loading...

احساس آرام

خوشبختی یک احساس است. اگر خوشبختی را به پول یا هر چیز دیگری گره بزنید، به محض اینکه آنرا از دست بدهید با خوشخبتی هم باید خداحافظی کنید.

محمد صاحبی بازدید : 649 چهارشنبه 17 بهمن 1397 نظرات ()

خوشبختی یک احساس است. 

و خوشبخت کسی است که احساس آرامش و رضایت درونی در  زندگی خود دارد. 

آیا شما یک آدم خوشبخت هستید؟

 

      

  عده بسیاری هستند که خوشبختی را در چیزهای دیگری به غیر از آرامش و رضایت درون جستجو می کنند. آنها خوشبختی را در لوازم و اثاث خانه و اتومبیل و ساختمان و پول و ثروت ، و شهرت می دانند. آنها در واقع زندگی نمی کنند بلکه به نوعی عمر خود را تلف می کنند.زندگی تعریف خاصی دارد. هرکسی که در این دنیا درحال نفس کشیدن و راه رفتن است ، الزاما" درحال  زندگی نیست . فقط آنهایی به واقع زندگی می  کنند که  از لحظه لحظه های عمر خود لذت می برند و احساس رضایت و شادمانی  دارند. کسانی که لذت و شادمانی و رضایت خود را در زندگی ، به ماشین و خانه و پول و شهرت گره زنده اند ، هرگز خوشبختی را احساس نخواهند کرد زیرا که این وسایل نه پایانی دارند و  نه حد و اندازه ای  که بشود یک خط پایان برایش تعیین کرد. 

 

 

    براحتی میتوانم حدس بزنم که بعضی از خوانندگان این مطالب میگویند ، ای بابا ، مگر میشود بدون ماشین و خانه شخصی و پول و ثروت زیاد احساس خوشبختی نمود؟ آیا تو نمیتوانی نشستن در اتومبیل آخرین مدل شاسی را تصور کنی؟ حتما" نمیدانی چه لذتی دارد؟

 

 

بله حق با این گروه از خوانندگان عزیز است. درست است که شاید همه دلشان بخواهد در اتومبیل گرانقیمت و آخرین مدل بنشینند و رانندگی کنند ، اما آیا شما با این طرز تفکری که الان دارید ، آیا اطمنیان دارید که بعد از بدست آوردن اتومبیل آخرین مدل ، واقعا" احساس خوشبختی خواهید نمود؟

 

 

یقین داشته باشید که اگر کسی در حال حاضر و با داشتن هر آنچه که در اختیار دارد، احساس خوشبختی نکند و احساس رضایت و شادمانی نداشته باشد ، قطعا" با بدست آوردن هر چیز فوق العاده و دور از انتظار دیگری هم احساس خوشبختی نخواهد کرد. زیرا که خوشبختی یک احساس است . خوشبختی هیچ ارتباطی با اتومبیل گرانقیمت و خانه و پول و ثروت و شهرت ندارد. هیچ یک از اینها نمی تواند به تنهایی خوشبختی را برای کسی به ارمغان بیاورد مگر اینکه آدمها ابتدا احساس خوشبختی را در درون خود و ذهن و باورشان ایجاد کرده باشند.

 

 

اتومبیل و خانه و پول و شهرت ، همگی فانی هستند. هیچ کدام ماندگار نیست. یعنی اینکه ممکن است تحت شرایط خاصی هر یک از آنها را ازدست بدهید.اما خوشبختی واقعی هرگز از بین نمی رود . با ورود چیزی به درون زندگی ما ایجاد نمی شود که با بیرون رفتنش ، از بین برود. کسی که با هر آنچه که در اختیار دارد ، میتواند احساس رضایت و خوشحالی داشته باشد به یقین خود را آماده دریافت بهترین های دیگری میکند. کسی که احساس رضایت و شکر گزاری دارد ، قطعا" توسط کائنات در حال جذب و دریافت چیزهای ارزشمند دیگری است که بزودی وارد زندگی او خواهند شد. 

 

 

در واقع این احساس است که هر آنچه راکه ما در زندگی بدست می آوریم ، ایجاد میکند. کلمات و افکار بدون احساس هیچ نیرو و توانی ندارند. شما ممکن است با دوست خود شوخی کنید و حرف به ظاهر زشتی را در قالب شوخی به او بگویید بدون اینکه او ناراحت بشود ، حتی باعث خنده و ایجاد یک تفریح برایتان خواهد شد. اما همان جلمه یا عبارت را به شخصی که در حال عبور از خیابان است ، بگویید. آن شخص  چه حالی پیدا میکند. قطعا" واکنش نشان می دهد و از شما بابت این توهین ، توضیح میخواهد. گاهی اوقات ما قادر هستیم که حتی با بیان کلمات ساده و معمولی که هیچ معنی بدی هم ندارند ، باعث ناراحتی و از کوره در رفتن دیگری بشویم. بستگی دارد که این کلمات و واژه ها با چه نوع احساسی بیان بشوند. این احساس است که به کلمات و جملات جان میدهد. 

