احساس آرام نویسنده: مقاله

شکست،ترس،
loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 16 یکشنبه 20 بهمن 1398 نظرات ()

 

 

گاهی اوقات شما برنامه ای برای آینده دارید. یک نقشه تهیه کرده اید و به نظرتان می رسد که می توانید طبق آن نقشه به سمت هدف خود حرکت کنید. لذا شروع به کار کرده و در ذهن خود یک تصویر از آن نقشه را بصورت عملی طراحی می کنید و همین که می خواهید بصورت ذهنی و در تخیل خود ، به سمت هدف حرکت کنید و بعبارتی آنرا اجرائی نمائید ، یک سری تصورات باطل به سرعت به سراغ شما می آیند و مانع از ادامه ی کار می شوند.

آنها همان اما و اگرهایی هستند که اجازه نمی دهند شما به ادامه ی نقشه و هدف خود بپردازید.مانند.

- از کجا معلوم که بتوانم موفق بشوم؟

- اگر کار و نقشه ام نگرفت ، آنوقت چه میشود؟

-اگر اطرافیانم با من همکاری نکنند ، چه ؟

- اگر شکست بخورم ؟

- بعدا" حتما" به من خواهند خندید!

- جایگاه خانوادگی و اجتماعی من از این که هست هم خراب تر خواهد شد!

- و اما و اگرهایی که اگر بخواهم در اینجا آنها را بشمارم ، کل این صفحه را پر خواهند کرد و به یقین خودتان هم با آنها آشنا هستید.

... در ادامه ی مطلب به تفصیل در مورد عوامل و موانع شکست و ناکامی از رسیدن به هدف توضیح داده شده است.

اگر این موضوع برایتان جالب است ، به بقیه آن در " ادامه مطلب " توجه بفرمائید.

همه ی آدم ها دوست دارند موفق باشند. پولدار و ثروتمند با تحصیلات عالیه. به جرات می توان گفت که همه ی آدمها ، قدرت و توانایی شروع و انجام کارهایی که به هدفشان منتهی می شود را  دارا هستند، اما فقط عده ای معدود هستند که حرف دیگران برایشان اهمیت ندارد.

حرف دیگران

خیلی ها بخاطر حرف مردم ، دست به عمل نمی زنند و یا اگر هم بزنند سریع کنار می کشند. برایشان خیلی مهم است که دیگران در مورد آنها چه فکر می کنند. نظر و عقیده آنها برایشان سرنوشت ساز است.  از اینکه دیگران از آنها انتقاد کنند ، ترس دارند. از اینکه دیگران ، آنها را یک آدم بی عرصه ، به حساب بیاورند ، هراس دارند.

اما آدم های شجاع و نترس ، هرگز اهمیتی به حرف دیگران نمی دهند . آنها فقط به برنامه و هدف خود فکر می کنند. نه کاری به کار دیگران دارند و نه اجازه می دهند کسی به کارشان کار داشته باشد. اجازه دخالت به کسی نمی دهند. در نتیجه کسی براحتی نمی تواند نظرات و عقاید احیانا" منفی خود را در ذهن و باور آنها جای دهد.

به جرات می توان گفت که سخنان منفی و یاس آلود دیگران یکی از مهمترین عوامل ناکامی آدم هاست. سخنان دیگران به خاطر داشتن انرژی منفی یا مثبت ، قادر است ، احساسات خوب یا بد در افراد ایجاد کند و در نهایت این احساسات خوب یا بد ، می توانند روی کیفیت اتفاقات زندگی آدمها ، تاثیر مثبت یا منفی بگذارند.

به یاد داشته باشید که دیگران ، در هر حال حرف خودشان را خواهند زد . شما چه موفق بشوید و چه ناکام ، در هر صورت آنها نظر و عقیده کارشناسانه خود را ارائه می دهند. پس اهمیتی به آنها ندهید و فقط به نقشه و هدف خود فکر کنید.

درست است ، کمی سخت است که به یکباره آدمی تصمیم بگیرد که اصلا" و ابدا به حرف دیگران درمورد هدف و نقشه خودش توجه نکند ، به همین خاطر به هیچ عنوان نباید از نقشه و هدف خود با کسی صحبت کنید. کاملا باید سکرت و مخفی از دیگران بماند.

آرامش قبل از طوفان

به یاد داشته باشید که شما در هنگام شروع به حرکت برای اجرائی کردن هدف و نقشه خود ، با یک وضعیت ، آرامش قبل از طوفان سرو کار ندارید. شما قرار نیست وارد یک هوای طوفانی بشوید. اصلا" نباید چنین تصوری در ذهن داشته باشید. تصور طوفان و باران و تگرگ ، باعث خواهد شد که شما فکرتان آنقدر معطوف به آن بشود که از ادامه ی راه و خود هدف باز بمانید.

شما باید به آرامش قبل از آرامش فکر کنید و معتقد باشید. قرار است آرامش همیشه همراه شما باشد به شرط اینکه به خودتان ایمان داشته باشید. با آرامش شروع کنید و با آرامش ادامه بدهید. هرگز عجله و شتاب به خرج ندهید. ره رو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود ، ره رو آنست که آهسته و پیوسته رود. به یادداشته باشید که شما قرار است آهسته و آرام به سمت هدف خود در حرکت باشید.

ایمان به خود

باور داشتن به توانائی های خود و ایمان به خداوند و خودتان ، باعث می شود که آرامش واقعی را تجربه کنید. یکی از  دلایلی که گفته میشود هرگز در مورد هدف و نقشه خودتان با دیگران صحبت نکنید همین است که دیگران با سخنان منفی و نا امید کننده خودشان باعث می شوند ، نگاه و عقیده شما نسبت به خودتان تغییر کند. خودتان را ضعیف خواهید دید. واقعا این اتفاق رخ میدهد. سخنان منفی دیگران آنچنان باعث میشود که انرژی منفی وارد آدمی بشود که اصلا" بسیار شگفت انگیز است.برای اینکه به خودتان ایمان داشته باشید ، باید در تنهایی خود ، فهرستی از توانائی های خودتان را روی کاغذ بیاورید.

نوشتن توانائی های خود

هر قابلیتی که در خود سراغ دارید را روی کاغذ بیاورید. وقتی شما میخواهید این چیزها را روی کاغذ بنویسید ، ابتدا ضمیرخودآگاه شما ممکن است بگوید ، من که میدانم اینها همه فقط یک سری نوشته هستند ، خودت را خسته نکن. اما وقتی شروع به نوشتن می کنید ، مانند این است که میخواهید از یک سمت رودخانه به سمت دیگر آن حرکت کنید و کسی به شما میگوید که این کار را نکن ، تو نمیتوانی از رودخانه عبورکنی .  خودت را خسته نکن ، بیهوده است. اما شما وقتی وارد آب می شوید و شروع به حرکت می کنید ، بصورت اتوماتیک ، نظر و عقیده همان کسی که به شما گفته بود نخواهید توانست از رودخانه عبور کنید ، به ناگاه عوض میشود ، ممکن است به روی خودش نیاورد ، اما به قدرت و توانایی شما باور پیدا میکند.

لذا شما وقتی شروع به نوشتن توانائی های خود می کنید ، بعد از کمی نوشتن ، ضمیرخودآگاه شما با دیدن این فهرست ، و مطابقت آنها با خودش، به این باور می رسد که در مورد شما اشتباه می کرده است . به یادداشته باشید که وقتی ضمیرخودآگاه شما چیزی را باور کرد ، آنگاه باور آن توسط ضمیرناخودآگاه شما خیلی راحت تر خواهد بود. یک جورایی انگار ضمیرخودآگاه ما پارتی ضمیرناخودآگاه به حساب می آید . لذا ضمیر ناخودآگاه وقتی با تائید ضمیرخودآگاه مواجه میشود ، راحت تر می پذیرد. باور می کند که شما واقعا این توانائی ها را دارید. شما که دروغ نمی گوئید. شما چیزهایی می نویسید که واقعا" در اختیارتان است. به همین خاطر است که گاهی بعضی ها شکایت می کنند و می گویند که چرا تلقین های ما به ضمیرناخودآگاهمان منتقل نمی شود و به واقعیت تبدیل نمی شود. دلیلش همین است که در همان ابتدای امر ، مورد پذیرش و باور ضمیرخودآگاه واقع نمی شود.

