احساس آرام نویسنده: مقاله

پس انداز،تغییر،اتفاقات،زندگی،احساس،
loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 16 جمعه 12 ارديبهشت 1399 نظرات ()

 

همانگونه که شما میتوانید در یک بانک ، حساب پس انداز دایر نمائید و هر زمان که نیاز شد از آن استفاده کنید ، همچنین در کائنات عالم هم ما یک حساب ذخیره داریم و میتوانیم در شرایط اضطراری از آن به نفع یا ضرر خود استفاده کنیم. اما این استفاده بصورت غیر ارادی انجام میشود و ما هیچ نقش مستقیمی روی آن نداریم. 

 این پس انداز بصورت ناخودآگاه و غیر ارادی انجام می گیرد و بصورت غیر ارادی هم بکار برده میشود. مثلا" وقتی شما از یک جمله و یا سخن محبت آمیز و مثبت استفاده میکنید بلافاصله یک ذخیره مثبت برای شما و در حساب شخصی شما در کائنات ثبت میشود. ما هیچ گونه دسترسی به این حساب و ذخیره نداریم و فقط خود کائنات هستند که در مواقع لزوم از آن برای ما استفاده میکنند. و برعکس این موضوع هم دست است . وقتی کسی از سخنان و عبارت های منفی و ناپسند استفاده میکند او در واقع در حال پس انداز کردن برای خود در حساب ذخیره کائناتش است . 

اما این حساب چگونه کار میکند؟

 

 

کائنات در هر لحظه در حال ثبت و ضبط اعمال انسان ها هستند. از یک ارتعاش فکری گرفته تا یک کلمه و جمله ای به به زبان می آورد و یا یک عملی که توسط وی انجام میشود. هر کسی یک حساب شخصی و منحصر به فرد دارد. تمام اعمال و رفتار ما آدمها در آن حساب ذخیره میشوند. 
وقتی کسی در یک موقعیت سخت قرار می گیرد و کاملا" در مانده میشود ، کائنات به ذخیره حساب وی مراجعه نموده و از حساب وی برداشت کرده و به کمک او می شتابند. حال اگر این شخص پس انداز کافی در حساب ذخیره خودداشته باشد که از آن برداشت نموده و به او کمک میکنند ، اگر هم نداشته باشد که کمکی نکرده و او باید آن اتفاق ناگوار را تجربه نماید. 
کسانی که همیشه قشنگ حرف می زنند و افکار خوب و مثبت در سر دارند همیشه آدمهای خوش شانسی به حساب می آیند. البته خودتان هم خوب میدانید که شانس معنی ندارد. اصلا وجود خارجی ندارد. شانس همان نتیجه اعمال خودمان است. اگر آدمی دائما" کارهای خوب انجام بدهد ، شانس بیشتری دارد. زیرا پس اندازش در کائنات بیشتر است و کائنات در مواقع لزوم آنچنان به داد او می رسند که ما به دلیل نا آشنایی و نا آگاهی اسمش را شانس می گذاریم. 
شخصی در حال عبور از خیابان است . این صحنه را دوربین های مدار بسته ثبت کرده اند. به ناگاه اتومبیلی به او نزدیک میشود و او به طرز شگفت انگیزی از آن سانحه جان سالم به در می برد. حتما" از این صحنه ها زیاد دیده اید. شاید آن لحظه فقط برایتان تعجب آور بوده باشد اما همه ماجرا به یک تعجب ساده ختم نمیشود. اگر او نجات پیدا کرده بخاطر این است که کائنات از حساب ذخیره او استفاده کرده اند. کائنات هوشمند و قانونمدار است. با کسی شوخی و یا تعارف ندارد. اگر آن شخص آدم خوبی نبوده باشد و سخنان و افکار و اعمال خوبی در پرونده کائنات خود نداشته باشد هرگز نمیتواند از آن سانحه جان سالم به در ببرد. گاهی اوقات اتفاقاتی رخ میدهند که واقعا آدم شاخ در می آورد. اصلا در باور ما نمی گنجد. 
شخصی در حال قدم زدن در پیاده رو است. به ناگاه چرخ اتومبیلی کنده شده و با سرعت حرکت میکند. دوربین مدار بسته این صحنه را ثبت کرده است. 
آن شخص با خیالی آسوده از اینکه در حال قدم زدن در پیاده است و پیاده رو حریم یک عابر محسوب میشود ، به ناگاه از پشت سر یک ضربه ی سنگین را احساس کرده و نقش بر زمین میشود. آیا این یک تصادف است؟ چرا از بین این همه جمعیت و آدم باید آن شخص دچار آن حادثه بشود؟ 
خوب قطعا" این رویداد یک تصادف و اتفاق محسوب نمیشود. اصلا در کائنات عالم چیزی بنام تصادف و اتفاقی بودن معنا ندارد. همانگونه که مشاهده میکنید برای کائنات قانون و مرز بندی ما آدمها بی معناست. محل عابر پیاده و حریم عابر ، قانونی است که ما آدمها برای خودمان وضع کرده ایم. برای یکدیگر وضع کرده ایم تا به هم آسیب نزنیم. اما کائنات عالم قانون مخصوص و منحصر به فرد خودش را دارد. قانونی که اصلا با قوانین ما آدمها یکی نیست. و شاید کاملا برعکس آنها باشد .
عقل و قانون می گوید که کسی که در حال عبور از خیابان و خط کشی عابر پیاده است ، حق دارد  و کسی نمیتواند در این مکان به او صدمه ای بزند. او کاملا آزاد و با خیالی آسوده میتواند از آن عبور کند. حتی چشم بسته. اما قوانین کائنات این را نمی گوید. قوانین کائنات می گوید : اگر این شخص پس انداز مثبت و مفیدی در ذخیره خود داشته باشد میتواند به راحتی و سلامتی از عرض خیابان عبور نماید وگرنه ممکن است دچار سانحه بشود. 
عقل و قانون ما آدمها میگوید که کسی که از یک ساختمان 4 طبقه به پائین سقوط میکند قطعا" از بین خواهد رفت . اما قانون کائنات می گوید اگر او حساب ذخیره مناسبی داشته باشد میتواند با وجود اینکه از یک ساختمان 4 طبقه با پائین سقوط کرده است باز هم زنده بماند و به زندگی خود ادامه بدهد. 
من خانمی را می شناسم که مادر یک پسر جوان حدود بیست ساله است. من از نزدیک با این خانم صحبت کرده ام و کاملا" او را می شناسم و کاملا" مورد اعتماد است. پسر او حدود 5 سال پیش زمانی که تقریبا" 15 ساله بود ، از بالکن طبقه چهارم خانه اشان به پائین سقوط کرد و تمام ستون فقراتش شکست . او دچار شکستی های زیادی شده بود. او را به بیمارستان انتقال دادند و بستری شد. پس از حدود یکسال بستری شدن در بیمارستان و خانه و عمل های موفقیت آمیز ، او هم اکنون زنده وسرحال مشغول کار است و به زودی ازدواج خواهد نمود. 
خوب حتی پزشکان هم در این گونه مواقع جوابی قانع  کننده برای این گونه حوادث ندارند. اصلا" علم جواب و حرفی برای این مسائل و موضوعات ندارد چون علم نتیجه ی دانش بشر است . قوانین فیزیک و شیمی همگی محصول ذهن ما آدمهاست. اما قوانین کائناتی که خداوند خلق کرده است با قوانین ذهنی ما آدمها بسیار متفاوت است. 
شاید شما بگوئید که آن پسر نوجوان چه ذخیره ای ممکن است داشته باشد. درحالی که تازه به سن بلوغ رسییده است. 
راستش حق با شماست . او تازه به سن بلوغ رسیده و اصلا مجالی برای گناه کردن یا ثواب کردن به آن معنی که ما به دنبال آن هستیم شاید نبوده باشد اما همانگونه که گفتم ، کائنات رمز و راز و قوانین پیچیده و مخصوص به خودش را دارد. شاید مادر مهربان و فداکار او مستحق این پاداش بوده باشد. مادری که سالها با یک پدر معتاد به مواد مخدر سر کرده و با کار و تلاش فراوان سختی های زیادی را متحمل شده تا پسرش بزرگ بشود و در آینده عصای دستش باشد. ما از قوانین کائنات هرگز نمیتوانیم سر در بیاوریم. فقط همینقدر میدانیم که میتوانیم با کارهای خوب خود ، کارهایی که باعث شادی خودمان  ودیگران بشود ، حساب پس انداز ذخیره خود را در کائنات افزایش بدهیم. و در مواقع لزوم از آن استفاده نمائیم.
حتما" از این موارد زیاد به گوشتان خورده ، شخصی از یک پله که ارتفاع آن شاید بیست سانت بوده باشد به زمین افتاد و در اثر ضربه مغزی در گذشت. خوب ببنید اصلا با عقل زمینی ما آدمها جور در نمی آید. چگونه میشود کسی از یک ارتفاع بیست سانتی متری به زمین بخورد و جان خود را از دست بدهد. اما این قانون و تحلیل ماست. کائنات برای خودش قوانین خاص خودش را دارد. 
پس هر چقدر که آدمی بتواند سخنان خوب ، افکار و اعمال خوبی داشته باشد ، حساب ذخیره خوب بیشتری در کائنات خواهد داشت. 
گاهی اوقات بعضی از افراد را مشاهده میکنید که می گویند ما همیشه بد شانس هستیم. همیشه اتفاقات بدی را تجربه میکنیم. دست به هر کاری که میزنیم خراب از آب در میاید. 
دوستان هیچ اتفاقی تصادفی نیست. اگر میخواهید خوش شانس باشید. یعنی همیشه اتفاقات زندگی شما قشنگ از آب در بیاید ، فقط کافیست که ذخیره خوبی در حساب کائنات خود داشته باشید. در ضمن کائنات سود شگفت انگیزی به حساب مثبت شما می دهد که همیشه شما را غافلگیر خواهد کرد. 
خوب حرف بزنید . خوب فکر کنید . به کسی آزار نرسانید و مهربان و با گذشت باشید . همین . اگر بتوانید این کارها را انجام بدهید قطعا" حساب ذخیره شما در کائنات فوق العاده عالی خواهد بود . 
 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 2
  • بازدید امروز : 891
  • باردید دیروز : 393
  • بازدید ماه : 5,673
  • بازدید سال : 76,323
  • بازدید کلی : 2,653,700