loading...
احساس آرام _ ارتباط با ضمیرناخودآگاه و کائنات
احساس آرام

همیشه آرام باش اگر می خواهی بزرگی را تجربه کنی

به یاد داشته باش که بزرگترین اقیانوس جهان هنوز هم آرام است.

محمد صاحبی بازدید : 1019 یکشنبه 09 دی 1397 نظرات (0)

 

 

 متاسفانه ما آدمها خوشبختی را گره زده ایم .

خوشبختی خود را به پول، ثروت، خانه، اتومبیل، مقام و رتبه، غرور، زیبایی ظاهری، تناسب اندام، طلا و جواهرات، لباس های شیک و خاص و بسیاری چیزهای دیگر که با تمرکز روی آنها در واقع خوشبختی را فدا کرده‌ایم.

مورد توجه بودن و صدها مورد دیگر که خودتان بهتر از من میدانید و اکنون خیلی از آنها از ذهن شما عبور میکند گره زده ایم.

 اصلا" منظورم این نیست که پول و ثروت و مقام و این چیزها خوب نیست و ما نباید در پی آنها باشیم. اتفاقا" تمام آنها خوب هم هستند و ما باید بصورت هدفمند ومنطقی، همواره در راه رسیدن به بهترین‌ها تلاش کنیم.

اما موضوع نگران کننده این است که وقتی ما در شرایط کنونی، موارد اشاره شده در بالا را نداریم، فکر می‌کنیم که دیگر دنیا به آخر رسیده و ما بدبخت ترین آدم روی زمین هستیم. این احساس منفی و بدبخت بودن، بخاطر این است که آدمها معمولا" خود را با کسانی که در اطرافشان هستند مقایسه می‌کنند.

ما گاهی تلاش و برنامه ریزی افرادی که هم اکنون از موقعیت و امکانات عالی برخوردار هستند را نادیده می‌گیریم. ما آدمها گاهی فقط ظاهر بین می‌شویم. دیگران هر چه که دارند نتیجه تلاش و برنامه ریزی و پشتکاری بوده که از گذشته تا به الان انجام داده و به آن رسیده‌اند.

شما همین الان بصورت خصوصی و در درون خود نگاهی گذرا به گذشته خود انداخته و به پنج یا ده سال قبل برگردید. با وجدان خودتان خلوت کنید و ببینید که در گذشته چقدر برای رسیدن به خواسته‌ها و آرزوهایتان، و تمامی آنچه که هم اکنون در اختیار دیگران است و برای شما یک رویا محسوب می‌شود، تلاش کرده اید؟

ضرب المثل قدیمی نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود، مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد، همین جا خودش را نشان می‌دهد.

خیلی ساده بجای اینکه به داشته‌های دیگران نگاه کنیم و دائما" افسرده بشویم  باید روی داشته‌های خود و  کارهایی که انجام می‌دهیم تمرکز کنیم. نگاه کائنات به ما آدمها، نگاه متفاوت و خاصی است.

کائنات فقط با احساس ما آدمها ارتباط برقرار می‌کند. کائنات توجهی به این موضوع ندارد که شما هم اکنون در کجا و چگونه کار میکنید. چقدر حقوق و دریافتی دارید. کجا زندگی میکنید. چقدر ثروت و دارایی دارید. با چه افرادی در ارتباط هستید. کائنات فقط با احساس شما کار دارد.

اگر شما در هر شرایط و هر کجا که باشید، احساس آرام و مثبت و خوبی داشته باشید بصورتی که شما درحال حاضر احساس رضایت و خرسندی کنید، یقین بدانید که ارتباط با کائنات را به بهترین شکل ممکن به انجام رسانیده‌اید.

ممکن است بگویید، مگر میشود با وجود این همه مشکلات و مسائل، باز هم احساس خوبی داشت؟ مگر می‌شود احساس رضایت و خرسندی کرد؟

 

پاسخ کاملا" روشن است. دقت کنید که هر آنچه که هم اکنون هستید و هر آنچه که هم اکنون در اختیار شماست، دقیقا" بخاطر افکار و تصورات و باورها و احساسی بوده که در گذشته داشته‌اید. کائنات نسبت به احساس و تفکرات و باورهای شما در گذشته، پاداش داده است.

شما نمی‌توانید بیشتر از آنچه که با احساس و باورتان به کائنات در گذشته فرستاده‌اید هم اکنون در اختیار داشته باشید.(مانند پس انداز حساب بانکی، که شما هرگز نمی‌توانید بیشتر از اندوخته خود دریافت نمایید).

آنقدر به نداشته‌ها و ناکامی‌های خود در زمان حال حاضر، فکر کرده و خود را مَلامت و سرزنش می کنیم که، یادمان می‌رود ما نتیجه گذشته خود هستیم. یادمان می‌رود که هر آنچه در گذشته کاشته‌ایم، هم اکنون دِرو کرده‌ایم.

گذشته‌ها را به کنار بگذارید و فراموش کنید . اگر بخواهید همچنان، گذشته  ناخوشایند خود را دائما" به یاد بیاورید و خود را ملامت و سرزنش کنید قطعا" اتفاقات ناخوشایند تکرار خواهند شدو شما هرگز به خواسته و آرزوهایتان نخواهید رسید.

به یاد داشته باشید که زندگی یک نقطه شروع دارد و یک نقطه پایان.

به یاد داشته باشید که من و شما، فقط یکبار به این دنیا می آییم و همین یک فرصت در اختیارمان است. به یاد بیاورید که ما به این دنیا نیامده‌ایم تا فقط بر سَر داشته‌ها و نداشته‌هایمان با دیگران رقابت کنیم.

ما به این دنیا نیامده ایم که فقط حسرت بخوریم و خود را ملامت کنیم و همیشه درحال گلایه وشکایت باشیم. همواره در غم و اندوه به سر ببریم.

هدف من و شما از زندگی، لذت بردن و احساس رضایت و خوشبختی است. نه غصه خوردن و رنج کشیدن. تمام کائنات و هستی در حال رقص و پایکوبی و شادمانی هستند. شما در آسمان و زمین، طبیعت و تمامی جانوران هرگز غم و اندوه نخواهید دید. همه در آرامش و به نوعی شادمانی و سرور هستند.

شاید بگوئید اگر از آن زن یا کودک نیازمند، و وضعیت زندگی او باخبر بودی شاید این مطالب را به گونه‌ای دیگر می‌نوشتی.

میخواهم بگویم که هر آنچه که شما هم اکنون در خود و دیگران می‌بینید چیزی نیست که یک شَبه و در یک ساعت یا یک روز بوجود آمده باشد.

وضعیتی که شما درحال حاضر دارید، شرایطی نیست که شما یک شبه به آن رسیده باشید.

آدم خوشبخت و غیر خوشبخت، یک شبه به این وضعیت گرفتار نمی‌شود. آدمی یک شبه، بیچاره و درمانده نمی‌شود. یک شبه بیمار و بستری شدن در بیمارستان رخ نمی‌دهد. یک شبه کارش به زندان و دادگاه نمی رسد. یک شبه و به یک باره گرفتار و بدهکار نمی‌شود.

این وضعیت، چه خوب و چه بد! نیازمند زمان بوده است. نیازمند زمانی درگذشته که ما شرایط  بوجود آمدنش را در زمان حال، پدیدار کرده‌ایم.

 این جمله را دکتر علیرضاآزمندیان در یکی از سمینارهایش بیان کرد که همیشه به خاطر دارم:

"درست در همان زمانی که شما در اطرافتان، آدم‌هایی را می‌بینید که در سختی و گرفتاری به سر برده و از شرایط بد روزگار می‌نالند، در همان زمان کسانی هم هستند که در بهترین شرایط و امکانات عالی زندگی میکنند."

پس همانطور که رسیدن به ثروت، دارایی، سلامتی، شادی و خوشبختی، نیاز به زمان و کار کردن و تلاش داشته، به همان نسبت هم رسیدن به بدبختی و فلاکت و گرفتاری هم نیازمند زمان و برنامه ریزی خاص خودش را داشته است.

خُب نگارنده واعظ نیست که بخواهد شما خواننده عزیز را  نصیحت کند. هدف طرح مسئله و ارائه یک راه حل بسیار ساده در عین حال کارآمد است که به واسطه آن مسیر تفکرات و زندگی شما دگرگون نماید. پس حال باید چه کرد؟

همین الان تصمیم بگیرید که گذشته را فراموش کنید و فقط به داشته‌های الان خود فکر کنید و بابت همه آنها احساس شکر گزاری از خدای مهربان داشته باشید.

بابت همه چیزهای کوچک و بزرگی که شاید اصلا" به نظرتان نیاید، از  خدا تشکر کنید.احساس شکر گذاری را در خود زنده کنید. احساس شکرگزاری یکی از قوی ترین احساساتی است که به بهترین شکلی با کائنات ارتباط برقرار میکند.

شما بعد از داشتن احساس شکرگزاری و رضایت از وضعیت فعلی خود، بخاطر ایجاد احساس آرام و مثبت در وجودتان، چنان نیرویی پیدا میکنید که با سرعت و توان بیشتری می‌توانید به سمت آرزوها و اهداف قشنگتان حرکت کنید.

لازمه حرکت و رسیدن به آرزوها و اهدافتان در آینده، داشتن احساس آرام و مثبت و رضایمندی از شرایط  موجود است. ناسپاسی و گلایه و شکایت، نه تنها مسائل شما را حل نمی‌کند بلکه گره‌ای به گره‌های زندگی شما اضافه خواهد کرد.

از الان شروع کنید و دیگر اجازه ندهید هیچ چیزی مسیر فکری و احساسی شما را به بیراهه بکشاند.

به دیگران نگاه نکنید. فقط به افکار، سخنان و احساس خودتان توجه کنید. خودتان را دوست بدارید و دیگران را هم دوست داشته باشید.

با کائنات هماهنگ بشوید. بزودی اتفاقات فوق‌العاده قشنگی برایتان رخ می‌دهد که خودتان حتما" شگفت زده می‌شود.

پایان

 

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وبلاگ احساس آرام می خواهد بگوید که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی رخ نمی‌دهد و هر پیش آمدی نتیجه سخنان،افکار و خصوصا" احساسات مثبت یا منفی ما است که در قالب اتفاقات و حوادث خوشایند یا ناخوشایند در زندگی ما پدیدار می‌شوند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطلب های سایت راضی هستید ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 13
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 99
 • آی پی دیروز : 86
 • بازدید امروز : 309
 • باردید دیروز : 547
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 15
 • بازدید هفته : 1,898
 • بازدید ماه : 8,315
 • بازدید سال : 67,470
 • بازدید کلی : 3,055,294