احساس آرام

ارتباط با مدیر

نظرسنجی

اشراف لحظه به لحظه بر افکار و احساسات

 

اشراف لحظه به لحظه بر افکار و احساسات موجب میشود که ما همیشه بر روی افکارمان کنترل مناسب و دقیق داشته باشیم. ما قادر نیستیم که جلوی همه ی افکاری را که وارد ذهنمان می شوند را بگیریم.اما توانایی آنرا داریم که از استمرار حضور آن افکار منفی و مخرب جلوگیری کنیم.این کار باعث میشود که ما همواره دارای احساس زیبا و مثبتی باشیم...

ما نمیتوانیم جلوی بوجود آمدن افکارمان را بگیریم.در هر لحظه یک ارتعاش فکری خاص ُ در ذهن ما حضور پیدا میکند.دلیل بوجود آمدن این افکار هم بخاطر تجربه اتفاقات و حوادثی است که در جریان زندگی روزمره ما بوجود می آید.

همواره به یاد داشته باشید که در پس هر اتفاق ناراحت کننده ای یک دلیل و علت اصلی و پنهان وجود دارد.آن دلیل و علت پنهان است که موجب ناراحتی و خراب شدن احساس ما میشود نه خود آن اتفاقی که به ظاهر دلیل اصلی است. دیدن و شنیدن و صحبت کردن درمورد موضوعات مختلف میتواند در آن واحد یک نوع ارتعاش فکری خاص در ذهن ما ایجاد نماید.همان فکر ایجاد شده باعث میشود که ما احساسی درخور آن فکر پیدا کنیم.احساس میتواند کییفیت اتفاقات زندگی ما را دگرگون نماید.

پس هر وقت که بخاطر تجربه یک عمل( مانند شنیدن یا حرف زدن یا دیدن) وارد یک کانال ذهنی منفی و ناراحت کننده شدید، بلافاصله به خود نهیب بزنید که : من درحال وارد شدن در یک کانال منفی و مخرب هستم...با این هشدار، شما بصورت اتوماتیک و خودکار، از ادامه داشتن آن نوع فکر منفی در ذهن خود جلوگیری خواهید نمود.ما میتوانیم با خودمان حرف بزنیم. گاهی بلند بلند این کار را میکنیم وگاهی هم بصورت بی صدا با خود حرف می زنیم. آنگاه که بصورت بی صدا باخودمان صحبت میکنیم درواقع در خلوت ذهن خود ، به صحبت با خودمان پرداخته ایم.اگر در هر لحظه ای که یک فکر منفی وارد ذهن ما شد، بلافاصله با خودمان حرف بزنیم و یک تذکر جدی به خودمان بدهیم که درحال انجام عملی اشتباه هستیم و استمرار این عمل میتواند حال و روزگار مارا خراب و خراب تر نماید، مطمئنا" دیگر از ادامه آن فکر خودداری خواهیم کرد.از عواقب ادامه آن فکر برای خودتان حرف بزنید.و از اینکه شما باید همیشه مثبت باشید و مفید.این وظیفه اصلی شماست.ذهن ما با سرعت فوق العاده ای شروع به پردازش نموده و این سخنان را دریافت و به ضمیرناخودآگاه انتقال می دهد.این کارها به سرعت انجام میشود و بعد از لحظاتی ما شاهد آن خواهیم بود که دیگر از آن افکار منفی و مخرب خبری نیست و ما احساس زیبایی داریم. داشتن احساس زیبا و مثبت قطعا در تجربه بهتر اتفاقات زندگی نقش مهم و موثری را ایفا میکند.


ارسال دیدگاه جدید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی