loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 536 دوشنبه 20 آبان 1398 نظرات (0)

 

نیازی به تکرار نیست که تمام هستی نتیجه خلقت خداوند متعال است. اما به قول دکتر علیرضا آزمندیان موسس تکنولوژی فکر، خداوند این جهان هستی با این عظمت را آفرید و از قدرت خود در وجود آدمی دمید و آنگاه با اختیار و اراده‌ای که به این موجود آسمانی عنایت کرد و خود فقط این ماجرا را نظاره گر و شاهد است.

خداوند وقتی از قدرت خود در انسان قرار داد و او را اشرف مخلوقات نمود آنگاه دیگر هر گونه تبعیض بین آدمها از بین رفت. یعنی هر انسانی خودش تصمیم می‌گیرد که با افکار و احساساتش، کیفیت اتفاقات زندگی‌اش را رقم بزند.

کائنات هستی در هر لحظه در حال دریافت اطلاعات از طرف ما هستند. دلیل اینکه بزرگان علم و معرفت بارها به ارزش "سکوت" اشاره کرده‌اند و آن را با طلا هم تراز دانسته‌اند این است که در هنگام سکوت، کلمه و حرفی به زبان نمی‌آید که احیانا" نتیجه منفی به بار داشته باشد.

چون آدمی به سادگی نمی‌تواند بر سخنان و گفتار خود مسلط باشد. به راحتی هر حرف و سخنی را به زبان جاری می‌سازد. نتیجه اینکه، به دلیل داشتن انرژی سخنان و کلمات، کیفیت اتفاقات زندگی هم دستخوش ناملایمات می‌شود.

اگر می‌خواهید کیفیت اتفاقات زندگی شما خوب باشد و همواره مورد رضایتتان قرار بگیرد به شدت مراقب افکار و سخنان خود باشید. زمانی که شما شروع به فکر کردن می‌کنید، این افکار بصورت ارتعاشات فکری به ضمیرناخودآگاه شما منتقل می‌شود.

ضمیرناخودآگاه بر اساس آن تفکر، نوعی احساس خاص را در شما ایجاد می‌کند. احساس غم و اندوه یا شادی و نشاط. احساس یاس و نا امیدی یا امید و تلاش. این احساس همراه با آن تفکر خاص، به سرعت به کائنات ارسال می‌شود. کائنات عالم با بررسی این اطلاعات کیفیت اتفاقات زندگی شما را رقم می‌زند.

کائنات هوشمند و قانونمند هستند.

کائنات طوری طراحی شده است که در هر لحظه افکار و احساسات ارسالی توسط ضمیرناخودآگاه را دریافت نموده و بر اساس آن کیفیت اتفاقات زندگی آدمها را رقم می‌زند. یعنی به قدری دقیق و پیچیده است که هر احساس و تفکری به اندازه خودش مورد پاداش یا مجازات واقع می‌شود.

همان گونه که در قران کریم به درستی و زیبایی اشاره شده که، اعمال شما به اندازه ذره‌ای خوب یا بد، مورد پاداش یا مجازات قرار می‌گیرد.

در این محاسبه دقیق، هیچ دستی در کار نیست جز قدرت لایزال خداوندی که این قانون را خلق نموده است. یعنی به اندازه هر فکر و احساسی که از طرف ما تولید می‌شود، دقیقا" به اندازه و مقدار همان کیفیت اتفاقات زندگی ما دستخوش تغییر می‌شود.

زمانی که کسی افکار مثبت و خیر خواهانه در سر می‌پروراند و دائما" مثبت اندیش است، این افکار در وی تولید احساس مثبت می‌کند. احساسی که حاوی امید و نشاط  است. این احساس مثبت وقتی به کائنات ارسال می‌شود، کائنات در برابر آن مسئول است که بهترین اتفاقات را با کیفیت بالا متناسب با همان احساس خوب و دقیقا" به اندازه همان، سر راه وی قرار بدهد.

اینطور نیست که بگوییم بعضی‌ها خوش شانس هستند و برخی دیگر بد شانس . اصلا" شانسی در کار نیست. تمام اتفاقات بر مبنای نوع افکار و سخنان و احساسات ما رقم می‌خورند.

کائنات چگونه محاسبه می‌کنند؟

زمانی که شخصی یک زندگی عادی و معمولی دارد، درحالی که دائما" در حال غر زدن است و همیشه به نداشته‌هایش فکر می‌کند و می‌نالد، این شخص در واقع در هر لحظه درحال ارسال دستورالعمل و پیامهای خاصی به ضمیرناخودآگاه و کائنات است.

وقتی شخصی همیشه می نالد و ناشکر است، در واقع به نوعی پیام نارضایتی و ناخوشنودی خودش را به کائنات عالم ابلاغ می‌کند. کائنات وقتی این احساس و تفکر و باور را از آن شخص دریافت نمودند بلافاصله و به سرعت برق، شروع به بررسی اوضاع و احوال آن شخص می‌کنند.

با بررسی وضعیت زندگی آن شخص، مشخص می‌شود که اوضاع و احوال وی، آن گونه که خودش اظهار می‌کند نیست. اینجا یک تناقض شدید وجود دارد.

لازم به ذکر است که کائنات با تناقض هیچ میانه خوبی ندارند. وقتی با بررسی‌های انجام شده مشخص شد که این شخص برخلاف آنچه به زبان می‌آورد و فکر می‌کند، وضعیتش آن گونه نیست، لذا شروع به اقدامات لازم می‌کند.

کائنات موظف است تمام اتفاقات زندگی آدمها را بر اساس افکار و احساسات آنها رقم بزند. کائنات اصلا" کاری ندارد که این شخص دروغ می‌گوید یا راست. اصلا" کاری ندارد که این شخص کیست. اصلا" کاری به هیچ چیزی ندارد، فقط با توجه به احساسات و افکار دریافت شده واکنش نشان می‌دهد.

هر شخصی یک کُد منحصر به فرد در کائنات دارد.

هر آدمی مانند یک خط تلفن، دارای  یک آی پی و یککد منحصر به فرد در کائنات است. این کد در پرونده هر آدمی در هنگام تولد ایجاد می‌شود. کائنات آدمها را با این کد منحصر به فرد می‌شناسند.

وقتی شخصی بر خلاف وضعیت فعلی خود، دائما" در حال ناله و شکایت از وضعیت موجود خود است، و همیشه به نداشته هایش فکر میکند ، آنگاه احساسی منفی در وی تولید میشود. احساسی که همراه با آن افکار ناله و شکایت ، وقتی به کائنات ارسال میشود ، موجب میشود تا کیفیت اتفاقات زندگی وی تغییر کند.

کائنات با بررسی وضعیت زندگی وی  متوجه میشوند که شرایط زندگی این شخص با دستورالعملی که ارسال کرده مغایرت دارد. کائنات موظف است دقیقا" همان چیزی را که هر آدمی تقاضا کرده را به انجام برساند. نه یک ذره زیاد و نه یک ذره کم. حالا بسته به میزان افکار و احساسات هر شخصی ، کیفیت اتفاقات هم تغییر خواهد کرد.

کائنات وارد عمل میشوند.

اکنون کائنات شروع به اقدام میکنند. کائنات دقیقا" همان چیزی را که آن شخص سفارش داده است را باید اجرایی نمایند. با توجه به نوع افکار و احساس دریافتی کیفیت زندگی آن شخص شروع به تغییر میکند. پس از مدتی نه چندان طولانی ، یک تصادف یا یک بیماری به ظاهر ساده گریبانگیر آن شخص میشود. هر اتفاق بدی ممکن است رخ بدهد. کائنات بر اساس میزان آن فکر و احساس تصمیم میگیرد . اتفاقات بد و ناگوار یکی پس از دیگری رخ میدهند. واژه ی شانس و اقبال بارها و بارها به کار می رود و دائما" از زمین و زمان شکایت دارند. اصلا" یک درصد هم فکر نمیکنند که خودشان باعث و بانی بوجود آمدن این اتفاقات شده اند.

گاهی اوقات بعضی از افراد در اینگونه مواقع متنبه شده متوجه اشتباهات خود میشوند . لذا تغییر  فکر و احساس داده و از ادامه ی آن مسیر اشتباه خودداری میکنند. به خاطر همین بعد از مدت کوتاهی از آن وضعیت نابسامان نجات پیدا میکنند. و در نتیجه ی افکار و احساسات خوب و مثبت ، مسیر زندگی اشان به سمت بهبودی و بهتر شدن ادامه می یابد.

