احساس آرام نویسنده: مقاله

موانع خوشبختی ،
loading...

نقش احساس آرام در ضمیرناخودآگاه و کائنات

با احساس آرام و مثبت می توان کیفیت اتفاقات زندگی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمود

محمد صاحبی بازدید : 241 یکشنبه 09 دي 1397 نظرات ()

خوشبختی چیست و خوشبخت چه کسی است ؟

 خوشبختی ، یک احساس است . احساس آرام و مثبت که آدم از داشتن آن لذت می برد و شاد است .

هرکسی که بتواند ، لحظه های زندگی خود را ، با وجود هر آنچه که هم اکنون در اختیار دارد و هر کجا که هست ،  به  شکلی شاد و با رضایت ، سپری نماید ، این شخص خوشبخت است.

   متاسفانه ما آدمها خوشبختی را گره زده ایم . 

خوشبختی خود را ، به پول ، ثروت ، خانه ، اتومبیل ، مقام و رتبه ، غرور ، زیبایی ظاهری ، تناسب اندام دلخواه ، طلا و جواهرات ، لباس های شیک و خاص و بسیاری چیزهای دیگر که با تمرکز روی آنها در واقع خوشبختی را فدا کرده ایم.

مورد توجه بودن ، و صدها مورد دیگر که خودتان بهتر از من میدانید و هم اکنون از خیلی از آنها از ذهن شما عبور میکند ، گره زده ایم.

احساس آرام و مثبت و شاد بودن و لذت بردن از زندگی را ، به تمام آن مواردی که در بالا اشاره کردم  گره زده ایم و اجازه نمی دهیم که این خوشبختی ، در هرکجا و هر زمان ، کنارمان باشد. ما مدت هاست که با خوشبختی قهر کرده ایم.

 

باور کنید اصلا منظورم این نیست که پول و ثروت و اتومبیل و مقام و این چیزها خوب نیست و ما نباید در پی آنها باشیم. اتفاقا" تمام آنها خوب هم هستند و ما باید بصورت هدفمند ومنطقی ، همواره در راه رسیدن به بهترین ها تلاش کنیم ، اما موضوع نگران کننده این است که وقتی ما ،  در شرایط کنونی ، موارد اشاره شده در بالا را نداریم ، فکر می کنیم که دیگر دنیا به آخر رسیده و ما بدبخت ترین آدم روی زمین هستیم. این احساس منفی و بدبخت بودن ، بخاطر این است که آدمها معمولا" خود را با کسانی که در اطرافشان هستند مقایسه می کنند. 

ما گاهی ، زحمت و تلاش و برنامه ریزی افرادی که هم اکنون از موقعیت و امکانات عالی برخوردار هستند ، که در جهت رسیدن به این موارد ، از گذشته ی دورشروع کرده اند تا به اینجا رسیده اند را فراموش می کنیم. ما آدمها گاهی فقط ظاهر بین می شویم. دیگران هرچه که دارند ، نتیجه ی تلاش و برنامه ریزی و پشتکاری بوده که از گذشته به خرج داده اند تا به الان رسیده اند. 

شما ، همین الان ، بصورت خصوصی و در درون خود ، نگاهی گذرا به گذشته ی خود بی اندازید. به پنج یا ده سال قبل برگردید. با وجدان خودتان خلوت کنید و ببینید که در گذشته چقدر برای رسیدن به خواسته ها و آرزوهایتان ، و تمامی آنچه که هم اکنون در اختیار دیگران است و برای شما یک رویا، محسوب میشود، تلاش کرده اید؟

ضرب المثل قدیمی ، نابرده رنج ، گنج میسر نمی شود ، مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد ، همین جا مصداق عینی پیدا میکند.

خیلی ساده ، بجای اینکه به داشته های دیگران نگاه کنیم و دائما" افسرده بشویم ، باید روی داشته های خود و  کارهایی که انجام می دهیم تمرکز کنیم. نگاه کائنات به ما آدمها ، نگاه متفاوت و خاصی است. کائنات فقط و فقط با احساس ما آدمها ارتباط برقرار می کند. کائنات توجهی به این موضوع ندارد که شما هم اکنون در کجا و چگونه کار میکنید. چقدر حقوق و دریافتی دارید. کجا زندگی میکنید. چقدر ثروت و دارایی دارید. با چه افرادی در ارتباط هستید. کائنات فقط با احساس شما کار دارد. اگر شما درهر شرایط و هرکجا که باشید ، احساس آرام و مثبت و خوبی داشته باشید بصورتی که شما درحال حاضر احساس رضایت و خرسندی کنید ، یقین بدانید که ارتباط با کائنات را به بهترین شکل ممکن به انجام رسانیده اید.

ممکن است بگویید ، مگر میشود با وجود این همه مشکلات و مسائل ، باز هم احساس خوبی داشت ؟ مگر میشود احساس رضایت و خرسندی کرد؟

پاسخ کاملا روشن است. دقت کنید که ، هر آنچه که هم اکنون هستید و هر آنچه که هم اکنون در اختیار شماست ، دقیقا" بخاطر افکار و تصورات و باورها و احساسی بوده که در گذشته داشته اید. کائنات نسبت به احساس و تفکرات و باورهای شما درگذشته ، پاداش داده است.

شما نمی توانید بیشتر از آنچه که با احساس و باورتان به کائنات در گذشته فرستاده اید ، هم اکنون در اختیار داشته باشید.(مانند پس انداز حساب بانکی ، که شما هرگز نمیتوانید بیشتر از اندوخته اتان دریافت نمایید).

آنقدر به نداشته ها و ناکامی های خود در زمان حال حاضر ، فکر می کنیم و خود را ملامت و سرزنش می کنیم که ، یادمان می رود ما نتیجه ی گذشته ی خودهستیم.یادمان می رود که هر آنچه در گذشته کاشته ایم ، هم اکنون ، درو کرده ایم.

گذشته ها را به کنار بگذارید و فراموش کنید . اگر بخواهید همچنان ، گذشته ی شاید ناخوشایند خود را دائما" به یاد بیاورید و خود را ملامت و سرزنش کنید ، قطعا" فردا و فرداها هم در آینده ، مانند همین الان خواهد شد. شما هرگز به خواسته ها و آرزوهایتان نخواهید رسید.به یادداشته باشید که زندگی یک نقطه ی شروع دارد و یک نقطه ی پایان ! 

به یاد داشته باشید که من و شما ، فقط یکبار به این دنیا می آییم و همین یک فرصت در اختیارمان است . 

به یاد بیاورید که ما به این دنیا نیامده ایم تا فقط سر داشته ها و نداشته هایمان با دیگران رقابت کنیم. 

ما به این دنیا نیامده ایم که فقط حسرت بخوریم و خود را ملامت کنیم و همیشه درحال گلایه وشکایت باشیم.

هدف من و شما از زندگی ، لذت بردن و احساس رضایت و خوشبختی است. نه غصه خوردن و رنج کشیدن.

شاید کسی بگوید ، اگر از آن زن یا کودک نیازمند ، و وضعیت زندگی او باخبر بودی ، شاید این مطالب را طور دیگری می نوشتی !

میخواهم بگویم که هر آنچه که شما هم اکنون در خود ودیگران ، می بینید ، چیزی نیست که یک شبه و در یک ساعت یا یک روز بوجود آمده باشد.

وضعیتی که شما درحال حاضر دارید ، شرایطی نیست که شما یک شبه به آن رسیده باشید.

آدم خوشبخت و غیر خوشبخت ، یک شبه به این وضعیت گرفتار نمی شود. آدمی یک شبه ، بیچاره و درمانده نمی شود. یک شبه بیمار و بستری شدن در بیمارستان رخ نمی دهد . یک شبه کارش به زندان و دادگاه نمی رسد . یک شبه و به یکباره گرفتار و بدهکار نمی شود. 

این وضعیت ، چه خوب و چه بد ! نیازمند زمان بوده است. نیازمند زمانی درگذشته که ، ما شرایط  بوجود آمدن و رسیدن به وضعیت حال حاضر را  برنامه ریزیکرده ایم.

استاد گرانقدر، دکتر علیرضا آزمندیان ، در چندین سال پیش ، در یکی از سمینارهای ارزشمندشان ، این جمله را فرمودند:

درست در همان وقتی که شما در اطرافتان ، آدمهایی را  می بینید که در سختی و گرفتاری به سر می برند ، در همان زمان کسانی هم هستند که در بهترینشرایط و امکانات عالی زندگی میکنند...

...پس همانطور که رسیدن به ثروت و دارایی و سلامتی و شادی و خوشبختی ، نیاز به زمان و کار کردن و تلاش در گذشته دارد ، به همان نسبت ، رسیدن به بدبختی و فلاکت و گرفتاری هم نیازمند زمان و برنامه ریزی خاص خودش را دارد.

همین الان تصمیم بگیرید که گذشته را فراموش کنید و فقط به داشته های الان خود فکر کنید و بابت تک تک آنها احساس شکر گذاری از خدای مهربان داشته باشید. بابت تک تک چیزهای کوچک و بزرگی که شاید اصلا به نظرتان نیاد ، از  خدا تشکر کنید.احساس شکر گذاری را در خود زنده کنید. احساس شکرگذاری یکی از قوی ترین احساسی است که به بهترین شکلی با کائنات ارتباط برقرار میکند. 

شما بعد از مدتی داشتن احساس شکرگذاری و رضایت از وضعیت فعلی خود ، بخاطر ایجاد احساس آرام و مثبت در وجودتان ، چنان نیرویی پیدا میکنید که با سرعت و توان بیشتری ، میتوانید به سمت آرزوها و خواسته ها و هدف های قشنگتان در آینده حرکت کنید.

لازمه ی حرکت و رسیدن به آرزوها و هدف هایتان در آینده ، داشتن احساس آرام و مثبت و رضایمندی از شرایط  موجودتان است.

ناسپاسی و گلایه و شکایت ، نه تنها مسائل شما را حل نمی کند بلکه ، گره ای به گره های زندگی اتان اضافه می کند. 

از الان شروع کنید و دیگر اجازه ندهید ، هیچ چیزی مسیر فکری و احساسی شما را به بیراهه سوق بکشاند.

به دیگران نگاه نکنید. فقط به خودتان و کارها و افکار و سخنان و احساس خودتان توجه کنید.خودتان را دوست بدارید و دیگران را هم دوست داشته باشید.

با کائنات هماهنگ بشوید . بزودی اتفاقات فوق العاده قشنگی برایتان رخ میدهد که خودتان حتما" شگفت زده میشود.

پایان

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
هدف از ایجاد این وبلاگ آن است که خوانندگان گرامی همواره با ایجاد یک احساس آرام و مثبت ، کیفیت اتفاقات زندگی خود را در آینده ، به بهترین شکل ممکن تجربه نمایند. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست و تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه احساسات مثبت یا منفی ماست.
اطلاعات کاربری
نظرسنجی
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


آمار سایت
  • کل مطالب : 80
  • کل نظرات : 23
  • افراد آنلاین : 7
  • بازدید امروز : 932
  • باردید دیروز : 393
  • بازدید ماه : 5,714
  • بازدید سال : 76,364
  • بازدید کلی : 2,653,741