مثلا" کسی با تکرار می گوید : من خوش تیپ و خوش لباس هستم. بعد وقتی مقابل آیینه قرار می گیرد ، هیکل و ریخت و قیافه توسط چشمانش که یکی از اعضای ضمیرخودآگاه محسوب می شود ، با دیدن آن ریخت و قیافه ، پوزخندی می زند و می گوید ، آن سخنان با این قیافه هماهنگ نیستند. لذا مورد قبول واقع نمی شود. وقتی هم که توسط ضمیرخودآگاه مورد قبول واقع نشد ، بصورت خودکار به مرحله بعدی که همان ضمیرناخودآگاه ماست راه پیدا نمیکند. پس اگر میخواهید ضمیرناخودآگاه شما به این باور برسد که شما خوشتیب و خوش لباس هستید ، لااقل باید یک ظاهر قابل قبول برای ضمیرخودآگاهتان ایجاد کنید. در مورد هدف و نقشه های زندگیتان هم همینطور است. مثلا" اگر میخواهید در امتحانات درسی نمره خوبی بیاورید ، باید طوری درس بخوانید که ضمیرخودآگاهتان به این باور  برسد که شما درحال تلاش و یادگیری هستید. توجه زیاد به خوردن و خوابیدن ، تماشای بی رویه تلوزیون ، گفتگوهای بدون ثمر و نتیجه ، گذراندن اوقات به بطالت ، این ها همگی دلایلی هستند برای ضمیرخودآگاه تا اجازه ندهد این پیام های شما به ضمیرناخودآگاهتان راه پیدا کند. طوری زندگی و کارکنید که ضمیرخودآگاهتان به شما افتخار کند.این اتفاق زمانی رخ میدهد که شما خودتان را می پذیرید. از خودتان خوشتان خواهد آمد . حتما" برایتان اتفاق افتاده است که گاهی در خیابان درحال راه رفتن هستید و یا در جمعی نشسته اید ، که به یکباره احساس سنگینی بر روی شانه هایتان می کنید. بدنتان داغ میشود.احساس ضعف به شما دست میدهد. نفستان به شماره می افتد. احساس کمبود می کنید. احساس نارضایتی دارید.

تمام اینها نشانه این است که شما درحال از دست دادن اعتماد به نفس خود هستید. خودتان را در آن شرایط دوست ندارید. ضمیرخودآگاه شما از این وضعیت رضایت ندارد. دائما" درحال گوشزد کردن نکاتی در مورد نوع پوشش و یا فرم راه رفتن شما و یا فرم آرایش موهایتان و چیزهایی از این قبیل هستند. دائما" درحال انتقاد است. این پیام های ضمیرخودآگاه به سرعت به ضمیرناخودآگاه انتقال پیدا میکند و ضمیرناخودآگاه هم که با ضمیرخودآگاه دوستی و رفاقت قدیمی دارد ، سخنان و پیام های او را می پذیرد. این باور در آن شخص تولید میشود که ایشان یک آدم شلخته است. بد ریخت است . بعد از این اتفاق است که شخص دیگر احساس خوشایندی ندارد. این احساس باعث میشود که کیفیت اتفاقات زندگی آن شخص خراب بشود.

ایده ها از راه می رسند

فراموش نکنید که وقتی شما " آرامش " داشته باشید و تمام کارهایتان را با حوصله و آرامش انجام بدهید ، آنگاه کیفیتی در ذهن و بدن شما بوجود می آید که باعث میشود ضمیرخودآگاه شما احساس و برداشت خوبی از شما و اوضاع و احوال شما داشته باشد. وقتی ضمیرخودآگاه شما به این باور برسد که شما در شرایط خوبی هستید آنگاه خود به خود ضمیرناخودآگاه شما به بهترین شکل ممکن برنامه ریزی خواهد شد. ضمیرناخودآگاه و کائنات ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. وقتی ضمیرناخودآگاه پیامی را به کائنات ارسال میکند آنگاه کائنات موظف هستند که آن پیام ها را در قالب اتفاقات زندگی شما برایتان ایجاد نمایند. اتفاقاتی را شاهد خواهید شد که باعث تعجب خودتان خواهد شد. به یاد داشته باشید که شما وقتی احساس خوب و مثبت و انرژی مثبتی داشته باشید ، آنگاه بسیاری از اتفاقاتی که برایتان رخ می دهند عملا" از قدرت و اختیار شما خارج هستند. یعنی گاهی اوقات خودتان هم حتی نمی توانید تصور کنید که این حوادث و اتفاقات خوب را من چگونه در زندگی خودم جذب کردم.  لذا اتفاقات خوب یکی پس ازدیگری به سراغتان خواهند آمد.

