loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 1462 چهارشنبه 17 بهمن 1397 نظرات (0)

 

زندگی تعریف خاصی دارد.

هر کسی که در این دنیا در حال نفس کشیدن و راه رفتن است، الزاما" درحال  زندگی نیست. فقط آنهایی به واقع زندگی می‌کنند که از تمام لحظه‌های عمر خود لذت برده و احساس رضایت و شادمانی دارند.

 کسانی که لذت، شادمانی و رضایت خود را در زندگی، به ماشین، خانه، پول و شهرت گره زنده‌اند، هرگز خوشبختی را احساس نخواهند کرد. زیرا که این وسایل پایدار نیستند. در ضمن نه پایانی دارند و  نه حد و اندازه‌ای  که بشود یک خط پایان برایش تعیین کرد. 

 براحتی می‌توانم حدس بزنم که بعضی از خوانندگان این مطالب می‌گویند، ای بابا، مگر می‌شود بدون ماشین و خانه شخصی و پول و ثروت زیاد احساس خوشبختی نمود؟ آیا تو نمی‌توانی نشستن در اتومبیل آخرین مدل شاسی را تصور کنی؟ حتما" نمی‌دانی چه لذتی دارد که اینگونه سخن می‌گویی.

بله حق با این گروه از خوانندگان عزیز است.

درست است که شاید همه دلشان بخواهد در اتومبیل گرانقیمت و آخرین مدل بنشینند. اما آیا شما با این طرز تفکری که الان دارید، آیا اطمنیان دارید که بعد از بدست آوردن اتومبیل آخرین مدل، واقعا" احساس خوشبختی خواهید نمود؟

به یقین اگر کسی در حال حاضر و با داشتن هر آنچه که در اختیار دارد، احساس خوشبختی نکند، احساس رضایت و شادمانی نداشته باشد، قطعا" با به دست آوردن هر چیز فوق العاده و دور از انتظار دیگری هم احساس خوشبختی نخواهد کرد.

زیرا که خوشبختی یک احساس است.

خوشبختی هیچ ارتباطی با اتومبیل گرانقیمت، خانه، پول، ثروت و شهرت ندارد.

هیچ یک از اینها نمی‌تواند به تنهایی خوشبختی را برای کسی به ارمغان بیاورد.

مگر اینکه آدمها ابتدا احساس خوشبختی را در درون خود و ذهن و باورشان ایجاد کرده باشند.

اتومبیل، خانه، پول و شهرت، همگی فانی هستند. هیچ کدام ماندگار نیست. یعنی اینکه ممکن است تحت شرایط خاصی، هر یک از آنها را از دست بدهید.

اما خوشبختی واقعی هرگز از بین نمی‌رود، چون در درونتان جای دارد. با ورود چیزی به درون زندگی ما ایجاد نمی‌شود که با بیرون رفتنش، از بین برود.

کسی که با هر آنچه که در اختیار دارد، می‌تواند احساس رضایت و خوشحالی داشته باشد به یقین خود را آماده دریافت بهترین‌های دیگری می‌کند.

کسی که احساس رضایت و شکر گزاری دارد، قطعا" توسط کائنات در حال جذب و دریافت چیزهای ارزشمند دیگری است که بزودی وارد زندگی او خواهند شد.

در واقع این احساس است که هر آنچه را که ما در زندگی بدست می آوریم، ایجاد می‌کند. کلمات و افکار، بدون احساس، هیچ نیرو و توانی ندارند.

شما ممکن است با دوست خود شوخی کنید و حرفی به ظاهر زشت را در قالب شوخی به او بگوئید. بدون اینکه او ناراحت بشود، حتی باعث خنده و ایجاد یک تفریح برایتان خواهد شد. اما همان جلمه یا عبارت را به شخصی که در حال عبور از خیابان است، بگویید. آن شخص  چه حالی پیدا میکند؟ قطعا" واکنش نشان می‌دهد و از شما بابت این توهین، توضیح می‌خواهد.

گاهی اوقات ما قادر هستیم که حتی با بیان کلمات ساده و معمولی که هیچ معنی بدی هم ندارند، باعث ناراحتی و از کوره در رفتن دیگری بشویم. بستگی دارد که این کلمات و واژه‌ها با چه نوع احساسی بیان بشوند. این احساس است که به کلمات و جملات جان میدهد.

