احساس آرام نویسنده: مقاله

موفقیت ، زن ،
loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 95 جمعه 22 آذر 1398 نظرات ()

 

در کتاب ارزشمند " بیندشید و ثروتمند شوید " اثر ماندگار  " ناپلئون هیل " در بخش یازدهم آن کتاب با عنوان " کیماگری - احساس جنسی " به خوبی هر چه تمامتر به اهمیت موضوع میل جنسی و رابطه موفقیت با میل جنسی متعالی ، اشاره شده است.

در این کتاب می خوانیم ، چه خوشبخت است کسی که می تواند از میل جنسی به گونه ای خلاق استفاده کند.

درادامه به بررسی های علمی انجام شده در این زمینه اشاره میکند و می افزاید :

بررسی های علمی به حقایق مهمی دست یافته اند که می توان به دو مورد آن اشاره کرد:

1. انسانهای موفق از طبیعت جنسی متعالی برخوردارند. به عبارت دیگر آنها هنر تبدیل میل جنسی را آموخته اند.

2. مردان موفق در ادبیات ، صنعت ، هنر و سایر حرفه ها تحت تاثیر نفوذ یک زن قرار داشته اند...


 

 

همانگونه که اشاره شد تاثیر و نفوذ زن و میل جنسی متعالی در موفقیت یک مرد قابل انکار نیست. مردانی که تحث تاثیر و نفوذ یک زن قرار داشته اند ، توانسته اند در هر رشته و هنری که به دست گرفته اند ، موفقیت های بیشماری به دست بیاورند.

زنان زیادی هستند که براحتی شوهر خود را ، چه در خفا و چه در نزد دیگران ، خوار و ذلیل میکنند. با بیان جملات تحقیر آمیز ، باعث میشوند مرد بشکند.شکستن مردان در درون آنها صورت می گیرد. مردان از درون خرد می شوند. خرد شدن یک مرد یعنی ناتوان شدن و نابود شدن تمام ایده های او . خیلی از زنان نمی دانند که حتی بیان یک جمله منفی و نا امید کننده می تواند یک مرد را سالها از زندگی عقب بیندازد. زنانی هستند که اصلا" به نوع و لحن سخن گفتن خود توجهی ندارند.براحتی هر حرفی را به زبان می آورند و شوهر خود را با دیگران مقایسه میکنند. صاف در روی شوهر خود می ایستند و مثلا" شوهر خواهر خود را با وی مقایسه نموده و از محسنات وی می گویند و آنرا مانند یک چماق به سر شوهر خود می کوبند.

   تو اصلا" عرضه نداری. قبول کن. از اول هم اینطوری بودی. شوهر خواهرمو نگاه کن. اونا تازه یکسال  هم بعد از ما  ازدواج کردند ، زندگی آنها را ببین و زندگی فلاکت بار ما را ببین. تو حتی نتوانستی یک اتومبیل ارزان قیمت و معمولی برای زندگی خودمان جور کنی. به تو هم می گویند مرد...

اینها جملاتی هستند که برخی زنان ، متاسفانه از روی نا آگاهی به شوهر خود میگویند. آنها نمی دانند که با بیان این جملات چقدر روحیه و احساس شوهر خود را خراب و نابود میکنند.

مردان با شنیدن این سخنان ، مخصوصا" از طرف همسرخود ، این باور در آنها نقش پیدا میکند آنها آدم ضعیف و ناتوانی هستند. هرگز قادر به پیشرفت نیستند. پس تلاش و مداومت و مبارزه برای یک زندگی ایده آل هیچ مفهومی ندارد.ضمنا" مردان به شدت از اینکه با مرد دیگری از طرف همسر خود مقایسه بشوند بیزار هستند. گاهی اوقات مردان بعد از شنیدن این سخنان ، از طرف همسر خود، سر لج و لج بازی افتاده و حتی کارهای روز مره زندگی خود را هم به بدترین شکل ممکن و با پایین ترین کیفیت به انجام می رسانند.

وقتی که یک زن چنین نگرشی نسبت به همسر خود پیدا میکند ، به صورت اتوماتیک از او فاصله پیدا میکند. او دیگر به آن مرد هیچ علاقه ای ندارد. زیر یک سقف زندگی کردن را هم به اجبار تحمل میکند.

در نتیجه این نگرش و تفکر نسبت به شوهر خود ، رفته رفته فاصله بین آنها زیادتر شده و دیگر به یکدیگر توجهی نمی کنند. زن برای خودش آرایش می کند و مهمانی می رود و مرد هم برای خودش زندگی میکند. زنان بسیاری دیده شده اند که هنگام رفتن به مهمانی یا جشن تولد و یا مراسم عروسی ، آن چنان به ظاهر خود می رسند که بقول " حسن ریوندی " شومن موفق کشورمان ، آدم آنها را با عروس اشتباه می گیرد . این زن عملا" دیگر اصلا" آن مرد را نمی بیند. از  هر لحاظ بین آنها فاصله خواهد افتاد. خصوصا" ارتباط جنسی که مهمترین موضوع در ارتباط احساسی بین یک زن و شوهر است تاثیر گذاشته و رفته رفته وضعیت ارتباطی آنها به بدترین شکل ممکن پدیدار میشود.

مرد هم با وجود این بی توجهی ها از طرف همسر خود، تکلیفش مشخص می شود. او هم بنوعی دیگر برای خودش زندگی میکند.

سالها پیش گاهی اوقات در رستوران ها و یا اغذیه فروشی های سیار ، مردانی را می دیدیم که فارغ از کار روزانه  خود ، در آن مکان ها به تنهایی مشغول خوردن شام هستند. همیشه با خودم فکر میکردم ، مگر آنها مقصدشان خانه نیست . مگر در خانه قرار نیست شام بخورند. مگر کسی در خانه منتظر برگشتن آنها نیست. این سوال ها و سوال های از این دست به شدت موجب تعجب من می شد تا اینکه با بررسی هایی که توانستم به انجام برسانم فهمیدیم که داستان از چه قرار است. این مردان هیچ امید و دلخوشی به خانه ندارند. هیچ دلگرمی از خانه و همسرشان ندارند. شاید هم همسرشان بیخیال مشغول صحبت با زن همسایه و یا دوستانش است . شایدم درحال خرید است. بهرحال اهمیتی به آن مرد نمی دهد و آن مرد باید به اجبار شام خود را بیرون از خانه بخورد تا وقتی که به خانه می رود وقتی با نبودن شام و غذا مواجه شد لااقل دیگر جنگ و دعوایی سر نگیرد و گرسنه سر به بالین نگذارد.

بی توجهی زنان به شوهر خود به همین جا ختم نمیشود. مردان قسمتی از درآمد خود را هزینه بی توجهی های همسرشان میکنند. مثلا همین یک نمونه که در بالا اشاره شد ، قسمتی از درآمد مرد را از بین می برد. درحالی که میتوانست آن مبلغ به عنوان پس انداز ذخیره بشود و در خانه و درکنار هم یک غذای هرچند ساده که توسط همسر تدارک دیده شده ، کنار هم میل کنند.

مردانی هستند که بخاطر بی توجهی همسر خود به راه های غیر متعارف کشیده میشوند. ارتباط های نامتعارف با زنان دیگر یکی از همین نمونه هاست. زنانی که به شوهر خود توجه نمی کنند و فکر میکنند که چون حالا ازدواج کرده اند و احیانا" فرزندی هم دارند به عبارتی دیگر خرشان از پل گذشته است ، نمی دانند که با این کارها چه ضربه ی مهلکی به خود و زندگی خود می زنند. زنان باید بدانند که مردان خود را باید در مشت و چنگ خود حفظ  کنند. محبت کافی و توجه کامل به آنها داشته باشند. با زبان بازی آنها را همیشه در کنار خود نگهدارند. زبان بازی نه به عنوان یک فریب و نیرنگ ، بلکه به عنوان یک تکنیک ارتباطی که بتوانند به شوهر خود نزدیک تر شده و اعتماد او را بیشتر جلب کنند. زنانی که می توانند با زبان خوش و نرم و آرام با شوهر خود حرف بزنند ، قادر خواهند بود تا هر خواسته  و کاری که مورد نظرشان است را از شوهر خود بخواهند. اینگونه زنان آگاه و هوشمند با محبت و زبان خوش و توجه کافی از هر نظر ، می توانند آنچنان در دل و فکر شوهر خود نفوذ کنند که او را به انجام کارهای عجیب و خارق العاده وا بدارند. موفقیت های روز افزون و پیشرفت در تمام مراحل زندگی ، نتیجه همین توجهات خاص زن به شوهر خود است. 

