loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 481 جمعه 12 اردیبهشت 1399 نظرات (0)

 

 

مثلا" وقتی شما از یک جمله یا سخن محبت آمیز و مثبت استفاده می‌کنید، بلافاصله یک ذخیره مثبت برای شما و در حساب شخصی شما در  کائنات ثبت می‌شود.

ما هیچگونه دسترسی به این حساب و ذخیره نداریم. فقط خود کائنات هستند که در مواقع لزوم از آن برای ما استفاده می‌کنند.

همینطور وقتی کسی از سخنان و عبارات منفی و آزار دهنده استفاده می‌کند او در واقع در حال پس انداز کردن برای خود در حساب ذخیره کائناتش است.

اما این حساب چگونه کار می‌کند؟

 

کائنات در هر لحظه در حال ثبت و ضبط اعمال انسانها هستند. از یک ارتعاش فکری گرفته تا یک  کلمه و جمله‌ای که به زبان می‌آوریم و یا یک عملی که توسط ما انجام می‌شود.

هرکسی یک حساب شخصی و منحصر به فرد دارد. تمام اعمال و رفتار ما آدمها در آن حساب ذخیره می‌شود.

وقتی کسی در یک موقعیت سخت قرار گرفت و کاملا" در‌مانده شد، کائنات به ذخیره حساب وی مراجعه نموده و از حساب وی برداشت کرده و به کمک او می‌شتابند.

حال اگر این شخص پس انداز کافی در حساب ذخیره خود داشته باشد که از آن برداشت نموده و به او کمک می‌کنند و اگر هم نداشته باشد، کمکی نکرده و او باید آن اتفاق را تجربه نماید.

کسانی که همیشه قشنگ حرف می‌زنند و افکار خوب و مثبت در سر دارند، همیشه آدمهای خوش شانسی به حساب می‌آیند.

البته خودتان هم خوب می‌دانید که شانس معنی ندارد. اصلا" وجود خارجی ندارد.

شانس همان نتیجه اعمال خودمان است که در قالب اتفاقات خوب یا بد، سر راهمان سبز می‌شوند.

اگر آدمی دائما" کارهای خوب انجام بدهد آنگاه شانس بیشتری خواهد داشت. زیرا پس اندازش در کائنات بیشتر است و کائنات در مواقع لزوم به داد او می‌رسند. که ما آن را شانس می‌نامیم.

مثال:

شخصی در حال عبور از خیابان است. این صحنه را دوربین های مدار بسته ثبت کرده اند. ناگهان اتومبیلی با سرعت زیاد به او نزدیک می‌شود و او به طرز شگفت انگیزی از آن سانحه جان سالم به در می‌برد.

حتما" از این صحنه ها در رسانه های اجتماعی زیاد دیده اید. شاید آن لحظه فقط برایتان تعجب آور بوده باشد اما همه ماجرا به یک تعجب ساده ختم نخواهد شد.

اگر او نجات پیدا کرد به خاطر این است که کائنات از حساب ذخیره او استفاده کرده اند. کائنات هوشمند و قانونمند هستند. با کسی شوخی یا تعارف و یا پارتی بازی ندارند.

اگر آن شخص آدم خوبی نبوده باشد و سخنان و افکار و اعمال خوبی در پرونده کائنات خود نداشته باشد، هرگز نمی‌تواند از آن سانحه جان سالم به در ببرد.

گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهند که واقعا" آدم متعجب می‌شود. اصلا" در باور ما هم نمی‌گنجد.

شخصی در حال قدم زدن در پیاده رو است. ناگهان چرخ اتومبیلی کنده شده و با سرعت خیلی زیاد حرکت می‌کند. دوربین مدار بسته این صحنه را ثبت کرده است.

آن شخص با خیالی آسوده از اینکه در حال قدم زدن در پیاده رو است، و پیاده رو حریم عابر محسوب می‌شود، ناگهان از پشت سر، یک ضربه سنگین را احساس کرده و نقش بر زمین می‌شود. آیا این یک تصادف است؟

چرا از بین آن همه آدم، باید آن شخص دچار آن حادثه بشود؟

چرا خانمی که دوش به دوش وی در کنارش در حال حرکت بود با فاصله چند سانتی متری او باید جان سالم به در ببرد و او مضروب گردد؟

خوب قطعا" این رویداد یک تصادف و اتفاق محسوب نمی‌شود.

اصلا" در کائنات عالم چیزی به نام تصادف و اتفاق معنا ندارد. همانگونه که مشاهد می‌کنید برای کائنات، قانون و مرز بندی ما آدمها بی معناست.

محل عابر پیاده، که حریم قانونی عابرین است، قانونی است که ما آدمها برای خودمان وضع کرده ایم. برای یکدیگر وضع کرده ایم تا به هم آسیب نزنیم.

اما کائنات هستی قانون مخصوص و منحصر به فرد خودش را دارد. قانونی که اصلا" با قوانین ما آدمها یکسان نیست. و شاید هم کاملا" برعکس عمل نماید.

عقل و قانون می‌گوید، کسی که در حال عبور از خیابان و خط کشی عابر پیاده است حق داشته و هیچ راننده ای نمی‌تواند در این جا به وی صدمه وارد کند.

او کاملا" آزاد و با خیالی آسوده می‌تواند از آن جا عبور کند. حتی با چشمان بسته.

اما قوانین کائنات این را نمی‌گوید. قوانین کائنات حد و مرز ندارد.

