احساس آرام نویسنده: مقاله

تغییر کیفیت اتفاقات زندگی،
loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 78 یکشنبه 03 آذر 1398 نظرات ()

 

 

خیلی ها نمی دانند که شکل و کیفیت اتفاقات و حوادث زندگی آنها  به دست خودشان ایجاد می شود.آنها به تقدیر و سرنوشت ایمان دارند و با خود می گویند ، هر اتفاقی در زندگی ما از قبل تعیین شده است و ما هیچ گونه نقشی در ایجاد یا تغییر آن نداریم. هر حادثه ای از قبل نوشته شده و ما مقهور سرنوشت هستیم. براستی اگر چنین است ، فرق انسان با گوسفند چیست؟ گوسفند هم یک قربانی است. او هیچ گونه اختیاری از خود ندارد.

 

 

 

بعد از بدنیا آمدن و رشد کردن سر بریده میشود و با قربانی شدن خود ، زندگی کوتاهش هم به پایان می رسد. اما آیا میتوان برای انسان هم چنین تعبیری در نظر گرفت؟ انسانی که خداوند می فرماید من  از وجود خودم در او دمیدم و یک جانشین بر روی زمین برای خودم خلق نمودم. براستی بعضی ها چگونه می توانند فراموش کنند که جانشین خداوند بر روی زمین هستند. چگونه می توانند سرنوشتی برای خود قائل باشند. کسانی که سرنوشت از پیش تعیین شده برای خود قائل می شوند ، در واقع خود را با یک گوسفند قیاس کرده اند.اگر چنین است ، چرا خداوند بر سر همین انسان ، رو در روی تمام فرشته ها و ملائک ایستاد و حتی این موضوع منجر به اخراج و رانده شدن ابلیس از بهشت بگردد؟  اگر انسان و آدمی آنقدر مقام و منزلت و عظمت نداشت ، آیا خداوند این همه برایش مایه میگذاشت؟

از طرفی ، اگر قرار بود  که انسان هم مانند گوسفند دارای سرنوشت و تقدیراز پیش تعیین شده  باشد ، دیگر چرا خداوند  به او عقل و فکر می داد؟ چرا فقط انسان دارای قدرت تفکر و شعور است؟ اگر قرار بود انسان هم مانند گوسفندان بی اختیار و بدون اراده باشد ، پس فکر و اندیشه در مغز او برای چه قرار داده شده است.چگونه است که ما در یک جامعه ، هم پزشک و مهندس و خلبان داریم هم استاد دانشگاه و معلم و هم خیاط و نجار و آهنگر و بقال و هزاران شغل دیگر؟ مگر اینها را به زور و اجبار وادار کرده اند که این شغل ها را انتخاب نمایند. مگر اینها خودشان تصمیم ، آری تصمیم نگرفته اند که به هدف خود برسند ؟ مگر آنها برای رسیدن به هدف و نتیجه تلاش نکرده اند. وقت نگذاشته اند؟ هزینه نکرده اند؟

همانگونه که اشاره شد ، انسان دارای قدرت فکر و شعور و اندیشه است. خداوند قدرت بی پایان خود را در وجود آدمی و در مغز او در قسمتی به نام " ضمیرناخودآگاه " قرار داده است. در این وب سایت، پیرامون  ضمیرناخودآگاه هم مطلبی نگاشته  شده است. انسان ها با استفاده از قدرت موجود در ضمیرناخودآگاهشان می توانند اندیشه کنند و همانگونه که خداوند وی را جانشین خود قرار داده است  ، به همانگونه خلق و دگرگونی ایجاد  نمایند. فقط یک جانشین و معاون  است که می تواند مانند مافوق و رئیس  خود ابراز قدرت نمایی کند. اگر جانشین و معاون  نتواند کارهایی شبیه رئیس و مافوق خود را انجام بدهد ، آنگاه دیگر جانشین بودنش  معنایی برای وی و دیگران  نخواهد داشت.

انسان ها قدرت خلق کردن دارند. قدرت ایجاد دارند. اما خلق و ایجاد  چه؟ پاسخ روشن است : خلق و ایجاد هر آنچه که در فکر خود به آن اندیشه نمایند. انسان می تواند با استفاده از قدرت بی پایانی که از وجود خداوند نشات گرفته است و در درون خوددارد ، به هر آنچه که بخواهد دست یابد و در زندگی خود خلق نماید. 

کسی که همواره افکار مثبت و زیبا در ذهن خود دارد و همیشه از کلمات و واژه های مثبت و زیبا استفاده میکند ، این شخص در واقع با ارسال پیام های مثبت و زیبا به ضمیرناخودآگاه خود که مقر فرماندهی و قدرت بی پایان خداوند است ، کیفیت اتفاقات و حوادث زندگی خود را رقم می زند. ضمیرناخودآگاه شما ارتباط مستقیم و خاصی با کائنات عالم دارد. ( تمام عالم به غیر از شما و خداوند ، کائنات هستند.) وقتی شما یک سخن زیبا به زبان می آورید یا یک فکر خوب از سر شما می گذرد و یا یک کار خوب و مثبت انجام می دهید ، آنگاه این پیام ها بعد از ارسال شدن به کائنات از طرف ضمیرناخودآگاهتان ، موجب میشوند تا کیفیت اتفاقات وحوادث زندگی شما به تناسب همان پیام های ارسالی شکل بگیرد.( خوب یا بد )

به یاد داشته باشید که کائنات به شدت هوشمند هستند. شما حتی با ریختن یک زباله ی هرچند کوچک بر روی زمین ، موجب خواهید شد تا کیفیت اتفاقات و حوادث زندگی شما دستخوش تغییر ناخوشایندی  بشود.

شما وقتی یک کلمه یا یک جلمه ی زشت و منفی به زبان می آورید ، بدون اینکه خودتان بخواهید یا حتی متوجه بشوید ،( حتی به شوخی و مزاج و خنده دیگران) پیام هایی را به ضمیرناخودآگاهتان ارسال می کنید که آن پیام ها بصورت دستورالعمل هایی برای شکل دادن و کیفیت حوادث زندگی شما ، به کائنات ارسال می شوند. کائنات کاملا هوشمند هستند. به یاد داشته باشید که به شدت در زیر ذره بین کائنات قرار دارید. یک جمله منفی ، یک تکه آشغال یا زباله ریختن در کوچه و خیابان ، و یا حتی یک ارتعاش فکری منفی ، تمام اینها بصورت دستورالعمل هایی هستند که به سرعت به کائنات ارسال می شوند و کائنات بازتاب عمل منفی یا مثبت شما را در زندگی اتان ، به شما  نشان می دهد.

یک تصادف ساده یا پیچیده ، یک بیماری معمولی یا یک جراحی و بستری شدن در بیمارستان ، یک زمین خوردن ، یک سقوط از ارتفا ، یک بدهکاری ، یک کمبود ، یک زخم کوچک ، از دست دادن یک وسیله ، خراب شدن یکی از اسباب و اثاثیه ی خانه ، خراب شدن اتومبیل ، پنچر شدن ، و هزاران مورد کوچک و بزرگ دیگر که خودتان خوب میدانید ،  اینها همه نتیجه و بازتاب همان کارهایی است که انجام داده اید  و کائنات بصورت  اتفاقات منفی و ناخوشایند در زندگی به شما نشان میدهند.

به یاد داشته باشید که دراین دنیا ، هیچ اتفاق و حادثه ای تصادفی رخ نمی دهد. هر اتفاق و رخدادی به واسطه ی افکار و سخنان و کارهایی است که شما در زندگی خود انجام می دهید. شما کاملا" تحت نظر کائنات عالم هستید. یک سخن زشت و منفی و یک فکر منفی و یا یک حرکت منفی مثل انداختن یک تکه زباله روی زمین ، ( ته سیگار ، آدامس ، کاغذ رسید خودپرداز، دستمال کاغذی، ... ) و یا هر چیز دیگری ، برای کائنات عالم ، توهین تلقی می شود و کائنات شما را مجازات خواهند نمود.

افرادی هستند که به ندرت بیمار می شوند. به ندرت تصادف می کنند. به ندرت اتومبیل آنها خراب می شود. به ندرت کارشان به درمانگاه و بیمارستان می کشد. اصلا" کاری با کلانتری و دادگاه ندارند. هرگز کارشان به پلیس کشیده نمی شود و همواره اتفاقات زندگی برایشان خوب و خوشایند رخ می دهد.