 

 

من اصلا" نمیخواهم بگویم که برای پیشرفت و موفقیت و برای بدست آوردن هر آنچه که آرزو داریم و دوست داریم که داشته باشیم ، نباید تلاش کنیم  و فقط و فقط باید به همان داشته های فعلی قانع باشیم، اصلا" منظور من این نیست. تلاش و پشتکار لازمه یک زندگی موفق است. اما این زندگی موفق و پیروزی زمانی بوجود می آید که شما تلاشی با احساس مثبت و آرام داشته باشید. تلاشی که همراه با استرس و  ناراحتی و ناامیدی همراه است ، هرگز به ثمر نخواهد رسید. وقتی که شما از داشته های فعلی خود راضی باشید و شکر گزاری کنید، قطعا" آن احساس رضایت و شادمانی شما، احساس خوشبختی را برایتان بوجود  می آورد. شما با این احساس ، قدرت و نیرویی پیدا میکنید که میتوانید به تلاش و کوشش خود به صورتی معجزه آسا ادامه بدهید. آنگاه است که شما شاهد معجزه در زندگی خود می شوید. قرار نیست که همه کارها را در زندگی ، شما خودتان به تنهایی انجام بدهید. شما فقط استارت کار را می زنید و بقیه کارها و انجام خواسته ها و آرزوهای شما ، به عهده کائنات است. 

 

 

کائنات موظف هستند وقتی که شما را درحالت آرامش و رضایت و شادمانی مشاهده می کنند ، تمامی خواسته ها و آرزوهای شما را جامه عمل بپوشانند. وظیفه دارند که آنها را به واقعیت تبدیل کنند. شما زمانی به آرزوها و خواسته هایتان می رسید که احساس آرامش و شادمانی داشته باشید. شما با استرس و ناراحتی و نا امیدی قادر نخواهید بود از کائنات ، چیزهای خوب و با ارزشی به دست بیاورید. کائنات به احساس آرامش و شادمانی ، بهترین پاداش ها را میدهد. در عوض ، به احساس نارضایتی و دلخوری و غم و اندوه و نا امیدی ، نه تنها پاداش نمی دهد بلکه مجازات هم می کند. کیفیت اتفاقات زندگی آن شخص ، به بدترین شکل ممکن رخداد میکند. آنوقت ضرب المثل ، هرچه سنگه مال پای لنگه ، را به زبان می آوردند. دائما" شکایت و ناله میکنند که چرا این همه اتفاقات بد باید برای آنها رخ بدهد. از تصادفات پی در پی و از بیماری و اتفاقات بد دیگری شکایت میکنند که هر لحظه و هر روز به سراغشان می آید. 

 

 

ما خودمان باید تصمیم بگیریم که در زندگی چه میخواهیم. کسی که به دنبال خوشبختی است ، به دنبال بر آورده شدن آرزوهای خود است ، باید بتواند ، باید بتواند تاکید میکنم ، که از تمامی و تک تک داشته های فعلی خود احساس رضایت و شادمانی نماید. باید این تفکر و باور را در خود ایجاد کند که ، هرگز نباید خود را با دیگری مقایسه نماید. هیچ وقت خودتان را با کسی مقایسه نکنید. زیرا هرکسی در عالم خلقت ، یک انسان منحصر به فرد است. خداوند مهربان از شما فقط یک انسان آفریده است. کسی شبیه شما نیست. شما دوتا نیستید. توانایی های شما هم منحصر به فرد است. 

 

 

اشکال بزرگی که در زنگی ما آدمها وجود دارد و معمولا" باعث میشود که اجازه ندهد ما به زودی و راحتی به آرزوها و خواسته های خوب خود برسیم ، مقایسه کردن خودمان از هر لحاظ با دیگران است. دیگران را مشاهده میکنیم که در یک آپارتمان بزرگ و شیک زندگی میکنند و سوار بر اتومبیل آخرین مدل هستند. آنها را در یک طرف ترازو قرار میدهیم و خود را در طرف دیگر ترازو.(بدون اینکه به پیشینه و گذشته آنها و زحماتی که در راه بدست آوردن این امکانات  متحمل شده اند ،توجه کنیم). خوب طبیعی است که یک طرف این ترازو قطعا" سنگین تر خواهد بود. آیا شما باور ندارید که برای موفقیت و بدست آوردن خواسته های خود ، باید تلاش کنید. باید وقت بگذارید. شما در گذشته برای خود و برآورده شدن آرزوهایتان چه کرده اید؟ درگذشته چه کرده اید که الان دقیقا" درحال تجربه ی داشتن آنها هستید. ما می کاریم و بعد درو میکنیم. زندگی غیر از این نیست.  شما هرچقدر که تلاش کرده باشید و احساس خوبی از خود بروز داده باشید ، قطعا" کیفیت اتفاقات زندگی اتان بهتر بوده است . الان بهتر زندگی میکنید. و همین الان هم اگر آرزویی دارید و خواسته ای که دلتان می خواهد آن را تجربه کنید ، باید وقت بگذارید و برنامه ریزی کنید. باید احساس خوبی داشته باشید. از داشته های دیگران شاد باشید. از اینکه دیگران سوار بر اتومبیل آخرین مدل می شوند خوشحال باشید و برایشان آرزوی سلامتی و شادی کنید. مطمئن باشید با این احساس و تفکر ، شما در مسیر بدست آوردن آن اتومبیل یا شبیه آن قرار خواهید گرفت. اگر نمرات خوب و قابل قبولی در مدرسه و دانشگاه بدست نمی آورید ، ناراحت و غمگین نباشید ،  به دانش آموزان و دوستان خود که درسشان خوب است و نمرات بالایی میگیرند ، با حسرت و احیانا" حسادت نگاه نکنید. با لبخند به آنها نگاه کنید و برایشان موفقیت بیشتری آرزو نمایید. احساس خوب شما ، با احساس موفقیت آنها گره می خورد و اتصالی بین شما و آنها و درنهایت کائنات برقرار می شود. احساسات مشابه  و افکار مشابه ، یکدیگر را جذب میکنند. 

 

 

بجای افسوس خوردن از اینکه چرا ، بعضی چیزها را ندارید ، احساس خوشحالی و شادمانی و شکر گزاری را در وجود خود زنده کنید. خیلی راحت و ساده است . هیچ فرمول پیچیده ای ندارد. شما فقط کافیست که احساس رضایت و شادمانی کنید. وقتی به آسمان نگاه میکنید ، احساس خوشحالی کنید. وقتی هوای پاک را تنفس میکنید احساس شادمانی و رضایت کنید. منتظر نباشید که حتما" یک اتفاق خاصی در زندگی شما رخ بدهد تا آنگاه تصمیم بگیرید که خوشحال باشید و خود را خوشبخت احساس کنید. خوشبختی خود را به هیچ چیزی  گره نزنید. خوشبختی خریدنی نیست. خوشبختی را نمیتوان بدست آورد. خوشبختی فقط در درون خود شماست. شما باید آنرا در خود بیدار کنید. اجازه ندهید که هیچ چیزی باعث ناراحتی و غمگین شدن شما بشود. غم و اندوه ، و نا امیدی و افسردگی ، دشمن آرزوها و خوشبختی و سعادت شما هستند. شما فقط با احساس آرام و مثبت و شادمانی میتوانید به مرور زمان و به  وقت خود ، به خواسته ها و آرزوهای خود برسید. 

 

 

به یاد داشته باشید که با حسرت خوردن ، هرگز به چیزی نمی رسید. نه تنها نمی ر سید بلکه فرسنگ ها هم فاصله پیدا میکنید. حسرت ، نا امیدی و افسردگی به بار می آورد. شما را از هدفتان دور میکند. شما باید همیشه امیدوار باشید. امیدواری هم در سایه ، توجه به داشته های فعلی تان ایجاد میشود. شکر گزاری و قدردانی بابت داشته های  فعلی خودتان. 

 

 

خانمی که هم اکنون ، در بهترین شرایط و آپارتمان و درآمد عالی ، زندگی میکند تعریف میکرد که در گذشته های نه چندان دور ، در یک اتاق به اتفاق شوهرش زندگی میکردند. اتاق آنها به قدری قدیمی و فرسوده بود که گچ های دیوارش درحال ریختن بودند. او میگفت ، برای اینکه این گچ ها ، باعث کثیف و آلوده شدن کف اتاق و لباس هایمان نشود، مقداری نایلون را به ارتفاع یک متر از کف اتاق ، به دیوار ها چسبانیده بود تا هنگام نشستن ، گچ ها نریزند و باعث کثیف شدن لباس هاییشان نشوند. میگفت ، همسرم صبح زود از خانه بیرون میرفت و هنگام شب به خانه باز میگشت. 

 

 

وقتی او این خاطرات را تعریف میکرد ، من  به نوعی شوکه شده بودم. منتظر بودم که در ادامه بگوید ، وقتی شوهرش می آمد به شدت غر می زد و سرش داد می کشید که این چه زندگی است که برایم درست کرده ای. دیگران را نگاه کن و خجالت بکش. 

 

 

اما این خانم محترم تعریف کرد که نه تنها به شوهرش غر نمی زد بلکه با خوشرویی با او برخورد میکرد و همواره به او دلداری و امیدواری میداد که چقدر خوشبخت هستند و از زندگی خود لذت می برند. بعد چند سال کار و تلاش مداوم و از همه مهمتر وجود یک احساس آرام و رضایت بخش ، توانستند یک خانه کوچک خریداری نمایند. آنها همواره شادمان و شکر گزار بودند. هرگز ناله و شکایت نمی کردند. هرگز به داشته های دیگران حسادت نمی کردند  و حسرت نمی خوردند. آنها بابت هر آنچه که در اختیار داشتند ، خوشحال بودند و احساس رضایت و شادمانی داشتند. این احساس رضایت و شادمانی در سایه تلاش و پشتکار ، باعث بوجود آوردن فرصت های طلایی در زندگی آنها شد.

 

 

علت اینکه این همه تاکید میشود تا  ، بابت داشته های فعلی خود شکرگزار و راضی باشید ، این است که باید بدانید که فقط در سایه احساس آرامش و رضایت و شادمانی است که شما میتوانید به بقیه خواسته ها و آرزوهای خوبتان برسید. رسیدن به هدف هایتان ، نیازمند زمان است. یک نوازاد ، زمانی متولد میشود که 9 ماه اقامتش در رحم مادرش ، به پایان رسیده باشد، اگر زودتر به دنیا بیاید ، قطعا" دچار ناهنجاری هایی خواهد شد. 

 

 

پس صبور باشید و از هر آنچه که هم اکنون در اختیارتان است لذت ببرید. احساس خوبی داشته باشید و با همین احساس رضایت و شادمانی به سمت هدف هایتان حرکت کنید. 

 

 

مهم نیست که الان چه نوع گوشی موبایلی در اختیارتان است.مهم نیست که الان چه مقدار پول در حساب بانکی اتان است. مهم نیست که هم اکنون ، با پای پیاده به محل کار خود می روید و بر می گردید. مهم نیست که الان و درحال حاضر در چه خانه ای زندگی میکنید.

مهم این است که تا چه اندازه از داشتن همین امکانات فعلی خودتان خوشحال و رضایتمند هستید. 

مهم  این است که تا چه میزان شکرگزار داشته های الان خود هستید.

مهم این است که چه میزان احساس آرامش و خوشحالی در وجودتان نهفته است.

مهم این است که تا چه میزان خودتان را دوست دارید.

مهم این است که تا چه اندازه ، برای خودتان ارزش قائل هستید و هرگز خودتان را با کسی مقایسه نمیکنید.

مهم این است که تا چه اندازه خوشحال هستید و از بابت حضور خانواده و پدرو مادر و برادر و خواهر خود ، احساس خوشحالی و شکرگزاری می کنید. 

 

 

خوشحالی و شکرگزاری شما ، نعمت های بیشتری را به سمت شما  سوق خواهد داد. شما جذب میکنید هر آنچه را که دوست دارید. به هر آنچه که فکر میکنید.

مهم نیست که  هم اکنون چه میزان در اختیار دارید. مهم این است که شاد باشید و احساس رضایت و آرامش را در خود زنده نگهدارید.

شما به زودی به تمام خواسته ها و آرزوهایتان می رسید.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
احساس آرام می خواهد به زبانی ساده بگوید: چگونه می توان با احساس آرام و مثبت کیفیت اتفاقات زندگی را در آینده به بهترین شکل ممکن بوجود آورد. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
 • کل مطالب : 106
 • کل نظرات : 32
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 3
 • آی پی امروز : 40
 • آی پی دیروز : 69
 • بازدید امروز : 510
 • باردید دیروز : 293
 • گوگل امروز : 34
 • گوگل دیروز : 26
 • بازدید هفته : 1,626
 • بازدید ماه : 4,713
 • بازدید سال : 60,563
 • بازدید کلی : 2,637,940