قدرت کلمات

کلام شما عصای معجزه گر شماست . سخنان و کلماتی که شما به زبان می آورید ، به زودی بصورت اتفاقاتی در زندگی شما نمودار خواهند شد. پس به شدت مراقب باشید که سخنانی را به زبان بیاورید که سنگ و چوبی نباشند در راه و مسیر شما و وارد چرخ حرکت شما نشوند. وقتی صحبت از کائنات میشود منظور ، تمام عالم به جز شخص شما و خداوند مهربان ، شامل کائنات میشود. وقتی سخنی به زبان جاری میشود ، تمام کائنات دست به دست هم می دهند تا سخنان شما را به شکل فعل در بیاورند. کائنات تبدیل کننده هستند. مثلا" وقتی که شما می خواهید یک کلیپ ویدیویی با فرمت mp4  را به فرمت دیگری مانند mkv  تبدیل کنید ، آن نرم افزار اصلا" کاری ندارد به اینکه این کلیپ در مورد عزا  است یا عروسی ، ورزشی است یا هنری، اجتماعی است یا اقتصادی ، اصلا" کاری به این چیزها ندارد، فرمت مورد نظر را برای شما تبدیل میکند. چون وظیفه اش همین است. اینگونه برنامه ریزی شده . برای همین کار ساخته شده است.

اتفاقاتی که توسط کائنات به ظهور می رسند هم چنین هستند. کائنات اصلا" سوال نمی کند که این پیام هایی که توسط ضمیرناخودآگاه این شخص دریافت شده ، آیا به ضرر اوست یا به نفعش؟ خوب هستند یا بد ؟ منفی هستند یا مثبت؟ او آگاهانه اینها را فرستاده است یا ناآگاهانه؟ اصلا" کاری ندارد. لذا شروع به تبدیل میکند و آن پیام ها را به معادل فیزیکی آنها تبدیل کرده و اتفاقاتی درست معادل آنها را سر راه آن شخص در زندگی اش قرار میدهد.

آنگاه بعضی ها دائما" ناله وشکایت میکنند که چرا من اینقدر باید اتفاقات ناگوار را تجربه نمایم. خوب طبیعی است . سخنان منفی ، افکار منفی، باورهای غلط ، نگاه غلط و منفی، اینها همه موجب میشوند که پیام های منفی از طرف ضمیرناخودآگاه به کائنات ارسال بشود. به یادداشته باشید که هیچ اتفاقی از قبل برای شما تدارک دیده نشده. تمامی حوادث و اتفاقات ، بر مبنای افکار و احساسات و سخنان شما برایتان شکل میگیرند.

کسانی که به سرنوشت و اقبال به شدت باور دارند ، باید یادشان باشد که هنگام عبور از خیابان ، به این طرف و آن طرف خیابان نگاه می کنند. اگر واقعا به سرنوشت ایمان دارید ، چرا موقع عبور از خیابان ، به این سمت و آن سمت نگاه میکنید و مراقب هستید که اتومبیلی با شما تصادف نکند؟ مگر نمی گوئید که همه چیز از قبل تعیین  و تدارک دیده شده است. پس چشمانتان را ببندید و از خیابان عبور نمائید. هر آنچه که قرار است اتفاق بی افتد رخ خواهد داد.

اتفاقاتی در قالب معجزه

گاهی اوقات اتفاقاتی برای بعضی ها رخ می دهد که بیشتر شبیه معجزه است. مثلا" من خودم شاهد یک کلیپی بودم که صحنه ای از یک خیابان در هنگام تاریکی شب را نشان میداد. خانمی در حال عبور از خیابان بود. اتومبیلی نزدیک به او میشود درحالی که در منتها الیه سمت راست خود درحال حرکت است. به واسطه ی فاصله و سرعت کمی که آن اتومبیل تا نزدیک شدن به آن خانم داشت ، خانم عابر هم به آرامی شروع به حرکت کرد. اما غافل از اینکه اتومبیل دیگری با سرعت بیشتر درحال نزدیک شدن است. راننده اتومبیل دوم نمی توانست آن خانم عابر را به خوبی ببیند چون اتومبیل جلویی مانع دید کامل او شده بود. لذا وقتی آن خانم اتوبیل اول را رد کرد ، بلافاصله در معرض تصادف اتومبیل دوم قرار گرفت. یعنی اتومبیل دوم با توجه سرعت بیشتر خود به او رسید. اما در تصویر شخصی در به شکل یک شبه ، با سرعت برق ، از پشت سر این خانم به او نزدیک شده و به سرعت برق هم ایشان را به سمت دیگر خیابان منتقل میکند و آن خانم به نظر می رسد که حالت سرگیجه به وی دست داده است. رانندگان هم ترمز کرده و ایستاده اند و متعجب به این صحنه نگاه میکنند. بلافاصله آن شخص شبه گونه هم بعد از منتقل کردن آن خانم به سوی دیگر خیابان ، سریع در پشت درختان ناپدید میشود.

ممکن است کسی بگوید که خوب مگر این سرنوشت نیست؟ آن خانم که اصلا" حواسش به آن اتومبیل دوم نبود. پس چگونه به صورت معجزه آسایی از آن حادثه نجات پیدا کرد؟

در اینجا باز هم باید به کارکرد آدمها اشاره کنم. نوع سخنان و افکار و احساسات آدمها ، باعث میشوند که کیفیت اتفاقات زندگی آنها تغییر کند. گاهی اوقات یک فرد آنقدر کارهای نیک و مثبت دارد که کائنات دائما" درحال تدارک دیدن اتفاقات خوب و مثبت برایش هستند. وقتی شخصی دائما" سخنان مثبت و خوب به زبان میآورد. دست و زبانش به کسی آزار نمی رساند. همیشه افکارمثبت و خوب در سر دارد. خوب طبعی است که کائنات بصورت دائمی درحال تدارک دیدن اتفاقات خوب برایش هستند. وقتی ناغافل اتومبیلی به آن شکل به او نزدیک میشود ، کائنات موظف هستند او را به دستور خداوند مهربان حفظ کنند.  هرچه کنی به خود کنی ، گر همه نیک و بد کنی .

گاهی اوقات برعکس این اتفاق را هم شاهد میشویم. مثلا"  شخصی در پیاده رو درحال حرکت است. تایر یا چرخ یک اتومبیل یا کامیون ، از اتومبیل جدا شده و با سرعت هرچه بیشتر از پشت سر به سمت آن شخص عابر حرکت می کند و دقیقا" از بین چند نفر آدم به سر یک شخص مشخص برخورد میکند. اینها هیچ کدام اتفاقی نیستند. آن تایر و چرخ اتومبیل جزئی از کائنات عالم است. همان کائناتی که با ضمیرناخودآگاه ما ارتباط دارد و پیام ها و دستوراتش را از آن میگیرد. پس کسی که خوب سخن میگوید و خوب فکر میکند و احساسات مثبتی دارد ، کائنات همواره به خواست خداوند مراقب اوست تا بتواند به بهترین شکل ممکن کارهایش را انجام دهد.

شروع کنید

به یاد داشته باشید که شما تا شروع نکنید هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. تا زمانی که شما فقط درحال فکرکردن هستید و در ذهن و خیال خود به هدف خود می اندیشید ، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. بعد از اینکه در ذهن و تصور خود به هدفتان فکرکردید و برنامه ریزی نمودید بلافاصله باید شروع کنید. از یک جایی شروع کنید. هرکاری بلاخره یک نقطه ای برای شروع دارد. دست به کار بشوید. از اولین نقطه شروع کنید. یقین داشته باشید که وقتی شروع کنید ، اتفاقات خوب بعدی خود به خود یکی پس از دیگری خودشان را نشان خواهند داد.کسی قرار نیست کاری برای شما انجام بدهد. این شما هستید که باید شروع کنید. شما شروع کنید ، کائنات هم همراه شماخواهند بود چون خداوند خودش فرموده ، از تو حرکت و از من برکت. منظور از برکت ، همان اتفاقات خوبی است که کائنات سر راهتان می گذارند.فقط باید کمی صبور و شکیبا باشید و آهسته گام بردارید.شما قطعا" موفق می شوید من مطمئن هستم.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 844
  • باردید دیروز : 393
  • بازدید ماه : 5,626
  • بازدید سال : 76,276
  • بازدید کلی : 2,653,653