من اصلا" نمی‌خواهم بگویم که برای موفقیت نباید برنامه داشت. برای بدست آوردن هر آنچه که آرزو داریم و دوست داریم که داشته باشیم، نباید تلاش کنیم و فقط  باید به همان داشته‌های فعلی قانع باشیم. اصلا" منظور من این نیست.

تلاش و پشتکار، لازمه یک زندگی موفق است.

اما این زندگی موفق و این پیروزی زمانی بوجود می‌آید که شما تلاشی با احساس مثبت و آرام داشته باشید. تلاشی که همراه با استرس، ناراحتی و ناامیدی همراه است، هرگز به ثمر نخواهد رسید.

وقتی که شما از داشته‌های فعلی خود راضی باشید و شکر گزاری کنید، قطعا" آن احساس رضایت و شادمانی شما، احساس خوشبختی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

شما با این احساس، قدرت و نیرویی پیدا می‌کنید که می‌توانید به تلاش و کوشش خود به صورتی معجزه آسا ادامه بدهید. آنگاه شما شاهد معجزه در زندگی خود می‌شوید.

قرار نیست که همه کارها را در زندگی، شما خودتان به تنهایی انجام بدهید. شما فقط استارت کار را می‌زنید و بقیه کارها و انجام خواسته‌ها و آرزوهای شما، به عهده کائنات است.

کائنات موظف هستند وقتی که شما را درحالت آرامش، رضایت و شادمانی مشاهده می‌کنند، تمامی خواسته‌ها و آرزوهای شما را جامه عمل بپوشانند.

وظیفه دارند که آنها را به واقعیت تبدیل کنند.

شما زمانی به آرزوها و خواسته‌هایتان می‌رسید که احساس آرامش و شادمانی داشته باشید. شما با استرس، ناراحتی و نا امیدی قادر نخواهید بود از کائنات، امتیاز بگیرید.

کائنات به احساس آرامش و شادمانی، بهترین پاداش ها را می‌دهد. در عوض به احساس نارضایتی، دلخوری، غم، اندوه و نا امیدی، نه تنها پاداش نمی‌دهد بلکه مجازات هم می‌کند. لذا کیفیت اتفاقات زندگی آن شخص، به بد ترین شکل ممکن رخداد می‌کند.

آنوقت ضرب المثل، هرچه سنگه مال پای لنگه، را به زبان می‌آوردند. دائما" شکایت و ناله می‌کنند که چرا این همه اتفاقات بد باید برای آنها رخ بدهد.

از تصادفات پی در پی، از بیماری و اتفاقات بد دیگری شکایت می‌کنند که هر لحظه و هر روز به سراغشان می‌آید. ما خودمان باید تصمیم بگیریم که در زندگی چه می‌خواهیم.

کسی که به دنبال خوشبختی است. کسی که به دنبال بر آورده شدن آرزوهای خود است، باید بتواند که از تمام داشته‌های فعلی خود احساس رضایت و شادمانی نماید.

باید این تفکر و باور را در خود ایجاد کند که هرگز نباید خود را با دیگری مقایسه نماید. هیچ وقت خودتان را با کسی مقایسه نکنید. زیرا هر کسی در عالم خلقت، یک انسان منحصر به فرد بوده و وظایف خاص خود را دارد.

خداوند مهربان از شما فقط یکی آفریده است. ممکن است کسی شبیه شما باشد، اما خود شما فقط یکی هستید. شما دوتا نیستید. توانایی‌های شما هم منحصر به فرد است.

اِشکال بزرگی که در زندگی ما آدمها وجود دارد و معمولا" باعث می‌شود که اجازه ندهد ما به زودی و راحتی به آرزوها و خواسته‌های خوب خود برسیم، مقایسه کردن خودمان از هر لحاظ با دیگران است.

 

دیگران را مشاهده می‌کنیم که در یک آپارتمان بزرگ و شیک زندگی می‌کنند و سوار بر اتومبیل آخرین مدل هستند. آنها را در یک طرف ترازو قرار می‌دهیم و خود را در طرف دیگر ترازو. (بدون اینکه به پیشینه و گذشته آنها و زحماتی که در راه بدست آوردن این امکانات مُتحمل شده‌اند توجه کنیم).

خوب طبیعی است که یک طرف این ترازو قطعا" سنگین تر خواهد بود.

آیا شما باور ندارید که برای موفقیت و بدست آوردن خواسته‌های خود، باید تلاش کنید. باید وقت بگذارید. شما در گذشته برای خود و برآورده شدن آرزوهایتان چه کرده‌اید؟ درگذشته چه کرده‌اید که الان دقیقا" درحال تجربه  داشتن آنها هستید.

ما می کاریم و بعد درو می‌کنیم. زندگی غیر از این نیست. شما هر چقدر که تلاش کرده باشید و احساس خوبی از خود بروز داده باشید، قطعا" کیفیت اتفاقات زندگی شما هم به همان نسبت بهتر خواهد بود، الان هم  بهتر زندگی می‌کنید.

همین الان هم اگر آرزویی و خواسته‌ای دارید که دلتان می‌خواهد آن را تجربه کنید، باید وقت بگذارید. برنامه ریزی کنید. باید احساس خوبی داشته باشید.

از داشته های دیگران شاد باشید.

از اینکه دیگران سوار بر اتومبیل آخرین مدل می‌شوند خوشحال باشید و برایشان آرزوی سلامتی و شادی کنید.

مطمئن باشید با این احساس و تفکر، شما در مسیر بدست آوردن آن اتومبیل یا شبیه آن قرار خواهید گرفت.

اگر نمرات خوب و قابل قبولی در مدرسه و دانشگاه بدست نمی‌آورید. ناراحت و غمگین نباشید. به دانش آموزان و دوستان خود که درسشان خوب است و نمرات بالایی می‌گیرند با حسرت و احیانا" حسادت نگاه نکنید. با لبخند به آنها نگاه کنید. برایشان موفقیت بیشتری آرزو نمایید.

احساس خوب شما، با احساس موفقیت آنها گره می‌خورد و اتصالی بین شما و آنها و درنهایت کائنات برقرار می‌شود. احساسات مشابه  و افکار مشابه، یکدیگر را جذب می‌کنند.

بجای افسوس خوردن از اینکه چرا، بعضی چیزها را ندارید. احساس خوشحالی و شادمانی و شکر گزاری را در وجود خود زنده کنید. خیلی راحت و ساده است. هیچ فرمول پیچیده‌ای ندارد.

شما فقط کافیست که احساس رضایت و شادمانی کنید. وقتی به آسمان نگاه می‌کنید، احساس خوشحالی کنید.

وقتی هوای پاک را تنفس می‌کنید احساس شادمانی و رضایت کنید.

منتظر نباشید که حتما" یک اتفاق خاصی در زندگی شما رخ بدهد تا آنگاه تصمیم بگیرید که خوشحال بشوید و بعد خود را خوشبخت احساس کنید.

خوشبختی خود را به هیچ چیزی  گره نزنید. اینجا کلیک کنید

خوشبختی خریدنی نیست.

خوشبختی را نمی‌توان بدست آورد. خوشبختی بدست آوردنی نیست، ایجاد کردنی است.

خوشبختی فقط در درون خود شماست.

شما باید آنرا در خود بیدار کنید. اجازه ندهید که هیچ چیزی باعث ناراحتی و غمگین شدن شما بشود.

غم و اندوه، نا امیدی و افسردگی، دشمن آرزوها، خوشبختی و سعادت شما هستند.

شما فقط با احساس آرام و مثبت و شادمانی می‌توانید به مُرور زمان و به وقت خود، به خواسته‌ها و آرزوهای خود برسید.

به یاد داشته باشید که با حسرت خوردن، هرگز به چیزی نمی‌رسید. نه تنها نمی‌رسید بلکه از چیزهای خوب، فرسنگ ها هم فاصله پیدا می‌کنید.

حسرت، نا امیدی و افسردگی به بار می‌آورد. شما را از هدفتان دور می‌کند.

شما باید همیشه امیدوار باشید. امیدواری هم در سایه، آگاهی و توجه به داشته‌های فعلی تان ایجاد می‌شود. شکر گزاری و قدردانی بابت داشته‌های  فعلی خودتان، نه غصه خوردن بابت نداشته‌هایتان.

خانمی که هم اکنون، در بهترین شرایط و آپارتمان و درآمد عالی، زندگی می‌کند تعریف می‌کرد که در گذشته‌های نه چندان دور، در یک اتاق به اتفاق شوهرش زندگی می‌کردند.

اتاق آنها به قدری قدیمی و فرسوده بود که گچ‌های دیوارش درحال ریختن بودند. او می‌گفت، برای اینکه این گچ‌ها باعث کثیف و آلوده شدن کف اتاق و لباس هایمان نشود، مقداری نایلون را به ارتفاع یک متر از کف اتاق، به دیوار‌ها چسبانیده بود، تا هنگام نشستن، گچ ها نریزند و باعث کثیف شدن لباس هاییشان نشوند. می‌گفت، همسرم صبح زود از خانه بیرون می‌رفت و هنگام شب به خانه باز می‌گشت.

وقتی او این خاطرات را تعریف می‌کرد، من به نوعی شوکه شده بودم.

منتظر بودم که در ادامه بگوید، وقتی شوهرش می‌آمد به شدت غُر می‌زد و سرش داد می‌کشید، که این چه زندگی است که برایم درست کرده‌ای. دیگران را نگاه کن و خجالت بکش.

اما این خانم محترم تعریف کرد که نه تنها به شوهرش غر نمی‌زد بلکه با خوشرویی با او برخورد میکرد. همواره به او دلداری و امید می‌داد که از اینکه در کنار هم هستند، چقدر خوشبخت بوده و از زندگی خود لذت می‌برند.

بعد از چند سال کار و تلاش مداوم و از همه مهمتر وجود یک احساس آرام و رضایت بخش، توانستند یک خانه کوچک خریداری نمایند.

آنها همواره شادمان و شکر گزار بودند.

هرگز ناله و شکایت نمی‌کردند.

هرگز به داشته‌های دیگران حسادت نمی‌کردند  و حسرت نمی‌خوردند.

آنها بابت هر آنچه که در اختیار داشتند، خوشحال بودند و احساس رضایت و شادمانی داشتند.

این احساس رضایت و شادمانی در سایه تلاش و پشتکار، باعث بوجود آوردن فرصت‌های طلایی در زندگی آنها شد.

علت اینکه این همه تاکید می‌شود تا، بابت داشته‌های فعلی خود شکرگزار باشید، این است که باید بدانید که فقط در سایه احساس آرامش و رضایت و شادمانی است که شما می‌توانید به بقیه خواسته‌ها و آرزوهای خوبتان برسید.

رسیدن به هدفهایتان، نیازمند زمان است.

یک نوازاد، زمانی متولد میشود که 9 ماه اقامتش در رحم مادرش، به پایان رسیده باشد. اگر زودتر از موعد به دنیا بیاید ممکن است با مشکلاتی مواجه بشود.

پس صبور باشید و از هر آنچه که هم اکنون در اختیارتان است لذت ببرید.

احساس خوبی داشته باشید و با همین احساس رضایت و شادمانی به سمت هدف‌هایتان حرکت کنید.

مهم نیست که الان چه نوع گوشی موبایلی در اختیارتان است.

مهم نیست که الان چه مقداری پول در حساب بانکی شما وجود دارد.

مهم نیست که هم اکنون، با پای پیاده به محل کار خود می‌روید.

مهم نیست که الان و درحال حاضر در چه خانه‌ای زندگی می‌کنید.

مهم این است که تا چه اندازه از داشتن همین امکانات فعلی خودتان خوشحال و رضایتمند هستید.

مهم  این است که تا چه میزان شکرگزار داشته های الان خود هستید.

مهم این است که چه میزان احساس آرامش و خوشحالی در وجودتان نهفته است.

مهم این است که تا چه میزان خودتان را دوست دارید.

مهم این است که تا چه اندازه، برای خودتان ارزش قائل هستید و هرگز خودتان را با کسی مقایسه نمی‌کنید.

مهم این است که تا چه اندازه خوشحال هستید.

خوشحالی و شکرگزاری شما، نعمت‌های بیشتری را به سمت شما  سرازیر خواهد نمود.

شما جذب می‌کنید هر آنچه را که دوست دارید. به هر آنچه که فکر می‌کنید.

مهم نیست که  هم اکنون چه مقدار در اختیار دارید.

مهم این است که شاد باشید و احساس رضایت و آرامش را در خود زنده نگهدارید.

شما به زودی به تمام خواسته و آرزوهایتان می‌رسید. اگر به خدا اعتماد کنید و همواره شکرگزار و شاد باشید.

پایان

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 13
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 99
 • آی پی دیروز : 86
 • بازدید امروز : 289
 • باردید دیروز : 547
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 15
 • بازدید هفته : 1,878
 • بازدید ماه : 8,295
 • بازدید سال : 67,450
 • بازدید کلی : 3,055,274