تبليغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات سايت

آمار مطالب
کل مطالب : 136
کل نظرات : 32

بازديد امروز : 261 نفر
بارديد ديروز : 191 نفر
بازديد هفته : 1,907 نفر
بازديد ماه : 2,591 نفر
بازديد سال : 58,441 نفر
بازديد کلي : 2,635,818 نفر

افراد آنلاين : 3
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
مطالب پربازديد
احساس آرام بازديد : 21823
قدرت ذهن بازديد : 21737
قدرت خیال بازديد : 21089
نظرسنجي
از مطلب های سایت راضی هستید ؟


پيوندهاي روزانه
کدهاي اختصاصي
پشتيباني
theme by
roztemp.ir
RSS

Powered By
Rozblog.Com
تبليغات
رزتمپ
خوش آمدید...اینجا احساس شما " آرام " است .


 

گویی مداومت و پشتکار با زندگی و سرنوشت آدمی گره خورده است.

هرگاه که در مسیر حرکت بسوی هدفی معلوم، تلاش و کوشش به همراه پشتکار وجود نداشته باشد ، گویی تمام زحمات ما بیهوده بوده است.

مداومت و تلاش را میتوان یک  حالت ذهنی دانست.یک تصور و باور از خویشتن و ایمان داشتن به توانایی های خود.بازهم ناچارهستیم که بازگردیم به مبحث فکر و اندیشه انسان.هر کجا که قدم میگذاریم به ناچار با اندیشه و باورهای آدمی سروکارداریم.درواقع همه چیز به اندیشه ختم میشود.موفقیت یا عدم موفقیت.پیروزی و شکست و آرامش و دلهره ، همه و همه به اندیشه انسان مربوط میشود.گویی سرچشمه همه چیز در اندیشه قرار داده شده است.

 

 

خوشبختانه اندیشیدن و فکرکردن یک کار ارادی است. یعنی ما میتوانیم تصمیم بگیریم و درمورد موضوعی خاص فکر کنیم.فکرکردن با خود درواقع یکی از شاهکارهای بی نظیر خداوند مهربان است  که دروجود ما به رایگان قرار داده است. من و شما در هرلحظه ودرهرکجا که بخواهیم و هر آن که اراده کنیم میتوانیم درمورد هرموضوعی که دلخواهمان است فکرکنیم.نکته جالب اینجاست که ما درهنگام فکرکردن ، همزمان میتوانیم به راهکارها هم بی اندیشیم.یعنی هم مسئله ای را طرح میکنیم و همزمان راه حل  هایی راهم ارائه می دهیم.و بعد میتوانیم تصمیم نهایی را بصورت یک تصویر واضح در ذهن خود تماشا کنیم. کار به همین جا ختم نمیشود.ما میتوانیم ادامه داستان را هم تا هرکجا که بخواهیم در ذهنمان تصورکنیم و پیش برویم.

حال که چنین نعمت قدرتمند و ارزشمندی در اختیارماست چگونه میشود که گاهی این آدمی اصلا توجهی به آن نمیکند.کمی با خود صحبت نمیکند. این فکر کردن را میتوان با خود حرف زدن هم نامید.گاهی ما باخودمان حرف می زنیم اما نه با صدای بلند بلگه درذهنمان.اما جالب اینجاست که گاهی ما حتی زحمت حرف زدن با خودمان را هم به خودمان نمی دهیم.گاهی چقدر تنبل به نظر می رسیم.نمیدانم شاید انرژی زیادی می طلبد و آنوقت که ما اصلا حوصله فکر کردن نداریم همان زمانی است که ما اصلا انرژی کافی برای پرداختن به آن افکار را نداریم.بهرحال اگر کمی به خودمان زحمت بدهیم و شروع به فکرکردن کنیم یا به عبارتی با خود حرف بزنیم ، میتوانیم به زوایای آشکارو پنهان آن موضوع مورد نظر دست پیداکنیم.

وقتی که شما قصد انجام کاری را دارید باید ابتدا تکلیفتان را با خودتان درمورد آن کار روشن کنید.ایا به واقع قصد رسیدن به آن هدف و خواسته را دارید؟

شما اگر به من یا دیگران بتوانید راست نگویید ، مطمئن باشید که به خودتان نمیتوانید دروغ بگویید.شما خوب میدانید که آیا واقعا و از صمیم قلب دوست دارید که به آن خواسته دست پیداکنید یا نه؟وقتی که خودتان تشخیص بدهید که از صمیم قلب دوست دارید به آن هدف برسید، آنگاه تصاویری از آن هدف در ذهنتان آشکار میشود.تصاویری که میتواند انگیزه هایی را برای شما ایجاد نماید.این تصاویر رانباید دست کم گرفت.دائما" باید روی این تصاویر تمرکز کنید.به مرور زمان وجود این تصاویر در ذهن شما، به نوعی تبدیل به انگیزه میشود.یعنی شما همواره با دیدن این تصاویر به یاد هدف نهایی افتاده و چون مصمم به رسیدن به آن هستید، موانع موجود در سرراه خود را آنچنان که بزرگ هستند ، بزرگ نخواهید یافت.گویی موانع خیلی کوچکتر شده اند و یا اصلا وجود ندارند.

شما با حفظ این تصورات در ذهن خود ،انگار که درحال سوخت رسانی به یک خودروی درحال حرکت هستید.قدرت این تصورات را به هیچ وجه دست کم نگیرید.این تصورات به نوعی وجود هدف و ارزش آنرا برای شما هر لحظه تداعی میکند.بدون این تصاویر ذهنی شما بزودی هدف را فراموش کرده و هر مانعی میتواند انگیزه ای قوی باشد برای عدم ادامه حرکت به سمت خواسته خود.باخود حرف بزنید.بگویید: من هدفم مشخص است.زمان مشخصی هم برای رسیدن به آن وجود دارد.طی کردن این زمان نیاز به صبر و بردباری دارد.تلاش و پشتکاردر دل صبر و شکیبایی نهفته است.صبور بودن یک ذهنیت است. یک تصویر ذهنی است.شما ابتدا موضوع صبرو بردباری را در ذهن خود وارد میکنید. سپس تصاویری از صبروشکیبایی در ذهنتان ایجاد میشود.نتیجه و بازتاب صبرو بردباری را طی تصاویری جداگانه درذهن خود می بینید.و درنهایت به این نتیجه می رسید که با داشتن صبرو بردباری میتوان به زیبایی هرچه تمام تر به خواسته خود رسید.این فرایند تصاویر ذهنی به سرعت برق در ذهن شما انجام میشود.وقتی که شما به نتیجه رسیدید که صبروبردباری در پایان نتیجه ای زیبا و خوشایند دارد، بلافاصله دوباره تصاویر هدف اصلی درذهن شما مشخص میشود و این صبر و بردباری مانند یک واگن قطار میشود که شما را به  سمت هدف خواهد رساند.بعبارتی دیگر برای داشتن پشتکار ومداومت ، هر لحظه باید از آن تصاویر ذهنی استفاده کرد.

اشراف لحظه به لحظه به افکارمان و بازسازی و نگهداری از تصاویر ذهنی مربوط به هدف و خواسته هایمان ، اساس پشتکار و مداومت را تشکیل میدهد. اگر شما نمیتوانید درکاری مداومت و پشتکار به خرج بدهید به این دلیل است که تصاویر مربوط به هدف و خواسته خود را رها کرده اید.تصاویر دیگری بلافاصله جای آن را گرفته است.ذهن ماهیچگاه خالی از تصویر نیست.اگر به اراده خودمان تصویری زیبا ایجاد کنیم و آنرا نگهداریم (با فکرکردن لحظه به لحظه به آن) آنگاه دیگر فکری منفی و مایوس کننده جای آنرا نخواهد گرفت.با تصویر سازی ذهنی مداوم ، شما به صبر وشکیبایی می رسید.وقتی که درحالت ذهنی صبرو شکیبایی به سر میبرید به صورت خودکاربه سمت هدف درحال حرکت خواهید بود.این همان مداومت میشود.همان پشتکاری میشود که اگر وجود داشته باشد بعد از گذشت زمانی معیین ما را به هدف و خواسته امان نزدیک خواهد کرد.

اشراف لحظه به لحظه به تصاویر ذهنی ،نباید هیچ زمانی قطع بشود.فقط در سایه این تصاویر ذهنی است که ما میتوانیم مداومت و استمرار را در زندگی خود ایجاد نماییم.به عنوان مثال در تصویر ابتدای موضوع شخصی را مشاهده میکنید که بعد ازگذشت مدتی از تلاش برای رسیدن به الماس ،نا امید شده و کلنگ به دوش قصد بازگشت میکند.اما نفر دوم که همچنان به تلاش خود ادامه میدهد،مانند من و شما که درتصویر شاهد نزدیک شدنش به الماس ها هستیم ،او هرگز آن الماس ها را نمی بیند.اگر آن الماس ها دیده میشد که نفر اول هم آنرا رها نمیکرد.پس چه عاملی است که باعث شده نفر دوم همچنان به کندن و کاویدن و تلاش ادامه بدهد.بله درست حدس زدید.دقیقا همان تصاویرذهنی که اشاره شد.او یک تصویر ذهنی از آن الماس ها را در ذهن خوددارد.دیگر نیازی نیست که آنرا الان جلوی چشمانش ببینید. او آنرا در ذهنش هر لحظه می بیند.دیدن هر لحظه آن الماس ها در ذهن و اشتیاق رسیدن به آن ،موجب میشود که او اصلا به مانع سر راه خود فکرنکند.تصویر سازی لحظه به لحظه از آن الماس ها در ذهنش ، باعث شده که او به یک ذهنیت صبر و شکیبایی بی نظیر برسد.و زمانی که ما صبرو شکیبایی را درذهن خود به تصویر بکشیم بصورت خودکار تلاش و مداومت و پشتکار حضور خواهد داشت.

درباره : تلاش و پشتکار ,
امتياز : نتيجه : 5 امتياز توسط 2 نفر مجموع امتياز : 10

برچسب ها : تلاش , پشتکار , مداومت , ثروت , ذهن , باور , آرزو , موفقیت , تصور , تجسم , کائنات ,
بازديد : 5496
[ سه شنبه 23 شهريور 1395 ] [ 10:8قبل از ظهر ] [ محمد صاحبی ]
آخرين مطالب ارسالي
چگونه در زمان حال زندگی کنیم تاريخ : جمعه 17 مرداد 1399
هنوز اتفاقی رخ نداده است تاريخ : پنجشنبه 16 مرداد 1399
اول احساس مثبت بعد اتفاقات خوب تاريخ : سه شنبه 14 مرداد 1399
دریافت انرژی مثبت زیر دوش در حمام تاريخ : یکشنبه 12 مرداد 1399
کیپ قاپی و سرقت تاريخ : شنبه 11 مرداد 1399
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
.: Weblog Themes By roztemp :.

درباره وبلاگ

احساس آرام می خواهد به زبانی ساده بگوید: چگونه می توان با احساس آرام و مثبت کیفیت اتفاقات زندگی را در آینده به بهترین شکل ممکن بوجود آورد. زیرا که در این جهان هیچ رویدادی تصادفی نیست.
موضوعات
افکار و احساسات
جذب اتفاقات وحوادث زندگی
مدیریت افکار و احساسات
چراغ جادو
ضمیرناخودآگاه یا چراغ جادوی درون
احساس
قدرت کلام
شکرگزاری
ثروت حقیقی
قدرت تجسم
تلاش و پشتکار
خوشبختی
مجادله
تشکر و قدردانی
نیروی جذب
احساس آرم
نفرین و عاقبت نفرین کننده
پول " مبادا"
انتظار
تاثیر گفتار در سرنوشت آدمی
آب را در هاونگ نکوبید!
جست و جو