به نظر شما چرا چنین است؟به نظر می رسد که  آنها به نوعی  مورد حمایت کائنات هستند. آیا آنها خوش شانس هستند؟ آیا آنها پارتی دارند؟ باید بگویم که  آنها فقط  و فقط قوانین کائنات را رعایت می کنند. آنها به کائنات احترام میگذارند. آنها به  نوعی با احترام و توجه به کائنات عالم ، مورد حمایت آن قرار میگیرند.

شاید خنده اتان بگیرد اما حتی عبور از چراغ قرمز در یک چهارراه ، چه عابر باشید و یا چه راننده ، باعث میشود که توسط کائنات مجازات بشوید. یک نگاه تمسخر آمیز و یا یک جمله توهین آمیز به کسی گفتن ، موجب میشود که شما توسط کائنات مجازات بشوید. کندن یک  گل از یک شاخه و یا هر نوع آسیب دیگری که شما به کائنات بزنید ، مورد مجازات قرار خواهید گرفت.

انتخاب همیشه با انسان هاست. همان انسانهایی که دارای عقل و شعور و اراده هستند. همان انسانهایی که با یک گوسفند تفاوت دارند و می توانند شکل و کیفیت اتفاقات و حوادث زندگی خود را به شکل خوب یا بد ، رقم بزنند. انسان می تواند کیفیت اتفاقات زندگی خودش را خودش با افکار و سخنان و کارهایی که انجام می دهد تعیین نماید. پس به این ترتیب سرنوشت هرکسی از قبل تعیین و نوشته نشده است. چرا که اگر چنین بود دیگر لزومی نداشت  خداوند عقل و اندیشه را به انسان عنایت کند. به یاد داشته باشید که شما با درست و خوب اندیشه کردن و سخن گفتن است که می توانید موفق بشوید. میتوانید کیفیت اتفاقات زندگی خود را به خوبی رقم بزنید. اگر قصد و انجام کاری را دارید ، با سخنان و افکار مثبت و زیبا است که می توانید در آن کار موفقیت لازم را بدست بیاورید. به یادداشته باشید که با افکار و سخنان منفی ، شکل و کیفیت اتفاقات زندگی ما خراب می شوند. ناخوشایند از آب در می آیند و ما را دچار مشکلات و مسائل فراوانی خواهند نمود.

درواقع در ایجاد کیفیت اتفاقات و حوادث زندگی شما ، هیچ کسی به غیر از شخص شما دخیل نیست. این فقط خود شما هستید که با کنترل سخنان وافکار و اعمال خودتان موجب میشوید که کیفیت اتفاقات زندگی اتان تغییر نماید. به یادداشته باشید حتی یک کلمه ی منفی و زشت ، یک تکه زباله انداختن روی زمین، رد شدن از چراغ قرمز، یک نگاه توهین آمیز یا تمسخر آمیز به کسی ، با غرور و تکبر راه رفتن و سخن گفتن ، تمام اینها پیام های خاصی را به کائنات ارسال میکنند و کائنات هم موظف هستند که طبق آن پیام ها و یا به عبارتی درخواست ما ، کیفیت اتفاقات و حوادث زندگی امان را ( خوب یا بد ) رقم بزنند.

به یاد داشته باشید که زندگی در این دنیا مانند بازی تنیس است. هر گاه توپی ارسال میکنید ، توپی به سمت شما بر می گردد. حال اگر این توپ فحش و ناسزا باشد ، اتفاقاتی معادل همان را دریافت می کنید . این توپ اگر سخنان خوب و دلگرم کننده باشد ، اتفاقی را در زندگی خود ،  معادل همان را دریافت خواهید کرد. اگر این توپ یک فکر منفی و زشت باشد و یا اگر این توپ یک رفتار نادرست و منفی باشد ، به شکل اتفاقات منفی و ناخوشایند به خودمان بازگشت میکند.  آرزوی قلبی من این است که همواره با بیان سخنان مثبت و خوب و افکار و رفتار پسندیده و زیبا ، همواره کیفیت اتفاقات زندگی شما به بهترین شکل ممکن رخداد نماید. هرچقدر کیفیت اتفاقات زندگی شما قشنگ تر باشد به همان نسبت شما دارای سرنوشت بهتری خواهید بود. شادی و سلامتی و برکت بی پایان خداوند قرین لحظه هایتان باد.

  

 

 

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 7
  • بازدید امروز : 933
  • باردید دیروز : 393
  • بازدید ماه : 5,715
  • بازدید سال : 76,365
  • بازدید کلی : 2,653,742