قوانین کائنات می‌گوید، اگر این شخص پس انداز مثبت و مفیدی در ذخیره خود داشته باشد می‌تواند به راحتی و سلامتی از عرض خیابان عبور کند حالا چه محل خط کشی عابر پیاده باشد یا نباشد. مکان برای کائنات معنا ندارد.

عقل و قانون ما آدمها می‌گوید کسی که از طبقه چهارم یک ساختمان به پائین سقوط کرده قطعا از بین می‌رود.

اما قانون کائنات می‌گوید اگر او حساب ذخیره مناسبی داشته باشد می‌تواند با وجود اینکه از طبقه چهارم آپارتمانی سقوط کرده است باز هم زنده بماند و به زندگی خود ادامه بدهد.

در تائید این گفته اجازه بدهید به مثالی حقیقی اشاره کنم.

نگارنده خانمی را می‌شناسم که مادر یک پسر جوان حدود بیست ساله است.

من از نزدیک با این خانم صحبت کرده ام و او را می‌شناسم و کاملا مورد اعتماد است.

پسر او حدود 5 سال پیش زمانی که تقریبا 15 ساله بود از بالکن طبقه چهارم خانه خودشان به پائین سقوط کرد و تمام ستون فقراتش شکست.

او دچار شکستی های زیادی شده بود. به بیمارستان انتقال داده شد و بستری گردید.

پس از حدود یک سال بستری شدن در بیمارستان و خانه، و جراحی های موفقیت آمیز توسط جراحان مغز و اعصاب کشورمان که به واقع در گروه بهترین ها هستند، او هم اکنون زنده و سرحال مشغول کار است و به زودی ازدواج خواهد کرد.

خوب حتی پزشکان هم در این گونه مواقع جوابی قانع کننده برای این حوادث ندارند.

اصلا" علم جواب و حرفی برای این مسائل و موضوعات ندارد چون علم یک چهارچوب مشخص و تعیین شده ای دارد. برخلاف علوم متافیزیک که گسترشی بی‌نهایت داشته و هیچ مرزی را نمی‌توان برایش تعیین نمود.

قوانین فیزیک و شیمی، همه محصول ذهن ما آدمها هستند. ( نه اینکه ما آنها را بوجود آورده باشیم، خیر بلکه آنها از ازل بوده اند. انسان آنها را کشف یا اختراع نموده است).

اما قوانین کائنات با قوانین ذهنی ما آدمها بسیار متفاوت است. شاید شما بگوئید که آن پسر نوجوان چه ذخیره ای ممکن است داشته باشد درحالی که تازه به سن بلوغ رسیده است.

راستش حق با شماست.

او تازه به سن بلوغ رسیده و اصلا" مجالی برای گناه کردن یا ثواب کردن به آن معنی که منظور ماست شاید نداشته است. اما همانگونه که گفتم کائنات رمز و راز و قوانین پیچیده و مخصوص به خودش را دارد.

شاید مادر مهربان و فداکار او مستحق این پاداش بوده باشد.

مادری که سالها با یک شوهر معتاد به مواد مخدر سرکرده و با کار و تلاش فراوان سختی های زیادی را متحمل شده تا پسرش بزرگ بشود و در آینده عصای دستش گردد.

ما از قوانین کائنات هرگز نمی‌توانیم سر در بیاوریم.

فقط همین قدر می‌دانیم که می‌توانیم با کارهای خوب خود، حساب پس انداز ذخیره خود را در کائنات افزایش داده و در مواقع لزوم از آن استفاده نمائیم.

حتما" از این موارد زیاد به گوشتان خورده، شخصی از یک پله که ارتفاع آن شاید بیست سانت بوده به زمین افتاده و در اثر ضربه مغزی فوت کرده است.

خوب ببینید اصلا با عقل زمینی ما آدمها جور در نمی‌آید.

چگونه می‌شود کسی از یک ارتفاع بیست سانتی متری به زمین بخورد و جان خود را از دست بدهد؟

اما این قانون و تحلیل ماست. کائنات برای خودش قوانین خاص خودش را دارد.

پس هر چقدر که آدمی بتواند سخنان خوب، افکار و اعمال خوبی داشته باشد حساب ذخیره بیشتری در کائنات خواهد داشت.

گاهی اوقات بعضی از افراد را مشاهده می‌کنیم که می‌گویند ما همیشه بدشانس هستیم. همیشه اتفاقات بدی را تجربه می‌کنیم. دست به هر کاری می‌زنیم خراب از آب در می‌آید.

دوستان! هیچ اتفاقی تصادفی نیست.

اگر می‌خواهید خوش شانس باشید یعنی همیشه اتفاقات زندگی شما قشنگ از آب در بیاید فقط کافیست که ذخیره خوبی در حساب کائنات خود داشته باشید.

خوب حرف بزنید. خوب فکر کنید. خوب رفتار نمائید.

به کسی آزار نرسانید و مهربان و با گذشت باشید. همین.

اگر بتوانید این کارها را انجام بدهید قطعا حساب ذخیره شما در کائنات فوق‌العاده عالی خواهد بود.

پایان

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 12
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 25
 • آی پی دیروز : 109
 • بازدید امروز : 56
 • باردید دیروز : 429
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 23
 • بازدید هفته : 1,369
 • بازدید ماه : 56
 • بازدید سال : 25,725
 • بازدید کلی : 3,013,549