احساس آرام

ارتباط با مدیر

نظرسنجی

قدرت کلام و احساس

 

در این دنیای بزرگ ، همه چیز به نوعی انرژی محسوب میشوند.گفتار و سخنان ما هم از این قانون مستثنی نیست.اگر ما میدانستیم که هر واژه و عبارتی  که ازدهانمان خارج میشود ، چقدر انرژی همراه خود دارد، شاید دیگر آنوقت ترجیج میدادیم که اکثر اوقاتمان را در سکوت سپری کنیم.گفتاری که ما بیان میکنیم ، چه برای یک شنونده باشد وچه برای خودمان حرف بزنیم ، تاثیر خاص خودش را خواهد داشت. انرژی های منفی و مثبت تاثیر مثبت ومنفی دارند.اگر ما بتوانیم یک انرژی مثبت فراهم کنیم قادر خواهیم بود که درجهت رفاه و آسایش خوداز آن استفاده نماییم. اما اگر این انرژی منفی باشد آنگاه دستاوردهای منفی و مخربی همراه خواهد داشت.ادامه:

حال که فهمیدیم سخنان ما ، انرژی های مثبت و منفی دارند ، باید به شدت مراقب سخنان خود باشیم.هر کلمه ای که از دهان ماخارج میشود، به نوعی باری از انرژی منفی یا مثبت دارد.گاهی اوقات ما با بیان یک جمله ،توانسته ایم دل شکسته کسی را مرحم بنهیم و ناراحتی ها ی او را التیام ببخشیم و  برعکس گاهی هم با بیان یک جمله ، باعث ناراحتی و رنجیده خاطر شدن کسی را فراهم آورده ایم. اما آیا یک جمله تا این حد میتواند موثر باشد؟ گاهی اوقات می شنویم که کسی میگوید: من هیچ منظور بدی نداشتم.چرا ناراحت شدید؟ اصلا نیازی به بودن منظور یا نبودن آن نیست، کلمات خودشان قدرت کافی برای تاثیرگذاری دارند.افراد موفق همیشه در سخن گفتن حوصله به خرج میدهند. هیچ گاه با عجله سخنی به زبان نمی آورند.زیرا به خوبی آگاه هستند که اگر یک جمله اشتباه بیان کنند ، گذشته از اینکه خودشان چه کسی هستند و درچه جایگاهی قرار دارند، میتوانند تاثیرات غیر قابل جبرانی را بوجود بیاورند.

پس شما اگرمیخواهید که در ایجاد کیفیت مثبت و زیبایی در زندگی خود، نقش داشته باشید باید به شدت مراقب گفتار خود باشید.براحتی هر سخنی را به زبان نیاورید.سریع و شتابزده نظر ندهید.کمی حوصله کنید. درنگ کنید و بعد بهترین جمله و مناسب ترین آنرا بیان کنید.در این هنگام علاوه بر اینکه شما نسنجیده سخن نگفته اید بلکه دیگران هم از اینکه با تامل سخن گفته اید و درنتیجه سخنی ناراحت کننده بیان نکرده اید ازشما خوشنود خواهند بود.زیاد دیده شده که شخصی با بیان نسنجیده سخنی موجب ناراحتی کسی شده و درادامه شاهد اتفاقات نه چندان جالبی بوده اند. کینه و کدورت هایی که از بیان سخنان نابجا  ایجاد شده وهنوز هم ممکن است ادامه داشته باشد. پس همیشه قبل از اینکه سخنی به زبان بیاوریم کمی مکث کنیم و مناسب ترین نظریه را بدهیم.ما همیشه کمی وقت داریم برای نظر دادن.درست درهمان زمان اندک ما میتوانیم مناسب ترین نظریه را صادر کنیم.فقط کمی مکث و حوصله نیاز دارد.همین


ارسال دیدگاه جدید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی