loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 1016 شنبه 23 شهریور 1398 نظرات (0)

 

ما آدمها با کائنات در ارتباط مستقیم هستیم و به نوعی بده و بستان داریم. یعنی دائما" در تعامل بوده و عمل و عکس العملی در جریان است. این تعامل بسیار پیچیده و در عین حال دقیق و جالب است. خیلی ها شاید ندانند که هوشمندی کائنات دقیقا" به چه معناست. چرا میگوییم کائنات هوشمند هستند و همه چیز را می فهمند و عکس العمل نشان میدهند.

جالب است بدانید که وقتی کسی یک زباله بر روی زمین می ندازد ، درحالی که میتواند آنرا در درون سطل زباله بریزد ، این به نوعی توهین به کائنات محسوب میشود.کائنات مانند انسان ها بلافاصله پاسخ نمیدهد بلکه بواسطه ی سیستم حساس و پیچیده ای که دارد عکس العمل نشان میدهد.

کائنات بابت اشتباهات و خطاهای آدمها ، آنها را جریمه میکند. اما این جریمه بسیار دقیق  محاسبه میشود. اگر کسی یک ته سیگاری را بر روی زمین بی انداز ، دقیقا" به اندازه ی کسی که در وسط اتوبان هنگام رانندگی یک کیسه پر از پوست پرتغال و سیب و تخمه را رها میکند متفاوت خواهد بود.

 

همانگونه که جریمه ی عبور از چراغ قرمز با جریمه ی سرعت غیر  مجاز متفاوت است. لذا کائنات با معیار خاصی که برای خودش دارد این خطاهای انسانی را محاسبه کرده و به تناسب آن شخص خاطی را جریمه میکند.

همانگونه گفتم این خطاها در سیستم کائنات طبقه بندی شده هستند. هر خطایی که توسط یک آدم انجام میشود به گروه و طبقه ی خاص خودش منتقل میشود و در پرونده ی آن شخص بایگانی میشود. به خاطر داشته باشید وقتی کسی یک آدمسی را از دهانش خارج می کند و آنرا در پیاده رو یا خیابان می اندازد و باعث میشود که آن آدمس به کف پای کسی دیگر چسبیده و موجب آزار و اذیت وی بشود ، قطعا" جریمه ای سنگین تر خواهد داشت. که در ادامه در مورد این جریمه ها هم صحبت میکنیم.

کائنات هوشمند خلق شده اند و اینکه گاهی از طرف بعضی از افراد ناآگاه می شنویم که با بی خیالی تمام بعد از انجام یک خطای کائناتی میگویند : کی به کیه؟ اتفاقا" به شدت کی به کی هست !این خطاهای انسانی که از طرف کائنات نمره منفی به آنها داده میشود آنقدر زیاد هستندکه اگر بخواهم به تک تک آنها اشاره کنم قطعا" از حوصله ی شما خارج خواهد بود. اما ناچارم که به تعدادی از آنها که زیاد مورد استفاده قرار میگیرد اشاره کنم تا در ذهن باقی بماند.

هنگام پیاده روی کمی به اطراف خود بیشتر توجه کنید. یا هنگام قدم زدن در پارک ها همینطور. ببینید چقدر آشغال و زباله هایی هست که براحتی میشد آنها را در درون سطل زباله ریخت. و چقدر منظره ی محیط شما را خراب کرده و جلوه ای بد به آن داده است. بعضی ها میگویند : خوب شهرداری مسئول همین کارهاست. باید شهر را نظافت کرده و این زباله ها را جمع کند. بله شهرداری وظیفه ی تمیز و پاکیزه نگهداشتن شهر را بر عهده دارد اما موضوع اصلا " اینجا بحث شهرداری یا چه کسی زباله بریزد و چه کسی تمیز کند نیست، بلکه موضوع بسیار وحشتناک تر از آن است که حتی بعضی ها تصورش را هم نمیتوانند بکنند.

خیلی از آدمها در طی زندگی خود شاهد اتفاقات و حوادث بعضا" ناخوشایند و منفی هستند. گاهی هرچه فکر میکنند به نتیجه ای هم نمی رسند که چرا باید این اتفاقات و حوادث ناگوار فقط برای آنها رخ بدهد. نکته همین جاست. آنها حتی تصورش را هم نمی توانند بکنند که آن تکه ی کوچک زباله ای که روی پیاده رو یا خیابان یا در پارک روی چمن ها ریختند اکنون باعث بیماری یا تصادف یایک اتفاق ناگواردیگر شده است.

بله ممکن است خنده دار به نظر برسد اما حقیقت دارد. کسی که نوشیدنی را میخورد و لیوان آنرا بی محابا به گوشه ای روی پیاده رو یا خیابان پرت میکند ، فکر میکند که زرنگی کرده و کسی به کسی نیست. خیر اینطور نیست. کسی به کسی هست و کائنات همان لحظه تصویر آن شخص را به همراه کار خطایی که مرتکب شده ضمیمه ی پرونده اش میکند و بزودی نتیجه اش را به وی نشان خواهد داد.

فقط کسانی که این زباله ها را روی پیاده رو یا خیابان می اندازند مقصر نیستند درکنار آنها کسانی که به نظر خودشان در حال انجام عملی ثواب هستند و درحال توزیع این نوشیدنی ها هستند هم توسط کائنات جریمه میشوند. شاید بگویید آنها دیگر چرا؟ پاسخش روشن است. آنهایی که قصد انجام کار ثواب دارند و میخواهند نوشیدنی به مردم بدهند ، قبل از اینکه این نوشیدنی ها را با این لیوان ها بین مردم پخش کنند ابتدا باید فکری برای انباشته شدن و  جمع آوری لیوان های استفاده شده بکنند. من در جایگاهی نیستم که بخواهم میزان ثواب یا گناه کسی را بسنجم اما به جرات میتوانم بگویم که کسانی که این چنین بدون مدیریت اقدام به پخش نوشیدنی یا خوراکی میکنند که در ادامه باعث این همه آشفتگی و کثیف شدن منظره ی شهر میشود ، شاید دیگر ثوابی باقی نمانده باشد برایشان  یا به عبارتی ثواب آن با گناهش مساوی میشود ، که البته اگر میزان گناهش بیشتر نشود و توسط کائنات جریمه نشوند!

به یاد داشته باشید که کائنات هر لحظه درحال مانیتور کردن شماست.یعنی هر لحظه توسط دوربین های بسیار قدرتمند درحال فیلم برداری از کارهای آدمهاست و لحظه به لحظه به ثبت رسیده و بایگانی میشود.

کائنات فقط جریمه نمیکند بلکه پاداش هم میدهد. از دوران کودکی به یاددارم که هنگام راه رفتن با پدرم ، ایشان همیشه سنگ یا چوبی که در کنار خیابان یا وسط پیاده رو افتاده را بر میداشتند و در کناری قرار میدادند. در آن دوران من نمیدانستم که هدف و منظور ایشان ازاین کار چیست؟

بزرگتر  که شدم سوالی که ذهنم را مشغول کرده بود را مطرح کردم و ایشان این چنین پاسخ دادند: این خیابان و پیاده رو محل عبور اتومبیل و آدمهاست. این سنگی که افتاده یا این تکه چوبی که میخی در آن هست، یا این تکه شیشه ، ممکن است باعث خراب شدن اتومبیل مردم بشود یا به پای آدمهای رهگذر آسیب بزند، بخاطر همین اینها را بر میدارم تا به کسی آسیب نرسد.

فلسفه ی این تفکر بزرگ را آن موقع ها به خوبی درک نمیکردم. اما من باب تعلیم و تربیت و آموزشی که درحال دریافت آن بودم ، این موضوع ملکه ی ذهنم شد. بعدها که بزرگتر شدم دیگر بصورت اتوماتیک هر چیزی را که در خیابان یا پیاده می دیدم که ممکن است باعث شود به کسی آسیب برسد آنرا برداشته و کناری میگذاشتم. بارها اتفاق افتاده بود که درحال رانندگی متوجه سنگی یا تکه چوبی در خیابان و بزرگراه شده بودم و با احتیاط درکناری پارک میکردم و آن شئی را از مسیر عبور اتومبیل ها خارج می کردم.