بزرگ کردن همسر خود در نزد دیگران . تعریف و تمجید کردن از شوهر خود در خفا و عام. این کارها باعث میشود که مرد احساس غرور نماید. به توانایی های خود ایمان داشته و خود را از هر لحاظ آماده و شایسته موفقیت بداند.زنان به بهترین شکل میتوانند به شوهر خود نیرو و انرژی بدهند. همانگونه که میتوانند براحتی آنها را دلسرد و نا امید کنند.

بعضی از زنان با بی توجهی خود باعث میشوند که مردان به زنان دیگری غیر از همسر خودکشیده شوند. در این مسیر طبیعتا" پول های گزافی هم خرج میشود. پول هایی که میتوانست در زندگی و درجهت رفاه خانواده مصرف بشود. گاهی اوقات بعضی ازمردان برای اینکه سوتی دست همسر خود ندهند ، به شدت کار میکنند و تلاش میکنند تا در آمد غیر متعارفی بدست بیاورند. چون مجبور هستند در مسیرهای غیر متعارف ، پول های غیر متعارف هم خرج کنند. برای اینکه خانواده و همسر خود متوجه کم شدن حقوق و درآمدشان نشود ، گاها" دست به اضافه کاری  های نامتعارف یا احیانا" بکار بردن دوزو کلک در کار وحرفه خود بشوند و هنگام تسویه حساب با مشتری ، از هزینه های نامتعارف استفاده کرده و به عبارتی مال نامشروع وارد زندگی خودکنند.

ببینید چگونه یک زن میتواند ، شوهر خود را هم یک خلافکار و گاهی جانی به بار بیاورد و هم میتواند از او یک مرد موفق و فرشته صفت ایجاد کند.

مردی که مامور خرید یک شرکت خصوصی بود تعریف می کرد : همسرم به من میگوید که تو باید موقع خرید کردن برای شرکت ، کمی فاکتور ها را بالاتر بزنی تا مقداری سود نامتعارف هم عاید تو بشود.

خب تصور کنید مردی که با چنین زنی زندگی میکند ، آخر و عاقبتش چه خواهد شد. زنی که همسر خود را تشویق به دزدی میکند آیا میتواند امیدوار باشد که شوهرش در آینده آدم موفق و سلامتی از نظر اخلاقی و اجتماعی باشد.

زنان براستی قدرت عجیب و نامحدودی دارند. مردانی که هنوز ازدواج نکرده اند ، نه موفقیت و نه شکست ، به آن صورت واقعی برایشان مفهوم ندارد. فقط بعد از ازدواج است که موفقیت و شکست معنی و شکل واقعی خود را بدست می آورد.

مردی تعریف می کرد : من علاقه زیادی به کتاب و مطالعه دارم. اما همسرم به شدت از کتاب و مطالعه بیزار است. من علاقه مند به سینما و تاتر هستم ،درحالی که ایشان به شدت از سینما و تاتر بدش می آید و ترجیح  می دهد بجای آن به  خانه خواهرش برویم.

این یکی نبودن سلیقه ها و عقاید ، باید در ابتدای ازدواج مورد بررسی قرار بگیرد. باید به علایق یکدیگر توجه شود. این مسائل به ظاهر کوچک در آینده میتواند مشکلات بزرگ و غیر قابل حلی ایجاد نماید.

یا مثلا مردی دیگر میگفت: من به شدت علاقه دارم همسرم از عطر و ادکلن و لوازم آرایش استفاده نماید . اما همسرم میگوید از لوازم آرایش بدش می آید و دوست ندارد از این چیزها به صورتش بزند. حتی از زدن یک کرم نرم کننده ساده به دست و صورتش خودداری میکند. می گوید اینگونه صورتم خراب میشود .

آیا این مرد ، در بیرون از خانه ، با دیدن یک خانم آرایش کرده ، توجهش جلب نمیشود؟ آیا حواس و انرژی او را جذب نمی کند؟

در قسمت دیگری از کتاب "  بیندشید و ثروتمند شوید " اثر ناپلئون هیل میخوانیم:  تفاوت اصلی میان نوابغ و مخترعین اغلب در این است که نابغه به کمک ذهن خلاق خود،  کار میکند و حال آنکه دیگران اطلاعی از این ذهنیت ندارند.

همانگونه که اشاره شد ، ایجاد ذهنیت خلاق در یک مردی که ارتباط صحیح و منطقی با همسر خود دارد خصوصا" از لحاظ جنسی ، بسیار بیشتر است از مردی که اصلا" مورد توجه همسر خود نیست. خوب همانطور که ملاحظه میکنید مردی که مورد توجه و حمایت کامل و همه جانبه ی همسر خود قرار دارد ، با فکر خلاقی که پیدا میکند بصورت خودکار در کارهایش موفق میشود. ایده پردازی های جدید و طرح ها و نقشه های عالی موجب میشوند تا وی  روز به روز در زندگی و کار خود موفق تر بشود. اما مردانی که از توجه و حمایت همسر خود بی بهره هستند ، عملا" خلاقیت و ابتکار عملی نخواهند داشت. آنها هرگز پیشرفت نمی کنند و در کار و زندگی خود به جایی نمی رسند. و عامل تمام این شکست های این مرد ، همسرش است که دانسته یا ندانسته موجب شکست و ناکامی وی شده است.

زنانی دیده شده اند که ، شوهر خود را مجبور به کارهای خلاف و حتی سرقت و قاچاق نموده اند تا بتوانند یک شبه ره صد ساله را طی نمایند. زنانی بوده اند و هستند که حاضرند به هر قیمتی پول و طلا و جواهرات به دست بیاورند. حتی اگر شوهر آنها در آخر با آبرو ریزی به دادگاه و زندان بیفتد.

احتمالا" در بین اقوام و فامیل و دوستان خود ، زوج هایی را سراغ دارید که موفق هستند. اگر در زندگی و روابط خصوصی آنها کمی دقت کنید متوجه می شوید که زن چقدر به شوهر خود توجه میکند. دائما" از واژه های خوب و قشنگ برایش بکار می برد و با لبخند با وی مواجه میشود. همیشه همراه اوست. هیچ وقت او را ترک نمیکند. در مهمانی ها در  کنار اوست . گویا که عضوی از بدن شوهر خود است و نمی تواند هرگز از وی جدا بشود. چه در جمع و چه در خفا ، او را حمایت میکند و با احترام از او یاد میکند. از بکار بردن کلمات و سخنان زشت و ناروا پرهیز میکند . همواره از او به بزرگی و نیکی یاد می نماید. از شوهر خود در نزد دیگران یک تصویر زیبا و قابل احترام می سازد. در تهیه شام و ناهار سنگ تمام میگذارد و سعی میکند طوری میز یا سفره غذا را آماده کند که مورد رضایت شوهر خود باشد. غذاهای مورد علاقه شوهر خود را تهیه میکند . به نیازهای او توجه کامل دارد. او میتواند در ذهن خود اینگونه تصور نماید، که این شوهر من ، یار و همدم زندگی من ، تمام سعی و تلاشش بخاطر من است. او صبح از خانه بیرون می رود و تا بوق سگ مشغول جان کندن است برای چه و برای چه کسی ؟ خوب طبیعی است هر زن هوشمند و با خردی می فهمد که این تلاش ها بخاطر اوست. پس باید تمام سعی و تلاشش را بکند تا این مرد به بهترین صورت ممکن ساپورت شده و به کار خود ادامه بدهد و طبیعتا در این مسیر با ایده ها و خلاقیت هایی که  در ذهن خود تولید میکند ، به موفقیت های بیشتری دست پیدا خواهد کرد.

در قسمتی از برنامه تلوزیونی کلاه قرمزی ، می بینیم که وقتی آقا مجری از آقای همساده  در مورد ازدواج او و اینکه چقدر با همسرش تفاهم دارد سوال می کند ، وی چنین پاسخ میدهد:

آقو زن من خوبه. تمام خوبی ها رو داره .مشکل خاصی باهم نداریم. فقط یه کم بد دهنه .مثلا" وقتی در خانه باز می ماند می گوید: آی گوساله درو ببند. یا مثلا در خانه من به لوستر نگاه میکنم و او به چاه دستشویی. می گوید نگاه کردن به چاه دستشویی بهتر از نگاه کردن به توست. اما در کل خوبه. من راضی هستم. فقط یه کمی هم بد لباسه. مثلا وقتی باهم میریم بیرون ، میان مارو می گیرن . بعد منو  میبرن کلانتری و اون میاد خونه. عیب و ایراد خاصی نداره که بگم عیب آنچنانی داره فقط یه کم هم آشپزیش بده . همین. یه بار قرمه سبزی درست کرده بود. لوبیاهاش نپخته بود. یکیش گیر کرد تو دیافراگم قفسه سینم و یکماه تو کما بودم. همین. عیب و ایراد خاصی  که بگم داره نداره نه. همه چیش خوبه.

آقای همساده در قالب این طنز ، به نکات تلخ زیادی اشاره میکند. عدم تفاهم بین زن و شوهر ، موجب میشود تا هردو روز به روز تحلیل بروند و از توانایی های آنها کاسته بشود. در عین حال هیچ لذتی از زندگی مشترک خود نخواهند برد.

برعکس زنانی هستند که حتما" دیده اید ، اصلا" اهمیتی به شوهر خود نمی دهند. فقط منتظر هستند یکی از اقوام یا فامیل خودش یا شوهرش به خانه آنها بیاید. بهترین غذا تهیه میشود. چند رقم خورشت و سبزی و سالاد و نوشیدنی آماده میشود. شوهر بیچاره همیشه آرزو میکند که در خانه آنها مهمان وجودداشته باشد تا بتواند یک دلی از عزا در بیاورد. خوب میدانید آن مرد هرگز در خانه گرسنه نمی ماند و همسرش حتی شده یک غذای ساده مثل چند تا سیب زمینی به همراه 4 تا تخم مرغ آپز هم که شده سر سفره آماده میکند تا او گرسته سر به بالین نگذارد اما شکل و حالت و دیزاین این سفره واقعا مسهور کننده است. مرد لذت می برد.

در یکی از سمینارهای دکتر علیرضا آزمندیان ، موسس تکنولوژی فکر در ایران بودم که بخوبی به یاد دارم ایشان خطاب به زنان خانه دار می گفتند: شما باید سفره را طوری طراحی و چیدمان کنید که حتی اگر ساده ترین غذا در سر سفره باشد ، به بهترین و زیباترین شکل ممکن دیده شود. شما میتوانید سبزی ها را آراسته و سفره را تمیز و لیوان ها را کاملا شسته و نوشیدنی مورد علاقه همسرتان را تهیه نموده و به این ترتیب یک لحظه شیرین و زیبا از حضور در کنار یکدیگر ایجاد کنید.

اما بعضی از زن ها هستند که حتی به خودشان زحمت نمی دهند یک دستمال نم دار به سفره ای که ظهر یا صبح  مورد استفاده قرار گرفته و باقیمانده غذا و خوراکی روی آن ریخته شده را تمیز کنند. سفره و یا میز را همانطور می چینند. چرا ؟ چون مهمانی نیست. مهمان و شخص ثالثی نیست که احیانا" آبرویشان برود. باور کنید مردان خیلی به این مسائل هرچند ریز اهمیت میدهند. برایشان مهم است که سفره تمیز باشد یا نه. میز چیدمان قشنگی داشته باشد یا نه. لیوان ها تمیز و براق باشند یا نه. مگر فقط وقتی مهمان قرار است بیاید باید میز و سفره تمیز و مرتب باشد. این چه طرز تفکر غلطی است که در فرهنگ خانواده  های ما ایرانیان وجود دارد و متاسفانه بین زن ومرد فاصله می اندازد. مردان را نسبت به همسر خود بی توجه  میکند. مرد به این باور می رسد که همسرش اصلا توجهی به او ندارد. خوب وقتی این باور در مرد ایجاد بشود ، او چگونه انگیزه و خلاقیت داشته باشد تا کارهای مهم و اساسی در زندگی خود انجام بدهد. همان کار معمولی و روزمره خود را به زور به انجام می رساند.

مردان موفق زنان هوشمندی دارند. زنانی که با بیان جملات زیبا و ادای کلمات جادویی ، همسر خود را شیفته خود میکنند. آنگاه هر چه آرزو داشته باشند مهیا میشود. اینجا چه کسی سود برده است. خوب طبیعی است که زن خانه سود می برد. هرچه به شوهرخود توجه بیشتری نماید ، شوهرش بیشتر به خانه و زندگی متمرکز خواهد شد.

اگر برای بیرون رفتن و مهمانی آرایش میکنید ، لطفا برای شوهر بخت برگشته خود هم آرایش کنید. او را هم گاهی به چشم یک مرد غریبه ببینید و سعی کنید توجه او را جلب نمایید. بهترین و جلب توجه بر انگیز ترین لباس ها را برای مهمانی و بیرون رفتن به تن میکنند. بعد وقتی در خانه درکنار شوهرشان آنها می بینید با یک بیجامه و یا یک شلوارک رنگ و رفته که اصلا" حال آدم را بهم می زند. یا با موهای ژولیده و در هم و برهم ظاهر میشوند. یعنی چه؟ مگر این مرد انسان نیست. مگر این مرد نیاز ندارد. مگر این مرد نیاز ندارد که یک زن زیبا رو و آراسته ببینید. خوب شما در خانه بی توجهی میکنید ، ایشان هم در بیرون از خانه تا چشم مبارکشان به یک خانم آراسته و آرایش کرده می افتد ناخودآگاه توجهش جلب میشود. شما باعث میشوید که آن مرد به بیراهه کشیده بشود. چرا فکر میکنید که چون این مرد همسر شماست و به عقد هم در آمده اید و نامتان در شناسنامه و عقدنامه بصورت محضری ثبت شده ، دیگر باید هر جور که دلتان خواست در مقابل و کنارش ظاهر بشوید. خوب نتیجه اش این میشود که این همه آمار خیانت و ارتباط های نامتعارف بوجود می آید. اگر زنان به همسران خود توجه کافی کنند ، و به تمامی نیازهای آنها اهمیت بدهند ، مرد مگر دل درد دارد که به بیراهه کشیده شود. من نمیخواهم بعضی از کارهای خطای بعضی از مردان را توجیح کنم اما با جرات میگویم که مقصر اصلی این اتفاقات زنان در خانه هستند.

مردی در داخل تاکسی یا مترو ،وقتی درکنار یک زن قرار میگیرد و بوی عطری که وی به خود زده است را استشمام میکند ناخودآگاه به زمین و زمان ناسزا میگوید. خدایا چرا زن من بلد نیست به خودش عطر و ادکلن بزند. کاش همسر من هم این چنین از عطر و بوی خوش استفاده میکرد. زنانی هستند که هفته ای یکبار یا دو هفته یکبار به حمام می روند. این دیگر فاجعه است. مرد حتی رغبت نمیکند که به نزدیک او برود. زن حس میکند مرد از وی فرار است. و دائما" از بی توجهی مرد سخن میگوید. اما نمی داند که آن مرد بخت برگشته ، در بیرون از خانه یه چیزی می بیند و به یک باوری می رسد و در خانه با موجود دیگری با شرایط خاص خودش مواجه میشود. مرد با این همه تناقض چه کند. خوب نیست زنان در خانه به علاوه بر نظافت خانه ، به نظافت و ظاهر خود هم توجه بیشتری کنند. حداقل یک روز درمیان به حمام بروند و از عطر و بوهای خوب و لباس های رنگی و زیبا در خانه برای شوهر خود استفاده نمایند. باور کنید هیچ اتفاق بدی رخ نمی دهد. باور کنید زلزله هشت ریشتری ایجاد نمیشود و خدا را هم قهر نمی گیرد. خدا را زمانی قهر میگیرد که شما به شوهر خود بی توجهی میکنید و او در بیرون از خانه ، یک نگاه منفی به یک زن نامحرم میکند. لطفا شوهر خود را جمع و جور کنید. شما میتوانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام بدهید.

زنان هوشمند و موفق که بلد هستند چگونه با شوهر خود رفتار نموده و رضایت آنها را بدست بیاورند ، از خانه و زندگی فوق العاده خوبی برخوردار هستند. طلا و جواهرات کافی دارند. درآمد و پول کافی بدست می آورند. اتومبیل مناسب و در شان خودشان را دارند.کار و کاسبی همسرشان به بهترین شکل ممکن انجام می پذیرد.

اما در مقابل زنان نا آگاه و غافلی که همیشه از زمین و زمان طلب کار هستند خصوصا" از شوهر خود ، شوهر خود را حتی آدم به حساب نمی آورند ، اینها چه دارند. زندگی ظاهری آنها را نگاه کنید. معمولا" خانه شخصی ندارند و اگر هم دارند بسیار کوچک و حقیر است. اتومبیل ندارند و اگر هم داشته باشند یک اتومبیل ضعیف و ارزان قیمت است که هر روز در تعمیرگاه و مکانیکی مهمان است. همیشه قرض و بدهکاری دارند. همیشه یک پایشان در درمانگاه و یک پایشان در آزمایشگاه .آنها معمولا زود به زود بیمار میشوند . بیماری های مختلفی که تمام آنها منشا عصبی و روانی دارند.

مردی تعریف میکرد که همسرش از ریزش مو رنج می برد. با کمی دقت و بررسی و وضعیت نابهنجار زندگی اشان ،از اعتیاد آن مرد به مواد مخدر گرفته و وضعیت نابسامان زندگی و غافل بودن و عدم توجه همسرش به وی ، دچار بیماری پوست و مو شده و این اتفاقات و رویدادهای منفی در زندگی روی اعصاب و روان وی تاثیر منفی گذاشته و موهایش به طرز وحشتناکی درحال ریختن است. به وی گوشزد کردم که علاوه بر اینکه همسر خود را نزد یک متخصص پوست و مو باید ببرد ، حتما" به یک مشاور و روانشناس هم مراجعه کنند.

آن مرد معتاد شد. آن مرد با سیگار آمد. آن مرد جنایتکار شد ، آن مرد به زندان رفت. آن مرد خیانت کار شد ، آن مرد ... و این داستان همچنان ادامه دارد.

به دختران و پسرانی که هنوز ازدواج نکرده اند به شدت توصیه میکنم که از یک شهرستان دیگر برای خود همسری انتخاب نکنند. هر کسی باید از شهر و ولایت خودش اقدام به خواستگاری نماید. چون بسیار دیده شده که دختر و پسری که  هرکدام از شهری دیگر بوده اند بعد از مدتی بر سر همین رفت و آمدها دچار مشکل شده اند و گاهی کارشان به دعوا و دادگاه کشیده شده است. خوب طبیعی است دختر است و دلش برای پدرو مادر وخانواده اش تنگ میشود. اما گاهی برای مرد مقدور نیست که هر هفته یا حتی ماهی یکبار همسر خود را برای دید و بازدید به شهرستان بفرستد.

در یکی از این دعواها و اختلافات بین زن و شوهر ، خانم میگفت: این مرد خیلی بی رحم است. او اجازه نمیدهد که من بروم و مادرم را ببینم. مگر مادر من برای من زحمت نکشیده است. مگر مرا بزرگ نکرده است.

او از دیدگاه خود سخن میگفت. وقتی به حرفهای مرد گوش میکردی ، او هم چنین اظهار میکرد: من یک کارمند هستم. با حقوق مشخص. من قادر نیستم که هرماه یا حتی دو سه ماه یکبار همسرم را به شهرستان ببرم و بیاورم. ما اتومبیل شخصی نداریم. باید با اتوبوس برویم و بیائیم. در این رفت و برگشت که حداقل سه چهار روز به طول می انجامد ، من هم از نظر مالی متضرر میشوم و هم از نظر مرخصی سالانه ام به مشکل برمیخورم. میزان درآمد من آن قدرنیست که بتوانم هر ماه ایشان را به شهرستان ببرم و بیاورم...

آن خانمی که اصلا" شوهر خود را درک نمیکند و هنوز هم فکرمیکند یک دختر مجرد است و باید درکنار مادر خود به سر ببرد ، قطعا" بعد از چند سال شوهر خود را و در نهایت زندگی خود را به فلاکت خواهد کشاند. آنگاه تازه مشکلات خودشان را نشان خواهند داد. کمبودها یکی پس ازدیگری سر در آورده و دعوا وکشمش سر به آسمان می کشد.

