس غم و اندوه را دریافت میکند ، که همراه با نا امیدی یا خشم و ناراحتی است ، این باور در وی ایجاد میشود که این شخص در حال از دست دادن یک چیز ارزشمند در زندگی خود است. این چیز ارزشمند آنقدر برایش مهم است که بخاطر آن این همه ناراحت است.(زیرا فقط در هنگام از دست دادن یک چیز با ارزش انسان ناراحت و غمگین میشود.)

کائنات هرگز نمیتوانند بفهمند که این غم و ناراحتی بخاطر از دست دادن چیزی در زندگی نیست بلکه بخاطر شنیدن یک جمله ی منفی و ناامید کننده و یا دیدن یک صحنه ی ناراحت کننده و غم انگیزاست ، کائنات قانون خاص خودش را دارد . میگوید : غم و ناراحتی بوجود نمی آید مگر اینکه انسانی چیزی را ازدست داده باشد یا درحال از دست دادن آن  باشد. حالا این احساس دریافتی از طرف ضمیرناخودآگاه ، هرچقدر قوی تر باشد ، کائنات به نسبت همان ، کیفیت اتفاقات ناگوار زندگی آن شخص را به شکل بدتری چیدمان میکنند.

آدمهای منفی باف ، همواره اتفاقات ناگواری را در زندگی خود شاهد هستند. چه برای خودشان یا حتی به عنوان ناظر برای دیگران .( مثلا یا خودشان تصادف میکنند یا به کرات شاهد تصادف دیگران خواهند بود که در هر صورت یک پیام منفی به ذهن است ).

کائنات کیفیت اتفاقات زندگی آدم ها را بر اساس احساس دریافت شده از ضمیرناخودآگاه تدارک می بینند. کسی که اجازه میدهد سخنان منفی دیگران ، براحتی وارد ذهنش بشود و به ضمیرناخودآگاه برسد و از آنجا به کائنات انتقال پیدا کند ، در واقع اجازه داده و راضی شده است تا حوادث و اتفاقات ناگواری را در زندگی خود تجربه نماید.

هرگز اجازه ندهید دیگران با سخنانشان مسیر فکری شما را عوض کنند. دیگران در هر صورت حرف می زنند. آنها نظر شخصی خودشان را ابراز میکنند. آنها هرگز در جایگاه شما نیستند درنتیجه هرگز نخواهند توانست بجای شما نظر داده و تصمیم درست را اتخاذ نمایند. پس تحت هیچ شرایطی اجازه ندهیدکه سخنان آنها روی شما تاثیر منفی بگذارد.

برداشت و استنباط خود را تغییر بدهید. وقتی اطرافیان شما ، سخنان نا امید کننده بیان میکنند ، شما با اشراف لحظه به لحظه به خود و با یادآوری توانمندی های خودتان ، به خودتان متذکر بشوید که این سخنان واهی هرگز نمیتواند روحیه شما را خراب کند. شما به برنامه ی خود ایمان دارید و تا آخر و رسیدن به آن ادامه خواهید داد. سخنان دیگران باعث قوی تر شدن من خواهد شد. دیگران به اندازه خودم صلاح و خوبی مرا نمی دانند. بگذار آنها نظر خودشان را ابراز کنند . نظر آنها برای خودشان است. من مانند بازی تنیس ، توپ سخنان منفی آنها را به بهترین شکلی به سمت خودشان باز میگردانم.

به واقع گاهی اوقات باید با خودتان حرف بزنید و به خودتان یادآور بشوید که سخنان منفی دیگران چقدر خطرناک است و میتواند به شما آسیب بزند . لذا همواره مراقب خواهید بود که این سخنان بعد از شنیدن وارد پستوی ذهن شما نشود. اما این خیلی دشوار است. حتی الامکان نباید اجازه بدهید که این سخنان اصلا توسط ذهن شما دریافت  بشود ، چون ضمیرناخودآگاه فوق العاده حساس است و ممکن است کمی زودتر از شما وارد عمل بشود.

بارها و بارها دیده شده است که یک آدمی با استعداد و توانمندی های فراوان ، تصمیم به انجام کاری گرفته است و حتی آنرا شروع هم نموده اما با شنیدن سخنان منفی اطرافیان خود ، آنچنان ناامید و مایوس شده است که دیگر حتی به خودش زحمت نداده به آن موضوع فکر کند .

وقتی تصمیم به انجام کاری میگیرید در خواست و نظر خود ثابت قدم باشید. فقط به هدف خود فکرکنید و با حوصله و بردباری ، اجازه ندهید دیگران احساس شما را خراب کنند.


ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 935
  • باردید دیروز : 393
  • بازدید ماه : 5,717
  • بازدید سال : 76,367
  • بازدید کلی : 2,653,744