loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 643 جمعه 21 دی 1397 نظرات (0)

 

بعضی ها همیشه اتفاقات ناگوار و ناخوشایندی را در طول روز و شب  تجربه می‌کنند. همیشه درحال ناله و شکایت هستند. مثل اینکه تمام مسائل دنیا، آفریده شده اند تا آنها را اذیت و آزار نمایند. در مقابل، کسانی هم هستند که هر روزشان،  از روز و شب قبل بهتر و قشنگ تر تکرار می‌شود.

گویا آنها همیشه شانس دارند و اتفاقات خوب را یکی پس از دیگری تجربه می‌کنند. اتفاقات خوب و بد، در زندگی ما آدمها نتیجه سفارش ما هستند. اتفاقات خوب و بد زندگی هرکسی، منتظر دعوت آن شخص است.

این اتفاقات خوب و یا بد، بدون دعوت، هرگز وارد حریم خصوصی کسی نمی‌شوند. آنها کاملا" مطیع بوده  و بدون دعوت ما، حضور پیدا نمی‌کنند.

اما این اتفاقات  چگونه از طرف ما دعوت می‌شوند؟

همانگونه که در بالا اشاره شد، ما در هر لحظه با یادآوری موضوعی خاص در ذهن خود و تجزیه و تحلیل آن  و یا دیدن و شنیدن و حرف زدن درمورد موضوعی، بلافاصله افکاری را تولید می‌کنیم.

این افکار، مواد اولیه تولید احساس در ما را فراهم می‌کنند. افکاری که به ضمیرناخودآگاه خود ارسال می‌کنیم، با تبدیل شدن به یک احساس خاص که در ارتباط مستقیم با آن فکر است، به کائنات ارسال می‌شود.

کائنات با دریافت آن احساس، موظف است که اتفاقاتی را پیش روی آن شخص قرار بدهد که دقیقا" با آن احساس هماهنگ و یکی باشند. نه یک ذره کم و نه یک ذره زیاد. مثلا" کسی با اتومبیل خود تصادف می‌کند و یکی از چراغ‌های جلویی اتومبیلش صدمه می‌بیند، افکار و احساسات منفی که تولید کرده و به کائنات ارسال کرده است درحد و اندازه آن چراغ  بوده است.

حال این افکار و احساسات هر چقدر بزرگتر و قوی تر باشند، کیفیت آن اتفاقات هم، بزرگتر و بیشتر خواهند بود.

کائنات اصلا" توجهی ندارند که این شخص این افکار و احساسات منفی را برای خودش می‌خواسته یا دیگران. کائنات فقط به احساسات تولید شده توسط ضمیرناخودآگاه ما واکنش نشان می‌دهد.

اگر ما آدمها می‌توانستیم اصلا" فکر  نکنیم و یا اینکه اگر فکر کردیم فقط به موضوعات مثبت و خوب فکر می‌کردیم  آنگاه، کیفیت اتفاقات زندگی ما، باور نکردنی می‌شد. اتفاقات خوب یکی پس از دیگری برایمان رخ می‌داد. هرگز اتفاق و پیش آمد ناگواری را تجربه نمی‌کردیم. چون کیفیت اتفاقات زندگی هر کسی بر اساس مقدار سفارشی است که به کائنات می‌دهد.

شما ممکن است در هر لحظه  و در هر جا و مکانی، ارتعاشات فکری فراوان و متفاوتی را از ذهن خود عبور بدهید. اما بدانید که آن افکار که به نظرتان خیلی بی اهمیت و ساده به نظر می‌رسندتاثیر شگفت انگیزی در سرنوشت شما می‌گذارند؟

آیا می‌دانید که در هر لحظه و هر زمانی که به چیزی نگاه می‌کنید و یا در مورد مطلبی خاص حرف می‌زنید و مطلبی را می‌شنوید. درست در آن زمان در حال تولید فکر و احساساتی خاص در ارتباط مستقیم با آن موضوعات هستید.

اصلا" تصور نکنید که چون شما فقط در ذهن خود در مورد آن موضوع  فکر می‌کنید، پس فقط خودتان از آنها آگاه هستید و هیچ اتفاقی هم رخ نخواهد داد. اصلا" این‌طور نیست . این افکار در واقع مواد خام و اولیه، برای ساخت و تولید احساس، هستند.

ممکن است بگویید، مگر می‌توان اصلا" فکر نکرد؟ بله درست است. نمی‌توان اصلا" فکر نکرد و این افکار بصورت خودکار از ذهن ما عبور می‌کنند. اما می‌توان آنها را هدایت و کنترل کرد.

می‌توان مسیر فکر را عوض کرد. می‌توان با عوض کردن مسیر فکر، از اندیشیدن به یک موضوع منفی خودداری نمود. معمولا" ما با دیدن، شنیدن و خواندن مطالب خاصی، می‌توانیم فکرمان را به سمت و سوی آن سوق بدهیم.

پس هر وقت که فکری منفی وارد ذهنتان شد و درحال جریان بود، با دیدن یا شنیدن و خواندن مطلبی دیگر که مخالف و متضاد آن است، باعث بهبود وضعیت فکری خود بشوید.

با این کار، مواد اولیه و خام منفی و بد،  تبدیل به مواد اولیه و خام خوب و مثبت می‌شوند. آهنگ‌های شاد و آرام بخش، گوش کنید. مطالب زیبا و مثبت  بخوانید. چیزهای خوب و مثبت بشنوید.

کنترل چشم‌ها و گوش‌ها و زبانتان در اخیتار خودتان است. شما هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی بشنوید و یا چه چیزی ببینید و یا در مورد چه چیزی صحبت کنید.

گاهی اوقات ما می‌خواهیم خودمان را اثبات کنیم. لذا وارد بحثی می‌شویم که ناچار  از واژه وعبارات منفی و نازیبا استفاده می‌کنیم. عصبی می‌شویم و احیانا" ممکن است پرخاشگری کنیم. جملاتی به زبان بیاوریم که مواد اولیه و خام ساختن احساس بد و منفی را برایمان فراهم نمایند.

لزومی ندارد درمورد هرچیزی اظهار نظر کنیم و وارد هر بحثی بشویم. لزومی ندارد که درمورد گذشته و خصوصا"  اتفاقاتی که برای ما خوشایند نبودند، فکر کنیم و آنها را زنده نماییم. لزومی  ندارد با کسانی حرف بزنیم که می‌دانیم در ادامه، موجب ناراحتی و دلخوری و خراب شدن احساس ما خواهند شد.

لزومی ندارد که چیزهایی را ببینیم که باعث خراب شدن احساس و حال ما می‌شوند.

هر چیزی که وارد ذهن شما می‌شود، از شنیدن  و دیدن و حرف زدن گرفته تا هر ارتعاش فکری، همه مواد اولیه و خامی هستند که  برای ساختن یک احساس خوب یا بد  برای شما و ارسال به کائنات تدارک دیده می‌شوند.

بیرون از وجود شما هیچ خبری نیست. یعنی چیزی وجود ندارد که بتواند به شما غالب بشود. آن چیزی که به شما غالب می‌شود را شما در ذهن و درون خودتان می‌سازید و به بیرون انتقال می‌دهید.

هیچ چیزی در بیرون از  وجود شما قادر نیست به شما صدمه بزند و یا شما را خوشحال یا ناراحت کند. مگر اینکه شما ابتدا مواد اولیه و خام آنرا، به ضمیرناخودآگاه و کائنات بصورت احساس ،ارسال کرده باشید.

دوست دارید اتفاقات زندگی شما در بیرون از وجوتان به چه شکلی رخ بدهند؟

هر طور که دوست دارید انتخاب کنید.

پایان

                                                                                                                                                             

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 12
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 54
 • آی پی دیروز : 59
 • بازدید امروز : 187
 • باردید دیروز : 92
 • گوگل امروز : 21
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 676
 • بازدید ماه : 3,870
 • بازدید سال : 33,948
 • بازدید کلی : 2,968,072