وقتی شما کارهای زیبای این چنینی میکنید ، کائنات درحال فیلم برداری از شماست. شاید بعضی ها بگویند ای بابا ، وسط خیابان و پیاده رو . سنگ را برداری که چه بشود. اصلا" به ما چه مربوطه ؟ اتفاقا" خیلی به ما مربوط میشود. همان سنگی که شما از خیابان یا پیاده بر میدارید به عنوان یک پس انداز در حساب شما در کائنات ثبت میشود.روزی روزگاری در مسیری درحال حرکت هستید ، ( خودتان یا بستگان درجه یک شما) دقیقا" حادثه ای برایتان رخ میدهد و شما از آن حادثه جان سالم به در می برید. معجزه ای رخ میدهد. بارها احتمالا" با خودگفته اید: خیلی شانس آوردم. شانسی در کار نیست. این بازتاب اعمال خود شماست که به شکل یک شانس برای شما جلوه گر شده. یا درمقابل وقتی کسی میگوید خیلی بد آوردم. اصلا" بد بیاری پشت بد بیاری ! این اتفاقات هم شانسی و تصادفی نیست. باید پرونده ی خودتان را بازبینی نمایید.

برای تفریح به پارک یا جنگل می روید. حتی راضی نشوید که یک چوب کبریت را در آنجا روی زمین بی اندازید. حتما" آنرا در یک کیسه ریخته و بعدا" داخل سطل زباله بریزید.یادتان باشد که کائنات لحظه به لحظه درحال فیلم برداری از شماست. خطاها و کارهای خوب ما ثبت میشود.و روی کیفیت اتفاقات زندگی ما اثر منفی یا مثبت میگذارد.

گاهی با صحنه ی زننده ای در کنار خیابان ها یا پیاده روها مواجه میشویم. سطل زباله ای را می بینیم که تا کله پر شده و مابقی زباله ها در کنارش ریخته شده است. بدون اینکه بخواهم مقصر را شنایی کنم و تقصیر را به گردن شهرداری یا اهالی آن محل بی اندازم میخواهم بگویم که مقصر هرکسی که باشد قطعا" تاوان خواهد داد. کائنات هوشمند است و خنگ بازی در کارش نیست. ممکن است من و شما در آن لحظه متوجه نشویم که بصورت دقیق مقصر در اینجا شهرداری است که به موقع سطل را تخلیه نکرده یا اینکه اهالی آن منطقه در آن روز یا ساعت به شکل غیر متعارف زباله تولیدکرده اند!  گذشته از اینکه اگر شهرداری هم تعلل کرده باشد باز دلیل نمیشود که من زباله ها را روی زمین بریزم. اگر امکان دارد و سطل خالی در کنار آن یا کمی آن طرف تر است باید زباله ها را به آنجا منتقل نمایم.

همانگونه که ملاحظه می فرمایید موضوع بسیار حساس و پیچیده است. اما این حساسیت و پیچیده گی برای ماست. برای کائنات هیچ پیچیدگی و سختی در تشخیص وجود ندارد. کائنات به قدری هوشمند هستندکه بصورت ریز  و دقیق میتوانند تشخیص بدهند که مقصر کیست.

خیلی وقت ها ما فکر می کنیم که درحال انجام وظیفه خود هستیم . گمان میکنیم که درحال انجام کاری ثواب هستیم. درحالی که با سرعت درحال سنگین کردن پرونده خودمان در محضر کائنات هستیم.به یادداشته باشید که خداوند کائنات را هوشمند خلق کرده و مو لای درزش نمی رود.پس هیچ کسی نباید تصور کند که ریختن آشغل و زباله در پارک ها و جنگل ها و پیاده رو و  خیابان به نوعی زرنگی است و میتوانند براحتی به کار و زندگی خود بپردازند. کائنات به شدت هوشمند و قانونمند است و بزودی پاداش یا جریمه اش را شامل حال ما خواهد نمود.

پایان

 

 

 

 

 


 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 13
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 75
 • آی پی دیروز : 95
 • بازدید امروز : 3,069
 • باردید دیروز : 472
 • گوگل امروز : 6
 • گوگل دیروز : 21
 • بازدید هفته : 4,356
 • بازدید ماه : 11,319
 • بازدید سال : 57,067
 • بازدید کلی : 3,044,891