اما عده ای دیگر اصلا" انگار نه انگار که اتفاق ناگواری در اثر افکار و احساسات غلط و منفی آنها رخ داده است. همچنان به ناله و شکایت و ناراحتی ادامه میدهند تا حدی که وضعیت جسمی و مالی و روحی آنها هر روز بدتر و بدتر میشود و اتفاقات ناگوار یکی پس ازدیگری برایشان رخ میدهد.همانگونه که اشاره شد چون کائنات در هر لحظه در حال دریافت اطلاعات از سوی ما هستند لذا هر فکر و احساسی که در هر لحظه از طرف ما تولید میشود ، برای کائنات به منزله ی یک دستور العمل اجرای است. به خاطر همین به شدت باید مراقب سخنان و افکار و احساسات خود باشیم.

درمقابل افرادی وجود دارند  که همیشه شکر گزار و سپاسگزار هستند. آنها بابت داشته هایشان شکر  گزارند. آنها هرگز به خاطر آنچه ندارند ناله وشکایت نمیکنند. به داشته های ارزشمندشان فکر میکنند و با هدف و برنامه ریزی و داشتن یک روحیه ی بالا و با نشاط به دنبال بقیه ی خواسته های خوب خود در زندگی در حرکت هستند.

کائنات در برابر چنین انسانهایی هم دقیق و ریز بین است. وقتی شخصی از بابت داشته هایش لذت میبرد و شکر گزار است . این افکار شکر گزاری و لذت از بابت هر آنچه که دارد در وی یک احساس خوب و مثبت ایجاد میکند. یک احساس همراه با امید و نشاط. کائنات عالم با دریافت این اطلاعات خوب و مثبت ، بلافاصله پرونده ی وی را باز و شروع به بررسی میکنند. با بررسی انجام شده مشخص میشود که وضعیت زندگی این شخص دقیقا" اینگونه که او در ذهن و باور و احساس خود به تصویر کشیده است نیست . او خیلی شکر گزارتر و خوشحال تر از آنی هست که ظاهر زندگی اش نشان میدهد.

لذا به سرعت دست به کار شده و کیفیت اتفاقات زندگی وی را تغییر میدهد. اتفاقات خوب یکی پس از دیگری برایش رخ میدهند. خبرهای خوب میشنود . به هیچ عنوان با حوادث و اتفاقات ناگوار برخورد نمیکند. کائنات موظف است که کیفیت زندگی آن شخص را دقیقا" مانند افکار و باورها و احساسات وی برنامه ریزی کند. یک آدم شکر گزار و مثبت اندیش ، همواره درحال ارسال پیام های مثبت به کائنات است. کائنات هم دائما" کیفیت اتفاقات زندگی وی را بهبود می بخشد.

شکرگزاری بیشتر ، برابر است با تجربه اتفاقات بهتر

آدم مثبت اندیش و شکر گزار ، همواره اتفاقات خوبی را تجربه میکند. آنها هرگز به گذشته کاری ندارند. فقط به زمان حال می اندیشند. زیرا میدانند که اگر الان و درزمان حال ، احساس خوب و پایداری نداشته باشند قطعا" آینده را خراب کرده اند. آنها میدانند که هرچقدر بیشتر شکرگزار نعمت های ارزشمند خداوند باشند کائنات هم طبق قانون، بیشتر به آنها میدهد. ضرب المثل معروف ، شکر  نعمت ، نعمتت افزون کند ، کفر، نعمت از کفت بیرون کند ، دقیقا" مصداق همین مطلب است. شکر گزاری در واقع احساس رضایت و تشکر از خداوند و کائنات است. یعنی اینکه ای کائنات من آدم سرکشی نیستم. من یاغی نیستم. من یک انسان آرام هستم. من یک انسان خوشبخت هستم. کائنات با پیچیدگی های خاصی که دارد ، دقیقا" نسبت به همان افکار و احساسات پاسخ میدهد. بعضی ها به غلط تصور میکنند که اگر شکر گزاری نمایند این به آن معناست که به آنچه که دارند باید قانع بوده و دیگر چیز بیشتری گیرشان نمی آید.

اصلا" اینطور نیست. کائنات خرده حساب با کسی ندارد. اصلا" کاری به این موضوع ندارد که شما الان چقدر دارید. چه میزان ثروت و دارایی شماست. چقدر دارای سلامتی جسمانی و روحانی هستید. کائنات با داشته های فعلی شما کاری  ندارد. کائنات فقط به آن چیزی که شما به وی ابلاغ میکنید کاردارد. کائنات فقط به پیام های مثبت یا مفنی شما پاسخ میدهد. اگر شما میلیاردر هم باشید و همچنان درحال شکر گزاری و مثبت اندیشی باشید باز هم کائنات داده هایش را به شما افزاریش میدهد. اصلا" نمی گوید که چون شما حالا میلیاردر شده اید پس دیگر سهم شما تمام شده و دیگر افکار و احساسات مثبت شما تاثیری در زندگی شما ندارد. کائنات کاری به این چیزها ندارد. فقط منتظر است ببیند که شما چه نوع افکار و احساساتی را برایش ارسال میکنید.  هرچقدر بیشتر شکر گزاری کنید و بابت داشته هایتان خوشحال باشید ، کائنات به همان نسبت به داشته هایتان می افزاید.

به یاد داشته باشید که شما در حال حاضر نتیجه ی باورها و افکار و احساسات گذشته ی خود هستید. اگر الان از زندگی و داشته های فعلی اتان رضایت ندارید و خوشنود نیستید و فکر میکنید که شما شایسته ی داشتن بیشتر از این بوده اید  ، باید یه نگاهی به گذشته ی خود بیندازید و ببینید که درگذشته چه نوع احساس و باوری داشته اید. چه نوع پیام هایی به کائنات ارسال کرده اید که الان وضعیت شما چنین است. همانگونه که گفته شد کائنات هیچ حساب شخصی با کسی ندارد. اینها اصلا" شوخی نیست. کائنات با کسی شوخی ندارد. فرصت تجدید نظر هم وجود ندارد. به محض دریافت پیام و احساس از طرف شما ، بلافاصله دست به کار میشود.

اگر الان از شرایط فعلی اتان رضایت ندارید ، لطفا" آنرا به زبان نیاورید. آنرا دائما" در ذهن و باور خود تکرار نکنید. چون این کار احساس شما را خراب می کند. کائنات هم با دریافت این افکار و احساسات ، روز به روز زندگی شما را بدتر و خراب تر رقم می زند.

در عوض بیایید بابت هر آنچه که دارید از خدای مهربان شکر گزاری کنید. به یاد داشته باشید که خدای مهربان با کسی خصومت شخصی ندارد و با کسی هم پارتی بازی نمی کند. تمام افراد بشر ، بندگانش هستند. به همه قدرت اراده و تفکر داده است تا بتوانند سرنوشت خودشان را رقم بزنند.  بیایید بابت داشته هایتان شکر گزار باشید. تک تک داشته هایتان را به یاد بیاورید. اگر در سلامت کامل جسمانی و ذهنی هستید به یاد بیاورید که کسانی هم اکنون در بیمارستان ها روی تخت قرار گرفته و منتظر یک عمل جراحی حساس هستند. بیایید بابت هر آنچه که هم اکنون در اختیارتان است شکر گزار باشید.

شکر گزاری باید به همراه یک باور و احساس مثبت و زیبا باشد.

به یاد داشته باشید که شکر گزاری باید با معنا و باور همراه باشد. فقط به زبان آوردن اینکه ، خدایا بابت داشته هایم ازت ممنونم کافی نیست. شما باید دردرون ، به این باور رسیده باشید که این داشته های فعلی شما ، بسیار ارزشمند هستند و کسانی  هستند که از این داشته ها بی نصیب بوده  و شما به نوعی قدردان این داشته ها هستید.

همانگونه که قدردان و شکر گزار داشته های فعلی خود هستید ، در عمل هم باید آنرا نشان بدهید. یعنی از داشته های فعلی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. از اصراف و هدر دادن انرژی و امکانات خود خودداری نمایید. قدر داشته ها را دانستن با استفاده درست و بهینه از این امکانات میسر است. از داشته هایتان در جهت کمک به دیگران استفاده نمایید. این هم روشی دیگر برای اثبات شکر گزاری شماست.

همینطور که درحال شکر گزاری و قدردانی بابت داشته های فعلی اتان هستید همزمان به خواسته ها و آرزوهای قشنگتان هم فکر میکنید. در تصور و خیال خود به هر آنچه که دوست دارید در آینده برسید فکر  کنید. شما اکنون میتوانید به هر آنچه که دوست دارید برسید چون با این احساس شکر گزاری و افکار و باور مثبتی که در خود ایجاد نموده اید ، شرایط را برای بدست آوردن چیزهای تازه و نو فراهم نموده اید. کائنات تماما" در خدمت شما هستند تا با این احساس و روحیه ی مثبت و عالی که شما دارید ، بهترین اتفاقات را با بهترین کیفیت برایتان رقم بزنند.

از ناسپاسی به شدت بپرهیزید.

بعضی از آدمها بخاطر شرایط نابسامان فعلی خود ، دائما" با خود میگویند ، که چطور میتوانم از بابت این داشته های ضعیف و ناچیز شکرگزار باشم. آخر مگر این ها هم شکر گزاری دارند. دیگران را ببین چه دارند و مارا هم نگاه کن. آیا باید بابت اینها هم شکر گزار بود؟ این چه زندگی است که من دارم؟ هرکسی را نگاه میکنی بهترین اتومبیل یا حداقل یک اتومبیل معمولی در اختیار دارد. یک درآمد مناسب دارد. نمیدانم اینها این همه پول را از کجا می آورند؟

کائنات در همین لحظه که این شخص درحال بیان این جمله هاست ، به صورت دقیق و ریز ، تمام آنها را دریافت میکند. زیرا وقتی آن شخص این عبارات را به کار میبرد همزمان یک احساس منفی همراه با نارضایتی و ناراحتی و یاس و ناامیدی هم در وی تولید میشود. کائنات با دریافت این طلاعات و این جمله ها به همراه آن احساس منفی، شروع به کار میکنند.

به یاد داشته باشید که سخنان و افکار ارسالی ما به کائنات ، معنا و مفهوم خاصی میتواند برای کائنات داشته باشد. گاهی اوقات یک جمله ی منفی یا یک فکر منفی و اشتباه ، میتواند تاوان سخت و سنگینی برایمان به همراه داشته باشد.

گاهی اوقات ما خودمان متوجه نمی شویم و با بیان جملات و افکار منفی ، که میتواند بار منفی سنگینی داشته باشد ، کیفیت اتفاقات زندگی را به شدت خراب میکنیم. کائنات برداشت خاص خودش را دارد. وقتی آن شخص شروع به ناله و شکایت میکند ، کائنات چنین برداشت میکند که این شخص فاقد یک زندگی معمولی است. فاقد سلامتی جسمانی است. لذا با بررسی وضعیت زندگی وی ،متوجه میشود که چنین نیست. یعنی وی یک زندگی معمولی دارد و از سلامت جسمی کامل برخوردار است. و چون کائنات به شدت با تناقص مخالف است ، در صدد بر می آید تا وضعیت زندگی و جسمانی وی را دقیقا" طبق همان پیام ها و در واقع دستور العمل درخواستی وی ایجاد نماید.

 

پس از مدتی شاهد یک تصادف ناگوار یا یک بیماری سخت میشود. بلاخره ناشکری ها و ایجاد و ارسال پیام ها واحساسات منفی کار خودش را میکند و آن شخص در زندگی آینده خود با بدترین اتفاقات مواجه میشود. اتفاقات وحوادث ناگوار یکی پس ازدیگری به سراغش می آید. و تازمانی که دست از این افکار و احساسات و باورها و سخنان منفی بر ندارد همچنان شاهد اتفاقات ناگوار است.

نتیجه :

اگر از شرایط فعلی خود احساس رضایت نمیکنید به هیچ عنوان آنرا به زبان نیاورید. همچنان با شکرگزاری بابت داشته های فعلی اتان ، احساس و روحیه خود را بالا نگهدارید. اجازه ندهید یاس و نا امیدی به سراغتان بیاید. وقتی از بابت داشته های فعلی خود خوشنود شدید و احساس خوب و مثبتی پیدا کردید درواقع شما موقعیت و شرایط فعلی خود را " تثبیت " نموده اید. با تثبیت شرایط فعلی خود ، کائنات هم بخاطر دریافت پیام های مثبت و احساس رضایت و خوشنودی شما ، کیفیت اتفاقات زندگی اتان را به شکل مطلبو ب و قابل قبولی برایتان رقم می زند. الان احساس خوبی داشته باشید . مثبت اندیش باشید . تا کائنات هم پاداش این افکار واحساسات و سخنان زیبا و مثبت شما را در قالب اتفاقات و حوادث خوب و خوشایند با بالاترین کیفیت به شما تقدیم نماید.

 

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 12
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 55
 • آی پی دیروز : 59
 • بازدید امروز : 287
 • باردید دیروز : 92
 • گوگل امروز : 22
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 776
 • بازدید ماه : 3,970
 • بازدید سال : 34,048
 • بازدید کلی : 2,968,172