بی توجهی زنان نسبت به همسرشان ، باعث افت مالی شدید میشود. مردانی که کار و کاسبی شخصی ندارند و درآمدشان بالا نیست ، مجبور هستند قسمتی از درآمد خود را به امورات شخصی خودشان که در جهت نامتعارف مصرف خواهد شد هزینه نمایند. چرا که از طرف همسرخود هیچ توجه و کششی نمی بینند. این بی توجهی و عدم استقبال زن از شوهر خود باعث میشود که مرد برای بدست آوردن محبت و توجه و تامین نیازهای عاطفی و جنسی خود ، در مسیرهای غیر متعارف گام بردارد که قطعا" این مسیر خالی از هزینه نخواهد بود.

در این مسیر ، زندگی روز به روز بدتر میشود. برکت از آن خانه و زندگی رخت بر می بندد و دیگر از گرمی و شور و شوق در آن خانه خبری نیست. و باز تکرار میکنم که عامل و باعث و بانی تمام اینها زنان محترم و گرامی هستند که با بی توجهی به شوهر خود ، آنها را مجبور میکنند تا مسیر مخربی گام بردارند.

دسته دیگر زنانی  هستند که به تنهایی و یا با دوستان خود به مسافرت میروند. آنها گاهی با تورهایی که از عده ای از دوستانشان تشکیل شده به مسافرت می روند. در غیاب شوهر خود و بدون توجه به نیازهای وی در کنار دوستانشان خوش می گذرانند. اصلا چه معنی دارد که یک زن بدون همسر خود به مسافرت برود. خوب گاهی بعضی از خانم ها میگویند : شوهر ما وقت کافی ندارد. ما مجبوریم خودمان به فکر تفریح خودمان باشیم.

خوب خانم محترم و گرامی ، این مرد بخت برگشته چرا وقت کافی ندارد. وقتش را در کدام سینما و تاتر و یا تفریحگاهی سپری میکند که وقت کافی برای بردن شما به تفریح و گردش ندارد؟

این مرد بیچاره بخاطر شما جان می کند. وقتش بخاطر شما تلف میشود. پس آیا شایسته است که به تنهایی به مسافرت بروید و او را تنها بگذارید. بله یک روز یا یک شب تنها ماندن یک مرد ، او را نمی کشد اما نگاه و باور و احساس آن مرد خراب میشود. مرد در همه حال نیاز به توجه همسرش دارد. توجه همسرش او را گرم میکند و به زندگی امیدوار می نماید.

ممکن است بانوان گرامی و محترم ، به نگارنده اعتراض کنندکه چرا این همه از  مردان طرفداری میکنم و سنگ آنها را به سینه می زنم.

ببینید اصلا" موضوع طرفداری نیست. من به واقعیت هایی اشاره میکنم که اصلا" قابل انکار نیستند. این شما خانم ها هستید که مردها را به راه راست و یک زندگی ایده آل هدایت می کنید. این بخاطر قدرت و نیرویی خارق العاده است که در وجود شما نهفته است. شما با بی نصیب گذاشتن شوهر خود و عدم توجه به وی ، عملا" او را ساقط میکنید. برای این از شما انتقاد میکنم چون شما قدرتمند هستید. چون توپ در زمین شماست. ابتکار عمل دردستان شما قرار دارد. تصمیم گیرنده زندگی و اینکه یک زندگی ایده آل و قابل قبول داشته باشید یا یک زندگی معمولی و ساده ، در درستان و اراده شماست. مرد این وسط فقط یک عامل است. او وظیفه دارد صبح از خانه خارج بشود و برای شما و بخاطر شما تا شب جان بکند. اگر سیاست داشته باشید اگر عاقل باشید طوری با وی رفتار میکنید که حتی حاضر میشود یک شیفت هم شب ها با جان و دل کارکند تا نیازهای شما را به شکل بهتری برطرف نماید. نه اینکه مریض و بیمار و علیل بشود و حتی  گاهی از کار بیفتد. این شما هستید که میتوانید شوهر خود را مدیریت کنید.

چون از قدرت خارق العاده و هوش عجیب زنان در مدیریت مردان طلاع دارم.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 2
  • بازدید امروز : 886
  • باردید دیروز : 393
  • بازدید ماه : 5,668
  • بازدید سال : 76,318
  • بازدید کلی : 2,653,695