احساس آرام

ارتباط با مدیر

نظرسنجی

چرا موفق شدن سخت است

 موانع رسیدن به موفقیت

آنچه که مسلم است این که همه دوست دارند در زندگی و کار و تحصیلشان موفق باشند اما همیشه عده ای معدود این اتفاق برایشان رخ میدهد.  آدم های موفق خواسته یا ناخواسته در یک " شرایط " خاصی از زندگی قرار می گیرند که به موفقیت آنها کمک بسیار زیادی می کند. برای موفق شدن در زندگی در درجه اول نیاز به " آرامش " است . همان چیزی که اکثر اوقات در زندگی های آدم ها به سختی میتوان یافت نمود. این آرامش را گاهی بصورت ناخواسته در زندگی بدست می آورند مثلا" یک پدر و مادری نصیب یک آدم می شود که با ایجاد یک فضای آرام و شاد ، موجب میشود تا یک دانش آموز بتواند به خوبی و درستی درس بخواند و به مدارج عالی دست پیدا کند. کار و حرفه مناسبی بدست بیاورد و به عبارتی در زندگی آدم موفقی بشود. در مقابل کودکی هم پیدا می شود که ناخواسته گیر یک پدرو مادری می افتد که جز دعوا و جنگ و جدل کاری دیگر بلد نیستند. این کودک همیشه باید شاهد دعواهای پدرو مادر خود باشد. با این اوصاف این  کودک چگونه می تواند روی درس های مدرسه اش تمرکز داشته باشد. طبیعی است که نمراتش کم می شود. بخاطر نداشتن آرامش در خانه ، دچار افسردگی شده و ارتباطش با همکلاسی ها و معلمانش هم خراب از آب در می آید. هر سال با نمرات خیلی بد ، یا قبول میشود یا مردود !


  این کودک بیچاره چه تقصیری دارد. آیا خودش میخواسته که وارد این خانواده داغون بشود. قطعا" خیر. اما الان در آن خانواده حضور دارد و درحال شنیدن و دیدن اتفاقات بسیار ناخوشایندی است که در فکر و ذهن و باورهای او حتی در آینده هم تاثیر نامطلوب می گذارد.

موفقیت نیاز به آرامش دارد. مردی که دچار یک همسر غیر هوشمند می شود و دائما" در حال شنیدن غر غر های همسرش است درحالی که همسرش او را با  مردهای دیگر ( بدترین کاری که یک زن میتواند در مقابل شوهرش انجام بدهد ) مقایسه میکند ، امتیازات مردان فامیل را به رخش می کشد. با این تفاسیر این مرد بیچاره چگونه خواهد توانست آرامش داشته و روی کار و زندگی خود تمرکز داشته باشد؟

   ممکن است کسی بگوید ، خوب آن مرد اگر منطقی و درست به وظایفش عمل می کرد ، کارش به آنجا نمی کشید که همسرش دائما" این و آن را به رخش بکشد.

درست است ، گاهی اوقات مردها هم با ندانم کاری و اشتباهات فاحش موجب میشوند تا ماه ها و بلکه سالها از هدف و مقصودشان در زندگی عقب بیفتند، اما هیچ کدام از این ها نمی تواند دلیلی باشد برای اینکه یک زن براحتی آب خوردن ، برادر یا شوهر خواهر یا بقیه فامیل و دوست و آشنایانش را به رخ شوهرش بکشد. این کار از نظر روانی ، ضربه مهلکی به مرد وارد میکند و تمام انگیزه و انرژی های مثبت وی را نابود میکند . آنهم به یک باره و یکجا.

مردان و زنان هوشمند ، آدم هایی هستند که اولا" در زمان حال زندگی میکنند و در درجه اول عاشق هم هستند. مرد و زنی که عاشق یکدیگر باشند براحتی سر مسئله و موضوعی بی اهمیت سر هم داد نمیکشند و هرگز دیگری را به رخ هم نمی کشند. زیرا کسی را نمی شناسند که نسبت به همسر خود برتری داشته باشد.

اگر این مطالب برایتان جالب بود به بقیه مطلب در قسمت ادامه مطلب توجه بفرمایید.

 

 

در اینجا لازم است مجددا" یاد اور بشوم که ازدواج را هرگز دست کم نگیرید. هرگز بدون حساب و شناخت و بدون وجود " عشق " دست به ازدواج نزنید. اگر ازدواجی با عشق همراه باشد ، مطمئن باشید که هیچ مسئله و موضوعی نخواهد توانست آرامش را از آنها سلب کند. خوب طبیعی است که در چنین شرایطی ، آرامشی عمیق در آن خانواده حکمفرما خواهد بود. آرامشی که باعث موفقیت زن و مرد در زندگی شده و در نتیجه فرزندان آنها هم از این آرامش بی بهره نخواهند بود. اگر کمی دقت کنیم متوجه خواهیم شد که اگر یک زندگی زن و مرد ، با عشق و دوستی واقعی شروع بشود ، این شروع ، در واقع شروع موفقیت های بعدی آنها در زندگی خواهد بود.

   باز تکرار میکنم ، آرامش . اگر آرامش نداشته باشید هرگز نخواهید توانست به اهداف خودتان در زندگی دست پیدا کنید. اگر در معرض غر و لوند پدر یا مادر و یا همسرتان قرار دارید ، اگر در یک محیط و شرایط غیر آرام و استرس زا به سر می برید ، یقین داشته باشید که فقط و فقط درحال تلف کردن انرژی خود هستید. باید دست به کار بشوید و آرامش را به زندگی خود باز گردانید.

  برای موفق شدن حتما" باید آرام بود و آرامش داشت. ذهن ما طوری طراحی شده که در زمان عصبانیت و خشم و آن زمانی که ما دچار استرس و اضطراب هستیم ، بصورت اتوماتیک تمام کارهای معمولی و منطقی خود را رها میکند و تمام تلاشش این میشود که ما را از آن بحران رهایی ببخشد. بدن و سیستم مغز و اعصاب تلاش می کند تا ما کمترین صدمه را از آن موقعیت دریافت کنیم. در چنین شرایطی که بدن و مخصوصا"ذهن ما درحال مقابله با خطرات احتمالی آن استرس و نا آرامی که در آن لحظه  به سر می بریم قرار دارد ، کیفیت اتفاقات زندگی ما هم یکی پس از دیگری دستخوش تغییرات ناخوشایند میشوند و ما فرصت های مناسب را از دست می دهیم.

  بدن و سیستم عصبی ما نمی تواند در حالت استرس و ناآرامی ، به کار خود برای مجهز نمودن ما به یک قدرت و نیروی پایدار برای آنالیز کردن مسائل و رسیدن به یک راه حل منطقی اقدام نماید. در چنین شرایطی بدن و سیستم عصبی فقط در حال مقابله و مبارزه است.نیروهای مخفی و قدرتمندی که در ذهن ما قرار دارند در این گونه مواقع عملا" تعطیل میشوند و دست از کار می کشند.

در این شرایط هیچگونه ابتکار عمل و خلاقیتی وجود نخواهد داشت. هیچ راه حل منطقی به نظر نمی رسد و با خراب شدن روحیه و وضعیت عصبی آدم، شرایط از نظر بیولوژیکی هم رو به وخامت گذاشته و اوضاع جسمانی شخص رفته رفته خراب و خراب تر میشود. قند خون و فشار خون بالا و پایین شده و با فشار شدیدی که به مغز و قلب وارد میشود ، آنها هم دچار عارضه هایی مانند سکته می شوند. خوب عملا" این آدم حتی ممکن است دیگر قادر به ادامه زندگی معمولی خود نباشد چه برسد به اینکه بتواند مسائل و مشکلاتش را آنالیز نموده و راه حلی برایشان پیدا کند.

  آیا به نظر شما این آدم میتواند در زندگی یک شخص موفق باشد؟  آیا میتواند با این شرایط بحرانی و سخت به آرزوها و اهدافی که در زندگی برای خودش و خانواده اش ترسیم نموده دست یابد؟

آدمهای موفق همیشه آدمهای آرامی هستند. از یک زندگی آرام و منطقی برخوردارند. آنها با افراد آرام و منطقی سروکار دارند. در اطراف خود و مخصوصا" در خانواده به معنای کامل آرامش را حس میکنند. هیچ دغدغه ای وجود ندارد. کمی و کاستی ها هرگز باعث نمی شوند که آنها آرامش خود را از دست بدهند.

ببینید لطفا" اشتباه برداشت نکنید ، منظور از آرامش این نیست که در یک خانواده هیچ مشکل و مسئله ای وجود ندارد. فقر و کمی و کاستی نیست و کسی بیمار نمی شود و یا قرض و بده کاری وجود ندارد . اجازه خانه نمی دهند و خانه شخصی دارند و اتومبیل شخصی و زندگی از نظر مالی کاملا" در بالاترین سطح خود قرار دارد. نه اصلا" چنین استنباط نکنید. منظور از آرامش و یک خانواده و یک زندگی آرام آن است که در آن خانواده اولا" هرکسی جایگاه خودش را دارد و همه به هم احترام میگذارند و به یکدیگر محبت می کنند. در آن خانواده همه با هم دوست هستند. هیچ کسی رقیب دیگری نیست. دشمن هم نیستند. مسابقه نمی دهند. آنها در کنار هم به آرامی زندگی میکنند. با مشکلات کنار می آیند و از کنارشان می گذرند. آنها روی مسائل و مشکلات باقی نمی مانند از آنها عبور می کنند.اگر بیماری پیش می آید با آن منطقی برخورد میکنند و اگر هم مشکلی از نظر مالی بوجود می آید آنرا هم با آرامی حل میکنند.آنها کاری به زندگی دیگران ندارند. زندگی و داشته های خود را بادیگران مقایسه نمی کنند. آنها نگران این نیستند که چرا اتومبیل آخرین مدل ندارند یا اینکه چرا خانه مسکونی اشان اجاره ای است یا اینکه کوچک است. یا اینکه چرا هنوز امسال نتوانسته است که یک لباس جدید و نو خریداری نماید.

بعضی ها انگار آرامش در خونشان است. وقتی نگاهشان میکنی خود به خود آرام می شوی. حسادت و غیبت و بدگویی در قاموس آنها جایی ندارد. فقط و فقط سرشان در زندگی خودشان است. خوب این افراد طبیعی است که آرامش داشته باشند و با گذشت زمان ، آرام آرام به تمامی اهداف و خواسته های خود در زندگی دست پیدا کنند.

نتیجه کلی:

اگر میخواهید در زندگی به خواسته های خود دست پیدا کنید ، اگر میخواهید موفق باشید ، به دنبال فرمول های سخت و پیچیده نباشید. فقط یک راه حل دارد و آن این که آرامش را وارد زندگی و خانواده خود بکنید. آرام باشید. سکوت کنید. خشمگین نشوید. حسادت نکنید. قشنگ و آرام حرف بزنید. آنگاه خواهید دید که آرامش چه معجزاتی در زندگی شما پدید می آورد.

اتفاقات خوب یکی پس از دیگری در زندگی شما خودش را نشان میدهند.

سکوت کنید و آرام باشید. در بحث و جدل ها شرکت نکنید. اگر در مجلسی بودید که ناچار باید شاهد این بحث و جدل ها می بودید ، فقط تماشاگر باشید. آرام حرکت کنید. آرام حرف بزنید. آرام فکر کنید.

 


ارسال دیدگاه جدید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی